Mano gimdymo istorija: pastojau 17 -os

 (16)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Karolinai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pradėjau skaityti mamyčių istorijas ir nutariau įamžinti savo. Gimdžiau prieš pusketvirtų metų.

Sužinojau, kad laukiuosi, kai buvo penki mėnesiai ir jau pradėjo matytis  pilvukas. Nulėkiau pas ginekologę, ir ji patvirtino, kad esu nėščia. Vaikutis laikėsi gerai, jau tada iš karto pasakė, kad pilve gyvena mergyte. Emocijos užplūdo nuostabios, apsiašarojome kartu su mama... Ji labai nervinosi dėl manęs, nes pastojau paauglystėje, būdama vos 17-likos. Apsikabinome abi...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mano gimdymo istorija: kaip mergaitė pavirto berniuku
Žinomas muzikantas netradiciniu būdu įamžino žmonos nėštumą

Nėštumui buvo jau penki mėnesiai! Supratau, kad daugiau nei puse nėštumo įveikiau net nepajausdama jo! Ir judesius pradėjau tada jausti, tiesiog buvo gera jaustis nėščia. Dienos slinko, mėgavausi nėštumu. Jis buvo tiesiog idealus, tik 9 mėnuo jau šie tiek sunkesnis.

Atėjo diena, kai būdama namuose pradėjau jausti sąrėmius, iš pradžių dar nestiprius. Gimdymo pradžią patvirtino ir išėjęs gleivių kamštis,  galvoju, viskas, jau po truputi prasideda... Skausmai dar buvo nestiprūs, bet man jie atrodė skausmingi. Šiek tiek atkentėjusi namie, susiruošiau keliauti į ligoninę.

Gydytojai nuramino, kad šiandien nepagimdysiu dar. Atėjus vakarui  prasidėjo dar stipresni skausmai, užmigti negalėjau, nors bandžiau. Budinčioji pasiūlė paracetamolio, sutikau, manydama, gal kiek aprims skausmai. Bet labiau man suveikė tikėjimas, kad turi skausmas sumažėjo, o ne vaistai.

Nepamenu, kaip iki ryto iškentėjau, nes dar visą kitą dieną teko kankintis. Jau kaip ir pripratau prie skausmo... Man gimdos kaklelis atsidarinėjo lėtai, tik vakarop patekau į gimdyklą.

Labai norėjosi pailsėti, tad kai akušerė pasiūlė nuskausminamųjų, priėmiau siūlymą. Pavyko šiek tiek nusnausti. Visą laiką pragulėjau, nesinorėjo judėti, toks buvo skausmas. Begulint  pajutau pokštelėjimą, nubėgo vaisiaus vandenys. Paprašiau draugo pakviesti akušerę. Ji atėjusi liepė lipti iš lovos, vos pakilusi pajutau norą stangintis. Akušerė liepė paskubėti atsisėsti ant gimdymo kėdės. Pradėjau gimdyti, stumdama klausiau akušerės nurodymų. Po kelių kartų pagimdžiau mielą ir gražią mergytę. Buvo po vidurnakčio. Kai paguldė ją ant krūtinės, pagalvojau, kad ji tikra storuliukė ir labai graži! 

Po gimdymo turėjau komplikacijų.  Placenta nenorėjo atsidalinti, todėl gydytojams teko ją išimti. Vos pagimdžiau ir gavau pilną narkozę! Prabudau dar ant gimdymo kėdės, akušerė padėjo man atsikelti ir atsigulti į lovą. Kai reikėjo keliauti į palatą, supratau, kad netekau labai daug kraujo, nes buvau taip nusilpusi, kad pati nueiti iki jos negalėjau.

Vėliau gulėjau lovoje, buvo pastatytos bent trys lašelinės. Po truputį atsigavau. Juk turėjau prižiūrėti pati savo dukrytę. Bandžiau naktį pamiegoti, pailsėti, bet mažylė jau rodė savo balsą, prašydama mamos pienuko! 

Tos dienos atrodė labai sunkios, bet viskas yra pakeliama. Siūlau visoms būsimoms mamoms nebijoti gimdyti pačioms!

Mano mergytei dabar yra 3 metai ir 5 mėnesiai. Ji yra labai aktyvi mergaitė, žinoma, ir padykusi. Dabar laukiuosi antro vaikučio, visi jo labai laukiam.

Esu prieš visokias nejautras, todėl gimdysiu vėl pati. Juk neveltui sakoma, kad Dievas neduoda tiek, kad negalėtum pakelt. Tad būkime tvirtos! Sėkmės visoms būsimoms mamytėms!

Karolina

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".