Mano gimdymo istorija: pastojau 17 -os

 (16)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Karolinai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pradėjau skaityti mamyčių istorijas ir nutariau įamžinti savo. Gimdžiau prieš pusketvirtų metų.

Sužinojau, kad laukiuosi, kai buvo penki mėnesiai ir jau pradėjo matytis  pilvukas. Nulėkiau pas ginekologę, ir ji patvirtino, kad esu nėščia. Vaikutis laikėsi gerai, jau tada iš karto pasakė, kad pilve gyvena mergyte. Emocijos užplūdo nuostabios, apsiašarojome kartu su mama... Ji labai nervinosi dėl manęs, nes pastojau paauglystėje, būdama vos 17-likos. Apsikabinome abi...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mano gimdymo istorija: kaip mergaitė pavirto berniuku
Žinomas muzikantas netradiciniu būdu įamžino žmonos nėštumą

Nėštumui buvo jau penki mėnesiai! Supratau, kad daugiau nei puse nėštumo įveikiau net nepajausdama jo! Ir judesius pradėjau tada jausti, tiesiog buvo gera jaustis nėščia. Dienos slinko, mėgavausi nėštumu. Jis buvo tiesiog idealus, tik 9 mėnuo jau šie tiek sunkesnis.

Atėjo diena, kai būdama namuose pradėjau jausti sąrėmius, iš pradžių dar nestiprius. Gimdymo pradžią patvirtino ir išėjęs gleivių kamštis,  galvoju, viskas, jau po truputi prasideda... Skausmai dar buvo nestiprūs, bet man jie atrodė skausmingi. Šiek tiek atkentėjusi namie, susiruošiau keliauti į ligoninę.

Gydytojai nuramino, kad šiandien nepagimdysiu dar. Atėjus vakarui  prasidėjo dar stipresni skausmai, užmigti negalėjau, nors bandžiau. Budinčioji pasiūlė paracetamolio, sutikau, manydama, gal kiek aprims skausmai. Bet labiau man suveikė tikėjimas, kad turi skausmas sumažėjo, o ne vaistai.

Nepamenu, kaip iki ryto iškentėjau, nes dar visą kitą dieną teko kankintis. Jau kaip ir pripratau prie skausmo... Man gimdos kaklelis atsidarinėjo lėtai, tik vakarop patekau į gimdyklą.

Labai norėjosi pailsėti, tad kai akušerė pasiūlė nuskausminamųjų, priėmiau siūlymą. Pavyko šiek tiek nusnausti. Visą laiką pragulėjau, nesinorėjo judėti, toks buvo skausmas. Begulint  pajutau pokštelėjimą, nubėgo vaisiaus vandenys. Paprašiau draugo pakviesti akušerę. Ji atėjusi liepė lipti iš lovos, vos pakilusi pajutau norą stangintis. Akušerė liepė paskubėti atsisėsti ant gimdymo kėdės. Pradėjau gimdyti, stumdama klausiau akušerės nurodymų. Po kelių kartų pagimdžiau mielą ir gražią mergytę. Buvo po vidurnakčio. Kai paguldė ją ant krūtinės, pagalvojau, kad ji tikra storuliukė ir labai graži! 

Po gimdymo turėjau komplikacijų.  Placenta nenorėjo atsidalinti, todėl gydytojams teko ją išimti. Vos pagimdžiau ir gavau pilną narkozę! Prabudau dar ant gimdymo kėdės, akušerė padėjo man atsikelti ir atsigulti į lovą. Kai reikėjo keliauti į palatą, supratau, kad netekau labai daug kraujo, nes buvau taip nusilpusi, kad pati nueiti iki jos negalėjau.

Vėliau gulėjau lovoje, buvo pastatytos bent trys lašelinės. Po truputį atsigavau. Juk turėjau prižiūrėti pati savo dukrytę. Bandžiau naktį pamiegoti, pailsėti, bet mažylė jau rodė savo balsą, prašydama mamos pienuko! 

Tos dienos atrodė labai sunkios, bet viskas yra pakeliama. Siūlau visoms būsimoms mamoms nebijoti gimdyti pačioms!

Mano mergytei dabar yra 3 metai ir 5 mėnesiai. Ji yra labai aktyvi mergaitė, žinoma, ir padykusi. Dabar laukiuosi antro vaikučio, visi jo labai laukiam.

Esu prieš visokias nejautras, todėl gimdysiu vėl pati. Juk neveltui sakoma, kad Dievas neduoda tiek, kad negalėtum pakelt. Tad būkime tvirtos! Sėkmės visoms būsimoms mamytėms!

Karolina

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.