Jolanta: nesutinku, kad Anglijoje blogiau prižiūri nėštumą ir gimdymą, negu Lietuvoje

 (17)
TavoVaikas.lt portale vakar publikavę istoriją apie lietuvės gimdymą Didžiojoje Britanijoje ir atsainų vietos medikų požiūrį į jos nėštumą, sulaukėme net kelių oponuojančių laiškų. Publikuojame Jolantos laišką.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Istoriją „Lietuvės gimdymas Anglijoje: gydytojų aplaidumas ir per anksti gimęs vaikas" galima skaityti ČIA.

Skaičiau ne vieną istoriją moterų, kurios gyvena Anglijoje ar Airijoje, ir kur sakoma, kad čia gydytojai aplaidūs ,neprižiūri nėščiosios ir gimdyvės. Nesutinku su tuo, kad visi gydytojai tokie.

Aš gyvenu Anglijoje, turiu nuostabų vyrą ir gražią, gerą dukrytę. Labai su vyru norėjome vaikų, todėl dukrytę Viltę susiplanavome per mėnesį. Man buvo pirmas nėštumas , viskas nauja, nežinojau nieko, net kaip atskirti, kad jau prasidėjo sąrėmiai...

Sužinoję, kad laukiamės, labai apsidžiaugėm , buvom euforijoje ,apie lytį negalvojom, svarbiausia buvo, kad vaikelis augtų sveikas ir mums abiems būtų gerai. Iš pradžių viskas klostėsi sklandžiai, jau 16 savaitę sužinojau, kad laukiamės mergytės. Tada su vyru pradėjom galvoti vardus, o kai jų begalė, sunku buvo išsirinkti tokį, kuris tiktų mūsų vaikeliui.

Einant septintam nėštumo mėnesiui į pabaiga, apžiūros metu, atlikus ultragarso tyrimą, paaiškėjo, kad mūsų vaikelis nepriauga tiek svorio, kiek reikia. Pasakė, kad gali tekti atlikti cezario pjūvį, jei bus dar blogiau. Paaiškino, kad naujagimio svoris bus mažesnis, negu įprasta.

Kaip ir kiekvienai mamai, buvo labai sunku: ašaros, mintys, kas bus. Visko prisigalvojau ir labiausiai norėjau, kad tik nebūtų dar blogiau.

Nuo tos savaitės mane gydytojai prižiūrėjo kas savaitę. Kas savaitę stebėjo, kaip auga vaisius.

Suėjus 37 nėštumo savaitėms, jau turėjome išrinkę vardą. Kitą dieną laukė vizitas pas gydytoją. Jo metu pasakė, kad po kelių dienų skatins gimdymą ir mane dabar turi paguldyti į ligoninę.

Aišku, ašaros, nežinomybė, baimė... Palatoje gulėjau viena. Nemeluosiu, buvau labai gerai prižiūrėta. Gydytojai tikrino po kelis kartus per dieną. Mergytė įsčiose gyveno gerai, judėjo.

Kai atėjo gimdymo diena, drebėjo ir rankos, ir kojos. Gimdžiau su epidūrine nejautra, gimdykloje išbuvau 31 valandą. Visą šį laiką šalia buvo medicinos slaugytojos, taip pat vyras. Gydytojas, kuris priėmė gimdymą, buvo labai šaunus. Man pagimdžius, paspaudė ranką sveikindamas ir ištarė: „Tai ką, pasimatysim po kelerių metų?".

Dukrytė gimė 2,5 kg, 46 cm ūgio. Dabar Viltei jau 3 metai, auga gera ir protinga mergaitė. Tad ne visi Anglijos gydytojai yra apsileidę.

Jei norite papasakoti savo gimdymo istoriją, rašykite el. paštu tavovaikas@delfi.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (4)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.