Mano gimdymas: sūnus gimė skambant bažnyčios varpams

 (2)
Jeigu norite papasakoti savąją gimdymo istoriją, rašykite el.paštu tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame Evelinos laišką, kuriame ji pasakoja per anksti į pasaulį atėjusio sūnaus gimimo istoriją.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Gimdymas – žodis, kuris visoms sukelia savitus prisiminimus, išgyvenimus, arba apmąstymus. Man šis žodis reiškia naujos meilės gimimą.

Mano meilė gimė 2014 metų gegužės 25 dieną, sekmadienį. Tokią datą jis pasirinko pats, nors daktarai planavo visu mėnesiu tolimesnę. Tada dar nesuvokiau, kad būsiu vieno iš neišnešiotukų mama.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Agnė Jagelavičiūtė-Volkienė: noriu apie jį pasakoti!
Lietuvės gimdymas Norvegijoje: prireikė net sraigtasparnio

35 nėštumo savaitės. 5 valandą ryte nubėgo vandenys. Su vyru dar nesupratom, kas darosi, kartu nuvažiavom į miesto ligoninę pasitikrinti, nors jau krepšį pasiėmėm kartu. Daktarė išgirdusi kiek savaičių, dar padvejojusi į kokį miestą siųsti, nusprendė, kad mums reikia į Panevėžį. Jis 80 km nuo mūsų namų. Sulaukėm, kol apsimiegojusi daktarė užpildė visus siuntimus, stovėjau su nerimu širdy, bet nejaučiau jokio skausmo.

Kelionėje su vyru kalbėjomės apie viską, orą, aktualijas ir panašiai, tarytum ne gimdyt važiuotumėm. Jaučiausi stebėtinai gerai. Ligoninėje pasitiko malonus personalas, viską paruošė ir palydėjo į gimdyklą.

9:00. Daktarai nuramino, kad be vakaro tikriausiai nieko nebus, už lango karštis +30. Skausmus pradėjau jausti tik tada, kai uždėjo aparatą tonams matuoti. Tada supratau, kad tai jau vyksta.

Vyras visą laiką buvo šalia. Pajautusi kažką naujo vis siųsdavau pakviesti daktarų. 11 valandą po patikrinimo gimdos kaklelis jau buvo atsivėręs visus 10 cm. Daktarai gavo pasiskubinti susigabenti visą įrangą, nes ta akimirka JAU prasidėjo.

Pro gimdyklos langus matėsi bažnyčia, 11:30 pradėjo skambėti varpai, jų skambėjimas sutapo su mano sąrėmiais. 11:45 suskambo dar kartelį, o man ėmė ir dingo visi skausmai. Daktarai juokavo, kad mažylis išsigando skambesio, ir tikrai – jiems nutilus 11:52 į pasaulį atėjo mano naujoji meilė.

Neturėjau galimybės pajusti jo ant krūtinės, jis buvo skubiai išneštas į reanimaciją. Bet mus saugojo angelėlis iš viršaus.

Ištvėrę nemažai sunkumų dabar džiaugiamės sveiku ir stipriu sūneliu.

Tikiuosi, kad sekmadienis ir skambantys varpai užprogramavo jam sėkmę visam gyvenimui.

Evelina

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (2)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.