Mano gimdymas Švedijoje: gimdymo planas ir baisiai gražus gydytojas

 (6)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt.
<span style="color: #ff0000;">Mano gimdymas Švedijoje:</span> gimdymo planas ir <em>baisiai</em> gražus gydytojas
© Shutterstock nuotr.

Žinia apie nėštumą ir vestuvės

2013 metų gegužė buvo kupina įspūdžių - gegužės pirmomis dienomis po ilgų metų draugystės mano dabartinis vyras man pasipiršo, pradėjome planuoti žiemines vestuves, o po kelių savaičių paaiškėjo, kad ne vestuves mes tarp Kalėdų ir Naujųjų šoksime, o, labai gali būti, vaikiuką sūpuosime - gydytoja pirmojo apsilankymo metu nustatė, kad gimdyti turėčiau sausio 7 dieną. Labai nustebome ir apsidžiaugėme, o nusprendę, kad vaikiukui gimus tikrai ne baliai bus galvoj, vestuves susiorganizavome ir atšokome dar vasarą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Rekordinio svorio naujagimė nustebino visko mačiusius medikus
Kūno kalba: kaip suprasti kūdikį be žodžių

Nėštumas buvo visai nesunkus, net žiema, rodėsi, manęs pagailėjo, buvo šilta ir beveik be sniego, todėl galėjau sau keliauti po miestą, kur tik širdis geidė, tik kaskart vis ilgiau užtrukdavo iki stotelės nueiti.

Dvi savaitės po nustatytos gimdymo datos

Tada atėjo nustatytoji gimdymo diena. Tik, atrodė, kad mūsų dukrytei to niekas nepasakė, ir ji neskubėjo gimti nei tada, nei po savaitės, nei po 10 dienų. Tos savaitės tikrai buvo ilgiausios mano gyvenime - į galvą lindo baisiausi scenarijai, vis atrodė, kad nebejaučiu dukrytės judesių, o gydytojai tik kartojo, kad skatins tik sausio 22 dieną, praėjus 2 savaitėms nuo numatytos gimdymo datos.

Taip atėjo sausio 21 diena. Dukrytė net nesiruošė gimti, todėl gavau nurodymą sausio 22 dieną 8 ryto pasirodyti ligoninėje, kur bus pradėtas skatinimas. Iš vakaro dar nuėjome su vyru į piceriją, pažiūrėjome filmą ir pašnekėjome, kad keista tiksliai žinoti, kad šiandien - paskutinis mūsų ramus vakaras dviese.

Po tokio šaunaus vakaro kitą rytą pabudau apie 5 nuo keistų jausmų. Prireikėjo kokių 20 minučių, kol išsibudinau ir supratau, kad opapa! Sąrėmiai! 8 ryto, kaip instruktuoti, atvažiavome į ligoninę, gavome palatą, negavome skatinamųjų ir pradėjome laukti.

Gimdymo planas iš 4 punktų

Viso nėštumo metu įvairiausi draugai, pažįstami ir net visai nepažįstamos tetulės vis klausinėjo, kaip žadu gimdyti, ar rinksiuosi nuskausminimą, o gal vandeny, ar nusprendžiau kokia poza gimdysiu, kišo visokiausias knygas (nuo tada kategoriškai manau, kad vyrai apie gimdymą rašyti knygų neturi teisės, ypač jei ten rašoma, kad gimdymo eiga visiškai priklauso nuo moters nusiteikimo ir visos komplikacijos yra vien tik blogo nusiteikimo pasekmė. Pasakykite tai du kartus aplink kaklą apsisukusiai virkštelei arba per siauriems mamos klubams). Bet aš sąmoningai jokių scenarijų nekūriau ir kai akušerė paklausė, ar turiu gimdymo planą, atsakiau, kad ne - tuomet ji pareiškė, kad tą gimdymo planą rašysime kartu. Baisiai ilgas išėjo, ištisi keturi punktai:

Noriu angliškai kalbančios pribuvėjos (gimdžiau Švedijoje);

Jei prireiks, į nuskausminimą tikrai nespjausiu;

Gydytojai geriausiai žino, ką reikia daryti, aš sąlygų nekelsiu;

Jei įmanoma, norėčiau pagimdyti pati, be Cezario pjūvio, bet jei ką - žiūrėti trečią punktą.

Linksminamosios dujos ir epidūras

Atvykus į ligoninę gydytojai ilgai neužtruko susipažinti su tokiu be galo ilgu ir literatūriniais viražais papuoštu gimdymo planu. Gavau kamuolį, ant kurio nuo pirmas dvi valandas smagiai sau šokinėjau, o tada pradėjau galvoti, kad jau man tie jausmai juosmens zonoje visai nebepatinka.

Atsidarymas tebuvo 3 centimetrai, ilgas kelias dar buvo priešaky, todėl man pasiūlė ne epidūrą, o linksminamąsias dujas. Sąrėmių skausmų jos nesumažino, tačiau kažkaip tas skausmas ėmė mažai rūpėti. Matyt, gerai dujos davė į galvą, nes su vyru pradėjome dar ir diskusiją apie situaciją Sirijoje (teisybės dėlei, tai buvo labiau jo monologas, tačiau temą vis tiek pasiūliau aš).

Vis dėlto po kelių valandų iš skausmo pradėjau alpti. Tada atėjo baisiai gražus gydytojas ir padarė epidūrą (tuo metu tikrai atrodė, kad gražesnio vyro gyvenime nesu mačius. Matyt, galia nuimti skausmą tikrai prideda grožio:)). Kitos 5 valandos buvo fantastiškos - skambinėjau tėvams ir draugams, plepėjom su vyru, skaičiau žurnalus.

Apie 18 valandą pas mus vėl apsilankė gydytoja, patikrino kaklelio atsidarymą - tebuvo 6 cm, o epidūro poveikis vėl baiginėjosi. Numačiusi, kad dar daug laiko tas kaklelis atsidarinės, gydytoja išėjo dar vienos epidūro dozės, o mes dar paprašėme kakavos.

Po 10 minučių baisiausiai užsimaniau į tualetą "didelio", o ir sąrėmių skausmai sparčiai ėmė stiprėti, todėl vyras išėjo ieškoti gydytojos paklausti, ar galiu tualete daryti ką noriu ir kur tas epidūras bei kakava prapuolė... Apie mano norus išgirdusi gydytoja puolė į palatą, o aš jau ten keturiomis tupėjau ant grindų, nes tai buvo vienintelė poza, kai dar kažkaip sugebėjau tverti. Manęs net nejudindama ji patikrino kaklelį - 10 cm! Šiaip ne taip užsiropščiau ant lovos, įkandau vyrui į ranką, parėkavau ir po 20 minučių ant krūtinės jau turėjau juodaplaukį knirkiantį ryšulėlį. Kaip vyras visiems paskui rašė - "žmona rėkė, aš rėkiau, tada ir dukrytė rėkė. Visai neblogas trio gavosi!" Kakavos gavome tik dar po kokios valandos.

Po gimdymo dar kurį laiką teko praleisti ligoninėje, tačiau tos nedžiugios dienos jau pamirštos, o dabar namuose ant lavinamojo kilimėlio ritinėjasi smagi ir stipri trijų mėnesių Linutė. Visi gimdymo skausmai pasimiršo iškart po gimdymo (galų gale, tikrai nesmagi dalis truko tik pusvalandį), o buvusį nėštumą primena tik dar šiek tiek platokas juosmuo ir keletas strijų. Ir, aišku, puikus vaikiukas :)

Milda

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (186)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (2)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (30)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?