Indrės gimdymą košmaru pavertė besiplūstanti nemaloni medikė

 (67)
Indrės antrasis gimdymas pareikalavo daug jėgų ir ištvermės. Po pirmojo cezario pjūvio, moteris ryžosi gimdyti pati, net ir žinodama, jog kūdikis gims didelis.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Sveiki, pasidalinsiu ir aš savo "puikaus bei sklandaus" gimdymo istorija. Pirmo vaikelio susilaukiau būdama pakankamai jauna- 20 metų. Nėštumas buvo sklandus, viskas puiku, lankiausi reguliariai pas ginekologę. Berniukas gimė laiku, išnešiotas, sveikas. Tik su cezario pjūvio pagalba, nes vaisius didelis (4750 g, 54 cm ūgio). Gydytojai greitai sureagavo pamatę, kad gimdymo takai nesiveria ir nusprendė nekankinti ilgai, tuoj atliko operaciją. Pajutau sąrėmius, bet buvo gimdymo pradžia, tad jie silpni. Tikrojo gimdymo tąkart taip ir neteko "paragauti".

Praėjo 7 metai, pastojau antrą kartą. Nėštumas priešingas pirmajam visomis prasmėmis. Ir pykino, ir apetito nebuvo taip, kaip su pirmu leliuku. Bet irgi niekuo, išskyrus tam tikrais nemalonumais, kuriuos patiria dažna nėštukė, nesiskundžiau. Artėjant gimdymo dienai su ginekologu pradėjom kalbėtis, kaip ketinu gimdyti. Kadangi pirmas vaikelis gimė gana didelis, manęs klausė, ar ryšiuosi pati natūraliai pagimdyti, ar noriu planinio cezario pjūvio. Norėjau gimdyti pati, apie cezario pjūvį nė minties neturėjau, juk buvo praėję 7 metai, o ir pasak ginekologo, vaikelio svoris buvo iki 3 kg.

Lemtinga diena artėjo, bet niekas nevyko. Vis sapnuodavau, kad jau gimdau. Truputį suskausta, aš kaip adatų. Atrodė, kad tikrai jau. Bet nieko... Sulaukiau ir gimdymo datos, pernešiojau 7 dienas, tada nuvažiavau į ligoninę. Paguldė, apžiūrėjo. Kaklelis buvo atsivėręs 2 cm. Gydytoja pasitaikė labai nemaloni, grubi. Liepė eiti ilsėtis, nes naktį, panašu, turėsiu sukaupti visas jėgas. Sulaukiau ryto. Skyriaus vedėja pasikvietė daryti echoskopiją. Ir ta nemaloni vakarykštė buvo šalia. Jos ilgai ten tyrinėjo tą pilvą mano. Sakė, jog vaikas sveria daugiau kaip 4 kg. Klausė, ar pati vis dar noriu gimdyti. Atsakiau, kad taip.

Tada nusiuntė mane į gimdyklą, prakirpo vandenis ir prasidėjo "linksmybės". Meldžiau, kad gimdymą priimtų kas kitas, ne ta pikta gydytoja. Deja...Ko tik neišgirdau ir kaip tik nebuvau išvadinta... Kad nemoku stumti, kad esu niekam tikusi motina. Klausinėjo, ar išvis gyvenime esu nors kibirą vandens nešusi, kad gimdyti nesugebu greitai. Sakė, jog kitos „vienas du ir turi vaiką", o man sunku.

Tikrai maniau, kad mirsiu... Akyse aptemo, stengiausi, mėginau. Tyliai, nešaukdama.

Kartas nuo karto į gimdyklą užbėgdavo skyriaus vedėja. Kai tik ji įeidavo, mano „puikioji“ gydytoja apsimesdavo gera, imdavo mane glostyti ir švelniai kalbėti.

Bet vos tik vedėja uždarydavo duris, ji tiesiog įžeidinėjo mane toliau... Labai sunkiai, bet pagimdžiau pati savo gražuolę, 4500 gramų,56 cm. Skyriaus vedėja atėjusi išbučiavo mane, sakė, esu šaunuolė, kad pati pagimdžiau tokią didelę panelę.

O gimdymą priėmusi gydytoja akivaizdžiai prašė bent jau šampano, nes ji, neva, pagimdė už mane. Paskui maždaug po poros valandų ji atėjo pas mane į palatą prašyti, kad neviešinčiau jos poelgio ,kad ji tiesiog buvo nervinga. Norėjo mano kūdikį nusifotografuoti atminimui, nes esą ji nėra tokio didelio priėmusi, pirmas kartas.

O aš gailiuosi, kad visko nepaviešinau, labai gailiuosi. Tiesiog buvau išsekusi ir pavargusi, o ir mažylė nerami buvo.

Skaudus mano prisiminimas apie gimdymą, kurio taip laukiau. Karti patirtis, nenorėčiau to pakartoti...

Indrė

Norite pasipasakoti ir jūs? Gimdymo istorijų visada laukiame el. paštu tavovaikas@delfi.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".