Kas geriau: Cezario pjūvis ar natūralus gimdymas?

 (22)
Nėra patvirtintų mokslinių tyrimų, ar skiriasi vaikai, gimę natūraliai ir po Cezario pjūvio? Taip pat dažnai skiriasi ir pačių medikų nuomonės, kas geriau kūdikio mamai? Penkios mamos dalijasi savo patirtimi ir nuomonėmis, kaip gimdytų dabar.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Agnė:

„Pati gimdžiau natūraliai, bet su epidūrine nejautra. Gimdymas buvo gana lengvas, neplyšo tarpvietė, jos nekirpo, todėl jau po kelių valandų galėjau atsistoti, vaikščioti ir sėdėti. Nors dar visą mėnesį skaudėjo tarpkojį ir kraujavau. Jei žinočiau, kad ir antrą sykį gimdysiu taip pat lengvai ir nekomplikuotai, rinkčiausi tik natūralų gimdymą. Nematau prasmės atlikti operaciją, jei viskas vyksta sklandžiai. Tačiau taip pat suprantu, kad man pasisekė ir netikiu mitais, kad vaikai bus sveikesni, jei gims natūraliai ir skausmuose.“

TAIP PAT SKAITYKITE:
Berniuko meilė neįgaliam broliui sujaudino milijonus
Patarimai, kodėl verta žindyti vaiką kuo ilgiau

Dovilė:

„Dukrytę gimdžiau pati, o sūnus į pasaulį atėjo per Cezario pjūvį. Jei būčiau turėjusi tiek patirties, kiek dabar ir pirmą kartą būčiau prašiusi Cezario pjūvio. Tačiau tada buvau prisiskaičiusi visokių natūralaus gimdymo nuomonių, prisiklausiau gąsdinimų, kad po Cezario vaikai nemiega, būna silpnesni ir mamai labai sunku. Galvojau dėl savo kūdikio kaip nors iškęsiu. Bet skausmas buvo nepakeliamas, kaip ir stresas, galiausiai supanikavau. Gydytojai dėjo kaukes, leido kažkokius vaistus. Pats gimdymas irgi buvo tikras košmaras – atrodė, kad mane skerdžia iš vidaus, kirpo, bet dar ir plyšau. Vėliau gal porą mėnesių jaučiausi siaubingai. Apie antrą vaikutį net negalėjau pagalvoti. Be to dukrytė buvo labai nerami, nuolat verkdavo. Praėjus keleriems metams su vyru ryžomės antram vaikučiui. Tik šį kartą išsireikalavau Cezario pjūvio. Perpjautą pilvą pamaudė porą savaičių, tačiau nebuvo tų baisių sąrėmių, gana greitai atsigavau ir vaikutis ramus, sveikas.“

Inesa:

„Nesuprantu tų, kurios pastoja, bet gimdyti bijo. Pagimdžiau du vaikus natūraliai ir be jokių nuskausminamųjų. Manau, kad gimdant visų pirma reikia galvoti apie kūdikį, o ne apie save. Nėštumo metu patarčiau daugiau domėtis, lankyti kursus, ten nusivesti ir savo vyrus. Tinkamai nusiteikus, išmokus kvėpavimo technikų ir jei dar vyras padaro nugaros masažą, skausmą galima iškęsti. Aišku, skauda labai, bet kai žinai, koks to tikslas, būna kur kas lengviau. Vieną vaikutį gimdant tarpvietė plyšo, kitą kirpo, tačiau vos išvysti savo kūdikį visas skausmas pasimiršta. Be to, kūdikiui daug geriau kai gimsta natūraliai. Esu skaičiusi, kad sąrėmių skausmas priverčia išsiskirti hormonas, kurie sumažina skausmą ne tik mamai, bet ir vaikučiui. Taip pat jis gauna natūralių bakterijų iš makšties, kurios padeda apsisaugoti nuo ligų, kaip bronchitas, įvairios alergijos.“

Raimonda:

„Pirmagimį gimdžiau siaubingai sunkiai. Beveik parą prasikankinau, visą laiką skatino, kol galiausiai ėmė stoti sūnaus širdelė. Buvo atliktas skubus Cezario pjūvis. Antrą kartą taip nebesikankinau. Iškart su gydytoju susitariau dėl Cezario pjūvio. Ir vieną, ir kitą kartą stotis reikėjo jau tą pačią dieną. Pati be vyro pagalbos vaikščioti ir rūpintis vaikučiais galėjau jau po trijų dienų. Iki tol daug ką darydavo vyras. Vienintelis Cezario pjūvio blogis – po jo ilgai negali sportuoti. Jei būtų trečias vaikutis, rinkčiausi tik Cezario pjūvį, nes pirmagimio atvejis parodė, kad natūralus gimdymas gali būti pavojingas vaikučiui ir mamai nepelnytai ilgai gali tekti kankintis.“

Lina:

„Kai išgirstu kalbas, kad tos moterys, kurios renkasi gimdymą su epidūra ar Cezario pjūvį yra blogesnės mamos, nei gimdžiusios natūraliai, paima siutas. Visada norisi paklausti, ar ir pas odontologą prašo nesuleisti nuskausminamųjų? Tai kodėl gimdyti būtina kančiose? Arba tvirtinama, kad tik natūralus gimdymas yra geras kūdikiui. Tačiau natūralus gimdymas labai pavojingas ir kūdikiui ir mamai. Juk būna pačių įvairiausių komplikacijų. Pati turėjau dvi Cezario operacijas ir mano vaikai sveiki, ramūs, gerai miegodavo, ir pati gana greitai atsigavau. Aišku, pilvas prapjautas ir susiūtas, tad pora savaičių skauda šiek tiek. Tačiau mano draugėms tiek pat skaudėjo siūtas tarpvietes ir dar jos sėdėti normaliai negalėjo. Manau, gydytojas turėtų pasiūlyti visas galimybes ir aptarti rizikos faktorius konkrečios moters, o būsimai mamai turėtų leisti apsispręsti pačiai.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (2)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.