Mano gimdymo istorija: patirtą psichologinį smurtą prisiminsiu visą gyvenimą

 (15)
Mano sūnui jau 10 metų. Labai džiaugiuosi, kad jį turiu, kad savo kantrybės ir atkaklumo dėka sugebėjau išnešioti sveiką kūdikį.
Mano gimdymo istorija: patirtą psichologinį smurtą prisiminsiu visą gyvenimą
© Shutterstock nuotr.

O buvo taip...

Pastojau visai netikėtai, bet net nebuvo minčių nutraukti nėštumą. Tik štai praėjus vos pusei nėštumo laiko prasidėjo komplikacijos ir visiškai netikėtas priešlaikinis gimdymas. Tačiau profesionalių gydytojų dėka, ypač esu dėkinga vienam, kuris palaikė net ir psichologiškai, nuolat ateidavo į palatą pakalbinti, patarti, mano vaikelis gimė išnešiotas ir sveikas. Tiesa, po ilgų gulėjimų ligoninėje ir beveik pusmečio praleisto namų lovoje, kai galėjau nutipenti tik iki tualeto ir vėl į lovą, o draugai ir mokslai tapo tabu.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Papasakok savo gimdymo istoriją ir laimėk dovanų.

Gimdymas truko beveik 20 valandų...

Na, nieko tokio, pakenčiama, kai žinai, kad jau tuoj ant rankų sūpuosi savo mažylį. Baisiausia yra ne fizinis skausmas, kurį patyriau gimdydama, o psichologinis smurtas, jei taip švelniai galima pasakyti... Ligoninėje, gimdymo palatoje, kur, rodos, turėtų būti atvirkščiai.

Kadangi gydytojai ilgą laiką stengėsi, kad nepagimdyčiau per anksti, turėjau gerti daug įvairiausių medikamentų, tad gimdos kaklelis užsidarė taip, kad net ir gmdymui prasidėjus negalėjo be gydytojų pagalbos pats atsidaryti.

Skauda, kenčiu, ašaros rieda...

Prižiūrėjęs gydytojas pasiūlė daryti epidūrinę nejautrą, kad bent jau mažiau sąrėmius jausčiau. Sutikau, maniau, kad truputį atsipūsiu. Ir štai į gimdymo palatą atėjo anesteziologas, atliko man procedūrą ir paprašė truputį palaukti, kol suveiks vaistai. Bet... Ir pusvalandis, ir valanda, o su kiekviena akimirka skausmas darosi nepakeliamas...

Aš jam pasakiau, kad niekas negerėja, skausmai stiprėja, o jis - anesteziologas - gydytojas, davęs Hipokrato priesaiką išrėžė: „Ko čia skundiesi, TU NARKOMANĖ, dar niekam nėra taip buvę, kad nesuveiktų vaistai"... Suleido jis dar kartą vaistų, bet ir tie nepadėjo... Tada apskritai vaikščiojo už galvos susiėmęs, kad gal aš iš taboro atvežta...

Svarbiausia, kad sūnus gimė sveikas ir stiprus, o rytas buvo saulėtas ir šviesus.

Tiesa, kai kitą kartą gimdžiau dukrelę, net neprašiau jokios palengvinančios gimdymą pagalbos, pagimdžiau pati, o ir labai greitai. Gydytojas juokėsi, kad viskas yra taip, lyg aštuntą vaiką gimdyčiau.

Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (87)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą? (8)

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą?
Bijoti – natūralu ir žmogiška, bet baimės akys didelės, tad dažnai situaciją piešiame daug tamsesnėmis spalvomis, nei ji yra iš tiesų.

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui
Šiemet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir UNICEF paskelbta Naujagimiui palankios ligoninės iniciatyva mini 25-erių metų jubiliejų.

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas
Sudėtingas nėštumas, daug išgyvenimų, fizinio ir dvasinio skausmo, ne ką paprastesnis ir gimdymas – vien jau tai, kad gimusi mergytė nekvėpavo... Prisiminusi visa tai Žydra Mikalauskė sako, kad kojos lūžis, palyginti su skausmu, kurį teko ištverti, – niekai. Ir nepaliauja šypsotis.

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu (14)

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu
Po gimdymo virkštelė, jungusi mamą su kūdikiu, tampa nebereikalinga ir yra išmetama. Tačiau viena įmonė sugalvojo netradicinį jų panaudojimo būdą.

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai (11)

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai
Amerikietė Claudette Cook savo vėlyvą nėštumą vadina Dievo dovana ir sako, kad vaikų gimimas į jų namus atnešė didžiulį džiaugsmą.

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus (34)

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus
Kristina Lukošiūtė-Balslev (29 m.) su vyru Simon Balslev (32 m) ir dviem vaikučiais gyvena Danijoje. „Nėštumo priežiūra čia – puiki, gimdymai praėjo ramiai, esu labai patenkinta", – sako Kristina. Kas Danijoje kitaip nei pas mus?

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk (13)

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk
Nepaisant to, kad pastaraisiais metais beveik trečdalis vaikų gimsta po cezario pjūvio operacijos, vis dar gajūs įvairūs su šia procedūra susiję mitai.

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje? (30)

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje?
Ne paslaptis, kad nemažai mamų prieš gimdymą susiranda patikimą gydytoją, susitaria ir jam sumoka. Už tai, kad reikiamu momentu bus šalia, prižiūrės ir padės. Kaip dažnai mamos tariasi ir kokios tai sumos? 15 mamų iš Lietuvos ir užsienio – 15 nuomonių ir patirčių (vardai jų prašymu pakeisti).

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką (19)

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką
Sakoma, kad gydytojo akušerio ginekologo specialybė yra pati gražiausia, nes jis pirmasis pasitinka į pasaulį besibeldžiančią naują gyvybę. Tiesa, kartais tai daryti tenka ekstremaliomis sąlygomis.

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo (105)

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo
Gimdyti su vyru šiandien yra taip pat savaime suprantama, kaip kartu eiti į pirmąjį ultragarsinį nėštumo tyrimą. Eiti kartu tikrai nėra būtina, tačiau vieniems būsimiems tėčiams tai labai svarbus įvykis, kurio jie nenori praleisti, kiti nesuteikia tam tokios didelės reikšmės.

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas (95)

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas
Lietuvoje vis dar populiarėjanti labai pamažu, gimdymo fotosesija užsienyje jau seniai nieko nestebina. Kai kurie fotografai specializuojasi fotografuodami tik nėštumus ir gimdymus.