Mano gimdymo istorija: 10 balų medikams

 (22)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias ir sukrečiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Monikai.
Mano gimdymo istorija: 10 balų medikams
© Shutterstock nuotr.

2012 kovo 8 (ketvirtadienis)

Šiandien Moters diena, visi vyrai perka gėles, dovanoja savo žmonoms, draugėms, mamoms. O man ši diena padovanojo nuostabią naujieną - aš laukiuosi!

2012 lapkričio 16 (penktadienis)

Apsilankiau pas savo gydytoją, pagal ją, šiandien mano gimdymo diena. Ji mane apžiūri ant kėdės ir sako, kad viskas vyksta labai gerai, atsidarymas 2 cm, viskas ten jau pasiruošę, per savaitgalį turėčiau pagimdyti.

Aš dar išsiklausinėju, kas bus, jei per savaitgalį nepagimdysiu, ir išvažiuojam namo. Po gydytojos dar užsukam pas mano mamą į darbą, skaniai pavalgom, po to po Saulės miestą pasivaikščiojam, grįžtam namo, aš grindis išsiplaunu, pasidarom su vyru vaisių salotų ir pavakarojam prie TV.

Atsigulusi į lovą dar užpildau nėštukės dienoraštį, surašau dienos įvykius ir keliauju pas panelę Paduškaitę.

Naktį vis prabudinėju, dažnai einu į WC, pilvo apačioje toks jausmas kaip prieš mėnesines, lyg kažkas pamaudena, bet aš sau ramiai miegu iki kol 4 val prabundu nuo nedidelio skausmelio. Atsinešu telefoną, kad matyčiau kiek valandų. Vėl skausmas ateina, žiūriu į laikrodį, tai kartojasi kas 5 min. Galvoju, argi gali taip būti, kad iš karto sąrėmiai kas 5 min, nesąmonė kažkokia. Juk visur rašo, kad pirmi sąrėmiai būna kas 20-15 min. Nieko nesuprantu.

Vyrui pasakau, kad kažkas lyg skaudena, jam liepiu toliau miegot, o pati keliuosi. Prisigalvoju visokių darbų, kad greičiau laiką prastumčiau, mat norėjau sulaukti 8 val, nes tokiu laiku ligoninėje keičiasi pamaina. Skausmai užeina ir vėl praeina, to net skausmu nepavadinčiau. Aš nusivaksuoju batus, užsikabaroju ant kėdės ir išsivalau virtuvėj ventiliacijos groteles, parašau draugei laišką (informuoju, kad jau prasideda veiksmas), padarau vyrui sumuštinių, termosą arbatos - juk gimdykloje jis norės valgyt. Einu į dušą, apsirengiu ir žadinu vyrą, jis staigiai šoka iš lovos, sakau, tai neskubėk, dar gali pagulėt. Dar pakalbam, ir jis eina ruoštis. Nebūtume dar važiavę į gimdymo namus, bet pas mane buvo radę streptokoką, tad iš anksto žinojome, kad reikės leisti antibiotikus.

2012 lapkričio 17 (šeštadienis)

8:15 val mes jau gimdymo namuose. Priimamąjame pildo dokumentus, klausia, kas kiek sąrėmiai, sakau, kad kas 5-6 min, bet neskaudūs. Ta moteriškė sako, kad aš į gimdančią nepanaši, spėja, gal man čia paruošiamieji sąrėmiai, kurie visą savaitę gali trukti. Pakviečia gydytoją Šukienę, kad apžiūrėtų mane, lipu ant kėdės, gydytoja sako, jog kaklelio atsivėrimas 4 cm, laikas į gimdyklą.

Duoda naktinukus, persirengiu, užsivelku savo chalatą, įsispiriu į šlepetes ir keliaujam. Gimdžiau 8 - oje gimdykloje. Kai atėjau, manęs jau laukė akušerė, kai pamačiau, kad mano akušerė bus J. Gražulienė, kuri mums vedė kursus, mano veide dar padidėjo šypsena. Atsiguliau, uždėjo diržus, kurie matuoja toniukus ir sąrėmius. Pastatė lašelinę su antibiotikais ir gulėjau kokią valandikę.

Po to vaikščiojau, sąrėmiavau, per sąrėmiaus vyras man masažavo nugaros apačią, tas man labai padėjo. Bandžiau ir ant kamuolio linguoti, bet nepajutau efekto. Skausmai stiprėjo, sąrėmiai ilgėjo. Tik prasideda sąrėmis, aš atsistoju prie lango, įsikimbu į palangę, o vyras stipriai trina nugaros apačią.

Vandenis gydytoja prakirpo. 13 val vėl atėjo gydytoja, patikrino, atsidarymas beveik 8 cm. Gydytoja pasakė, kad pagimdysiu be vaistų. Maždaug nuo to laiko sąrėmiai buvo dažni, skausmingesni, bet iškenčiami.

Aš buvau rami, vaikščiojau ir giliai kvėpavau, akušerė ateidavo, pridėdavo trumpam patikrinti tonus. Akušerė vis ateidavo ir klausdavo, ar dar nenoriu stumti, aš patraukdavau pečiais, kad lyg dar ne. Sakau, būtų gerai, jei gydytoja pažiūrėtų. Maždaug 14 val vėl ateina akušerė ir sako, kad po 15 min ateis gydytoja. Ateina gydytoja, akušerė, kelios sesutės, aš ropščiuosi į lovą. Gydytoja pažiūri - pilnas atsidarymas. Dabar reikės stumti.

Akušerė kojų gale, gydytoja prie mano lovos iš vienos pusės, mano vyras prie galvos iš kitos pusės. Iš gydytojos gaunu nurodymus, kaip ką daryti: „Įkvepiam 3 litrus oro ir stumiam".

Per vieną sąrėmį reikėjo stumti 3 kartus. Vyrui liepia laikyt mano galvą. Labai nepatogus pasidėjimas kojoms, liepia įsiremt į metalinius laikiklius, rankomis kibtis į lovą ir riestis tarsi į kamuoliuką. Iš pradžių lyg ir nelabai pavyko, bet gydytoja sako: „Kol pagimdysi, išmoksi stumti".

Klausiau, ką sako akušerė ir gydytoja, ir stengiausi vykdyti. Vienu metu gydytoja davė gurkšnį vandens, aš jaučiau, kad kakta visa šlapia. Po kažkiek stūmimų gydytoja sako, dar liko du stūmimai ir bus viskas, aš pasitikslinau ar jau tada gims vaikelis. Ir po kelių minučių mano pilvelio nebelieka - jis atsiduria pas akušerę ant rankų.

14:45 val mums gimė sūnus - 3825 g, 52 cm ūgio.

Mūsų berniukas iš pradžių buvo tinginiukas ir tingėjo kvėpuoti, personalas nusinešė mažiuką ant stalelio, traukė gleives, gal davė deguonies, tiesą sakant, nemačiau, nes visi aplink susibūrė.

O aš vyrui sakau, kodėl mums mažiuko neduoda, ašaros kaip pupos bėga, bet viskas labai greitai vyko, aš tik paklausiau, kodėl mūsų mažiukas neverkia, tai mane nuramino, kad tuoj viskas bus gerai. Taip ir buvo, greitai sutvarkė mano berniuką, jis pradėjo verkti ir uždėjo tą mažą kruopytę man ant krūtinės.

Nieko gražesnio pasaulyje nebuvau mačius: mažytė nosytė, miniatiūriniai pirščiukai, mažos mažytės pėdutės. Žiūrėjau, čiupinėjau tave ir negalėjau patikėti, kad tai tu devynis mėnesius gyvenai po mano širdele. Niekada nemaniau, kad kada nors būsiu tokia laiminga. Dabar pagalvoju, kaip anksčiau galėjom gyventi be tavęs, mūsų sūnaitėli. Ašaros pačios riedėjo, vyras ramino mane, bet mačiau, kad ir pats verkė.

Personalui duodu 10 balų, gydytoja maloni, akušerė - nors prie žaizdos dėk. Kai mus vežė iš gimdyklos į palatą, akušerė dar pasijuokė, sako: „Kad jau viskas taip lengvai, tai lauksim antrą kartą".

Monika

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (87)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą? (8)

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą?
Bijoti – natūralu ir žmogiška, bet baimės akys didelės, tad dažnai situaciją piešiame daug tamsesnėmis spalvomis, nei ji yra iš tiesų.

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui
Šiemet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir UNICEF paskelbta Naujagimiui palankios ligoninės iniciatyva mini 25-erių metų jubiliejų.

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas
Sudėtingas nėštumas, daug išgyvenimų, fizinio ir dvasinio skausmo, ne ką paprastesnis ir gimdymas – vien jau tai, kad gimusi mergytė nekvėpavo... Prisiminusi visa tai Žydra Mikalauskė sako, kad kojos lūžis, palyginti su skausmu, kurį teko ištverti, – niekai. Ir nepaliauja šypsotis.

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu (14)

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu
Po gimdymo virkštelė, jungusi mamą su kūdikiu, tampa nebereikalinga ir yra išmetama. Tačiau viena įmonė sugalvojo netradicinį jų panaudojimo būdą.

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai (11)

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai
Amerikietė Claudette Cook savo vėlyvą nėštumą vadina Dievo dovana ir sako, kad vaikų gimimas į jų namus atnešė didžiulį džiaugsmą.

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus (34)

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus
Kristina Lukošiūtė-Balslev (29 m.) su vyru Simon Balslev (32 m) ir dviem vaikučiais gyvena Danijoje. „Nėštumo priežiūra čia – puiki, gimdymai praėjo ramiai, esu labai patenkinta", – sako Kristina. Kas Danijoje kitaip nei pas mus?

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk (13)

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk
Nepaisant to, kad pastaraisiais metais beveik trečdalis vaikų gimsta po cezario pjūvio operacijos, vis dar gajūs įvairūs su šia procedūra susiję mitai.

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje? (30)

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje?
Ne paslaptis, kad nemažai mamų prieš gimdymą susiranda patikimą gydytoją, susitaria ir jam sumoka. Už tai, kad reikiamu momentu bus šalia, prižiūrės ir padės. Kaip dažnai mamos tariasi ir kokios tai sumos? 15 mamų iš Lietuvos ir užsienio – 15 nuomonių ir patirčių (vardai jų prašymu pakeisti).

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką (19)

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką
Sakoma, kad gydytojo akušerio ginekologo specialybė yra pati gražiausia, nes jis pirmasis pasitinka į pasaulį besibeldžiančią naują gyvybę. Tiesa, kartais tai daryti tenka ekstremaliomis sąlygomis.

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo (105)

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo
Gimdyti su vyru šiandien yra taip pat savaime suprantama, kaip kartu eiti į pirmąjį ultragarsinį nėštumo tyrimą. Eiti kartu tikrai nėra būtina, tačiau vieniems būsimiems tėčiams tai labai svarbus įvykis, kurio jie nenori praleisti, kiti nesuteikia tam tokios didelės reikšmės.

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas (95)

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas
Lietuvoje vis dar populiarėjanti labai pamažu, gimdymo fotosesija užsienyje jau seniai nieko nestebina. Kai kurie fotografai specializuojasi fotografuodami tik nėštumus ir gimdymus.