Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mano nėštumas buvo lengvas. Šiek tiek pykino antrą ir trečią mėnesius bei buvo labai padidėjęs jautrumas kvapams. Tyrimai buvo geri, daug judėjau ir jaučiausi puikiai. Buvau ta nėščioji, kuri kruopščiai domėjosi kūdikių priežiūra, žindymu, galimais sunkumais ir kitais svarbiausiais reikalais. Būsimos mamos, ne madingiausi vežimėliai ar otkutiūriniai patalai bus svarbiausi Jūsų mažyliams pirmaisiais mėnesiais. Lankiau nėščiųjų kursus ir labai norėjau sudalyvauti jogos užsiėmimuose, tačiau nepavyko.

Kuo arčiau gimdymo datos, tuo darėsi baisiau kaip čia dabar viskas vyks. Galvoje sukosi mintys, jog visos pagimdo, pagimdysiu ir aš, taip, skaudės, bet ištversiu ir pan. Tačiau manęs vis dar nebuvo apleidusi jogos mintis, todėl vieną dieną ėmiau ieškoti informacijos kaip taisyklingai kvėpuoti gimdant. Sakoma, kad teisingas kvėpavimas labai padeda. Kaip kvėpuoti neradau, bet mano mintis kardinaliai pakeitė vienos dėstytojos paskaitos žodžiai. Ji teigė, kad jeigu būsi nusiteikusi skausmui, tai taip ir bus. Net jeigu jausiesi gerai, mintys jau bus užprogramuotos skausmo laukimui ir imsi galvoti dar neskauda, bet jau tuoj tuoj. Mano mintys ėmė suktis kitaip. Kiekvieną vakarą kaip mantrą mintyse kelis kartus pakartodavau: mano gimdymas praies sklandžiai, gimdysiu ligoninėje, manimi pasirūpins ir nebus jau ten taip baisu ir skausminga. Pavyko.

Gimdymo diena

Mano gyvenimo vyras į šį pasaulį pasibeldė savaite anksčiau nei buvo planuota. Kaip šiandien pamenu, pabudau 5:30, nuėjusi į tualetą pamačiau šiek tiek kraujo. Aliarmas. Kraujas nėštumo metu – blogas ženklas. Grįžusi į lovą puoliau ieškoti informacijos ir nusiraminau – nieko blogo. Mažylis smagiai judėjo savo saugiame namelyje, o aš supratau, kad šiandien bus ta didžioji diena. Miegoti daugiau negalėjau, tad pavalgiau pusryčius, pažiūrėjau rytines televizijos laidas, išvedžiau šunį į lauką.

Vyras išvyko į treniruotę, o aš, kaip buvo įprasta, ėmiausi kokios nors veiklos. Susitvarkiau kambarius, nusimaudžiau, susidėjau likusius daiktus. Apie 14 valandą pajutau pirmuosius sąrėmius. Jie nebuvo nei stiprūs, nei reguliarūs, nei dažni. Apskritai, jie iš viso nebuvo reguliarūs. Apie 19 val. grįžo vyras, pavalgėm, susitvarkėm ir nusprendžiau paskambinti savo nuostabiausiai akušerei, kuri viso nėštumo metu kartojo, kad galiu jai skambinti dėl bet kokio klausimo, bet kuriuo paros metu. Bet aš nesu panikuotoja ir jaučiuosi nesmagiai trukdydama, ypač naktį, todėl tai buvo vienintelis skambutis. Viską jai papasakojau, o ji pasakė, kad čia, ko gero, tik paruošiamieji sąrėmiai, bet kad jausčiausi ramiau, galiu atvykti į ligoninę ir pasitarti su gydytoja. Mano džiaugsmui, akušerė tą naktį kaip tik budėjo. Susirinkom savo daiktus ir išvykom. Ji dar pajuokavo, kam atsivežėm daiktus. Su vyru, seselėm, akušere ir gydytoja visą laiką prajuokavome. Patikėkit, kai skauda, geriau juoktis, nei verkšlenti.

Kursų metu viena moteris sakė, kad į ligoninę atvyko su 4 cm. Nuo tada galvojau, kaip gerai, kad taip būtų ir man. O man buvo dar geriau - atvykau su 8.

Ligoninėje buvome 20:57 min., o mažylis ant mano krūtinės gulėjo jau 22:17 min. Per tokį trumpą laiką aš nelabai ir spėjau susigaudyti, kad štai, aš jau gimdau. Ir žinote ką, tai tikrai nebuvo jau taip baisu ir skausminga. Sakoma, kad nuo momento, kai tą mažą kūdikėlį padeda jums ant krūtinės, viskas pasimiršta. Nežinau kaip kitoms, bet man nepasimiršo niekas. Tačiau tiesa tokia - tai pats svarbiausias ir įsimintiniausias momentas gyvenime.

Mano patarimai

Nebijokite ir nenusiteikite blogiausiam.

Negalvokite, kad jums skaudės, kad ilgai būsite ligoninėje ir pan.

Jokiu būdu neskaitykite ir neklausykite baisių istorijų. Jos tik nuteikia neigiamai ir užprogramuoja jus.

Neskubėkite vykti į ligoninę. Esu įsitikinusi, kad pagimdžiau taip greitai dėl to, kad nepuoliau į ligoninę vos pamačiusi kraują.

Jeigu nėra rekomenduojama kitaip, daug judėkite nėštumo metu.

Lankykite seminarus, domėkitės tuo, kas tikrai bus būtiniausia kūdikiui ir jums. Šiluma ir motinos pienas yra daug svarbesni nei materialūs daiktai.

Pozityvo!

Gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ portale www.tavovaikas.lt tęsiasi. Laukiame jūsų istorijų el. paštu portalas@tavovaikas.lt. Įdomiausios mėnesio istorijos autorės laukia prizas. Daugiau informacijos – ČIA.

Naujienų prenumerata

Gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.