Mano gimdymas baigėsi operacija (skaitytojos istorija)

 (3)
Laukiame ir jūsų gimdymo istorijų, elektroniniu paštu tavovaikas@delfi.lt. Šįkart mums parašiusi Agnė pasakoja savo gimdymo istoriją Klaipėdoje. Jos gimdymas pasisuko netikėta linkme ir pasibaigė operacija.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nuo pat paauglystės svajojau apie šeimą, kad turėsiu vaikučių ir to labai laukiau. Bet buvau nusprendusi, kad turiu pirmiausia baigti mokslus, sukurti šeimą, susirasti nuolatinį darbą ir tada planuoti šeimos pagausėjimą.

Kai tas laikas atėjo ir kai abu su vyru nusprendėme, kad jau norėtume mažo žmogeliuko savo šeimoje, pradėjome bandyti. Žinoma, iš pirmo karto nieko nepavyko. Praėjo vienas mėnuo, kitas ... Ir kai jau mažiausiai to tikėjausi, sužinojau, kad laukiuosi. Laimės ir džiaugsmo buvo labai daug.

Nėštumo metu pajutau visus "nėštumo malonumus". Nuo 6-os savaitės pykino, vėmiau kiekvieną rytą iki pat 7-o mėnesio, jau nekalbu apie skrandžio poreikius - vieną dieną kažko noriu, o kitą - jau į tuos produktus pažiūrėti net negalėjau. Ir parengiamuosius sąrėmius jutau visą paskutinį mėnesį, todėl jau buvau prie jų pripratusi.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kodėl vaikams rekomenduojama negerti kisieliaus ir vynuogių sulčių?
Nemalonus jausmas, kurį vaikai pradeda jausti nuo 5 metų

Likus 5-ioms dienoms iki gimdymo visą dieną nejutau vaikiuko (dabar jau gražios ir judrios dukrytės) judesių, todėl išsigandusi nuvažiavau į Klaipėdos ligoninės gimdymo skyrių. Žinoma, viskas buvo gerai, bet stebėjimui paguldė į ligoninę. Išbuvau ten iki penktadienio (gimdymo terminas buvo šeštadienį). Gydytoja padarė tyrimus, pasakė, kad tikrai negimdysiu ir paleido namo. Aš laiminga grįžau ir taip džiaugiausi, kad pagaliau miegosiu savo lovoje.

Tačiau apie pietus pradėjau bėgioti į tualetą. Iš pradžių maniau, kad tiesiog ligoninėje sušalau, nes buvo rugsėjo pradžia ir orai jau buvo apgaulingi. Tačiau po kelių valandų pradėjau stebėti, kad šlapinuosi kas 4 minutes. Nusprendžiau palaukti, kol vakare vyras grįš iš darbelio. Atsigulėme į lovą pailsėti ir aš pradėjau skaičiuoti sąrėmius, nes žinojau, kad valandą laiko turi būti reguliarūs sąrėmiai, kad jau reiktų vykti į ligoninę. Todėl po valandėlės susiruošėme ir išvažiavome.

Ligoninėje buvau 22 valandą. Sąrėmiai buvo reguliarūs kas 1,5 minutes. Tačiau personalo "dėmesiu" negalėčiau pasigirti. Dabar, kai pamąstau, nes tuo momentu buvau labai susijaudinusi ir išsigandusi, suprantu, kad priežiūros labai trūko.

Gydytoja apžiūrėjo, kad atsivėręs kaklelis tik 1 centimetras ir pasakė, kad dar ilgai čia gulėsiu. Kol vandenys nenubėgo, jaučiausi visai gerai , skausmo didelio nebuvo ir tuo momentu galvojau, kad jeigu taip, tai turbūt bevargo iškęsiu (neturėjau epidūriniam nuskausminimui rinkinio, nes mano gydytojas mane buvo nuraminęs, kad šis vaistas nėra labai būtinas, o ir iš pažįstamų draugių kas gimdė, niekam nereikėjo). Bet kai vaisiaus vandenys nubėgo, pajutau „tikrą gimdymo malonumą". Beje, vandenys buvo žali, ko akušerė nepastebėjo, kol aš jos nepaklausiau. Dar gydytojos paklausiau, gal turi atsargoj epidūrinės nejautros vaistų, bet man pasakė, kad jei nenusipirkau pati, tai ir neturėsiu, o ir jei kaklelis nesivers, darys cezario pjūvį, todėl epidūro daryti negalima. Todėl kentėjau.

Išbuvau gimdymo palatoj iki 1-os valandos nakties, kai mano dukrytei pradėjo stoti širdis. Pamenu, kaip visi susijaudino, skubiai mane išvežė į gimdyklą, aš pati pasimetusi, vyras - dar labiau. Labai baisu buvo operacinėje, bet pyktis ėmė ant gydytojų:  anesteziologė ruošiasi leisti vaistus į nugarą, o man užeina sąrėmis. Ji man sako: „Nejudėk, reikia skubėti, nes žali vaisiaus vandenys", o aš tik galvoju - juk tie žali vandenys jau 2 valandas buvo ir niekam nerūpėjo...

Gydytoja labai greitai išėmė mano dukrytę iš pilvo. Paaiškėjo, kad mano nenaudėlė padarė kūlverstį pilvelyje, o kadangi virkštelė buvo apsivijusi aplink kaklą, ją prismaugė. Tik pyktis ima ant gydytojų, kad jie nepatikrino, kaip vaikas yra įsistatęs.

Dukrytei jau dveji metukai. Dukrytė auga, didėja ir kasdien vis kažkuo nustebina. Manau, jeigu gimdyčiau antrą kartą, jau žinočiau, ką sakyti ir ką daryti  ligoninėje. Nors toje situacijoje mamos, manau, dažnai būna pasimetusios - juk pjaudinasi dėl savo mažųjų, o gydytojai turėtų padėti, paaiškinti ir paremti tuo metu.

Tačiau esu labai dėkinga Klaipėdos universitetinės ligoninės pogimdyvinio skyriaus slaugytojoms, nes po 3 dienų ligoninėje išėjau beveik viską žinodama apie vaikučio priežiūrą.

Agnė

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.