Mano gimdymo istorija: pastojau 17 -os

 (16)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Karolinai.
© Shutterstock nuotr.

Pradėjau skaityti mamyčių istorijas ir nutariau įamžinti savo. Gimdžiau prieš pusketvirtų metų.

Sužinojau, kad laukiuosi, kai buvo penki mėnesiai ir jau pradėjo matytis  pilvukas. Nulėkiau pas ginekologę, ir ji patvirtino, kad esu nėščia. Vaikutis laikėsi gerai, jau tada iš karto pasakė, kad pilve gyvena mergyte. Emocijos užplūdo nuostabios, apsiašarojome kartu su mama... Ji labai nervinosi dėl manęs, nes pastojau paauglystėje, būdama vos 17-likos. Apsikabinome abi...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mano gimdymo istorija: kaip mergaitė pavirto berniuku
Žinomas muzikantas netradiciniu būdu įamžino žmonos nėštumą

Nėštumui buvo jau penki mėnesiai! Supratau, kad daugiau nei puse nėštumo įveikiau net nepajausdama jo! Ir judesius pradėjau tada jausti, tiesiog buvo gera jaustis nėščia. Dienos slinko, mėgavausi nėštumu. Jis buvo tiesiog idealus, tik 9 mėnuo jau šie tiek sunkesnis.

Atėjo diena, kai būdama namuose pradėjau jausti sąrėmius, iš pradžių dar nestiprius. Gimdymo pradžią patvirtino ir išėjęs gleivių kamštis,  galvoju, viskas, jau po truputi prasideda... Skausmai dar buvo nestiprūs, bet man jie atrodė skausmingi. Šiek tiek atkentėjusi namie, susiruošiau keliauti į ligoninę.

Gydytojai nuramino, kad šiandien nepagimdysiu dar. Atėjus vakarui  prasidėjo dar stipresni skausmai, užmigti negalėjau, nors bandžiau. Budinčioji pasiūlė paracetamolio, sutikau, manydama, gal kiek aprims skausmai. Bet labiau man suveikė tikėjimas, kad turi skausmas sumažėjo, o ne vaistai.

Nepamenu, kaip iki ryto iškentėjau, nes dar visą kitą dieną teko kankintis. Jau kaip ir pripratau prie skausmo... Man gimdos kaklelis atsidarinėjo lėtai, tik vakarop patekau į gimdyklą.

Labai norėjosi pailsėti, tad kai akušerė pasiūlė nuskausminamųjų, priėmiau siūlymą. Pavyko šiek tiek nusnausti. Visą laiką pragulėjau, nesinorėjo judėti, toks buvo skausmas. Begulint  pajutau pokštelėjimą, nubėgo vaisiaus vandenys. Paprašiau draugo pakviesti akušerę. Ji atėjusi liepė lipti iš lovos, vos pakilusi pajutau norą stangintis. Akušerė liepė paskubėti atsisėsti ant gimdymo kėdės. Pradėjau gimdyti, stumdama klausiau akušerės nurodymų. Po kelių kartų pagimdžiau mielą ir gražią mergytę. Buvo po vidurnakčio. Kai paguldė ją ant krūtinės, pagalvojau, kad ji tikra storuliukė ir labai graži! 

Po gimdymo turėjau komplikacijų.  Placenta nenorėjo atsidalinti, todėl gydytojams teko ją išimti. Vos pagimdžiau ir gavau pilną narkozę! Prabudau dar ant gimdymo kėdės, akušerė padėjo man atsikelti ir atsigulti į lovą. Kai reikėjo keliauti į palatą, supratau, kad netekau labai daug kraujo, nes buvau taip nusilpusi, kad pati nueiti iki jos negalėjau.

Vėliau gulėjau lovoje, buvo pastatytos bent trys lašelinės. Po truputį atsigavau. Juk turėjau prižiūrėti pati savo dukrytę. Bandžiau naktį pamiegoti, pailsėti, bet mažylė jau rodė savo balsą, prašydama mamos pienuko! 

Tos dienos atrodė labai sunkios, bet viskas yra pakeliama. Siūlau visoms būsimoms mamoms nebijoti gimdyti pačioms!

Mano mergytei dabar yra 3 metai ir 5 mėnesiai. Ji yra labai aktyvi mergaitė, žinoma, ir padykusi. Dabar laukiuosi antro vaikučio, visi jo labai laukiam.

Esu prieš visokias nejautras, todėl gimdysiu vėl pati. Juk neveltui sakoma, kad Dievas neduoda tiek, kad negalėtum pakelt. Tad būkime tvirtos! Sėkmės visoms būsimoms mamytėms!

Karolina

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (6)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.