Jolita: visų prigąsdinta gimdymo laukiau su siaubu

 (4)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame dovanėle.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Skaitydama mamyčių gimdymo istorijas jūsų portale, ilgai ruošiausi papasakoti savo.

Dirbu gausiam moterų kolektyve,todėl apie gimdymus prisiklausiau TIEK pasakojimų... O dar draugių ratas, ir kiekviena su savo mokymais, pamokymais ir žiniom.

Baimė po tiek "sukauptos teorijos" tikrai nebuvo didesnė už norą turėti vaikutį.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokia gėlė tinka pagal gimimo datą: kinų gėlių horoskopas
15 dar negirdėtų dalykų apie nėštumą ir gimdymą

Kai pastojau, iš aplinkinių moterų, kurios mane supo kasdien, dažnai teko išgirsti replikų, kaip bus sunku, skaudės ir taip toliau. Pradėjau ne juokais bijoti. Pati prisigalvojau visko.

Trečiąjį nėštumo trimestrą baimė tikrai lydėjo mane kasdien. Su siaubu laukiau TOS minutės, kada viskas prasidės. Net vengiau koją kelti iš namų, kad neprasidėtų gimdymas mašinoje, parduotuvėje ar pas draugus.

Gydytoja prognozavo, kad neišnešiosiu iki 40 savaičių, todėl labai įsibaiminau, jog nepagimdyčiau prieš laiką. Visi aplinkui matydami mane su pilveliu kaip susitarę tvirtino, kad gims berniukas, nes pati esu neaukšta, smulki, o ir per nėštumą priaugau tik 12 kg.

Savo džiaugsmui sulaukiau 40 savaičių, ir tada gydytoja mane išsiuntė į dienos stacionarą. Praleidau ten dvi dienas. Išvakarėse gydytoja, patikrinusi mano būklę, pasakė, kad gimdos kaklelio atsidarymas 5 cm, bet kadangi jaučiausi puikiai, dar paleido namo.

Vakare pradėjau jausti lengvą spaudimą pilvo apačioje, vyras norėjo neiti į darbą, bet patikinau kad viskas gerai. Apie 23 val. pajaučiau lengvus skausmus, bet tikrai negalvojau, kad čia jau TOJI diena.

Nuėjau po dušu, o apie vidurnaktį skausmai tapo šiek tiek didesni, bet jokio reguliarumo. Paskambinau vyrui, o jis grįžęs namo ištempė mane į priimamąjį pasitikrinti, ar viskas gerai.

Nuvažiavome apie 1:30 val. nakties. Patikrinęs gydytojas informavo, kad „jau 8 cm" ir liepė akušerei ruošti gimdyklą, nes anot jo tuoj pagimdysiu. Tad 2:30 buvau jau gimdykloje, kol sujungė aparatus ir pasiruošė akušerė, skausmai jau pasidarė stiprūs. Dar truputį ir 4:17 gimė mano nuostabioji dukrytė Evita.

Su vyru esame labai laimingi. Vyras netikėjo, kad viskas gali vykti taip greitai, nes pamokėlėse sakė, kad pirmas gimdymas dažniausiai trunka apie 10 val. Gydytojas sakė, jog gimdymas buvo „kaip iš vadovėlio", mažai kada pirmą kartą gimdyti užtrunkama 2 val., ir taip sklandžiai!

Noriu pasakyti visoms būsimoms mamytėms, kad nebijotų gimdymo, nuteikite save, jog viskas bus puiku - ir taip bus.

Tai tikrai nėra taip baisu, kaip mane nuteikė. Džiaugiuosi, kad mano mergytė į pasaulį atkeliavo "nekankindama" nei manęs, nei savęs.

Sėkmės visoms mamytėms!

Jolita

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir lapkričio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.