Kas geriau: Cezario pjūvis ar natūralus gimdymas?

 (22)
Nėra patvirtintų mokslinių tyrimų, ar skiriasi vaikai, gimę natūraliai ir po Cezario pjūvio? Taip pat dažnai skiriasi ir pačių medikų nuomonės, kas geriau kūdikio mamai? Penkios mamos dalijasi savo patirtimi ir nuomonėmis, kaip gimdytų dabar.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Agnė:

„Pati gimdžiau natūraliai, bet su epidūrine nejautra. Gimdymas buvo gana lengvas, neplyšo tarpvietė, jos nekirpo, todėl jau po kelių valandų galėjau atsistoti, vaikščioti ir sėdėti. Nors dar visą mėnesį skaudėjo tarpkojį ir kraujavau. Jei žinočiau, kad ir antrą sykį gimdysiu taip pat lengvai ir nekomplikuotai, rinkčiausi tik natūralų gimdymą. Nematau prasmės atlikti operaciją, jei viskas vyksta sklandžiai. Tačiau taip pat suprantu, kad man pasisekė ir netikiu mitais, kad vaikai bus sveikesni, jei gims natūraliai ir skausmuose.“

TAIP PAT SKAITYKITE:
Berniuko meilė neįgaliam broliui sujaudino milijonus
Patarimai, kodėl verta žindyti vaiką kuo ilgiau

Dovilė:

„Dukrytę gimdžiau pati, o sūnus į pasaulį atėjo per Cezario pjūvį. Jei būčiau turėjusi tiek patirties, kiek dabar ir pirmą kartą būčiau prašiusi Cezario pjūvio. Tačiau tada buvau prisiskaičiusi visokių natūralaus gimdymo nuomonių, prisiklausiau gąsdinimų, kad po Cezario vaikai nemiega, būna silpnesni ir mamai labai sunku. Galvojau dėl savo kūdikio kaip nors iškęsiu. Bet skausmas buvo nepakeliamas, kaip ir stresas, galiausiai supanikavau. Gydytojai dėjo kaukes, leido kažkokius vaistus. Pats gimdymas irgi buvo tikras košmaras – atrodė, kad mane skerdžia iš vidaus, kirpo, bet dar ir plyšau. Vėliau gal porą mėnesių jaučiausi siaubingai. Apie antrą vaikutį net negalėjau pagalvoti. Be to dukrytė buvo labai nerami, nuolat verkdavo. Praėjus keleriems metams su vyru ryžomės antram vaikučiui. Tik šį kartą išsireikalavau Cezario pjūvio. Perpjautą pilvą pamaudė porą savaičių, tačiau nebuvo tų baisių sąrėmių, gana greitai atsigavau ir vaikutis ramus, sveikas.“

Inesa:

„Nesuprantu tų, kurios pastoja, bet gimdyti bijo. Pagimdžiau du vaikus natūraliai ir be jokių nuskausminamųjų. Manau, kad gimdant visų pirma reikia galvoti apie kūdikį, o ne apie save. Nėštumo metu patarčiau daugiau domėtis, lankyti kursus, ten nusivesti ir savo vyrus. Tinkamai nusiteikus, išmokus kvėpavimo technikų ir jei dar vyras padaro nugaros masažą, skausmą galima iškęsti. Aišku, skauda labai, bet kai žinai, koks to tikslas, būna kur kas lengviau. Vieną vaikutį gimdant tarpvietė plyšo, kitą kirpo, tačiau vos išvysti savo kūdikį visas skausmas pasimiršta. Be to, kūdikiui daug geriau kai gimsta natūraliai. Esu skaičiusi, kad sąrėmių skausmas priverčia išsiskirti hormonas, kurie sumažina skausmą ne tik mamai, bet ir vaikučiui. Taip pat jis gauna natūralių bakterijų iš makšties, kurios padeda apsisaugoti nuo ligų, kaip bronchitas, įvairios alergijos.“

Raimonda:

„Pirmagimį gimdžiau siaubingai sunkiai. Beveik parą prasikankinau, visą laiką skatino, kol galiausiai ėmė stoti sūnaus širdelė. Buvo atliktas skubus Cezario pjūvis. Antrą kartą taip nebesikankinau. Iškart su gydytoju susitariau dėl Cezario pjūvio. Ir vieną, ir kitą kartą stotis reikėjo jau tą pačią dieną. Pati be vyro pagalbos vaikščioti ir rūpintis vaikučiais galėjau jau po trijų dienų. Iki tol daug ką darydavo vyras. Vienintelis Cezario pjūvio blogis – po jo ilgai negali sportuoti. Jei būtų trečias vaikutis, rinkčiausi tik Cezario pjūvį, nes pirmagimio atvejis parodė, kad natūralus gimdymas gali būti pavojingas vaikučiui ir mamai nepelnytai ilgai gali tekti kankintis.“

Lina:

„Kai išgirstu kalbas, kad tos moterys, kurios renkasi gimdymą su epidūra ar Cezario pjūvį yra blogesnės mamos, nei gimdžiusios natūraliai, paima siutas. Visada norisi paklausti, ar ir pas odontologą prašo nesuleisti nuskausminamųjų? Tai kodėl gimdyti būtina kančiose? Arba tvirtinama, kad tik natūralus gimdymas yra geras kūdikiui. Tačiau natūralus gimdymas labai pavojingas ir kūdikiui ir mamai. Juk būna pačių įvairiausių komplikacijų. Pati turėjau dvi Cezario operacijas ir mano vaikai sveiki, ramūs, gerai miegodavo, ir pati gana greitai atsigavau. Aišku, pilvas prapjautas ir susiūtas, tad pora savaičių skauda šiek tiek. Tačiau mano draugėms tiek pat skaudėjo siūtas tarpvietes ir dar jos sėdėti normaliai negalėjo. Manau, gydytojas turėtų pasiūlyti visas galimybes ir aptarti rizikos faktorius konkrečios moters, o būsimai mamai turėtų leisti apsispręsti pačiai.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".