Ingrida: gydytoja grubiai išrėžė, kad mano vaikas bus invalidas

 (33)
Gimdymo istorijų gauname visokių – optimistinių, linksmų ir liūdnų. Gauname ir tokių, kuriose pasakojama apie nemalonius išgyvenimus nėštumo metu, grubų medikų elgesį ir elementarios pagarbos nebuvimą. Ingridos pasakojimas būtent toks ir yra.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Visada norėjau turėti vaikelį, žiūrint kokius nors filmus, pirmiausia matydavau vaikučius, išėjus į gatvę - taip pat. Man buvo 21-eri metai, kai pastojau praėjusių metų spalį. Sužinojusi, kad laukiuosi, buvau laimingiausia pasaulyje. Viskas buvo nuostabu. Iki tos akimirkos, kol neapsilankiau pas šeimos gydytoją.

- Tai ką, apnėštėt sugalvojai?, - vos įžengus išgirdau nemalonius žodžius. Stovėjau ir negalėjau pajudėt. Pasiknisusi po mano medicininę kortelę, ji pasakė, kad aš vaiko neišnešiosiu, nes „mano kraujas nusilpęs". Mano hemoglobinas buvo žemas, bet gydytoja tik gąsdino ir net nepasiūlė jokių priemonių, kaip jį pagerinti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Viešai išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo
Naujagimės svoris išgąsdino medikus

Aš, aišku, nepasimečiau ir atšoviau, kad šiais laikais yra priemonių gerinančių kraują. O ji ir toliau mane koneveikė. Buvo prieš, kad aš apskritai gimdyčiau, pasakė, kad mano vaikas bus invalidas. Nėščiai... Išėjus iš kabineto, pasipylė ašaros. Bet ne ilgam. Suėmiau save į rankas ir pasakiau sau, kad kovosiu už mus abu. Ir kovojau.

Per eilinį patikrinimą sužinojau, kad turiu retą gimdos patologiją – dviragę gimdą. Apie ją sužinojau būdama 3 mėnesį nėščia. Tada dariausi ultragarso tyrimą savo mieste, bet man nieko apie tai neaiškino, kas tai yra ir ko galima tikėtis.

Tik kai atvažiavau į Šiaulių miestą patikrai, tada ir pasakė, kas tai yra ir ko galima tikėtis. Tada jau buvo 30 nėštumo savaičių. Visa laimė, kad apie tai sužinojau taip vėlai, pasirodo, su dvirage gimda ir mano atveju vaiką labai sunku išnešioti iki nėštumo pabaigos, būna, kad jie išnešiojami tik iki 16 - 20 savaitės. Daktarai buvo šokiruoti gerąja prasme, kad viskas taip sklandžiai klostosi, nes ir pats nėštumas buvo labai lengvas ir geras.

Esant tokiai patologijai, neleidžia gimdyti pačiai, tada daromas Cezario pjūvis. O aš tam buvau pasiruošusi, nes tiesą sakant pati bijojau gimdyti. Operacija buvo paskirta Kaune, Šiaulių medikai to neapsiėmė, nes turiu šiek tiek problemų su kraujagyslėmis.

Išnešiojau mažylį iki galo. Cezario pjūvis buvo paskirtas liepos 23 dieną. Kai galiausiai atėjo toji planuota diena ir išvažiavau į ligoninę, jaučiau ir džiaugsmą, ir baimę. Bet kai pagaliau išgirdau sūnelio balsą ir jį pamačiau, atrodė, kad be mūsų visas kitas pasaulis nebeegzistuoja. Buvau laimingiausia. Operavę gydytojai sakė, kad jau buvo pradėję žaliuoti vandenys, nors aš jokių paruošiamųjų skausmų nejutau.

Po cezario pjūvio operacijos atsigavau labai greitai. Buvo sunku tik pirmomis dienomis kai pradėjau judėti, visgi pjūvis. Po savaitės laiko praleistos ligoninėje, namo grįžau lyg niekur nieko nebuvo. Dabar kiekviena diena auginant sūnų yra kupina džiaugsmo, šilumos ir begalinės meilės.

Gydytojos, kuri sugadino nuotaiką nėštumo pradžioje, kol kas nepakeičiau, ji mūsų šeimos gydytoja. Iš patirties žinau, kad ji bendrauja pagal nuotaiką, nors yra gera specialistė. Pas ją stengiuosi kuo mažiau eiti.

Ingrida

Norite papasakoti savąją gimdymo istoriją? Laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (2)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.