Ingrida: gydytoja grubiai išrėžė, kad mano vaikas bus invalidas

 (33)
Gimdymo istorijų gauname visokių – optimistinių, linksmų ir liūdnų. Gauname ir tokių, kuriose pasakojama apie nemalonius išgyvenimus nėštumo metu, grubų medikų elgesį ir elementarios pagarbos nebuvimą. Ingridos pasakojimas būtent toks ir yra.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Visada norėjau turėti vaikelį, žiūrint kokius nors filmus, pirmiausia matydavau vaikučius, išėjus į gatvę - taip pat. Man buvo 21-eri metai, kai pastojau praėjusių metų spalį. Sužinojusi, kad laukiuosi, buvau laimingiausia pasaulyje. Viskas buvo nuostabu. Iki tos akimirkos, kol neapsilankiau pas šeimos gydytoją.

- Tai ką, apnėštėt sugalvojai?, - vos įžengus išgirdau nemalonius žodžius. Stovėjau ir negalėjau pajudėt. Pasiknisusi po mano medicininę kortelę, ji pasakė, kad aš vaiko neišnešiosiu, nes „mano kraujas nusilpęs". Mano hemoglobinas buvo žemas, bet gydytoja tik gąsdino ir net nepasiūlė jokių priemonių, kaip jį pagerinti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Viešai išjuokta žindanti mama sulaukė didelio palaikymo
Naujagimės svoris išgąsdino medikus

Aš, aišku, nepasimečiau ir atšoviau, kad šiais laikais yra priemonių gerinančių kraują. O ji ir toliau mane koneveikė. Buvo prieš, kad aš apskritai gimdyčiau, pasakė, kad mano vaikas bus invalidas. Nėščiai... Išėjus iš kabineto, pasipylė ašaros. Bet ne ilgam. Suėmiau save į rankas ir pasakiau sau, kad kovosiu už mus abu. Ir kovojau.

Per eilinį patikrinimą sužinojau, kad turiu retą gimdos patologiją – dviragę gimdą. Apie ją sužinojau būdama 3 mėnesį nėščia. Tada dariausi ultragarso tyrimą savo mieste, bet man nieko apie tai neaiškino, kas tai yra ir ko galima tikėtis.

Tik kai atvažiavau į Šiaulių miestą patikrai, tada ir pasakė, kas tai yra ir ko galima tikėtis. Tada jau buvo 30 nėštumo savaičių. Visa laimė, kad apie tai sužinojau taip vėlai, pasirodo, su dvirage gimda ir mano atveju vaiką labai sunku išnešioti iki nėštumo pabaigos, būna, kad jie išnešiojami tik iki 16 - 20 savaitės. Daktarai buvo šokiruoti gerąja prasme, kad viskas taip sklandžiai klostosi, nes ir pats nėštumas buvo labai lengvas ir geras.

Esant tokiai patologijai, neleidžia gimdyti pačiai, tada daromas Cezario pjūvis. O aš tam buvau pasiruošusi, nes tiesą sakant pati bijojau gimdyti. Operacija buvo paskirta Kaune, Šiaulių medikai to neapsiėmė, nes turiu šiek tiek problemų su kraujagyslėmis.

Išnešiojau mažylį iki galo. Cezario pjūvis buvo paskirtas liepos 23 dieną. Kai galiausiai atėjo toji planuota diena ir išvažiavau į ligoninę, jaučiau ir džiaugsmą, ir baimę. Bet kai pagaliau išgirdau sūnelio balsą ir jį pamačiau, atrodė, kad be mūsų visas kitas pasaulis nebeegzistuoja. Buvau laimingiausia. Operavę gydytojai sakė, kad jau buvo pradėję žaliuoti vandenys, nors aš jokių paruošiamųjų skausmų nejutau.

Po cezario pjūvio operacijos atsigavau labai greitai. Buvo sunku tik pirmomis dienomis kai pradėjau judėti, visgi pjūvis. Po savaitės laiko praleistos ligoninėje, namo grįžau lyg niekur nieko nebuvo. Dabar kiekviena diena auginant sūnų yra kupina džiaugsmo, šilumos ir begalinės meilės.

Gydytojos, kuri sugadino nuotaiką nėštumo pradžioje, kol kas nepakeičiau, ji mūsų šeimos gydytoja. Iš patirties žinau, kad ji bendrauja pagal nuotaiką, nors yra gera specialistė. Pas ją stengiuosi kuo mažiau eiti.

Ingrida

Norite papasakoti savąją gimdymo istoriją? Laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".