Indrės gimdymą košmaru pavertė besiplūstanti nemaloni medikė

 (67)
Indrės antrasis gimdymas pareikalavo daug jėgų ir ištvermės. Po pirmojo cezario pjūvio, moteris ryžosi gimdyti pati, net ir žinodama, jog kūdikis gims didelis.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Sveiki, pasidalinsiu ir aš savo "puikaus bei sklandaus" gimdymo istorija. Pirmo vaikelio susilaukiau būdama pakankamai jauna- 20 metų. Nėštumas buvo sklandus, viskas puiku, lankiausi reguliariai pas ginekologę. Berniukas gimė laiku, išnešiotas, sveikas. Tik su cezario pjūvio pagalba, nes vaisius didelis (4750 g, 54 cm ūgio). Gydytojai greitai sureagavo pamatę, kad gimdymo takai nesiveria ir nusprendė nekankinti ilgai, tuoj atliko operaciją. Pajutau sąrėmius, bet buvo gimdymo pradžia, tad jie silpni. Tikrojo gimdymo tąkart taip ir neteko "paragauti".

Praėjo 7 metai, pastojau antrą kartą. Nėštumas priešingas pirmajam visomis prasmėmis. Ir pykino, ir apetito nebuvo taip, kaip su pirmu leliuku. Bet irgi niekuo, išskyrus tam tikrais nemalonumais, kuriuos patiria dažna nėštukė, nesiskundžiau. Artėjant gimdymo dienai su ginekologu pradėjom kalbėtis, kaip ketinu gimdyti. Kadangi pirmas vaikelis gimė gana didelis, manęs klausė, ar ryšiuosi pati natūraliai pagimdyti, ar noriu planinio cezario pjūvio. Norėjau gimdyti pati, apie cezario pjūvį nė minties neturėjau, juk buvo praėję 7 metai, o ir pasak ginekologo, vaikelio svoris buvo iki 3 kg.

Lemtinga diena artėjo, bet niekas nevyko. Vis sapnuodavau, kad jau gimdau. Truputį suskausta, aš kaip adatų. Atrodė, kad tikrai jau. Bet nieko... Sulaukiau ir gimdymo datos, pernešiojau 7 dienas, tada nuvažiavau į ligoninę. Paguldė, apžiūrėjo. Kaklelis buvo atsivėręs 2 cm. Gydytoja pasitaikė labai nemaloni, grubi. Liepė eiti ilsėtis, nes naktį, panašu, turėsiu sukaupti visas jėgas. Sulaukiau ryto. Skyriaus vedėja pasikvietė daryti echoskopiją. Ir ta nemaloni vakarykštė buvo šalia. Jos ilgai ten tyrinėjo tą pilvą mano. Sakė, jog vaikas sveria daugiau kaip 4 kg. Klausė, ar pati vis dar noriu gimdyti. Atsakiau, kad taip.

Tada nusiuntė mane į gimdyklą, prakirpo vandenis ir prasidėjo "linksmybės". Meldžiau, kad gimdymą priimtų kas kitas, ne ta pikta gydytoja. Deja...Ko tik neišgirdau ir kaip tik nebuvau išvadinta... Kad nemoku stumti, kad esu niekam tikusi motina. Klausinėjo, ar išvis gyvenime esu nors kibirą vandens nešusi, kad gimdyti nesugebu greitai. Sakė, jog kitos „vienas du ir turi vaiką", o man sunku.

Tikrai maniau, kad mirsiu... Akyse aptemo, stengiausi, mėginau. Tyliai, nešaukdama.

Kartas nuo karto į gimdyklą užbėgdavo skyriaus vedėja. Kai tik ji įeidavo, mano „puikioji“ gydytoja apsimesdavo gera, imdavo mane glostyti ir švelniai kalbėti.

Bet vos tik vedėja uždarydavo duris, ji tiesiog įžeidinėjo mane toliau... Labai sunkiai, bet pagimdžiau pati savo gražuolę, 4500 gramų,56 cm. Skyriaus vedėja atėjusi išbučiavo mane, sakė, esu šaunuolė, kad pati pagimdžiau tokią didelę panelę.

O gimdymą priėmusi gydytoja akivaizdžiai prašė bent jau šampano, nes ji, neva, pagimdė už mane. Paskui maždaug po poros valandų ji atėjo pas mane į palatą prašyti, kad neviešinčiau jos poelgio ,kad ji tiesiog buvo nervinga. Norėjo mano kūdikį nusifotografuoti atminimui, nes esą ji nėra tokio didelio priėmusi, pirmas kartas.

O aš gailiuosi, kad visko nepaviešinau, labai gailiuosi. Tiesiog buvau išsekusi ir pavargusi, o ir mažylė nerami buvo.

Skaudus mano prisiminimas apie gimdymą, kurio taip laukiau. Karti patirtis, nenorėčiau to pakartoti...

Indrė

Norite pasipasakoti ir jūs? Gimdymo istorijų visada laukiame el. paštu tavovaikas@delfi.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.