Mano gimdymo istorija: Naujųjų metų dovana

 (4)
Viktorija sutikdama 2013 -uosius metus, gavo ypatingą dovaną. Jo vardas - Vėjas. Bet apie viską nuo pradžių.
Mano gimdymo istorija: Naujųjų metų dovana
© Shutterstock nuotr.

Norėčiau pasidalinti savo gimdymo istorija, kuri nutiko vos prieš septynis mėnesius. Man gruodžio 31 dieną buvo planuota cezario pjūvio operacija.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokia esate mama pagal Zodiako ženklą?
Kodėl pavojinga per karščius palikti automobilyje vaikus?

Į ligoninę su vyru atvykome gruodžio 30 dieną, buvo sekmadienis. Man atliko visus reikiamus tyrimus, visi buvo geri. Turėjau pasilikti nakvoti ligoninėje, nes kitą rytą man buvo numatyta operacija, bet mane taip slėgė ligoninės atmosfera, kad nusprendėme su vyru pasiprašyti pernakvoti namuose, pasižadėję 6 ryto jau būti palatoje. Gydytoja išleido.

Paskutinė naktis prieš gimdymą buvo nerami, vis varčiausi, prabusdavau.

Ne tik aš - ir vyras. Kaip gali ramiai miegoti, kai žinai, kad ryte laukia didžiausias stebuklas - pagaliau susitiksime su savo sūneliu. Jau seniai jį vadinome vardu - Vėjas.

Taigi, kaip ir žadėjome, 6 ryto jau buvome ligoninėje. Vėl tyrimai. Atėjusi gydytoja pranešė, kad operacija numatyta 9 valandą. Mane apėmė toks jaudulys ir kartu baimė, kad visas kūnas pradėjo drebėti... Niekaip negalėjau susivaldyti, širdis daužėsi it pašėlusi. Ir štai be keliolikos minučių devynios į palatą atvežė lovą su ratukais. Truputį nustebau, nes nesijaučiau esanti didelė ligonė, galėjau ir pati nueiti, bet liepė gultis ir pradėjo vežti į operacinę.

Nesąmoningai pradėjau verkti, matydama, kad vyras pasiliko, o taip norėjosi, kad nei akimirkai neatsitrauktų nuo manęs. Deja, į operacinę jam nebuvo galima.

Operacinėje viskas vyko labai greitai, vos mintyse spėjau pasakyti mažyliui, kad tuoj pasimatysim, 9.15, jis jau gimė. Vos man jį parodė, ašaros pradėjo upeliu tekėti, užliejo toks neapsakomas džiaugsmas, kurį sunku žodžiais nusakyti. O kai gydytoja pasakė, kad pagal Apgar jis gauna 10 balų ir pagyrė, kad yra labai gražus, buvau pati laimingiausia.

Atsidūrus palatoje, žiūrėjome vienas į kitą ir tylėjome.

„Ar matei, koks jis gražus", - paklausiau pirmoji. Abu buvo apėmusi euforija, ir šypsena nei minutei nedingo nuo veido. Buvome labai laimingi.

Tą naktį visi laukė Naujųjų 2013 metų ir palydėjo senuosius, 2012 metus, kurie išeidami mums įteikė brangiausią pasaulyje dovaną. 2013 metus sutikome jau trise, per langą matėm fejerverkus ir juokėmės, kad Vėjuko gimimo proga visas pasaulis džiaugiasi.

Tai buvo pats geriausias Naujųjų metų sutikimo vakaras.

Štai tokia lengva ir laiminga mano sūnelio gimimo istorija.

Būkit laimingos,

Viktorija

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą? (6)

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą?
Bijoti – natūralu ir žmogiška, bet baimės akys didelės, tad dažnai situaciją piešiame daug tamsesnėmis spalvomis, nei ji yra iš tiesų.

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui
Šiemet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir UNICEF paskelbta Naujagimiui palankios ligoninės iniciatyva mini 25-erių metų jubiliejų.

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas
Sudėtingas nėštumas, daug išgyvenimų, fizinio ir dvasinio skausmo, ne ką paprastesnis ir gimdymas – vien jau tai, kad gimusi mergytė nekvėpavo... Prisiminusi visa tai Žydra Mikalauskė sako, kad kojos lūžis, palyginti su skausmu, kurį teko ištverti, – niekai. Ir nepaliauja šypsotis.

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu (14)

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu
Po gimdymo virkštelė, jungusi mamą su kūdikiu, tampa nebereikalinga ir yra išmetama. Tačiau viena įmonė sugalvojo netradicinį jų panaudojimo būdą.

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai (11)

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai
Amerikietė Claudette Cook savo vėlyvą nėštumą vadina Dievo dovana ir sako, kad vaikų gimimas į jų namus atnešė didžiulį džiaugsmą.

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus (34)

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus
Kristina Lukošiūtė-Balslev (29 m.) su vyru Simon Balslev (32 m) ir dviem vaikučiais gyvena Danijoje. „Nėštumo priežiūra čia – puiki, gimdymai praėjo ramiai, esu labai patenkinta", – sako Kristina. Kas Danijoje kitaip nei pas mus?

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk (13)

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk
Nepaisant to, kad pastaraisiais metais beveik trečdalis vaikų gimsta po cezario pjūvio operacijos, vis dar gajūs įvairūs su šia procedūra susiję mitai.

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje? (30)

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje?
Ne paslaptis, kad nemažai mamų prieš gimdymą susiranda patikimą gydytoją, susitaria ir jam sumoka. Už tai, kad reikiamu momentu bus šalia, prižiūrės ir padės. Kaip dažnai mamos tariasi ir kokios tai sumos? 15 mamų iš Lietuvos ir užsienio – 15 nuomonių ir patirčių (vardai jų prašymu pakeisti).

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką (19)

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką
Sakoma, kad gydytojo akušerio ginekologo specialybė yra pati gražiausia, nes jis pirmasis pasitinka į pasaulį besibeldžiančią naują gyvybę. Tiesa, kartais tai daryti tenka ekstremaliomis sąlygomis.

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo (105)

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo
Gimdyti su vyru šiandien yra taip pat savaime suprantama, kaip kartu eiti į pirmąjį ultragarsinį nėštumo tyrimą. Eiti kartu tikrai nėra būtina, tačiau vieniems būsimiems tėčiams tai labai svarbus įvykis, kurio jie nenori praleisti, kiti nesuteikia tam tokios didelės reikšmės.

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas (95)

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas
Lietuvoje vis dar populiarėjanti labai pamažu, gimdymo fotosesija užsienyje jau seniai nieko nestebina. Kai kurie fotografai specializuojasi fotografuodami tik nėštumus ir gimdymus.

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo (33)

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo
Gimdymas be skausmo. Sakysite, taip nebūna? Būna! Dviejų vaikučių (3,5 ir 2 m.) mama Liepa ir pati netikėjo, kad gimdyti be skausmo – įmanoma...

Ar tikrai antrasis gimdymas lengvesnis? (12)

Ar tikrai antrasis gimdymas lengvesnis?
Mamos juokauja, kad antras gimdymas tikrai nėra lengvesnis už pirmąjį, nes pirmą kartą nežinai, ko tikėtis, todėl nebūna baisu, o antrąjį kartą…

Cezario pjūvis – lengva išeitis ar kraštutinumas? (56)

Cezario pjūvis – lengva išeitis ar kraštutinumas?
Visame pasaulyje Cezario pjūvio operacijų atliekama vis daugiau. Tačiau tyrimai rodo, kad dažnai šių operacijų pasirinkimas neturi pakankamo medicininio pagrindo.

Ar daug lietuvių renkasi gimdymą vandenyje: gydytojos komentaras (6)

Ar daug lietuvių renkasi gimdymą vandenyje: gydytojos komentaras
Visgi, nors gimdymas vandenyje Lietuvoje populiarėja ir turi daug teigiamų savybių, jis ne visada įmanomas.