Kauno klinikose gimė antras ketvertukas per dvejus metus

 (2)
Rugsėjo 8 d, antradienį, didžiausioje Lietuvos ligoninėje gimė ketvertukas. Visos keturios naujagimės ir mama jaučiasi gerai.
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Po sėkmingos cezario pjūvio operacijos, didžiausioje Lietuvos ligoninėje gimė ketvertukas - keturios mergaitės. Trijų naujagimių svoris atitinka gestacijos laiką - 32 savaites ir 3 dienas, o vienai mergaitei dar reikia sustiprėti. Naujagimės gimė kas minutę (9:29, 9:30, 9:31 ir 9:32). Jų svoris svyruoja nuo 1,022 kg iki 1,780 kg.

Malonia žinia apie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose gimusį ketvertuką džiaugiamasi jau antrą kartą. „Ketvertukai gimsta labai retai - jie pasitaiko vos per vieną iš 500-700 tūkst. gimdymų, tad Lietuvoje šis stebuklas tikėtinas maždaug kas 20 metų. O mūsų ligoninėje tai jau antras ketvertukas per dvejus metus," - negali atsistebėti šios gydymo įstaigos Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akušerijos skyriaus vadovas doc. dr. Vladas Gintautas.

Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė profesorė Rūta Nadišauskienė paaiškino, kodėl daugiavaisiai nėštumai dažniausiai stebimi Kaune: „Pas mus patenka didžiausios rizikos nėštumai, nes Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika yra komplikuoto daugiavaisio nėštumo centras ir vienas iš dviejų perinatologijos centrų Lietuvoje".

Ketvertuko gimdyme dalyvavusi Neonatologijos klinikos vadovė doc. Rasa Tamelienė pasakojo, kad naujagimėms ypatingos pagalbos nereikėjo: „Šiuo metu kūdikiai stebimi Naujagimių reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje ir jaučiasi gerai. Nors prognozuoti, kada juos išleisime namo, būtų neatsargu".

39-erių ketvertuko mama Lina Strangienė pasakojo, kad turėdama du sūnus (9 ir 15 metų), labai norėjo dukters. „Ir sulaukėme stebuklo," - negalėjo atsidžiaugti moteris.

Kauno klinikose gimė antras ketvertukas per dvejus metus
Ketvertuko gimimo proga surengtoje spaudos konferencijoje dalyvavo ketvertuko mama.
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Doc. V. Gintautas teigia, kad daugiavaisis nėštumas ne visuomet toks džiaugsmingas, kaip gali atrodyti. „Daugiavaisis nėštumas yra itin rizikingas: kuo daugiau vaisių vystosi vienu metu, tuo nepalankesnė nėštumo ir gimdymo eiga bei pasekmės. Tik 15-30% nėštumo ir gimdymo eigos atvejų būna be sunkių komplikacijų. Daugiavaisis nėštumas neretai komplikuojasi persileidimu, priešlaikiniu gimdymu, hipertenzija, šlapimo organų infekcija, gestaciniu diabetu, kraujavimu nėštumo ir gimdymo metu. Kaip rodo praktika, kelis vaisius auginančios moterys gimdo prieš laiką 6 kartus dažniau nei vienavaisio nėštumo atveju. Dėl netaisyklingų vaisių padėčių gimdymą dažniau tenka užbaigti cezario pjūviu, o po gimdymo yra didesnė kraujavimo tikimybė. Daugiavaisis nėštumas naujagimiams susijęs su didesne negalios rizika, ypač dėl neišnešiojimo arba nepakankamo vaisių augimo," - daugiaviaisio nėštumo grėsmes vardijo Akušerijos skyriaus vadovas.

Kauno klinikose gimė antras ketvertukas per dvejus metus
Tai jau antrasis ketvertukas Kauno klinikose per 2 metus.
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Pirmą kartą Kauno klinikų istorijoje ketvertukas (trys berniukai ir mergaitė) gimė 2013 m. vasarį. Tąkart ketvertuką pavyko išnešioti beveik 31 savaitę. Statistikos duomenimis, vidutinė nėštumo trukmė, laukiantis ketvertuko, yra 29,5 savaitės.

Kauno klinikose kasmet 3-9 šeimos susilaukia trynukų ir gimsta apie 100 porų dvynių. 2014 m. gimė 107 poros dvynių, o 3 moterys gimdė trynius. Šiemet jau gimė 64 dvynių poros ir 3 trejetukai.

Kauno klinikų informacija

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.