Kristinos išpažintis: 20 valandų gimdykloje ir neįkainojama vyro pagalba

 (6)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame dovanėle.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pamenu tą dieną, kai supratau, kad laukiuosi. Teisingai, supratau. Nes mėnesinės vėlavo antra diena, o testo namuose neturėjau, bet pažiūrėjus į veidrodį, į savo kūną, visa širdimi pajutau, kad manyje jau gyvena mano vaikelis. Iš karto paskambinau vyrui, pasakiau, kad tikrai laukiuosi, jaučiau tai visa savimi. Vyras dar sakė palaukti testo atsakymo. Vėliau nusipirkusi testą net neabejojau, kad jis bus teigiamas, taip ir buvo. Vaikelis buvo lauktas, tačiau pora ciklų mums nepavyko jo susilaukti, tačiau trečias kartas nemelavo.

TAIP PAT SKAITYKITE:
9 patikimi požymiai, kad galite būti nėščia
Ar tikrai gimus vaikui, giminėje kažkas miršta?

Nėštumas buvo turbūt nuostabiausias laikas mano gyvenime. Jaučiausi kaip ant sparnų. Norėjau puoštis, būti geresne ir ruošti save būsimai motinystei. Buvo viena mažytė komplikacija, kai buvau nėščia penktą mėnesį. Po lytinių santykių pradėjau kraujuoti, buvome Druskininkuose tuo metu, iškvietus greitąją pagalbą pasirodė, kad esame prie pat ligoninės. Buvo tikrai labai baisu, iš tos baimės pradėjau dusti, ir tik vyro greita reakcija ir šaltas protas mane nuramino, labai džiaugiuosi, kad jis ne toks emocionalus, kaip aš. Po apžiūros paaiškėjo, kad vaikeliui viskas gerai, tiesiog ant gimdos kaklelio sujudinom kažkokį polipą, bet tai nieko rimto.

Į ligoninę!

Gimdymo dieną su besilaukiančia drauge važiavome į Valakampių paplūdimį pabraidyti, nes buvo labai karštos dienos. Vos spėjus įmerkti kojas į vandenį, mus užklupo stipri vasaros liūtis, ir teko lėkti slėptis į šalia esančią kavinę. Pakeliui namo dar užsukom į vaistinę, nes draugė dar neturėjo įklotų rinkinio į gimdymo namus, o jei terminas buvo panašiai kaip ir man. Vaistinėje abiem truputį pradėjo mausti pilvus, bet lyg praėjo. Man grįžus namo skausmai pradėjo dažnėti. Buvo tokios karštos dienos ir naktys, ir man jau ne pirmą dieną buvo paruošiamieji sąrėmiai, tad pasakiau vyrui, kad bandom važiuoti į gimdymo namus, jei ką, grįšim. Sąrėmiai kartojosi kas 5 minutes. Iki mano gimdymo termino buvo dar savaitė, bet man vėl atrodė, kad tikrai pagimdysiu anksčiau. Taip ir buvo.

Atvykome apie 22h, ir nors sąrėmiai buvo dažni, bet atsivėrimas buvo tik 3 cm, tačiau gydytoja sakė, kad gimdymo veikla jau prasidėjus ir liepė keliauti į gimdyklą. Ten ir praleidome su vyru visą naktį. Buvo stebimi vaikučio širdelės dūžiai, tačiau kaklelis vėrėsi vangiai. Abu su vyru miegojome gimdymo lovoje. Ryte, apie 9h, gydytojai siūlė skatinti, bet mes prašėme dar palaukti. Norėjau gimdyti natūraliai, bet buvau pasiruošusi viskam, nes gimdymas yra nenuspėjamas dalykas, ir man svarbiausia buvo mano vaikelio sveikata.

Jėgos senka

Apie 12h man nuleido vaisiaus vandenis, ir pasirodė, kad jie jau žali, nors iki termino dar buvo likus savaitė. Dar pagalvojau, kad gerai, kad atvažiavom, o ne laukėm. Ir tada gydytojas pasakė, kad man iki gimdymo liko dar 6 valandos, ir pasiūlė arba dabar rinktis nuskausminimą, arba jau tada gimdyti be jo. Tada atsivėrimas buvo jau 6 cm, ir sąrėmiai jau buvo gana dažni, buvo jau sunkoka išbūti vienoje vietoje, daug vaikščiojau, sėdėjau ant gimnastikos kamuolio,vyras mane masažavo, tačiau buvau beveik parą nevalgiusi, nes gimdykloje jau nebegalima buvo valgyti, ir jėgų turėjau nedaug. Vyro paprašiau, kad per youtube paleistų dainą "Eye of the tiger", tuo metu būtent jos norėjosi, ir tikrai atsirado daugiau jėgų su šia daina.

Vyras žinojo, kad noriu gimdyti be nuskausminamųjų, bet ramiai man paaiškino, kad protingiausia būtų darytis epidūrinę nejautrą, nes tokiu būdu truputį pailsėčiau ir atgaučiau jėgas. Per paskaitą apie gimdymą jis įdėmiai klausė apie epidūrinę nejautrą, kai aš tuo tarpu išsigandusi adatų išėjau į lauką. Ir aš sutikau (dabar tuo džiaugiuosi), nes galėjau nusnausti iki didžiojo įvykio.

Kai atėjo laikas stumti, skausmo tikrai nejaučiau, tačiau buvo labai fiziškai sunku. Vyras iš pradžių bandė meiliai kalbėti, bet sustabdžiau jį, nes tai blaškė, turėjau išlikti susikoncentravusi į svarbiausią užduotį, tad jis su šlapiu rankšluostėliu man valė kaktą, kas labai atgaivino. Kad ir buvau pailsėjusi, jėgų vis viena trūko, tačiau sukaupiau visus jų likučius ir pagaliau, po 20 valandų, praleistų gimdykloje, 18.35 h mums gimė sūnelis Ugnius. Kai jį uždėjo man ant krūtinės, verkėm abu su vyru, negalėjom patikėti, koks tai stebuklas, ir kokie esame laimingi.

Didžiulė vyro pagalba

Labai džiaugiuosi, kad vyras žinojo ir pagrindinius dalykus apie žindymą, nes po epiziotomijos dar buvau apdujusi nuo nuskausminamųjų, tad nors ir akušerė ir gydytoja parodė kaip žindyti, man vis vien nesigavo, bet kai gimdykloje likome tik trise, vyras man parodė kaip žindyti ir man pavyko, sūnelis pradėjo traukti pienuką. Po to jau iškeliavome į palatą, kur pirmą naktį likome su sūneliu vieni, nes nebuvo privačių palatų, bet kitą dieną jau gavome privačią palatą, ir vyras jau galėjo likti nakčiai.

Prieš važiuodama į gimdymo namus išsiploviau galvą, nusiskutau kojas, pasipuošiau, nes važiavau į savo sūnaus gimtadienį, ir jokio skausmo nebijojau, nes už viską svarbiausia man buvo kuo greičiau išvysti savo mažąjį vaikelį.

Kristina

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir lapkričio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?