Mano gimdymo istorija: patirtą psichologinį smurtą prisiminsiu visą gyvenimą

 (15)
Mano sūnui jau 10 metų. Labai džiaugiuosi, kad jį turiu, kad savo kantrybės ir atkaklumo dėka sugebėjau išnešioti sveiką kūdikį.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

O buvo taip...

Pastojau visai netikėtai, bet net nebuvo minčių nutraukti nėštumą. Tik štai praėjus vos pusei nėštumo laiko prasidėjo komplikacijos ir visiškai netikėtas priešlaikinis gimdymas. Tačiau profesionalių gydytojų dėka, ypač esu dėkinga vienam, kuris palaikė net ir psichologiškai, nuolat ateidavo į palatą pakalbinti, patarti, mano vaikelis gimė išnešiotas ir sveikas. Tiesa, po ilgų gulėjimų ligoninėje ir beveik pusmečio praleisto namų lovoje, kai galėjau nutipenti tik iki tualeto ir vėl į lovą, o draugai ir mokslai tapo tabu.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Papasakok savo gimdymo istoriją ir laimėk dovanų.

Gimdymas truko beveik 20 valandų...

Na, nieko tokio, pakenčiama, kai žinai, kad jau tuoj ant rankų sūpuosi savo mažylį. Baisiausia yra ne fizinis skausmas, kurį patyriau gimdydama, o psichologinis smurtas, jei taip švelniai galima pasakyti... Ligoninėje, gimdymo palatoje, kur, rodos, turėtų būti atvirkščiai.

Kadangi gydytojai ilgą laiką stengėsi, kad nepagimdyčiau per anksti, turėjau gerti daug įvairiausių medikamentų, tad gimdos kaklelis užsidarė taip, kad net ir gmdymui prasidėjus negalėjo be gydytojų pagalbos pats atsidaryti.

Skauda, kenčiu, ašaros rieda...

Prižiūrėjęs gydytojas pasiūlė daryti epidūrinę nejautrą, kad bent jau mažiau sąrėmius jausčiau. Sutikau, maniau, kad truputį atsipūsiu. Ir štai į gimdymo palatą atėjo anesteziologas, atliko man procedūrą ir paprašė truputį palaukti, kol suveiks vaistai. Bet... Ir pusvalandis, ir valanda, o su kiekviena akimirka skausmas darosi nepakeliamas...

Aš jam pasakiau, kad niekas negerėja, skausmai stiprėja, o jis - anesteziologas - gydytojas, davęs Hipokrato priesaiką išrėžė: „Ko čia skundiesi, TU NARKOMANĖ, dar niekam nėra taip buvę, kad nesuveiktų vaistai"... Suleido jis dar kartą vaistų, bet ir tie nepadėjo... Tada apskritai vaikščiojo už galvos susiėmęs, kad gal aš iš taboro atvežta...

Svarbiausia, kad sūnus gimė sveikas ir stiprus, o rytas buvo saulėtas ir šviesus.

Tiesa, kai kitą kartą gimdžiau dukrelę, net neprašiau jokios palengvinančios gimdymą pagalbos, pagimdžiau pati, o ir labai greitai. Gydytojas juokėsi, kad viskas yra taip, lyg aštuntą vaiką gimdyčiau.

Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (16)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (147)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti