Mano gimdymo istorija: 10 balų medikams

 (22)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias ir sukrečiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Monikai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

2012 kovo 8 (ketvirtadienis)

Šiandien Moters diena, visi vyrai perka gėles, dovanoja savo žmonoms, draugėms, mamoms. O man ši diena padovanojo nuostabią naujieną - aš laukiuosi!

2012 lapkričio 16 (penktadienis)

Apsilankiau pas savo gydytoją, pagal ją, šiandien mano gimdymo diena. Ji mane apžiūri ant kėdės ir sako, kad viskas vyksta labai gerai, atsidarymas 2 cm, viskas ten jau pasiruošę, per savaitgalį turėčiau pagimdyti.

Aš dar išsiklausinėju, kas bus, jei per savaitgalį nepagimdysiu, ir išvažiuojam namo. Po gydytojos dar užsukam pas mano mamą į darbą, skaniai pavalgom, po to po Saulės miestą pasivaikščiojam, grįžtam namo, aš grindis išsiplaunu, pasidarom su vyru vaisių salotų ir pavakarojam prie TV.

Atsigulusi į lovą dar užpildau nėštukės dienoraštį, surašau dienos įvykius ir keliauju pas panelę Paduškaitę.

Naktį vis prabudinėju, dažnai einu į WC, pilvo apačioje toks jausmas kaip prieš mėnesines, lyg kažkas pamaudena, bet aš sau ramiai miegu iki kol 4 val prabundu nuo nedidelio skausmelio. Atsinešu telefoną, kad matyčiau kiek valandų. Vėl skausmas ateina, žiūriu į laikrodį, tai kartojasi kas 5 min. Galvoju, argi gali taip būti, kad iš karto sąrėmiai kas 5 min, nesąmonė kažkokia. Juk visur rašo, kad pirmi sąrėmiai būna kas 20-15 min. Nieko nesuprantu.

Vyrui pasakau, kad kažkas lyg skaudena, jam liepiu toliau miegot, o pati keliuosi. Prisigalvoju visokių darbų, kad greičiau laiką prastumčiau, mat norėjau sulaukti 8 val, nes tokiu laiku ligoninėje keičiasi pamaina. Skausmai užeina ir vėl praeina, to net skausmu nepavadinčiau. Aš nusivaksuoju batus, užsikabaroju ant kėdės ir išsivalau virtuvėj ventiliacijos groteles, parašau draugei laišką (informuoju, kad jau prasideda veiksmas), padarau vyrui sumuštinių, termosą arbatos - juk gimdykloje jis norės valgyt. Einu į dušą, apsirengiu ir žadinu vyrą, jis staigiai šoka iš lovos, sakau, tai neskubėk, dar gali pagulėt. Dar pakalbam, ir jis eina ruoštis. Nebūtume dar važiavę į gimdymo namus, bet pas mane buvo radę streptokoką, tad iš anksto žinojome, kad reikės leisti antibiotikus.

2012 lapkričio 17 (šeštadienis)

8:15 val mes jau gimdymo namuose. Priimamąjame pildo dokumentus, klausia, kas kiek sąrėmiai, sakau, kad kas 5-6 min, bet neskaudūs. Ta moteriškė sako, kad aš į gimdančią nepanaši, spėja, gal man čia paruošiamieji sąrėmiai, kurie visą savaitę gali trukti. Pakviečia gydytoją Šukienę, kad apžiūrėtų mane, lipu ant kėdės, gydytoja sako, jog kaklelio atsivėrimas 4 cm, laikas į gimdyklą.

Duoda naktinukus, persirengiu, užsivelku savo chalatą, įsispiriu į šlepetes ir keliaujam. Gimdžiau 8 - oje gimdykloje. Kai atėjau, manęs jau laukė akušerė, kai pamačiau, kad mano akušerė bus J. Gražulienė, kuri mums vedė kursus, mano veide dar padidėjo šypsena. Atsiguliau, uždėjo diržus, kurie matuoja toniukus ir sąrėmius. Pastatė lašelinę su antibiotikais ir gulėjau kokią valandikę.

Po to vaikščiojau, sąrėmiavau, per sąrėmiaus vyras man masažavo nugaros apačią, tas man labai padėjo. Bandžiau ir ant kamuolio linguoti, bet nepajutau efekto. Skausmai stiprėjo, sąrėmiai ilgėjo. Tik prasideda sąrėmis, aš atsistoju prie lango, įsikimbu į palangę, o vyras stipriai trina nugaros apačią.

Vandenis gydytoja prakirpo. 13 val vėl atėjo gydytoja, patikrino, atsidarymas beveik 8 cm. Gydytoja pasakė, kad pagimdysiu be vaistų. Maždaug nuo to laiko sąrėmiai buvo dažni, skausmingesni, bet iškenčiami.

Aš buvau rami, vaikščiojau ir giliai kvėpavau, akušerė ateidavo, pridėdavo trumpam patikrinti tonus. Akušerė vis ateidavo ir klausdavo, ar dar nenoriu stumti, aš patraukdavau pečiais, kad lyg dar ne. Sakau, būtų gerai, jei gydytoja pažiūrėtų. Maždaug 14 val vėl ateina akušerė ir sako, kad po 15 min ateis gydytoja. Ateina gydytoja, akušerė, kelios sesutės, aš ropščiuosi į lovą. Gydytoja pažiūri - pilnas atsidarymas. Dabar reikės stumti.

Akušerė kojų gale, gydytoja prie mano lovos iš vienos pusės, mano vyras prie galvos iš kitos pusės. Iš gydytojos gaunu nurodymus, kaip ką daryti: „Įkvepiam 3 litrus oro ir stumiam".

Per vieną sąrėmį reikėjo stumti 3 kartus. Vyrui liepia laikyt mano galvą. Labai nepatogus pasidėjimas kojoms, liepia įsiremt į metalinius laikiklius, rankomis kibtis į lovą ir riestis tarsi į kamuoliuką. Iš pradžių lyg ir nelabai pavyko, bet gydytoja sako: „Kol pagimdysi, išmoksi stumti".

Klausiau, ką sako akušerė ir gydytoja, ir stengiausi vykdyti. Vienu metu gydytoja davė gurkšnį vandens, aš jaučiau, kad kakta visa šlapia. Po kažkiek stūmimų gydytoja sako, dar liko du stūmimai ir bus viskas, aš pasitikslinau ar jau tada gims vaikelis. Ir po kelių minučių mano pilvelio nebelieka - jis atsiduria pas akušerę ant rankų.

14:45 val mums gimė sūnus - 3825 g, 52 cm ūgio.

Mūsų berniukas iš pradžių buvo tinginiukas ir tingėjo kvėpuoti, personalas nusinešė mažiuką ant stalelio, traukė gleives, gal davė deguonies, tiesą sakant, nemačiau, nes visi aplink susibūrė.

O aš vyrui sakau, kodėl mums mažiuko neduoda, ašaros kaip pupos bėga, bet viskas labai greitai vyko, aš tik paklausiau, kodėl mūsų mažiukas neverkia, tai mane nuramino, kad tuoj viskas bus gerai. Taip ir buvo, greitai sutvarkė mano berniuką, jis pradėjo verkti ir uždėjo tą mažą kruopytę man ant krūtinės.

Nieko gražesnio pasaulyje nebuvau mačius: mažytė nosytė, miniatiūriniai pirščiukai, mažos mažytės pėdutės. Žiūrėjau, čiupinėjau tave ir negalėjau patikėti, kad tai tu devynis mėnesius gyvenai po mano širdele. Niekada nemaniau, kad kada nors būsiu tokia laiminga. Dabar pagalvoju, kaip anksčiau galėjom gyventi be tavęs, mūsų sūnaitėli. Ašaros pačios riedėjo, vyras ramino mane, bet mačiau, kad ir pats verkė.

Personalui duodu 10 balų, gydytoja maloni, akušerė - nors prie žaizdos dėk. Kai mus vežė iš gimdyklos į palatą, akušerė dar pasijuokė, sako: „Kad jau viskas taip lengvai, tai lauksim antrą kartą".

Monika

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (5)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.