Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ

 (5)
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Taigi, pagrindiniai argumentai UŽ gimdymą kartu su vyru:

Moteris jaučiasi ramesnė

Vyro buvimas šalia suteikia saugumo jausmą. Žinojimas, kad čia pat yra žmogus, kuris bet kada prireikus pakvies medikus ir bus šalia savo moters, išties ramina. Buvimas su artimu žmogumi taip pat mažina stresą, slopina baimę. Labai dažnai gimdyvėms būna neramu, kad pakankamai atsivėrus gimdos kakleliui nebus šalia medikų, o pačiai pritrūks jėgų juos pasikviesti – todėl vyro balsas tampa kaip niekad reikalingas. Iš kitos pusės, sąrėmių metu gali pasidaryti bloga, silpna ar užklupti kiti negalavimai – žinojimas, kad šalia yra žmogus, kuris padės su visu tuo susidoroti, iš anksto ramina.

Su vyru smagiau!

Pirmasis gimdymo etapas gali užsitęsti, todėl išbūti vienai gimdykloje ilgą laiką gali būti liūdnoka. Kol gimdos kaklelis nėra pakankamai atsivėręs, būti su vyru daug smagiau nei vienai. Moteris gali pasikalbėti, nukreipti savo mintis vis „įsiveldama" į kokias diskusijas arba tiesiog bandyti atsipalaiduoti kalbėdama jai maloniomis temomis. Gimdyvė žino, kad jos kūnu medikai pasirūpins, tačiau žinoti, kad būs pasirūpinta ir tavo mintimis – didelis privalumas.

Vyras padeda

Jei vyras kartu su savo moterimi domėjosi gimdymo procesu, jo eiga ar lankė kartu gimdymo kursus, jis gali būti tikra realia pagalba moteriai. Turintis šiek tiek žinių šioje srityje vyras gali padėti savo moteriai vis primindamas, kad ji susikoncentruotų į teisingą kvėpavimą. Ypač naudinga vyro pagalba tada, kai jis būna išmokęs kaip teisingai masažuoti gimdyvei nugarą sąrėmių metu, kaip ir kur konkrečiai paglostyti, kaip priimti jos žodžius ir ką sakyti pačiam. Gimdymo metu reali ir tikslinga pagalba yra labai naudinga.

Pagrindiniai argumentai PRIEŠ gimdymą su vyru:

Baimė dėl lytinio potraukio sumažėjimo

Pasitaiko visokių atvejų ir gali nutikti taip, kad vyras pamatęs moterį tokioje padėtyje, kai ji bejėgė ir mediciniškai visiškai neestetiška, gali sutrikti. Gimdymo metu pamatyti vaizdai įstringa į atmintį ir lieka ten ilgam – kaip smegenys tokią informaciją apdoros ir kaip ilgai pamatyti vaizdiniai vis lįs iš atminties, pasakyti negali niekas. Tačiau viskas labai priklauso nuo poros tarpusavio santykių, nuo požiūrio į gimdymą ir ėjimo ten tikslo. Jei tikslas yra pamatyti, kaip gi ten viskas vyksta – tai gali (bet nebūtinai turi) kažkuriam laikui paveikti lytinį potraukį, nes vaizdiniai stiprūs ir gali šokiruoti. Tačiau taip nenutiks, jei tikslas yra padėti moteriai – padėti galima ir stovint prie galvos su mylimosios ranka savo delne, o tai sukelia visiškai kitokius jausmus. Atliktų apklausų metu buvo nustatyta, kad didžiajai daliai vyrų, kurie dalyvavo kartu su savo moterimis gimdyme, lytinis potraukis po gimdymo išliko nepakitęs arba priešingai, sustiprėjo dėl atsiradusios dar didesnės pagarbos savo mylimajai.

Vyrui gali pačiam prireikti medikų pagalbos

Ne kiekvienam vyrui yra priimtini gimdymo metu girdimi garsai, jaučiami kvapai ir matomi vaizdai. Be to, žinojimas, kad tavo moteris kenčia ir tu negali jos nuo tos kančios nei išgelbėti, nei apsaugoti kelia paniką ir didelį stresą. Apsauginė organizmo reakciją į patiriamą stiprų dirgiklį gali būti tiesiog nualpimas. Tokiu atveju medikai turi ne tik padėti gimdyvei kuo sklandžiau susitvarkyti su gimdymu, bet kartu ir pasirūpinti jau ant žemės gulinčiu jos mylimuoju.

Nuspręsti, ar dalyvauti vyrui gimdyme, ar ne nuspręsti, turi pati pora. Jei moteris nėra kategoriškai įsitikinusi vienokiu ar kitokiu sprendimo teisingumu, labai pravartu apie tai nuoširdžiai pasikalbėti su vyru. Pokalbis turėtų vykti išdėstant vienas kitam kokie yra abiejų norai, kokie lūkesčiai ir kokia reali pagalba. Kiekvienai porai tinkamas sprendimas yra labai individualus dalykas, o jis teisingas bus tiek, kiek jis bus nuoširdžiai priimtinas kiekvienam iš jūsų. Priverstinai gimdyme dalyvaujantis vyras labiau trukdys nei padės, o įkyriai norintis „kartu gimdyti" vyras kels papildomo streso ir visą gimdymo procesą stipriai apsunkins. Būkite ryžtingos ir stiprios – į kovą eikite tik su kovai pasiruošusiu ir ryžtingai nusiteikusiu partneriu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.