Mano gimdymo istorija: dvi gimdos ir viltis susilaukti vaikų

 (11)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Laimai.
vaikas, kūdikis, naujagimis, gimdymo namai, ligoninė, širdis,
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nutariau ir aš papasakoti savo gimdymo ir nėštumo istoriją, kad padrąsinčiau kitas moteris tikėti ir nestresuoti, kai tenka išgirsti tokią naujieną, jog ne viskas kūne yra taip, kaip turėtų būti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mano gimdymo istorija: pastojau 17 -os
Avinas ir jo santykiai su kitais Zodiako ženklais

Maždaug metai prieš pastojant nuėjau pas ginekologę ir ji pasakė, kad pas mane yra... dvi gimdos. Tai tam tikra lytinių organų anomalija, kuri greičiausiai išsivysto dar tada, kai mergaitė dar yra mamos įsčiose, nėštumo metu. Tiesa, ginekologė nuramino, kad pastojimui tai neturėtų turėti didelės įtakos, tik pats nėštumas gali būti sunkesnis.

Visa ši žinia sukėlė labai daug nerimo... Dvejojau, ar pastosiu, ar išnešiosiu mažylį. Bet ką aš galėjau padaryti? Nieko... Tik tikėtis geriausio.

Maždaug metus laiko bandėme susilaukti vaikelio, tuo metu buvo labai daug streso ir nervų, kodėl mums nepavyksta, ar mano dvi gimdos turi tam įtakos?...

Ačiū Dievui, mūsų maldos buvo išklausytos ir maždaug po metų pastangų nėštumo testas parodė dvi juosteles. Laukiuosi.

Nėštumas, kurio bijojau, nebuvo toks sunkus, kokį įsivaizdavau. Mane gydytoja nėštumo metu tikrino dažniau, negu paprastai. Gimda, kurioje vystėsi vaisius, buvo gana žemai, be to, buvo padidėjęs jos tonusas. Todėl jau nuo 6 mėnesių pūškuodavau kaip meškutė ir daug ko nuveikti negalėjau. Labai laukiau dienos, kada galėsiu eiti nėštumo ir gimdymo atostogų, nes darbe judėti, sėdėti ar lipti laiptais pas kitus kolegas man būdavo labai sunku.

Sakiau sau, kad kai baigsiu darbus, galėsiu pasimėgauti - ramiai vaikštinėsiu po miestą, parduotuves, nusipirksiu visko, ko trūksta gimdymui ir vaikučiui, užbaigsiu senus reikalus. Bet, žinot, kai išėjau į nėštumo atostogas, pereiti per prekybos centrą man buvo neįveikiama užduotis, nes tikra ta žodžio prasme buvau meškutė, judanti vėžlio greičiu ir labai greitai pavargstanti.

Visada jaučiau, kad 40 savaičių nesulauksiu ir iki galo neišnešiosiu. Nežinau, kodėl, bet žinojau, kad numatyto sausio galo nesulauksiu. Todėl nenustebau, kai atėjusi pas gydytoją sausio pradžioje sužinojau, kad gimdos kaklelis suminkštėjęs ir pasiruošęs gimdymui. Man pasakė, kad jei per šią naktį gimdymas neprasidės savaime, turiu atvažiuoti ryt ir atliks cezario pjūvio operaciją.

Nežinau, ar su dviem gimdom moterims leidžia gimdyti pačioms, bet mano vaikutis buvo netaisyklingos padėties gimdoje, neapsivertęs, todėl net nesvarstant kitų galimybių buvo numatytas cezario pjūvis. Man asmeniškai tai buvo visiškai nesvarbu, svarbiausia buvo pats faktas, kad tapsiu mama.

Išnešiojus 38 savaites, labai šaltą sausio rytą tapau mama! Operavęs gydytojas patvirtino tai, ką ginekologė matė ultragarso metu - turiu dvi gimdas ir kaklelį su pertvara. Na, ką gi - yra kaip yra... Gyventi, pastoti ir išnešioti vaiką tai netrukdo

Sėkmės visoms būsimoms ir esamoms mamytėms

Laima

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?