Indrės gimdymą košmaru pavertė besiplūstanti nemaloni medikė

 (67)
Indrės antrasis gimdymas pareikalavo daug jėgų ir ištvermės. Po pirmojo cezario pjūvio, moteris ryžosi gimdyti pati, net ir žinodama, jog kūdikis gims didelis.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Sveiki, pasidalinsiu ir aš savo "puikaus bei sklandaus" gimdymo istorija. Pirmo vaikelio susilaukiau būdama pakankamai jauna- 20 metų. Nėštumas buvo sklandus, viskas puiku, lankiausi reguliariai pas ginekologę. Berniukas gimė laiku, išnešiotas, sveikas. Tik su cezario pjūvio pagalba, nes vaisius didelis (4750 g, 54 cm ūgio). Gydytojai greitai sureagavo pamatę, kad gimdymo takai nesiveria ir nusprendė nekankinti ilgai, tuoj atliko operaciją. Pajutau sąrėmius, bet buvo gimdymo pradžia, tad jie silpni. Tikrojo gimdymo tąkart taip ir neteko "paragauti".

Praėjo 7 metai, pastojau antrą kartą. Nėštumas priešingas pirmajam visomis prasmėmis. Ir pykino, ir apetito nebuvo taip, kaip su pirmu leliuku. Bet irgi niekuo, išskyrus tam tikrais nemalonumais, kuriuos patiria dažna nėštukė, nesiskundžiau. Artėjant gimdymo dienai su ginekologu pradėjom kalbėtis, kaip ketinu gimdyti. Kadangi pirmas vaikelis gimė gana didelis, manęs klausė, ar ryšiuosi pati natūraliai pagimdyti, ar noriu planinio cezario pjūvio. Norėjau gimdyti pati, apie cezario pjūvį nė minties neturėjau, juk buvo praėję 7 metai, o ir pasak ginekologo, vaikelio svoris buvo iki 3 kg.

Lemtinga diena artėjo, bet niekas nevyko. Vis sapnuodavau, kad jau gimdau. Truputį suskausta, aš kaip adatų. Atrodė, kad tikrai jau. Bet nieko... Sulaukiau ir gimdymo datos, pernešiojau 7 dienas, tada nuvažiavau į ligoninę. Paguldė, apžiūrėjo. Kaklelis buvo atsivėręs 2 cm. Gydytoja pasitaikė labai nemaloni, grubi. Liepė eiti ilsėtis, nes naktį, panašu, turėsiu sukaupti visas jėgas. Sulaukiau ryto. Skyriaus vedėja pasikvietė daryti echoskopiją. Ir ta nemaloni vakarykštė buvo šalia. Jos ilgai ten tyrinėjo tą pilvą mano. Sakė, jog vaikas sveria daugiau kaip 4 kg. Klausė, ar pati vis dar noriu gimdyti. Atsakiau, kad taip.

Tada nusiuntė mane į gimdyklą, prakirpo vandenis ir prasidėjo "linksmybės". Meldžiau, kad gimdymą priimtų kas kitas, ne ta pikta gydytoja. Deja...Ko tik neišgirdau ir kaip tik nebuvau išvadinta... Kad nemoku stumti, kad esu niekam tikusi motina. Klausinėjo, ar išvis gyvenime esu nors kibirą vandens nešusi, kad gimdyti nesugebu greitai. Sakė, jog kitos „vienas du ir turi vaiką", o man sunku.

Tikrai maniau, kad mirsiu... Akyse aptemo, stengiausi, mėginau. Tyliai, nešaukdama.

Kartas nuo karto į gimdyklą užbėgdavo skyriaus vedėja. Kai tik ji įeidavo, mano „puikioji“ gydytoja apsimesdavo gera, imdavo mane glostyti ir švelniai kalbėti.

Bet vos tik vedėja uždarydavo duris, ji tiesiog įžeidinėjo mane toliau... Labai sunkiai, bet pagimdžiau pati savo gražuolę, 4500 gramų,56 cm. Skyriaus vedėja atėjusi išbučiavo mane, sakė, esu šaunuolė, kad pati pagimdžiau tokią didelę panelę.

O gimdymą priėmusi gydytoja akivaizdžiai prašė bent jau šampano, nes ji, neva, pagimdė už mane. Paskui maždaug po poros valandų ji atėjo pas mane į palatą prašyti, kad neviešinčiau jos poelgio ,kad ji tiesiog buvo nervinga. Norėjo mano kūdikį nusifotografuoti atminimui, nes esą ji nėra tokio didelio priėmusi, pirmas kartas.

O aš gailiuosi, kad visko nepaviešinau, labai gailiuosi. Tiesiog buvau išsekusi ir pavargusi, o ir mažylė nerami buvo.

Skaudus mano prisiminimas apie gimdymą, kurio taip laukiau. Karti patirtis, nenorėčiau to pakartoti...

Indrė

Norite pasipasakoti ir jūs? Gimdymo istorijų visada laukiame el. paštu tavovaikas@delfi.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.