Mano gimdymo istorija: patirtą psichologinį smurtą prisiminsiu visą gyvenimą

 (15)
Mano sūnui jau 10 metų. Labai džiaugiuosi, kad jį turiu, kad savo kantrybės ir atkaklumo dėka sugebėjau išnešioti sveiką kūdikį.
© Shutterstock nuotr.

O buvo taip...

Pastojau visai netikėtai, bet net nebuvo minčių nutraukti nėštumą. Tik štai praėjus vos pusei nėštumo laiko prasidėjo komplikacijos ir visiškai netikėtas priešlaikinis gimdymas. Tačiau profesionalių gydytojų dėka, ypač esu dėkinga vienam, kuris palaikė net ir psichologiškai, nuolat ateidavo į palatą pakalbinti, patarti, mano vaikelis gimė išnešiotas ir sveikas. Tiesa, po ilgų gulėjimų ligoninėje ir beveik pusmečio praleisto namų lovoje, kai galėjau nutipenti tik iki tualeto ir vėl į lovą, o draugai ir mokslai tapo tabu.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Papasakok savo gimdymo istoriją ir laimėk dovanų.

Gimdymas truko beveik 20 valandų...

Na, nieko tokio, pakenčiama, kai žinai, kad jau tuoj ant rankų sūpuosi savo mažylį. Baisiausia yra ne fizinis skausmas, kurį patyriau gimdydama, o psichologinis smurtas, jei taip švelniai galima pasakyti... Ligoninėje, gimdymo palatoje, kur, rodos, turėtų būti atvirkščiai.

Kadangi gydytojai ilgą laiką stengėsi, kad nepagimdyčiau per anksti, turėjau gerti daug įvairiausių medikamentų, tad gimdos kaklelis užsidarė taip, kad net ir gmdymui prasidėjus negalėjo be gydytojų pagalbos pats atsidaryti.

Skauda, kenčiu, ašaros rieda...

Prižiūrėjęs gydytojas pasiūlė daryti epidūrinę nejautrą, kad bent jau mažiau sąrėmius jausčiau. Sutikau, maniau, kad truputį atsipūsiu. Ir štai į gimdymo palatą atėjo anesteziologas, atliko man procedūrą ir paprašė truputį palaukti, kol suveiks vaistai. Bet... Ir pusvalandis, ir valanda, o su kiekviena akimirka skausmas darosi nepakeliamas...

Aš jam pasakiau, kad niekas negerėja, skausmai stiprėja, o jis - anesteziologas - gydytojas, davęs Hipokrato priesaiką išrėžė: „Ko čia skundiesi, TU NARKOMANĖ, dar niekam nėra taip buvę, kad nesuveiktų vaistai"... Suleido jis dar kartą vaistų, bet ir tie nepadėjo... Tada apskritai vaikščiojo už galvos susiėmęs, kad gal aš iš taboro atvežta...

Svarbiausia, kad sūnus gimė sveikas ir stiprus, o rytas buvo saulėtas ir šviesus.

Tiesa, kai kitą kartą gimdžiau dukrelę, net neprašiau jokios palengvinančios gimdymą pagalbos, pagimdžiau pati, o ir labai greitai. Gydytojas juokėsi, kad viskas yra taip, lyg aštuntą vaiką gimdyčiau.

Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (7)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.