Mano gimdymas baigėsi operacija (skaitytojos istorija)

 (3)
Laukiame ir jūsų gimdymo istorijų, elektroniniu paštu tavovaikas@delfi.lt. Šįkart mums parašiusi Agnė pasakoja savo gimdymo istoriją Klaipėdoje. Jos gimdymas pasisuko netikėta linkme ir pasibaigė operacija.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nuo pat paauglystės svajojau apie šeimą, kad turėsiu vaikučių ir to labai laukiau. Bet buvau nusprendusi, kad turiu pirmiausia baigti mokslus, sukurti šeimą, susirasti nuolatinį darbą ir tada planuoti šeimos pagausėjimą.

Kai tas laikas atėjo ir kai abu su vyru nusprendėme, kad jau norėtume mažo žmogeliuko savo šeimoje, pradėjome bandyti. Žinoma, iš pirmo karto nieko nepavyko. Praėjo vienas mėnuo, kitas ... Ir kai jau mažiausiai to tikėjausi, sužinojau, kad laukiuosi. Laimės ir džiaugsmo buvo labai daug.

Nėštumo metu pajutau visus "nėštumo malonumus". Nuo 6-os savaitės pykino, vėmiau kiekvieną rytą iki pat 7-o mėnesio, jau nekalbu apie skrandžio poreikius - vieną dieną kažko noriu, o kitą - jau į tuos produktus pažiūrėti net negalėjau. Ir parengiamuosius sąrėmius jutau visą paskutinį mėnesį, todėl jau buvau prie jų pripratusi.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kodėl vaikams rekomenduojama negerti kisieliaus ir vynuogių sulčių?
Nemalonus jausmas, kurį vaikai pradeda jausti nuo 5 metų

Likus 5-ioms dienoms iki gimdymo visą dieną nejutau vaikiuko (dabar jau gražios ir judrios dukrytės) judesių, todėl išsigandusi nuvažiavau į Klaipėdos ligoninės gimdymo skyrių. Žinoma, viskas buvo gerai, bet stebėjimui paguldė į ligoninę. Išbuvau ten iki penktadienio (gimdymo terminas buvo šeštadienį). Gydytoja padarė tyrimus, pasakė, kad tikrai negimdysiu ir paleido namo. Aš laiminga grįžau ir taip džiaugiausi, kad pagaliau miegosiu savo lovoje.

Tačiau apie pietus pradėjau bėgioti į tualetą. Iš pradžių maniau, kad tiesiog ligoninėje sušalau, nes buvo rugsėjo pradžia ir orai jau buvo apgaulingi. Tačiau po kelių valandų pradėjau stebėti, kad šlapinuosi kas 4 minutes. Nusprendžiau palaukti, kol vakare vyras grįš iš darbelio. Atsigulėme į lovą pailsėti ir aš pradėjau skaičiuoti sąrėmius, nes žinojau, kad valandą laiko turi būti reguliarūs sąrėmiai, kad jau reiktų vykti į ligoninę. Todėl po valandėlės susiruošėme ir išvažiavome.

Ligoninėje buvau 22 valandą. Sąrėmiai buvo reguliarūs kas 1,5 minutes. Tačiau personalo "dėmesiu" negalėčiau pasigirti. Dabar, kai pamąstau, nes tuo momentu buvau labai susijaudinusi ir išsigandusi, suprantu, kad priežiūros labai trūko.

Gydytoja apžiūrėjo, kad atsivėręs kaklelis tik 1 centimetras ir pasakė, kad dar ilgai čia gulėsiu. Kol vandenys nenubėgo, jaučiausi visai gerai , skausmo didelio nebuvo ir tuo momentu galvojau, kad jeigu taip, tai turbūt bevargo iškęsiu (neturėjau epidūriniam nuskausminimui rinkinio, nes mano gydytojas mane buvo nuraminęs, kad šis vaistas nėra labai būtinas, o ir iš pažįstamų draugių kas gimdė, niekam nereikėjo). Bet kai vaisiaus vandenys nubėgo, pajutau „tikrą gimdymo malonumą". Beje, vandenys buvo žali, ko akušerė nepastebėjo, kol aš jos nepaklausiau. Dar gydytojos paklausiau, gal turi atsargoj epidūrinės nejautros vaistų, bet man pasakė, kad jei nenusipirkau pati, tai ir neturėsiu, o ir jei kaklelis nesivers, darys cezario pjūvį, todėl epidūro daryti negalima. Todėl kentėjau.

Išbuvau gimdymo palatoj iki 1-os valandos nakties, kai mano dukrytei pradėjo stoti širdis. Pamenu, kaip visi susijaudino, skubiai mane išvežė į gimdyklą, aš pati pasimetusi, vyras - dar labiau. Labai baisu buvo operacinėje, bet pyktis ėmė ant gydytojų:  anesteziologė ruošiasi leisti vaistus į nugarą, o man užeina sąrėmis. Ji man sako: „Nejudėk, reikia skubėti, nes žali vaisiaus vandenys", o aš tik galvoju - juk tie žali vandenys jau 2 valandas buvo ir niekam nerūpėjo...

Gydytoja labai greitai išėmė mano dukrytę iš pilvo. Paaiškėjo, kad mano nenaudėlė padarė kūlverstį pilvelyje, o kadangi virkštelė buvo apsivijusi aplink kaklą, ją prismaugė. Tik pyktis ima ant gydytojų, kad jie nepatikrino, kaip vaikas yra įsistatęs.

Dukrytei jau dveji metukai. Dukrytė auga, didėja ir kasdien vis kažkuo nustebina. Manau, jeigu gimdyčiau antrą kartą, jau žinočiau, ką sakyti ir ką daryti  ligoninėje. Nors toje situacijoje mamos, manau, dažnai būna pasimetusios - juk pjaudinasi dėl savo mažųjų, o gydytojai turėtų padėti, paaiškinti ir paremti tuo metu.

Tačiau esu labai dėkinga Klaipėdos universitetinės ligoninės pogimdyvinio skyriaus slaugytojoms, nes po 3 dienų ligoninėje išėjau beveik viską žinodama apie vaikučio priežiūrą.

Agnė

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.