Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėštumas tikrai buvo lengvas, net motinystės atostogų išėjau šiek tiek vėliau, padirbėjau savo noru, nors kolegos labai stebėjosi, bet man dar reikėjo laiko susitaikyti su šia situacija..

Sėkmingai ruošiausi gimdymui, lankiau įvairius kursus, pirkau kraitelį mažajam. Priaugau apie 19 kg, tačiau jaučiausi puikiai!

Apie 38 savaitę nusprendžiau nuvykti privačiai pas gydytoją. Vykome kartu su vyru. Sužinojau, kad vaikelis yra sėdimoje padėtyje. Kilo daug sumaišties, labai norėjau gimdyti pati, apie cezarį nebuvau net galvojusi. Gydytoja rekomendavo vaisiaus vertimą, kadangi visi rodikliai (kaip virkštelė neapsisukusi, mažiukas geroje vertimui padėtyje) buvo palankūs šiai procedūrai, pasitarėme su vyru ir po poros dienų nuvykome į Santaras. Vertimą atliko skyriaus vedėjas – esu jam be galo dėkinga! Žinoma, procedūra labai nemaloni, skausminga, tačiau tikrai verta! Po vertimo vis bijojau, kad vaikelis negrįžtų į senąją padėtį – stebėjau kaip spardosi, kruta.

Taigi, vertimą atliko penktadienį, o vandenys nubėgo sekmadienį vakare. Mes jau ilsėjomės, kai staiga pajutau, kad bėga, šokau iš lovos ir greitai į tualetą. Vyras iškarto suprato kas vyksta, streso pilnos akys, o man juokas - niekada nebijojau gimdymo. Greitai susiruošėme ir nuvykome į Santarų priimamąjį. Pasitiko maloni mergina. Palatoje pasitiko pažįstamas veidas (dalyvavo atliekant vertimą). Pasmalsavo, ar mažasis neapsivertė, o aš su nekantrumu laukiau, ką pamatys. Viskas gerai, galiu gimdyti pati!

Gimdymo palatoje buvau gerokai po dvyliktos valandos. Kaklelis nesivėrė, paskyrė skatinamuosius. Gydytoja patvirtino, kad dar yra laiko, aš galiu pamiegoti. Vyrą išsiunčiau namo, kad ir kaip jis nenorėjo. Sutarėme, kad atvyks ryte, o jei ką, informuosiu telefonu.

Ateina vis patikrinti, tačiau kaklelis veriasi labai nenoriai. Jau ir gydytojų pamaina pasikeitė. Prasideda skausmingesni sąrėmiai. Galvoju, jei skausmas tik toks, tai epidūro nereikės - stebisi, kad aš tokia kantri, nors man atrodė, kad skausmo negaliu iškęsti. Skausmas vis stiprėjo - kaklelis po truputį vėrėsi. Visgi skausmas pasidarė nepakenčiamas, vyras mane glostė masažavo, padėjo pasijusti bent šiek tiek geriau. Nusprendžiau, kad jau laikas epidūrui. Procedūra pavyko sėkmingai, tačiau pradėjo tirpti sėdmenys, dėl šios priežasties sumažino vaistų dozę. Tam tikrą laiką buvo ramu, tačiau vėl prasidėjo nepakeliamas skausmas, vyras sako: „Šauk, jei labai skauda“, o aš užsimerkusi dejavau. Atėjo gydytojas ir patvirtino, kad galima padidinti nuskausminamųjų dozę. Taip ir padarė, tačiau jau nepadėjo - per vėlu buvo ir skausmus teko kentėti. Galiausiai neiškenčiau ir dejavimas virto riksmu. Gydytojas ateina patikrina ir sako, kad po pusvalandžio jau bus galima stumti, o aš nebegaliu, noriu čia ir dabar! Pusvalandis virto valandomis...

Su vyru buvome sutarę, kad jis gimdyme nedalyvaus. Jo man labiausiai ir reikėjo sąrėmių metu. Pagaliau pasiruošėme pačiam gimdymui. Akušerė sako vyrui, kad atsistotų tam tikroje vietoje, mane juokas paėmė, kai pamačiau jo persigandusias akis. Pasakiau, kad ne, vyras nedalyvaus, ir jis išėjo laukti už durų. Pagimdžiau labai greitai, vyro žodžiais - tik spėjo nueiti už durų ir jau kviečia susipažinti su nauju šeimos nariu! Gydytojas buvo nustebęs, kaip man sėkmingai pavyksta stumti, o aš atsakiau, kad kursus lankiau - dabar tai skamba tikrai komiškai!

Teko pasikankinti, daug skausmo iškęsti, tačiau skausmas greitai pasimiršta, o dėl stebuklėlio galima ir ne tiek iškęsti!

Gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ portale www.tavovaikas.lt tęsiasi. Laukiame jūsų istorijų el. paštu portalas@tavovaikas.lt. Įdomiausios mėnesio istorijos autorės laukia prizas. Daugiau informacijos – ČIA.

Naujienų prenumerata

Gimdymas

Vaidos gimdymo istorija: sunkios sveikatos problemos nesutrukdė patirti motinystės džiaugsmą

Vaidos gimdymo istorija: sunkios sveikatos problemos nesutrukdė patirti motinystės džiaugsmą
Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt. Na, o šiandien publikuojame mums atsiųstą Vaidos istoriją.

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.