Kristinos išpažintis: 20 valandų gimdykloje ir neįkainojama vyro pagalba

 (6)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame dovanėle.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pamenu tą dieną, kai supratau, kad laukiuosi. Teisingai, supratau. Nes mėnesinės vėlavo antra diena, o testo namuose neturėjau, bet pažiūrėjus į veidrodį, į savo kūną, visa širdimi pajutau, kad manyje jau gyvena mano vaikelis. Iš karto paskambinau vyrui, pasakiau, kad tikrai laukiuosi, jaučiau tai visa savimi. Vyras dar sakė palaukti testo atsakymo. Vėliau nusipirkusi testą net neabejojau, kad jis bus teigiamas, taip ir buvo. Vaikelis buvo lauktas, tačiau pora ciklų mums nepavyko jo susilaukti, tačiau trečias kartas nemelavo.

TAIP PAT SKAITYKITE:
9 patikimi požymiai, kad galite būti nėščia
Ar tikrai gimus vaikui, giminėje kažkas miršta?

Nėštumas buvo turbūt nuostabiausias laikas mano gyvenime. Jaučiausi kaip ant sparnų. Norėjau puoštis, būti geresne ir ruošti save būsimai motinystei. Buvo viena mažytė komplikacija, kai buvau nėščia penktą mėnesį. Po lytinių santykių pradėjau kraujuoti, buvome Druskininkuose tuo metu, iškvietus greitąją pagalbą pasirodė, kad esame prie pat ligoninės. Buvo tikrai labai baisu, iš tos baimės pradėjau dusti, ir tik vyro greita reakcija ir šaltas protas mane nuramino, labai džiaugiuosi, kad jis ne toks emocionalus, kaip aš. Po apžiūros paaiškėjo, kad vaikeliui viskas gerai, tiesiog ant gimdos kaklelio sujudinom kažkokį polipą, bet tai nieko rimto.

Į ligoninę!

Gimdymo dieną su besilaukiančia drauge važiavome į Valakampių paplūdimį pabraidyti, nes buvo labai karštos dienos. Vos spėjus įmerkti kojas į vandenį, mus užklupo stipri vasaros liūtis, ir teko lėkti slėptis į šalia esančią kavinę. Pakeliui namo dar užsukom į vaistinę, nes draugė dar neturėjo įklotų rinkinio į gimdymo namus, o jei terminas buvo panašiai kaip ir man. Vaistinėje abiem truputį pradėjo mausti pilvus, bet lyg praėjo. Man grįžus namo skausmai pradėjo dažnėti. Buvo tokios karštos dienos ir naktys, ir man jau ne pirmą dieną buvo paruošiamieji sąrėmiai, tad pasakiau vyrui, kad bandom važiuoti į gimdymo namus, jei ką, grįšim. Sąrėmiai kartojosi kas 5 minutes. Iki mano gimdymo termino buvo dar savaitė, bet man vėl atrodė, kad tikrai pagimdysiu anksčiau. Taip ir buvo.

Atvykome apie 22h, ir nors sąrėmiai buvo dažni, bet atsivėrimas buvo tik 3 cm, tačiau gydytoja sakė, kad gimdymo veikla jau prasidėjus ir liepė keliauti į gimdyklą. Ten ir praleidome su vyru visą naktį. Buvo stebimi vaikučio širdelės dūžiai, tačiau kaklelis vėrėsi vangiai. Abu su vyru miegojome gimdymo lovoje. Ryte, apie 9h, gydytojai siūlė skatinti, bet mes prašėme dar palaukti. Norėjau gimdyti natūraliai, bet buvau pasiruošusi viskam, nes gimdymas yra nenuspėjamas dalykas, ir man svarbiausia buvo mano vaikelio sveikata.

Jėgos senka

Apie 12h man nuleido vaisiaus vandenis, ir pasirodė, kad jie jau žali, nors iki termino dar buvo likus savaitė. Dar pagalvojau, kad gerai, kad atvažiavom, o ne laukėm. Ir tada gydytojas pasakė, kad man iki gimdymo liko dar 6 valandos, ir pasiūlė arba dabar rinktis nuskausminimą, arba jau tada gimdyti be jo. Tada atsivėrimas buvo jau 6 cm, ir sąrėmiai jau buvo gana dažni, buvo jau sunkoka išbūti vienoje vietoje, daug vaikščiojau, sėdėjau ant gimnastikos kamuolio,vyras mane masažavo, tačiau buvau beveik parą nevalgiusi, nes gimdykloje jau nebegalima buvo valgyti, ir jėgų turėjau nedaug. Vyro paprašiau, kad per youtube paleistų dainą "Eye of the tiger", tuo metu būtent jos norėjosi, ir tikrai atsirado daugiau jėgų su šia daina.

Vyras žinojo, kad noriu gimdyti be nuskausminamųjų, bet ramiai man paaiškino, kad protingiausia būtų darytis epidūrinę nejautrą, nes tokiu būdu truputį pailsėčiau ir atgaučiau jėgas. Per paskaitą apie gimdymą jis įdėmiai klausė apie epidūrinę nejautrą, kai aš tuo tarpu išsigandusi adatų išėjau į lauką. Ir aš sutikau (dabar tuo džiaugiuosi), nes galėjau nusnausti iki didžiojo įvykio.

Kai atėjo laikas stumti, skausmo tikrai nejaučiau, tačiau buvo labai fiziškai sunku. Vyras iš pradžių bandė meiliai kalbėti, bet sustabdžiau jį, nes tai blaškė, turėjau išlikti susikoncentravusi į svarbiausią užduotį, tad jis su šlapiu rankšluostėliu man valė kaktą, kas labai atgaivino. Kad ir buvau pailsėjusi, jėgų vis viena trūko, tačiau sukaupiau visus jų likučius ir pagaliau, po 20 valandų, praleistų gimdykloje, 18.35 h mums gimė sūnelis Ugnius. Kai jį uždėjo man ant krūtinės, verkėm abu su vyru, negalėjom patikėti, koks tai stebuklas, ir kokie esame laimingi.

Didžiulė vyro pagalba

Labai džiaugiuosi, kad vyras žinojo ir pagrindinius dalykus apie žindymą, nes po epiziotomijos dar buvau apdujusi nuo nuskausminamųjų, tad nors ir akušerė ir gydytoja parodė kaip žindyti, man vis vien nesigavo, bet kai gimdykloje likome tik trise, vyras man parodė kaip žindyti ir man pavyko, sūnelis pradėjo traukti pienuką. Po to jau iškeliavome į palatą, kur pirmą naktį likome su sūneliu vieni, nes nebuvo privačių palatų, bet kitą dieną jau gavome privačią palatą, ir vyras jau galėjo likti nakčiai.

Prieš važiuodama į gimdymo namus išsiploviau galvą, nusiskutau kojas, pasipuošiau, nes važiavau į savo sūnaus gimtadienį, ir jokio skausmo nebijojau, nes už viską svarbiausia man buvo kuo greičiau išvysti savo mažąjį vaikelį.

Kristina

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir lapkričio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (5)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.