Kas tai yra orgazminis gimdymas?

 (4)
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kai Elena Skoko gimdė savo dukrą, ji jautė skausmą. Tačiau ji jautė ir kažką daugiau – ekstazės kupinas malonumo bangas, kurios prilygo orgazmui. „Jaučiau, kaip per mane ritosi šios palaimingos bangos", – sako dainos „Memoirs of a Singing Birth" autorė ir dainininkė E. Skoko.

Orgazmus tiriantis Naujajame Džersyje esančio Rutgers universiteto psichologijos profesorius Barry Komisaruk teigia, kad anatomiškai orgazmas gimdymo metu nėra staigmena ar naujiena. Iš tiesų, gimdymo metu intensyviai stimuliuojant makštį, galima užblokuoti skausmą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mamos diskutuoja, kas geriau - natūralus gimdymas ar cezario pjūvis
Kaip išrinkti vaikui vardą, dėl kurio netektų gailėtis

Tyrimas, kuri atliko psichologas Thierry Postel iš Blainville-sur-Mer (Prancūzijoje), buvo vienas pirmųjų, kuriame bandoma įvardinti tikslius skaičius apie tai, kiek moterų patiria ekstazę gimdydamos. T. Postel bendravo su 956 prancūzų akušerėmis, prašydamas užpildyti internetinį klausimyną apie orgazminį gimdymą. Jis sulaukė atsakymų iš 109 akušerių, kurios per savo karjerą dalyvavo 206000 gimdymų.

T. Postel teigė, kad sutelkė dėmesį į akušeres, o ne gydytojus ar seseles, nes jos tiesiogiai stebi daug gimdymų ir yra patikimos stebėtojos. Jis taip pat prašė persiųsti apklausą ir neseniai pagimdžiusioms moterims, jei jos sutiktų joje dalyvauti.

Rezultatai parodė, kad „malonumas" gimdymo metu iš tiesų egzistuoja. Akušerės pranešė apie 668 atvejus, kurių gimdyvės pasisakė akušerėms patyrusios kažką panašaus į orgazmą gimdymo metu. Kitais 868 atvejais akušerės sakė mačiusios, kaip gimdyvės patiria malonumą gimdydamos. Be to, devynios gimdyvės užpildė klausimynus, patvirtindamos, jog patyrė orgazmą gimdymo metu.

B. Komisaruk leidiniui „LiveScience" sakė, kad kiekvienos moters anatomija yra skirtinga, todėl kai kurios iš jų gali patirti malonumą gimdydamos, o kitos jaučia tik skausmą. „Egzistuoja tiek daug veiksnių, tad vienos jaus malonų atsaką, o kitos patirs siaubingai įtemptą, sukeliantį pasibjaurėjimą gimdymą, todėl apibendrinti neįmanoma, - sako jis. – Nėra jokios priežasties mėginti tai apibendrinti. Skirtingi žmonės turi skirtingus skausmo slenksčius. Skirtingų žmonių ir požiūriai skirtingi. Jei seksualumo bijanti moteris ims justi malonius jausmus, ji supras, kad tai yra visiškai psichologiškai nepriimtina, todėl tai savaime gali būti sukeliantis bjaurėjimąsi poveikis".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (5)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.