Mano gimdymo istorija: pastojau 17 -os

 (16)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Karolinai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pradėjau skaityti mamyčių istorijas ir nutariau įamžinti savo. Gimdžiau prieš pusketvirtų metų.

Sužinojau, kad laukiuosi, kai buvo penki mėnesiai ir jau pradėjo matytis  pilvukas. Nulėkiau pas ginekologę, ir ji patvirtino, kad esu nėščia. Vaikutis laikėsi gerai, jau tada iš karto pasakė, kad pilve gyvena mergyte. Emocijos užplūdo nuostabios, apsiašarojome kartu su mama... Ji labai nervinosi dėl manęs, nes pastojau paauglystėje, būdama vos 17-likos. Apsikabinome abi...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mano gimdymo istorija: kaip mergaitė pavirto berniuku
Žinomas muzikantas netradiciniu būdu įamžino žmonos nėštumą

Nėštumui buvo jau penki mėnesiai! Supratau, kad daugiau nei puse nėštumo įveikiau net nepajausdama jo! Ir judesius pradėjau tada jausti, tiesiog buvo gera jaustis nėščia. Dienos slinko, mėgavausi nėštumu. Jis buvo tiesiog idealus, tik 9 mėnuo jau šie tiek sunkesnis.

Atėjo diena, kai būdama namuose pradėjau jausti sąrėmius, iš pradžių dar nestiprius. Gimdymo pradžią patvirtino ir išėjęs gleivių kamštis,  galvoju, viskas, jau po truputi prasideda... Skausmai dar buvo nestiprūs, bet man jie atrodė skausmingi. Šiek tiek atkentėjusi namie, susiruošiau keliauti į ligoninę.

Gydytojai nuramino, kad šiandien nepagimdysiu dar. Atėjus vakarui  prasidėjo dar stipresni skausmai, užmigti negalėjau, nors bandžiau. Budinčioji pasiūlė paracetamolio, sutikau, manydama, gal kiek aprims skausmai. Bet labiau man suveikė tikėjimas, kad turi skausmas sumažėjo, o ne vaistai.

Nepamenu, kaip iki ryto iškentėjau, nes dar visą kitą dieną teko kankintis. Jau kaip ir pripratau prie skausmo... Man gimdos kaklelis atsidarinėjo lėtai, tik vakarop patekau į gimdyklą.

Labai norėjosi pailsėti, tad kai akušerė pasiūlė nuskausminamųjų, priėmiau siūlymą. Pavyko šiek tiek nusnausti. Visą laiką pragulėjau, nesinorėjo judėti, toks buvo skausmas. Begulint  pajutau pokštelėjimą, nubėgo vaisiaus vandenys. Paprašiau draugo pakviesti akušerę. Ji atėjusi liepė lipti iš lovos, vos pakilusi pajutau norą stangintis. Akušerė liepė paskubėti atsisėsti ant gimdymo kėdės. Pradėjau gimdyti, stumdama klausiau akušerės nurodymų. Po kelių kartų pagimdžiau mielą ir gražią mergytę. Buvo po vidurnakčio. Kai paguldė ją ant krūtinės, pagalvojau, kad ji tikra storuliukė ir labai graži! 

Po gimdymo turėjau komplikacijų.  Placenta nenorėjo atsidalinti, todėl gydytojams teko ją išimti. Vos pagimdžiau ir gavau pilną narkozę! Prabudau dar ant gimdymo kėdės, akušerė padėjo man atsikelti ir atsigulti į lovą. Kai reikėjo keliauti į palatą, supratau, kad netekau labai daug kraujo, nes buvau taip nusilpusi, kad pati nueiti iki jos negalėjau.

Vėliau gulėjau lovoje, buvo pastatytos bent trys lašelinės. Po truputį atsigavau. Juk turėjau prižiūrėti pati savo dukrytę. Bandžiau naktį pamiegoti, pailsėti, bet mažylė jau rodė savo balsą, prašydama mamos pienuko! 

Tos dienos atrodė labai sunkios, bet viskas yra pakeliama. Siūlau visoms būsimoms mamoms nebijoti gimdyti pačioms!

Mano mergytei dabar yra 3 metai ir 5 mėnesiai. Ji yra labai aktyvi mergaitė, žinoma, ir padykusi. Dabar laukiuosi antro vaikučio, visi jo labai laukiam.

Esu prieš visokias nejautras, todėl gimdysiu vėl pati. Juk neveltui sakoma, kad Dievas neduoda tiek, kad negalėtum pakelt. Tad būkime tvirtos! Sėkmės visoms būsimoms mamytėms!

Karolina

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.