Jolita: visų prigąsdinta gimdymo laukiau su siaubu

 (4)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame dovanėle.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Skaitydama mamyčių gimdymo istorijas jūsų portale, ilgai ruošiausi papasakoti savo.

Dirbu gausiam moterų kolektyve,todėl apie gimdymus prisiklausiau TIEK pasakojimų... O dar draugių ratas, ir kiekviena su savo mokymais, pamokymais ir žiniom.

Baimė po tiek "sukauptos teorijos" tikrai nebuvo didesnė už norą turėti vaikutį.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokia gėlė tinka pagal gimimo datą: kinų gėlių horoskopas
15 dar negirdėtų dalykų apie nėštumą ir gimdymą

Kai pastojau, iš aplinkinių moterų, kurios mane supo kasdien, dažnai teko išgirsti replikų, kaip bus sunku, skaudės ir taip toliau. Pradėjau ne juokais bijoti. Pati prisigalvojau visko.

Trečiąjį nėštumo trimestrą baimė tikrai lydėjo mane kasdien. Su siaubu laukiau TOS minutės, kada viskas prasidės. Net vengiau koją kelti iš namų, kad neprasidėtų gimdymas mašinoje, parduotuvėje ar pas draugus.

Gydytoja prognozavo, kad neišnešiosiu iki 40 savaičių, todėl labai įsibaiminau, jog nepagimdyčiau prieš laiką. Visi aplinkui matydami mane su pilveliu kaip susitarę tvirtino, kad gims berniukas, nes pati esu neaukšta, smulki, o ir per nėštumą priaugau tik 12 kg.

Savo džiaugsmui sulaukiau 40 savaičių, ir tada gydytoja mane išsiuntė į dienos stacionarą. Praleidau ten dvi dienas. Išvakarėse gydytoja, patikrinusi mano būklę, pasakė, kad gimdos kaklelio atsidarymas 5 cm, bet kadangi jaučiausi puikiai, dar paleido namo.

Vakare pradėjau jausti lengvą spaudimą pilvo apačioje, vyras norėjo neiti į darbą, bet patikinau kad viskas gerai. Apie 23 val. pajaučiau lengvus skausmus, bet tikrai negalvojau, kad čia jau TOJI diena.

Nuėjau po dušu, o apie vidurnaktį skausmai tapo šiek tiek didesni, bet jokio reguliarumo. Paskambinau vyrui, o jis grįžęs namo ištempė mane į priimamąjį pasitikrinti, ar viskas gerai.

Nuvažiavome apie 1:30 val. nakties. Patikrinęs gydytojas informavo, kad „jau 8 cm" ir liepė akušerei ruošti gimdyklą, nes anot jo tuoj pagimdysiu. Tad 2:30 buvau jau gimdykloje, kol sujungė aparatus ir pasiruošė akušerė, skausmai jau pasidarė stiprūs. Dar truputį ir 4:17 gimė mano nuostabioji dukrytė Evita.

Su vyru esame labai laimingi. Vyras netikėjo, kad viskas gali vykti taip greitai, nes pamokėlėse sakė, kad pirmas gimdymas dažniausiai trunka apie 10 val. Gydytojas sakė, jog gimdymas buvo „kaip iš vadovėlio", mažai kada pirmą kartą gimdyti užtrunkama 2 val., ir taip sklandžiai!

Noriu pasakyti visoms būsimoms mamytėms, kad nebijotų gimdymo, nuteikite save, jog viskas bus puiku - ir taip bus.

Tai tikrai nėra taip baisu, kaip mane nuteikė. Džiaugiuosi, kad mano mergytė į pasaulį atkeliavo "nekankindama" nei manęs, nei savęs.

Sėkmės visoms mamytėms!

Jolita

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir lapkričio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (2)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.