Mano gimdymo istorija: nedarykite tos pačios klaidos

 (27)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Inetai.
Mano gimdymo istorija: nedarykite tos pačios klaidos
© Shutterstock nuotr.

Turbūt dauguma skaitančių gimdymo istorijas yra būsimos mamytės, kurios laukiasi pirmagimių. Ir žinau, kodėl. Joms, kaip ir man buvo, yra ir baugu, ir neramu, ir net nežinai, kas, kur ir kaip. Visokių istorijų prisiskaito, o labiausiai įstringa tos, kur rašo apie sunkius ir košmariškus gimdymus, taip įsibaiminusios, kad ir joms tas pats bus. Galiausiai sau įsiteigia tą mintį, kad "vajezau, vajezau, man, jaučiu, kad irgi bus taip blogai!" Niekada taip negalvokit ir negyvenkit tokiomis mintimis, nes taip ir bus! Mielosios, tik Jūs ir Jūsų mintys gali nulemti ne tik, koks bus gimdymas, bet ir gimdymo datą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Jei ne vyras, kažin ar būčiau pagimdžiusi
Mano vaiko širdis nustojo plakti tiesioh automobilyje

Termino diena. Trečiadienis (balandžio 24 d.)

Sėdžiu prie ginekologės kabineto. Gal ir ramiai būčiau sėdėjusi, jei nebūtų prieš porą dienų išbėrę rankų plaštakų ir pėdų (pats nėštumas buvo idealus, mėgavausi juo). Tai žinoma, spėjau pasiskaityti daug visokių straipsnių ir jau buvau nusistačiusi pati sau ligą. Mes juk tai puikiai sugebam. Gydytoja mane dėl bėrimų pasiuntė pas kitus gydytojus,tačiau nieko rimto nebuvo, tiesiog paprasta alergija. Daktarė padarė echoskopinį tyrimą ir pasakė, kad iki pirmadienio pagimdysiu.

Pirmadienis (balandžio 29 d.)

Sėdžiu prie ginekologės kabineto. Pravėrė ji duris ir išsproginusi akis sako: „Ką?! Dar nepagimdei?" Na ką, gavau siuntimą į gimdymo namus. Patarė ryt iš ryto vykti ten ir jau tada arba skatins gimdymą, arba dar paliks padraugauti su pilvuku.

Antradienis. Rytas. Vyras vyksta kartu į gimdymo namus. Einu pro duris rami ir vyrui spėju pamosikuoti ranka, kam čia jis tą krepšį gimdymui neša. Juk aš tai dar negimdau ir toli gražu, kad šiandien taip įvyks... Na, bet nusileidau jam.

Gimdymo namai (balandžio 30 d.)

Tikrina mano klecko širdies tonusus. Guliu ir galvoju, kaip baisu bus, kai reiks gimdyti, kaip ten kas vyksta, kažin ar ištversiu viską ir t.t. Prisilinkėjau... Bet mano mintis nutraukė tonusus pajungusi akušerė: "Ar labai skauda?" Na, aš išsiviepiau ir sakau: "O tonusų klausant turėtų skaudėt?" Ji pažiūrėjo į mane keistai ir sako: "Ne, ar sąrėmiai skaudūs?" Pasimečiau: "Tai kai bus jie, tai ir atsakyt galėsiu". O ji pakrapštė galvą ir sako: "Tai kad jums kaip tik dabar prasidėjo sąrėmis. Ar čia aparatas nesąmones rodo?". Aš tada visai pasimečiau... Nieko nejutau, visiškai.!

Po tonusų matavimo sutrikusi akušerė mane patikrino..."Ooooo, 4,5 cm. atsidarymas!Gimdysim!", - tepasakė ji. O jergutėliau, akyse aptemo man. Na ką, paguldė mane į stebėjimo palatą, susipažinau su ten jau "apsigyvenusiomis", o vyras išlėkė į darbą, nes niekas nieko man nepasakė, kada čia šiandien aš gimdysiu. O man gi pirmas gimdymas, visiškai nieko nenutuokiu.

Su visom susipažinusi ir prikirtusi į valias vaisių, įsitaisiau lovoj nusnausti... Ir tik išgirdau savo pavardę bei kvietimą eiti, na, išsivalyti organizmo, kad būtų tuštut tuštutėlis. O ten tame kabinete procedūrą dariusi moteriškė prijuokino... Sėdėjau susigūžusi ir drebėjau. Moteriškė sako: "Nebijok, žmonės kokius pinigus moka, kad išsivalytų organizmą, o tau čia nemokamai!" Išsikviečiau vyrą iš darbo, nes jis norėjo dalyvauti gimdyme.

Gimdykla.

Pusę dienos su vyru prakvatojom, žiūrėjom televizorių, atsakinėjom į visų skambučius, kurie tą dieną kaip žinodami vis skambinėjo ir prašėsi į svečius (o mes nuo visų slėpėm, kad gimdau), pasveikinau tėvus su 32-om vestuvių metinėm ir džiaugiausi tokiu lengvu laukimu. Akušerė su daktare vis užeidavo pasižiūrėti, kaip ir kas. Ir... teko kirpti vandenis, nes jie nenubėgo patys...O štai nuo tada prasidėjo tikras "smagumas".

Kai pradėjau iš skausmo "atsijunginėti", kaklelis daugiau nebeatsidarinėjo nuo sustingusio ir įsitempusio kūno. Vyras pasiūlė epidūrą... Man jau buvo vis vien... Padarė... Atsigavau, vėl pradėjau juokauti. Pasakė, kad po pusantros valandos reikės papildyti epidūrą, nes vaistai veikia tik 1,5 val., ir vėl man skaudės. Po 2 val. man vėl prasidėjo kančios...

Daktarė apžiūrėjo ir pasakė, kad per tas porą valandų, kai buvau atsipalaidavusi, atsidarė dar 5 cm. ir liko vos, vos iki gimdymo. Epidūro jau nebedariau, nors klaikiai skaudėjo. Daktarė patarė gimdyti natūraliai, nes taip bus greičiau... Nesinori net prisiminti, koks pragaras tada prasidėjo. Maniau, nebeištversiu to skausmo. Apėmė panika, bet dėkoju vyrui, kuris visad buvo šalia. Jis visus sąrėmius su manim kvėpavo, jis visada laikė man už rankos, mane glostė, šoko kartu, lingavo kartu, drąsino... Per patį gimdymą nei daktarės, nei akušerės negirdėjau ir nemačiau, tik JĮ. Po dviejų valandų tam nuostabiam vyrui pagimdžiau didelį ir sveiką jo išsvajotą sūnų.

Kiekvieno mėnesio 29 dieną visada per vestuvių metines uždegdavau šeimos židinį, glostydavau pilvą ir sakydavau: "Sūneli, gimk balandžio 30 d." Tai štai, mielosios, mes galime nulemti gimdymo datą. Mano sūnelis gimė balandžio 30 d. O kodėl norėjau būtent tą dieną? Nes tą dieną tuokėsi mano tėvai ir norėjau, kad per 32 metų santuokos metines jie gautų ypatingą dovaną - pirmąjį anūką... Gavo.

Nedarykite mano klaidos, neužsiprogramuokite savęs, kad bus sunku, kad daug kankinsitės ar dar bala žino ko. Mėgaukitės kiekviena nėštumo diena, svajokite, kurkite tik teigiamas mintis ir jei jau programuojate, tai tik apie norimą gimdymo datą, lengvą gimdymą ir sveiką kūdikėlį. Optimizmo visoms! Mes moterys - mes viską galim!

Ineta

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (87)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą? (8)

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą?
Bijoti – natūralu ir žmogiška, bet baimės akys didelės, tad dažnai situaciją piešiame daug tamsesnėmis spalvomis, nei ji yra iš tiesų.

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui
Šiemet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir UNICEF paskelbta Naujagimiui palankios ligoninės iniciatyva mini 25-erių metų jubiliejų.

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas
Sudėtingas nėštumas, daug išgyvenimų, fizinio ir dvasinio skausmo, ne ką paprastesnis ir gimdymas – vien jau tai, kad gimusi mergytė nekvėpavo... Prisiminusi visa tai Žydra Mikalauskė sako, kad kojos lūžis, palyginti su skausmu, kurį teko ištverti, – niekai. Ir nepaliauja šypsotis.

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu (14)

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu
Po gimdymo virkštelė, jungusi mamą su kūdikiu, tampa nebereikalinga ir yra išmetama. Tačiau viena įmonė sugalvojo netradicinį jų panaudojimo būdą.

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai (11)

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai
Amerikietė Claudette Cook savo vėlyvą nėštumą vadina Dievo dovana ir sako, kad vaikų gimimas į jų namus atnešė didžiulį džiaugsmą.

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus (34)

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus
Kristina Lukošiūtė-Balslev (29 m.) su vyru Simon Balslev (32 m) ir dviem vaikučiais gyvena Danijoje. „Nėštumo priežiūra čia – puiki, gimdymai praėjo ramiai, esu labai patenkinta", – sako Kristina. Kas Danijoje kitaip nei pas mus?

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk (13)

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk
Nepaisant to, kad pastaraisiais metais beveik trečdalis vaikų gimsta po cezario pjūvio operacijos, vis dar gajūs įvairūs su šia procedūra susiję mitai.

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje? (30)

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje?
Ne paslaptis, kad nemažai mamų prieš gimdymą susiranda patikimą gydytoją, susitaria ir jam sumoka. Už tai, kad reikiamu momentu bus šalia, prižiūrės ir padės. Kaip dažnai mamos tariasi ir kokios tai sumos? 15 mamų iš Lietuvos ir užsienio – 15 nuomonių ir patirčių (vardai jų prašymu pakeisti).

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką (19)

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką
Sakoma, kad gydytojo akušerio ginekologo specialybė yra pati gražiausia, nes jis pirmasis pasitinka į pasaulį besibeldžiančią naują gyvybę. Tiesa, kartais tai daryti tenka ekstremaliomis sąlygomis.

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo (105)

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo
Gimdyti su vyru šiandien yra taip pat savaime suprantama, kaip kartu eiti į pirmąjį ultragarsinį nėštumo tyrimą. Eiti kartu tikrai nėra būtina, tačiau vieniems būsimiems tėčiams tai labai svarbus įvykis, kurio jie nenori praleisti, kiti nesuteikia tam tokios didelės reikšmės.

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas (95)

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas
Lietuvoje vis dar populiarėjanti labai pamažu, gimdymo fotosesija užsienyje jau seniai nieko nestebina. Kai kurie fotografai specializuojasi fotografuodami tik nėštumus ir gimdymus.

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo (33)

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo
Gimdymas be skausmo. Sakysite, taip nebūna? Būna! Dviejų vaikučių (3,5 ir 2 m.) mama Liepa ir pati netikėjo, kad gimdyti be skausmo – įmanoma...