Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mano nėštumas buvo lengvas. Šiek tiek pykino antrą ir trečią mėnesius bei buvo labai padidėjęs jautrumas kvapams. Tyrimai buvo geri, daug judėjau ir jaučiausi puikiai. Buvau ta nėščioji, kuri kruopščiai domėjosi kūdikių priežiūra, žindymu, galimais sunkumais ir kitais svarbiausiais reikalais. Būsimos mamos, ne madingiausi vežimėliai ar otkutiūriniai patalai bus svarbiausi Jūsų mažyliams pirmaisiais mėnesiais. Lankiau nėščiųjų kursus ir labai norėjau sudalyvauti jogos užsiėmimuose, tačiau nepavyko.

Kuo arčiau gimdymo datos, tuo darėsi baisiau kaip čia dabar viskas vyks. Galvoje sukosi mintys, jog visos pagimdo, pagimdysiu ir aš, taip, skaudės, bet ištversiu ir pan. Tačiau manęs vis dar nebuvo apleidusi jogos mintis, todėl vieną dieną ėmiau ieškoti informacijos kaip taisyklingai kvėpuoti gimdant. Sakoma, kad teisingas kvėpavimas labai padeda. Kaip kvėpuoti neradau, bet mano mintis kardinaliai pakeitė vienos dėstytojos paskaitos žodžiai. Ji teigė, kad jeigu būsi nusiteikusi skausmui, tai taip ir bus. Net jeigu jausiesi gerai, mintys jau bus užprogramuotos skausmo laukimui ir imsi galvoti dar neskauda, bet jau tuoj tuoj. Mano mintys ėmė suktis kitaip. Kiekvieną vakarą kaip mantrą mintyse kelis kartus pakartodavau: mano gimdymas praies sklandžiai, gimdysiu ligoninėje, manimi pasirūpins ir nebus jau ten taip baisu ir skausminga. Pavyko.

Gimdymo diena

Mano gyvenimo vyras į šį pasaulį pasibeldė savaite anksčiau nei buvo planuota. Kaip šiandien pamenu, pabudau 5:30, nuėjusi į tualetą pamačiau šiek tiek kraujo. Aliarmas. Kraujas nėštumo metu – blogas ženklas. Grįžusi į lovą puoliau ieškoti informacijos ir nusiraminau – nieko blogo. Mažylis smagiai judėjo savo saugiame namelyje, o aš supratau, kad šiandien bus ta didžioji diena. Miegoti daugiau negalėjau, tad pavalgiau pusryčius, pažiūrėjau rytines televizijos laidas, išvedžiau šunį į lauką.

Vyras išvyko į treniruotę, o aš, kaip buvo įprasta, ėmiausi kokios nors veiklos. Susitvarkiau kambarius, nusimaudžiau, susidėjau likusius daiktus. Apie 14 valandą pajutau pirmuosius sąrėmius. Jie nebuvo nei stiprūs, nei reguliarūs, nei dažni. Apskritai, jie iš viso nebuvo reguliarūs. Apie 19 val. grįžo vyras, pavalgėm, susitvarkėm ir nusprendžiau paskambinti savo nuostabiausiai akušerei, kuri viso nėštumo metu kartojo, kad galiu jai skambinti dėl bet kokio klausimo, bet kuriuo paros metu. Bet aš nesu panikuotoja ir jaučiuosi nesmagiai trukdydama, ypač naktį, todėl tai buvo vienintelis skambutis. Viską jai papasakojau, o ji pasakė, kad čia, ko gero, tik paruošiamieji sąrėmiai, bet kad jausčiausi ramiau, galiu atvykti į ligoninę ir pasitarti su gydytoja. Mano džiaugsmui, akušerė tą naktį kaip tik budėjo. Susirinkom savo daiktus ir išvykom. Ji dar pajuokavo, kam atsivežėm daiktus. Su vyru, seselėm, akušere ir gydytoja visą laiką prajuokavome. Patikėkit, kai skauda, geriau juoktis, nei verkšlenti.

Kursų metu viena moteris sakė, kad į ligoninę atvyko su 4 cm. Nuo tada galvojau, kaip gerai, kad taip būtų ir man. O man buvo dar geriau - atvykau su 8.

Ligoninėje buvome 20:57 min., o mažylis ant mano krūtinės gulėjo jau 22:17 min. Per tokį trumpą laiką aš nelabai ir spėjau susigaudyti, kad štai, aš jau gimdau. Ir žinote ką, tai tikrai nebuvo jau taip baisu ir skausminga. Sakoma, kad nuo momento, kai tą mažą kūdikėlį padeda jums ant krūtinės, viskas pasimiršta. Nežinau kaip kitoms, bet man nepasimiršo niekas. Tačiau tiesa tokia - tai pats svarbiausias ir įsimintiniausias momentas gyvenime.

Mano patarimai

Nebijokite ir nenusiteikite blogiausiam.

Negalvokite, kad jums skaudės, kad ilgai būsite ligoninėje ir pan.

Jokiu būdu neskaitykite ir neklausykite baisių istorijų. Jos tik nuteikia neigiamai ir užprogramuoja jus.

Neskubėkite vykti į ligoninę. Esu įsitikinusi, kad pagimdžiau taip greitai dėl to, kad nepuoliau į ligoninę vos pamačiusi kraują.

Jeigu nėra rekomenduojama kitaip, daug judėkite nėštumo metu.

Lankykite seminarus, domėkitės tuo, kas tikrai bus būtiniausia kūdikiui ir jums. Šiluma ir motinos pienas yra daug svarbesni nei materialūs daiktai.

Pozityvo!

Gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ portale www.tavovaikas.lt tęsiasi. Laukiame jūsų istorijų el. paštu portalas@tavovaikas.lt. Įdomiausios mėnesio istorijos autorės laukia prizas. Daugiau informacijos – ČIA.

Naujienų prenumerata

Gimdymas

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".

Marta: gimdymui reikia ruoštis tiek psichologiškai, tiek fiziškai

Marta: gimdymui reikia ruoštis tiek psichologiškai, tiek fiziškai
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir kiekvieną mėnesį įdomiausios istorijos autorei padovanosime po dovanėlę.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose
Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.