Lengvas nėštumas ir sunkus gimdymas skaitytojos istorija

 (10)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Irmai.
Lengvas nėštumas ir sunkus gimdymas <span style="color: #ff0000;"><sup>skaitytojos istorija</sup></span>
© Shutterstock nuotr.

Nėštumo planavimas

Nuo pat paauglystės bijojau, jog negalėsiu turėti vaikų, o man taip nuostabu, kai šeima yra gausi... Mane neramino tai, kad nuo pat 15 metų, kai prasidėjo pirmosios mėnesinės, jos man buvo nereguliarios, dažniausiai mane „aplankydavo" tik 2 kartus per metus. Tai greičiausiai paveldėta iš močiutės, kuri vis tiek susilaukė 4 vaikų. Vaikelį planavom, todėl buvo ašarų jau po pirmojo neigiamo nėštumo testo.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Netradicinio verslo idėją vilnietei pasufleravo 2 vaikai ir 6 arai žemės
Žinomos šeimos Lietuvoje, kur moterys vyresnės už vyrus

Po mėnesio darbe bendradarbė pranešė, jog laukiasi. Kaip aš jai „baltai pavydėjau"... Tądien ėjom pietauti į vietinę valgyklą, kurioje užsimaniau kaimiškos silkės. Bendradarbės pajuokavo, kad ir man reiktų pasitikrinti, ar pilvelyje niekas negyvena.

Grįžusi namo papasakojau linksmąsias naujienas vyrui, bendradarbių pajuokavimą irgi. Jis pažiūrėjo į tai gana rimtai ir nupirko nėštumo testą. Jį pasidarius ryte, suspigau iš džiaugsmo - testas teigiamas. Po poros savaičių apsilankiau pas ginekologę, ji nustatė, jog nėštumas beveik 8 savaitės.

Sklandus laukimas

Nėštumas buvo gana lengvas - tik šiek tiek pykino ir erzino kavos kvapas, o štai citrusinius vaisius valgydavau ne vienetais, o kilogramais. Citrinas iki šiol valgau kiekvieną dieną, organizmas reikalauja.

Kai iki planuoto gimdymo buvę likęs mėnuo, pradėjau lankytis pas ginekologę - akušerę gimdymo namuose, kuriuose planavau gimdyti. Viskas buvo gerai, vaikutis jau buvo įsitaisęs galvyte žemyn, kiti rodikliai taip pat normalūs.  Gimdymo data buvo numatyta birželio 9 d., tačiau nei tą, nei kitą, nei dar kitą dieną vaikiukas neskubėjo pas mus. Gydytoja nusprendė, jog jei iki 20 d. pati nepagimdysiu, tądien teks važiuoti į gimdymo namus, kur sukels gimdymą dirbtinai, jog nebūtų pernešiotas vaikelis.

Ligoninėje

Birželio 20 dienos ankstyvą rytą (7 val.) su vyru atkeliavome į gimdymo namus. Atlikus apžiūrą gydytoja nustatė, jog gimdos kaklelis atsivėręs 2 cm, tačiau daugiau jokių ženklų, jog greitu metu prasidėtų gimdymas. Taigi, dirbtinai buvo „nuleisti vandenys", o tada reikėjo tiesiog laukti. Skausmai prasidėjo, tačiau mano kūnas „nesiruošė" gimdymui, nevyko jokia veikla. Praėjus maždaug 4 valandoms, skausmai tapo nepakeliami, buvo padaryta epidūrinė nejautra, po valandos dar kartelį (iš viso gavau dvi su puse dozės), per tą laiką gimdos kaklelis papildomai prasivėrė tik 2 cm.

Gydytoja nusprendė, jog kalti mano sutrikę hormonai, ir pastatė man lašinę su skatinamaisiais, tačiau be skausmų daugiau niekas nevyko. Vaikutis pagal tyrimus laikėsi gerai. Skatinamųjų dozė buvo didinama, tačiau tai nieko nekeitė. Gimdos kaklelis atsidarinėjo labai lėtai, skausmai mane visai išvargino. Palaima, kad šalia visada buvo vyras, kuris mane drąsino ir neleido pasiduoti.

Galiausiai apie 17 val. gydytoja pasiguldė ant gimdymo stalo, ir pati rankomis bandė praverti bent šiek tiek daugiau gimdos kaklelio, be to, mano mažasis pilvelio gyventojas nebuvo nusileidęs į mažąjį dubenį, kas kėlė dar didesnį stresą. Gydytoja iš išorės, rankomis, bandė „padėti" mažyliui nusileisti, tačiau jai nesisekė, todėl liepė man pradėti stumti, nors jokia veikla nebuvo prasidėjusi. Gydytojas, kuris daro cezario pjūvio operacijas, vis sukinėjosi aplink ir klausinėjo, ar jau ruošti operacinę, tačiau manoji gydytoja nepasidavė ir kartojo: "pagimdys pati, jauna gi".

Dukrytės gimimas

Daugiau nieko nebegirdėjau, skausmai ir baimė kankino, nebeturėjau jėgų. Mačiau panikuojančius gydytojus, kurių vis daugėjo gimdymo palatoje, verkdamas vyras šnabždėjo į ausį, kad dar truputį, galvytė jau išlindusi... Pagaliau 18.47 val. mano juodaakė mergytė mums pasirodė. Pasirodo, gydytojai panikavo, jog nebeįstengsiu pagimdyti, o mergytė uždus, kadangi virkštelė buvo apsisukusi aplink galvytę.

Tą mažą stebuklą paliko man dviem valandom ant krūtinės ir tik tada nunešė pasverti, pamatuoti bei nuprausti. Tą vakarą buvau išsekusi, du kartus nualpau beeinant iki mūsų šeimos palatos (norėjome visi trys būti kiekvieną akimirką kartu), tad aš turėjau tik gulėti, o vyras rūpinosi dabar jau dviem savo moterimis.

Kotrynai jau aštuoni mėnesiai. Ji labai guvus, linksmas, mylimas ir gražus vaikas. Nors dar dabar prisiminus gimdymą perbėga šiurpas, žinau, jog viskas užsimirš, ir mažoji mūsų mergytė, kažkada vis tiek turės sesutę arba broliuką.

Irma

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (87)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą? (8)

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą?
Bijoti – natūralu ir žmogiška, bet baimės akys didelės, tad dažnai situaciją piešiame daug tamsesnėmis spalvomis, nei ji yra iš tiesų.

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui
Šiemet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir UNICEF paskelbta Naujagimiui palankios ligoninės iniciatyva mini 25-erių metų jubiliejų.

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas
Sudėtingas nėštumas, daug išgyvenimų, fizinio ir dvasinio skausmo, ne ką paprastesnis ir gimdymas – vien jau tai, kad gimusi mergytė nekvėpavo... Prisiminusi visa tai Žydra Mikalauskė sako, kad kojos lūžis, palyginti su skausmu, kurį teko ištverti, – niekai. Ir nepaliauja šypsotis.

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu (14)

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu
Po gimdymo virkštelė, jungusi mamą su kūdikiu, tampa nebereikalinga ir yra išmetama. Tačiau viena įmonė sugalvojo netradicinį jų panaudojimo būdą.

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai (11)

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai
Amerikietė Claudette Cook savo vėlyvą nėštumą vadina Dievo dovana ir sako, kad vaikų gimimas į jų namus atnešė didžiulį džiaugsmą.

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus (34)

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus
Kristina Lukošiūtė-Balslev (29 m.) su vyru Simon Balslev (32 m) ir dviem vaikučiais gyvena Danijoje. „Nėštumo priežiūra čia – puiki, gimdymai praėjo ramiai, esu labai patenkinta", – sako Kristina. Kas Danijoje kitaip nei pas mus?

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk (13)

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk
Nepaisant to, kad pastaraisiais metais beveik trečdalis vaikų gimsta po cezario pjūvio operacijos, vis dar gajūs įvairūs su šia procedūra susiję mitai.

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje? (30)

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje?
Ne paslaptis, kad nemažai mamų prieš gimdymą susiranda patikimą gydytoją, susitaria ir jam sumoka. Už tai, kad reikiamu momentu bus šalia, prižiūrės ir padės. Kaip dažnai mamos tariasi ir kokios tai sumos? 15 mamų iš Lietuvos ir užsienio – 15 nuomonių ir patirčių (vardai jų prašymu pakeisti).

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką (19)

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką
Sakoma, kad gydytojo akušerio ginekologo specialybė yra pati gražiausia, nes jis pirmasis pasitinka į pasaulį besibeldžiančią naują gyvybę. Tiesa, kartais tai daryti tenka ekstremaliomis sąlygomis.

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo (105)

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo
Gimdyti su vyru šiandien yra taip pat savaime suprantama, kaip kartu eiti į pirmąjį ultragarsinį nėštumo tyrimą. Eiti kartu tikrai nėra būtina, tačiau vieniems būsimiems tėčiams tai labai svarbus įvykis, kurio jie nenori praleisti, kiti nesuteikia tam tokios didelės reikšmės.

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas (95)

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas
Lietuvoje vis dar populiarėjanti labai pamažu, gimdymo fotosesija užsienyje jau seniai nieko nestebina. Kai kurie fotografai specializuojasi fotografuodami tik nėštumus ir gimdymus.