Mano gimdymo istorija: 10 balų medikams

 (22)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias ir sukrečiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Monikai.
© Shutterstock nuotr.

2012 kovo 8 (ketvirtadienis)

Šiandien Moters diena, visi vyrai perka gėles, dovanoja savo žmonoms, draugėms, mamoms. O man ši diena padovanojo nuostabią naujieną - aš laukiuosi!

2012 lapkričio 16 (penktadienis)

Apsilankiau pas savo gydytoją, pagal ją, šiandien mano gimdymo diena. Ji mane apžiūri ant kėdės ir sako, kad viskas vyksta labai gerai, atsidarymas 2 cm, viskas ten jau pasiruošę, per savaitgalį turėčiau pagimdyti.

Aš dar išsiklausinėju, kas bus, jei per savaitgalį nepagimdysiu, ir išvažiuojam namo. Po gydytojos dar užsukam pas mano mamą į darbą, skaniai pavalgom, po to po Saulės miestą pasivaikščiojam, grįžtam namo, aš grindis išsiplaunu, pasidarom su vyru vaisių salotų ir pavakarojam prie TV.

Atsigulusi į lovą dar užpildau nėštukės dienoraštį, surašau dienos įvykius ir keliauju pas panelę Paduškaitę.

Naktį vis prabudinėju, dažnai einu į WC, pilvo apačioje toks jausmas kaip prieš mėnesines, lyg kažkas pamaudena, bet aš sau ramiai miegu iki kol 4 val prabundu nuo nedidelio skausmelio. Atsinešu telefoną, kad matyčiau kiek valandų. Vėl skausmas ateina, žiūriu į laikrodį, tai kartojasi kas 5 min. Galvoju, argi gali taip būti, kad iš karto sąrėmiai kas 5 min, nesąmonė kažkokia. Juk visur rašo, kad pirmi sąrėmiai būna kas 20-15 min. Nieko nesuprantu.

Vyrui pasakau, kad kažkas lyg skaudena, jam liepiu toliau miegot, o pati keliuosi. Prisigalvoju visokių darbų, kad greičiau laiką prastumčiau, mat norėjau sulaukti 8 val, nes tokiu laiku ligoninėje keičiasi pamaina. Skausmai užeina ir vėl praeina, to net skausmu nepavadinčiau. Aš nusivaksuoju batus, užsikabaroju ant kėdės ir išsivalau virtuvėj ventiliacijos groteles, parašau draugei laišką (informuoju, kad jau prasideda veiksmas), padarau vyrui sumuštinių, termosą arbatos - juk gimdykloje jis norės valgyt. Einu į dušą, apsirengiu ir žadinu vyrą, jis staigiai šoka iš lovos, sakau, tai neskubėk, dar gali pagulėt. Dar pakalbam, ir jis eina ruoštis. Nebūtume dar važiavę į gimdymo namus, bet pas mane buvo radę streptokoką, tad iš anksto žinojome, kad reikės leisti antibiotikus.

2012 lapkričio 17 (šeštadienis)

8:15 val mes jau gimdymo namuose. Priimamąjame pildo dokumentus, klausia, kas kiek sąrėmiai, sakau, kad kas 5-6 min, bet neskaudūs. Ta moteriškė sako, kad aš į gimdančią nepanaši, spėja, gal man čia paruošiamieji sąrėmiai, kurie visą savaitę gali trukti. Pakviečia gydytoją Šukienę, kad apžiūrėtų mane, lipu ant kėdės, gydytoja sako, jog kaklelio atsivėrimas 4 cm, laikas į gimdyklą.

Duoda naktinukus, persirengiu, užsivelku savo chalatą, įsispiriu į šlepetes ir keliaujam. Gimdžiau 8 - oje gimdykloje. Kai atėjau, manęs jau laukė akušerė, kai pamačiau, kad mano akušerė bus J. Gražulienė, kuri mums vedė kursus, mano veide dar padidėjo šypsena. Atsiguliau, uždėjo diržus, kurie matuoja toniukus ir sąrėmius. Pastatė lašelinę su antibiotikais ir gulėjau kokią valandikę.

Po to vaikščiojau, sąrėmiavau, per sąrėmiaus vyras man masažavo nugaros apačią, tas man labai padėjo. Bandžiau ir ant kamuolio linguoti, bet nepajutau efekto. Skausmai stiprėjo, sąrėmiai ilgėjo. Tik prasideda sąrėmis, aš atsistoju prie lango, įsikimbu į palangę, o vyras stipriai trina nugaros apačią.

Vandenis gydytoja prakirpo. 13 val vėl atėjo gydytoja, patikrino, atsidarymas beveik 8 cm. Gydytoja pasakė, kad pagimdysiu be vaistų. Maždaug nuo to laiko sąrėmiai buvo dažni, skausmingesni, bet iškenčiami.

Aš buvau rami, vaikščiojau ir giliai kvėpavau, akušerė ateidavo, pridėdavo trumpam patikrinti tonus. Akušerė vis ateidavo ir klausdavo, ar dar nenoriu stumti, aš patraukdavau pečiais, kad lyg dar ne. Sakau, būtų gerai, jei gydytoja pažiūrėtų. Maždaug 14 val vėl ateina akušerė ir sako, kad po 15 min ateis gydytoja. Ateina gydytoja, akušerė, kelios sesutės, aš ropščiuosi į lovą. Gydytoja pažiūri - pilnas atsidarymas. Dabar reikės stumti.

Akušerė kojų gale, gydytoja prie mano lovos iš vienos pusės, mano vyras prie galvos iš kitos pusės. Iš gydytojos gaunu nurodymus, kaip ką daryti: „Įkvepiam 3 litrus oro ir stumiam".

Per vieną sąrėmį reikėjo stumti 3 kartus. Vyrui liepia laikyt mano galvą. Labai nepatogus pasidėjimas kojoms, liepia įsiremt į metalinius laikiklius, rankomis kibtis į lovą ir riestis tarsi į kamuoliuką. Iš pradžių lyg ir nelabai pavyko, bet gydytoja sako: „Kol pagimdysi, išmoksi stumti".

Klausiau, ką sako akušerė ir gydytoja, ir stengiausi vykdyti. Vienu metu gydytoja davė gurkšnį vandens, aš jaučiau, kad kakta visa šlapia. Po kažkiek stūmimų gydytoja sako, dar liko du stūmimai ir bus viskas, aš pasitikslinau ar jau tada gims vaikelis. Ir po kelių minučių mano pilvelio nebelieka - jis atsiduria pas akušerę ant rankų.

14:45 val mums gimė sūnus - 3825 g, 52 cm ūgio.

Mūsų berniukas iš pradžių buvo tinginiukas ir tingėjo kvėpuoti, personalas nusinešė mažiuką ant stalelio, traukė gleives, gal davė deguonies, tiesą sakant, nemačiau, nes visi aplink susibūrė.

O aš vyrui sakau, kodėl mums mažiuko neduoda, ašaros kaip pupos bėga, bet viskas labai greitai vyko, aš tik paklausiau, kodėl mūsų mažiukas neverkia, tai mane nuramino, kad tuoj viskas bus gerai. Taip ir buvo, greitai sutvarkė mano berniuką, jis pradėjo verkti ir uždėjo tą mažą kruopytę man ant krūtinės.

Nieko gražesnio pasaulyje nebuvau mačius: mažytė nosytė, miniatiūriniai pirščiukai, mažos mažytės pėdutės. Žiūrėjau, čiupinėjau tave ir negalėjau patikėti, kad tai tu devynis mėnesius gyvenai po mano širdele. Niekada nemaniau, kad kada nors būsiu tokia laiminga. Dabar pagalvoju, kaip anksčiau galėjom gyventi be tavęs, mūsų sūnaitėli. Ašaros pačios riedėjo, vyras ramino mane, bet mačiau, kad ir pats verkė.

Personalui duodu 10 balų, gydytoja maloni, akušerė - nors prie žaizdos dėk. Kai mus vežė iš gimdyklos į palatą, akušerė dar pasijuokė, sako: „Kad jau viskas taip lengvai, tai lauksim antrą kartą".

Monika

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (7)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.