Jolita: visų prigąsdinta gimdymo laukiau su siaubu

 (4)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame dovanėle.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Skaitydama mamyčių gimdymo istorijas jūsų portale, ilgai ruošiausi papasakoti savo.

Dirbu gausiam moterų kolektyve,todėl apie gimdymus prisiklausiau TIEK pasakojimų... O dar draugių ratas, ir kiekviena su savo mokymais, pamokymais ir žiniom.

Baimė po tiek "sukauptos teorijos" tikrai nebuvo didesnė už norą turėti vaikutį.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokia gėlė tinka pagal gimimo datą: kinų gėlių horoskopas
15 dar negirdėtų dalykų apie nėštumą ir gimdymą

Kai pastojau, iš aplinkinių moterų, kurios mane supo kasdien, dažnai teko išgirsti replikų, kaip bus sunku, skaudės ir taip toliau. Pradėjau ne juokais bijoti. Pati prisigalvojau visko.

Trečiąjį nėštumo trimestrą baimė tikrai lydėjo mane kasdien. Su siaubu laukiau TOS minutės, kada viskas prasidės. Net vengiau koją kelti iš namų, kad neprasidėtų gimdymas mašinoje, parduotuvėje ar pas draugus.

Gydytoja prognozavo, kad neišnešiosiu iki 40 savaičių, todėl labai įsibaiminau, jog nepagimdyčiau prieš laiką. Visi aplinkui matydami mane su pilveliu kaip susitarę tvirtino, kad gims berniukas, nes pati esu neaukšta, smulki, o ir per nėštumą priaugau tik 12 kg.

Savo džiaugsmui sulaukiau 40 savaičių, ir tada gydytoja mane išsiuntė į dienos stacionarą. Praleidau ten dvi dienas. Išvakarėse gydytoja, patikrinusi mano būklę, pasakė, kad gimdos kaklelio atsidarymas 5 cm, bet kadangi jaučiausi puikiai, dar paleido namo.

Vakare pradėjau jausti lengvą spaudimą pilvo apačioje, vyras norėjo neiti į darbą, bet patikinau kad viskas gerai. Apie 23 val. pajaučiau lengvus skausmus, bet tikrai negalvojau, kad čia jau TOJI diena.

Nuėjau po dušu, o apie vidurnaktį skausmai tapo šiek tiek didesni, bet jokio reguliarumo. Paskambinau vyrui, o jis grįžęs namo ištempė mane į priimamąjį pasitikrinti, ar viskas gerai.

Nuvažiavome apie 1:30 val. nakties. Patikrinęs gydytojas informavo, kad „jau 8 cm" ir liepė akušerei ruošti gimdyklą, nes anot jo tuoj pagimdysiu. Tad 2:30 buvau jau gimdykloje, kol sujungė aparatus ir pasiruošė akušerė, skausmai jau pasidarė stiprūs. Dar truputį ir 4:17 gimė mano nuostabioji dukrytė Evita.

Su vyru esame labai laimingi. Vyras netikėjo, kad viskas gali vykti taip greitai, nes pamokėlėse sakė, kad pirmas gimdymas dažniausiai trunka apie 10 val. Gydytojas sakė, jog gimdymas buvo „kaip iš vadovėlio", mažai kada pirmą kartą gimdyti užtrunkama 2 val., ir taip sklandžiai!

Noriu pasakyti visoms būsimoms mamytėms, kad nebijotų gimdymo, nuteikite save, jog viskas bus puiku - ir taip bus.

Tai tikrai nėra taip baisu, kaip mane nuteikė. Džiaugiuosi, kad mano mergytė į pasaulį atkeliavo "nekankindama" nei manęs, nei savęs.

Sėkmės visoms mamytėms!

Jolita

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir lapkričio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".