Lengvas nėštumas = sunkus gimdymas? Skaitytojos istorija

 (10)
Jeigu norite su mūsų portalo skaitytojais pasidalinti savo didžiausiu įvykiu – gimdymo istorija – rašykite mums el.paštu tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame Živilės laišką.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Baltas pavydas

Skaitau "lengvas" gimdymo istorijas ir pati savęs vis klausiu: „Baikit, negi rimtai taip..?" Pavydo, kaip dera lietuvei, tikrai pajuntu, bet baltojo. Nesiskundžiu, laimingai pagimdžiau ir gyvenam toliau. Tačiau kartoti nenoriu. Kol kas.

Nėštumas buvo kažkas nerealaus, dėmesys, grožis, lepinimasis buvo tai, ko norėjau tuo metu. Esu smulkaus sudėjimo, tempimo ir nuovargio jutau nemažai, teko pagulėti ir ligoninėje dėl gresiančio persileidimo. Bet gimdyti nebijojau, ramiai vaikščiojau ir net patiko būti nėščiai. Nors ir amžinai!
Gydytojas vis erzindavo - nė viena nebuvo amžinai nėščia, gimdysi. Nemelavo.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Fotografė Indrė: įamžinti penkių dienų naujagimiai atrodo ypatingai
Gimdymo namuose sukeitė kūdikius: drama tęsiasi

Skatinimas ir nuskausminimas

Pernešiojau 10 dienų, mažajam irgi tiko sąlygos, tad teko skatinti. Tad susiruošti galėjau kiek tinkama. Ir sekmadienio popietę iš patologinio skyriaus perkėlė į gimdyklą. Nuleido vandenis, paskyrė skatinamuosius ir prasidėjo.

Skausmo bijau kaip velnias kryžiaus, tad epidūrą ėmiau vos paklausta, ar jo noriu. Smerkit nesmerkusios, ėmiau ir kartočiau, nors tai ir pakišo man koją. Gydytojai laukė gražaus gimdymo, man, deja, gražumu ir iš tolo nekvepėjo. Na ką, nuskausminamieji numušė skatinamuosius, per lėtai vyko procesas. Vėl gavau skatinamųjų. Kai šie pradėjo veiklą, epidūro pirmoji dozė baigėsi, pradėjo antrą.

Praėjus 10 valandų, gydytojai nusprendė ilgiau nelaukti ir liepė pradėti stumti. Taigi, 2 valanda nakties, nuo streso nei žodžio suregzti negaliu, nugulėjau vieną šoną ir įkvėpti oro negalėjau, to pasekmė - visiškai nesisekė stumti. Įsivaizduojat? Nesugebėjau, nemokėjau net stumti.

Gydytojas „apšalęs" liko, kad iš gražaus nėštumo išėjo negražus gimdymas. Atvirai sakant, meldžiausi mintyse tiek nuoširdžiai, kaip niekad nieko gyvenime nedariau. Po pusvalandžio jau keikiausi mintyse ir galvojau: „Darykit ką norit, aš negaliu". Gydytojas tą suprato ir nežinia iš kur dar sugebėjo mane įkvėpti.

Laiminga pabaiga

Staiga akušerė atsilošė - vaiko virkštelė apsisukusi aplink kaklą ir aplink petį. „Kaip jį traukti?", - klausia gydytojo. Mmm??? Kaip tai kaip? Aš nesuprantu, man baisu.

Gydytojas iškviečia daugiau seselių, liepia jungti aparatą. Kokį aparatą? Kas vyksta? Bet niekas man neaiškina. Nieko daugiau. Tegirdžiu žodį „Žirkles". Paskutinis daktaro liepimas stumti, ir 2.49 mažius čia! Tik tyli... Nesupratau, kur mano vaiko riksmas? Kas vyksta? Jį neša į kitą pusę nuo manęs. Tas laikas - 10, 20 ar 60 sekundžių - ilgiausias, tyliausias, baisiausias ir vienintelis faktas, dėl ko daugiau gimdyti aš tiesiog nenoriu. Nuoširdžiai nenoriu. Ir išgirdau savo angelą... Pagaliau!

Tas mažas šikniukas, tiek suteikęs emocijų per 9 mėnesius įsčiose ir 13 val gimdykloje, jau guli ant mano kūno! Buvau - ir esu - devintam danguj. Dėkoju kasdien Dievui už jį, kad jo nepasiėmė.
Tokia mano ta gimdymo istorija. Tikiu, nėra ji tokia išskirtinė. Bet nuo gimdymo ir supratau: aš - mama; aš - milijonas "kodėl" ir milijonas vienas "todėl, kad..."

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".