Mano gimdymo istorija: dvi gimdos ir viltis susilaukti vaikų

 (11)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Laimai.
vaikas, kūdikis, naujagimis, gimdymo namai, ligoninė, širdis,
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nutariau ir aš papasakoti savo gimdymo ir nėštumo istoriją, kad padrąsinčiau kitas moteris tikėti ir nestresuoti, kai tenka išgirsti tokią naujieną, jog ne viskas kūne yra taip, kaip turėtų būti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mano gimdymo istorija: pastojau 17 -os
Avinas ir jo santykiai su kitais Zodiako ženklais

Maždaug metai prieš pastojant nuėjau pas ginekologę ir ji pasakė, kad pas mane yra... dvi gimdos. Tai tam tikra lytinių organų anomalija, kuri greičiausiai išsivysto dar tada, kai mergaitė dar yra mamos įsčiose, nėštumo metu. Tiesa, ginekologė nuramino, kad pastojimui tai neturėtų turėti didelės įtakos, tik pats nėštumas gali būti sunkesnis.

Visa ši žinia sukėlė labai daug nerimo... Dvejojau, ar pastosiu, ar išnešiosiu mažylį. Bet ką aš galėjau padaryti? Nieko... Tik tikėtis geriausio.

Maždaug metus laiko bandėme susilaukti vaikelio, tuo metu buvo labai daug streso ir nervų, kodėl mums nepavyksta, ar mano dvi gimdos turi tam įtakos?...

Ačiū Dievui, mūsų maldos buvo išklausytos ir maždaug po metų pastangų nėštumo testas parodė dvi juosteles. Laukiuosi.

Nėštumas, kurio bijojau, nebuvo toks sunkus, kokį įsivaizdavau. Mane gydytoja nėštumo metu tikrino dažniau, negu paprastai. Gimda, kurioje vystėsi vaisius, buvo gana žemai, be to, buvo padidėjęs jos tonusas. Todėl jau nuo 6 mėnesių pūškuodavau kaip meškutė ir daug ko nuveikti negalėjau. Labai laukiau dienos, kada galėsiu eiti nėštumo ir gimdymo atostogų, nes darbe judėti, sėdėti ar lipti laiptais pas kitus kolegas man būdavo labai sunku.

Sakiau sau, kad kai baigsiu darbus, galėsiu pasimėgauti - ramiai vaikštinėsiu po miestą, parduotuves, nusipirksiu visko, ko trūksta gimdymui ir vaikučiui, užbaigsiu senus reikalus. Bet, žinot, kai išėjau į nėštumo atostogas, pereiti per prekybos centrą man buvo neįveikiama užduotis, nes tikra ta žodžio prasme buvau meškutė, judanti vėžlio greičiu ir labai greitai pavargstanti.

Visada jaučiau, kad 40 savaičių nesulauksiu ir iki galo neišnešiosiu. Nežinau, kodėl, bet žinojau, kad numatyto sausio galo nesulauksiu. Todėl nenustebau, kai atėjusi pas gydytoją sausio pradžioje sužinojau, kad gimdos kaklelis suminkštėjęs ir pasiruošęs gimdymui. Man pasakė, kad jei per šią naktį gimdymas neprasidės savaime, turiu atvažiuoti ryt ir atliks cezario pjūvio operaciją.

Nežinau, ar su dviem gimdom moterims leidžia gimdyti pačioms, bet mano vaikutis buvo netaisyklingos padėties gimdoje, neapsivertęs, todėl net nesvarstant kitų galimybių buvo numatytas cezario pjūvis. Man asmeniškai tai buvo visiškai nesvarbu, svarbiausia buvo pats faktas, kad tapsiu mama.

Išnešiojus 38 savaites, labai šaltą sausio rytą tapau mama! Operavęs gydytojas patvirtino tai, ką ginekologė matė ultragarso metu - turiu dvi gimdas ir kaklelį su pertvara. Na, ką gi - yra kaip yra... Gyventi, pastoti ir išnešioti vaiką tai netrukdo

Sėkmės visoms būsimoms ir esamoms mamytėms

Laima

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (237)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (2)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (30)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?