Lengvas nėštumas = sunkus gimdymas? Skaitytojos istorija

 (10)
Jeigu norite su mūsų portalo skaitytojais pasidalinti savo didžiausiu įvykiu – gimdymo istorija – rašykite mums el.paštu tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame Živilės laišką.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Baltas pavydas

Skaitau "lengvas" gimdymo istorijas ir pati savęs vis klausiu: „Baikit, negi rimtai taip..?" Pavydo, kaip dera lietuvei, tikrai pajuntu, bet baltojo. Nesiskundžiu, laimingai pagimdžiau ir gyvenam toliau. Tačiau kartoti nenoriu. Kol kas.

Nėštumas buvo kažkas nerealaus, dėmesys, grožis, lepinimasis buvo tai, ko norėjau tuo metu. Esu smulkaus sudėjimo, tempimo ir nuovargio jutau nemažai, teko pagulėti ir ligoninėje dėl gresiančio persileidimo. Bet gimdyti nebijojau, ramiai vaikščiojau ir net patiko būti nėščiai. Nors ir amžinai!
Gydytojas vis erzindavo - nė viena nebuvo amžinai nėščia, gimdysi. Nemelavo.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Fotografė Indrė: įamžinti penkių dienų naujagimiai atrodo ypatingai
Gimdymo namuose sukeitė kūdikius: drama tęsiasi

Skatinimas ir nuskausminimas

Pernešiojau 10 dienų, mažajam irgi tiko sąlygos, tad teko skatinti. Tad susiruošti galėjau kiek tinkama. Ir sekmadienio popietę iš patologinio skyriaus perkėlė į gimdyklą. Nuleido vandenis, paskyrė skatinamuosius ir prasidėjo.

Skausmo bijau kaip velnias kryžiaus, tad epidūrą ėmiau vos paklausta, ar jo noriu. Smerkit nesmerkusios, ėmiau ir kartočiau, nors tai ir pakišo man koją. Gydytojai laukė gražaus gimdymo, man, deja, gražumu ir iš tolo nekvepėjo. Na ką, nuskausminamieji numušė skatinamuosius, per lėtai vyko procesas. Vėl gavau skatinamųjų. Kai šie pradėjo veiklą, epidūro pirmoji dozė baigėsi, pradėjo antrą.

Praėjus 10 valandų, gydytojai nusprendė ilgiau nelaukti ir liepė pradėti stumti. Taigi, 2 valanda nakties, nuo streso nei žodžio suregzti negaliu, nugulėjau vieną šoną ir įkvėpti oro negalėjau, to pasekmė - visiškai nesisekė stumti. Įsivaizduojat? Nesugebėjau, nemokėjau net stumti.

Gydytojas „apšalęs" liko, kad iš gražaus nėštumo išėjo negražus gimdymas. Atvirai sakant, meldžiausi mintyse tiek nuoširdžiai, kaip niekad nieko gyvenime nedariau. Po pusvalandžio jau keikiausi mintyse ir galvojau: „Darykit ką norit, aš negaliu". Gydytojas tą suprato ir nežinia iš kur dar sugebėjo mane įkvėpti.

Laiminga pabaiga

Staiga akušerė atsilošė - vaiko virkštelė apsisukusi aplink kaklą ir aplink petį. „Kaip jį traukti?", - klausia gydytojo. Mmm??? Kaip tai kaip? Aš nesuprantu, man baisu.

Gydytojas iškviečia daugiau seselių, liepia jungti aparatą. Kokį aparatą? Kas vyksta? Bet niekas man neaiškina. Nieko daugiau. Tegirdžiu žodį „Žirkles". Paskutinis daktaro liepimas stumti, ir 2.49 mažius čia! Tik tyli... Nesupratau, kur mano vaiko riksmas? Kas vyksta? Jį neša į kitą pusę nuo manęs. Tas laikas - 10, 20 ar 60 sekundžių - ilgiausias, tyliausias, baisiausias ir vienintelis faktas, dėl ko daugiau gimdyti aš tiesiog nenoriu. Nuoširdžiai nenoriu. Ir išgirdau savo angelą... Pagaliau!

Tas mažas šikniukas, tiek suteikęs emocijų per 9 mėnesius įsčiose ir 13 val gimdykloje, jau guli ant mano kūno! Buvau - ir esu - devintam danguj. Dėkoju kasdien Dievui už jį, kad jo nepasiėmė.
Tokia mano ta gimdymo istorija. Tikiu, nėra ji tokia išskirtinė. Bet nuo gimdymo ir supratau: aš - mama; aš - milijonas "kodėl" ir milijonas vienas "todėl, kad..."

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (4)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.