Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Vyras gimdyme

Gimdymas yra labai intymus procesas, šiek tiek paslaptingas ir bauginantis, keliantis nemažai nerimo.

Kiekviena moteris, o ypač jauna, gimdanti pirmą kartą, jaučia nerimą, ar viskas bus gerai. Kai kartu gimdyti sutinka vyras, šiek tiek jos nerimas nuslūgsta, o pati gimdyvė jaučiasi kur kas geriau.

Kai sutuoktinių santykiai yra geri, moteris žino, kad vyras palaikys už rankos, prireikus pakvies gydytoją, palaikys morališkai. Tad suprantama, kad daugelis moterų nori gimdyti kartu su vyrais. Jos ir gimdytų, ir greičiausiai neieškotų kitų gimdymo palydovų, bet bėda, kad ne visi vyrai nori ar gali dalyvauti gimdyme, ir tada moteris ieško kitų artimų žmonių, kurie galėtų pabūti su ja ir padėti gimdyti.

Mama ar anyta?

Dažniausiai toks artimas žmogus yra mama, kuri pažįsta savo dukterį, dėl jos išgyvena. Jeigu mama gyvena toli arba jos nėra, kai kurios moterys kreipiasi pagalbos į anytą.

Man sunku suprasti, kodėl kaip tik anyta pasirenkama gimdymo palydove. Galbūt todėl, kad ji yra tvirta moteris, galinti suteikti saugumą, o gal žino atsakymus į visus gyvenimo klausimus ir marti šalia jos jaučiasi drąsiau.

Gali būti ir taip, kad anyta yra labai įkyri, mėgstanti kontroliuoti vaikų gyvenimą ir į gimdyklą tiesiog ima ir įsiprašo.

Gimdyvės padėjėja- dula

Kodėl moterys gimdo su gimdyvių padėjėjomis, taip pat sunku pakomentuoti. Galbūt svetimas, nešališkas žmogus teikia saugumo. Man atrodo, kad gimdymo padėjėjas galima palyginti su rinkimų stebėtojais, kurie nieko nedaro, tačiau verčia pasitempti kitus.

Tikiu, kad moteris, gimdanti su padėjėja, jaučiasi saugiau, negu būdama viena, nes tuo metu, kai gimdo, jaučiasi bejėgė ir prireikus negalėtų nei savęs, nei kūdikio apginti.

Ko gero, gimdymo padėjėjos tapo populiarios ir dėl straipsnių, pasirodančių žiniasklaidoje, apie medikų klaidas ir atsainumą. Iš nepasitikėjimo gydytojais ir kyla poreikis tokių paslaugų, kurios iš šalies ir atrodo keistos. Dėl šios priežasties, dėl įsitikinimo, kad gimdykloje jautiesi kaip konvejeryje, kai kurios moterys apsisprendžia gimdyti namuose su pribuvėja, tarsi ji galėtų geriau pasirūpinti gimdyve už gydytojus profesionalus.

Gimdymas su vaiku

Dar sunkiau paaiškinti, kodėl mama į gimdyklą atsiveda savo paauglę dukterį. Trylikametei per anksti matyti mamos lytinius organus ir stebėti visą gimdymo procesą.

Galiu įtarti, kad tokia mama yra pernelyg „suaugusi" su savo dukterimi, niekur jos nepaleidžia. Gimdymas turėtų išlikti tam tikra paslaptis, kurią, mano nuomone, galima praskleisti tik pačiam artimiausiam žmogui - vyrui."

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".