Mano gimdymo istorija: dvi gimdos ir viltis susilaukti vaikų

 (11)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Laimai.
vaikas, kūdikis, naujagimis, gimdymo namai, ligoninė, širdis,
© AOP nuotr.

Nutariau ir aš papasakoti savo gimdymo ir nėštumo istoriją, kad padrąsinčiau kitas moteris tikėti ir nestresuoti, kai tenka išgirsti tokią naujieną, jog ne viskas kūne yra taip, kaip turėtų būti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mano gimdymo istorija: pastojau 17 -os
Avinas ir jo santykiai su kitais Zodiako ženklais

Maždaug metai prieš pastojant nuėjau pas ginekologę ir ji pasakė, kad pas mane yra... dvi gimdos. Tai tam tikra lytinių organų anomalija, kuri greičiausiai išsivysto dar tada, kai mergaitė dar yra mamos įsčiose, nėštumo metu. Tiesa, ginekologė nuramino, kad pastojimui tai neturėtų turėti didelės įtakos, tik pats nėštumas gali būti sunkesnis.

Visa ši žinia sukėlė labai daug nerimo... Dvejojau, ar pastosiu, ar išnešiosiu mažylį. Bet ką aš galėjau padaryti? Nieko... Tik tikėtis geriausio.

Maždaug metus laiko bandėme susilaukti vaikelio, tuo metu buvo labai daug streso ir nervų, kodėl mums nepavyksta, ar mano dvi gimdos turi tam įtakos?...

Ačiū Dievui, mūsų maldos buvo išklausytos ir maždaug po metų pastangų nėštumo testas parodė dvi juosteles. Laukiuosi.

Nėštumas, kurio bijojau, nebuvo toks sunkus, kokį įsivaizdavau. Mane gydytoja nėštumo metu tikrino dažniau, negu paprastai. Gimda, kurioje vystėsi vaisius, buvo gana žemai, be to, buvo padidėjęs jos tonusas. Todėl jau nuo 6 mėnesių pūškuodavau kaip meškutė ir daug ko nuveikti negalėjau. Labai laukiau dienos, kada galėsiu eiti nėštumo ir gimdymo atostogų, nes darbe judėti, sėdėti ar lipti laiptais pas kitus kolegas man būdavo labai sunku.

Sakiau sau, kad kai baigsiu darbus, galėsiu pasimėgauti - ramiai vaikštinėsiu po miestą, parduotuves, nusipirksiu visko, ko trūksta gimdymui ir vaikučiui, užbaigsiu senus reikalus. Bet, žinot, kai išėjau į nėštumo atostogas, pereiti per prekybos centrą man buvo neįveikiama užduotis, nes tikra ta žodžio prasme buvau meškutė, judanti vėžlio greičiu ir labai greitai pavargstanti.

Visada jaučiau, kad 40 savaičių nesulauksiu ir iki galo neišnešiosiu. Nežinau, kodėl, bet žinojau, kad numatyto sausio galo nesulauksiu. Todėl nenustebau, kai atėjusi pas gydytoją sausio pradžioje sužinojau, kad gimdos kaklelis suminkštėjęs ir pasiruošęs gimdymui. Man pasakė, kad jei per šią naktį gimdymas neprasidės savaime, turiu atvažiuoti ryt ir atliks cezario pjūvio operaciją.

Nežinau, ar su dviem gimdom moterims leidžia gimdyti pačioms, bet mano vaikutis buvo netaisyklingos padėties gimdoje, neapsivertęs, todėl net nesvarstant kitų galimybių buvo numatytas cezario pjūvis. Man asmeniškai tai buvo visiškai nesvarbu, svarbiausia buvo pats faktas, kad tapsiu mama.

Išnešiojus 38 savaites, labai šaltą sausio rytą tapau mama! Operavęs gydytojas patvirtino tai, ką ginekologė matė ultragarso metu - turiu dvi gimdas ir kaklelį su pertvara. Na, ką gi - yra kaip yra... Gyventi, pastoti ir išnešioti vaiką tai netrukdo

Sėkmės visoms būsimoms ir esamoms mamytėms

Laima

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (6)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.