Lengvas nėštumas = sunkus gimdymas? Skaitytojos istorija

 (10)
Jeigu norite su mūsų portalo skaitytojais pasidalinti savo didžiausiu įvykiu – gimdymo istorija – rašykite mums el.paštu tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame Živilės laišką.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Baltas pavydas

Skaitau "lengvas" gimdymo istorijas ir pati savęs vis klausiu: „Baikit, negi rimtai taip..?" Pavydo, kaip dera lietuvei, tikrai pajuntu, bet baltojo. Nesiskundžiu, laimingai pagimdžiau ir gyvenam toliau. Tačiau kartoti nenoriu. Kol kas.

Nėštumas buvo kažkas nerealaus, dėmesys, grožis, lepinimasis buvo tai, ko norėjau tuo metu. Esu smulkaus sudėjimo, tempimo ir nuovargio jutau nemažai, teko pagulėti ir ligoninėje dėl gresiančio persileidimo. Bet gimdyti nebijojau, ramiai vaikščiojau ir net patiko būti nėščiai. Nors ir amžinai!
Gydytojas vis erzindavo - nė viena nebuvo amžinai nėščia, gimdysi. Nemelavo.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Fotografė Indrė: įamžinti penkių dienų naujagimiai atrodo ypatingai
Gimdymo namuose sukeitė kūdikius: drama tęsiasi

Skatinimas ir nuskausminimas

Pernešiojau 10 dienų, mažajam irgi tiko sąlygos, tad teko skatinti. Tad susiruošti galėjau kiek tinkama. Ir sekmadienio popietę iš patologinio skyriaus perkėlė į gimdyklą. Nuleido vandenis, paskyrė skatinamuosius ir prasidėjo.

Skausmo bijau kaip velnias kryžiaus, tad epidūrą ėmiau vos paklausta, ar jo noriu. Smerkit nesmerkusios, ėmiau ir kartočiau, nors tai ir pakišo man koją. Gydytojai laukė gražaus gimdymo, man, deja, gražumu ir iš tolo nekvepėjo. Na ką, nuskausminamieji numušė skatinamuosius, per lėtai vyko procesas. Vėl gavau skatinamųjų. Kai šie pradėjo veiklą, epidūro pirmoji dozė baigėsi, pradėjo antrą.

Praėjus 10 valandų, gydytojai nusprendė ilgiau nelaukti ir liepė pradėti stumti. Taigi, 2 valanda nakties, nuo streso nei žodžio suregzti negaliu, nugulėjau vieną šoną ir įkvėpti oro negalėjau, to pasekmė - visiškai nesisekė stumti. Įsivaizduojat? Nesugebėjau, nemokėjau net stumti.

Gydytojas „apšalęs" liko, kad iš gražaus nėštumo išėjo negražus gimdymas. Atvirai sakant, meldžiausi mintyse tiek nuoširdžiai, kaip niekad nieko gyvenime nedariau. Po pusvalandžio jau keikiausi mintyse ir galvojau: „Darykit ką norit, aš negaliu". Gydytojas tą suprato ir nežinia iš kur dar sugebėjo mane įkvėpti.

Laiminga pabaiga

Staiga akušerė atsilošė - vaiko virkštelė apsisukusi aplink kaklą ir aplink petį. „Kaip jį traukti?", - klausia gydytojo. Mmm??? Kaip tai kaip? Aš nesuprantu, man baisu.

Gydytojas iškviečia daugiau seselių, liepia jungti aparatą. Kokį aparatą? Kas vyksta? Bet niekas man neaiškina. Nieko daugiau. Tegirdžiu žodį „Žirkles". Paskutinis daktaro liepimas stumti, ir 2.49 mažius čia! Tik tyli... Nesupratau, kur mano vaiko riksmas? Kas vyksta? Jį neša į kitą pusę nuo manęs. Tas laikas - 10, 20 ar 60 sekundžių - ilgiausias, tyliausias, baisiausias ir vienintelis faktas, dėl ko daugiau gimdyti aš tiesiog nenoriu. Nuoširdžiai nenoriu. Ir išgirdau savo angelą... Pagaliau!

Tas mažas šikniukas, tiek suteikęs emocijų per 9 mėnesius įsčiose ir 13 val gimdykloje, jau guli ant mano kūno! Buvau - ir esu - devintam danguj. Dėkoju kasdien Dievui už jį, kad jo nepasiėmė.
Tokia mano ta gimdymo istorija. Tikiu, nėra ji tokia išskirtinė. Bet nuo gimdymo ir supratau: aš - mama; aš - milijonas "kodėl" ir milijonas vienas "todėl, kad..."

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaidos gimdymo istorija: sunkios sveikatos problemos nesutrukdė patirti motinystės džiaugsmą

Vaidos gimdymo istorija: sunkios sveikatos problemos nesutrukdė patirti motinystės džiaugsmą
Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt. Na, o šiandien publikuojame mums atsiųstą Vaidos istoriją.

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.