Mano gimdymo istorija: pirmasis pasaulio stebuklas

 (7)
Daiva sako, kad kūdikio gimimas yra pirmasis pasaulio stebuklas. Kaip jai sekėsi šio stebuklo susilaukti - švieži įspūdžiai, mat dukrytei Aušrinei vos mėnuo.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kitokia nėštumo pradžia

Visada svajojau padaryti vyrui staigmeną, kai sužinosiu, kad mūsų šeimą papildys mažas angelėlis, tačiau viskas buvo kitaip. Tą spalio 28 dienos naktį besisukdama lovoje pajutau labai stiprų skausmą pilvo apačioje, skaudėjo stipriai, tačiau buvau rami, kadangi kelias dienas prieš tai nėštumo testas rodė liūdną vieną brūkšniuką.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tiesa ir mitai apie cezario pjūvį

Kokio amžiaus vaikas labiausiai pavydi gimusio brolio ar sesers?

Pamaniau, gal pasitempiau ką nors keldama ar pasisukau ne taip. Ryte prabudus skausmas toks pats, vakare jis irgi nedingęs, vaistai neapmalšina, tad važiuoju į ligoninę - gal apendicitas? Giliai širdy žinau, kad laukiuosi, bent jau visa širdimi tyliai prašau, kad taip būtų.

Ligoninėje pirmiausia siunčia apžiūrai dėl apendicito, tačiau nuvykus ten, pasiunčia... į gimdymo namus. Paguldo. Padaro echoskopą, nėštumo nėra. Ryte tyrimai, dar echoskopas, apžiūros, ir padarius kraujo tyrimus paaiškėja, kad aš laukiuosi, tik neaišku ar nėštumas vietoje. Po kelių dienų nerimo, ašarų ir nusivylimų pasimato taškiukas. Mes turėsime vaikutį!

Nėštumas ir mokslai

Nėštumas klostėsi gerai, dirbau visą laiką, po darbo papildomo darbelio irgi nenumesdavau, taip pat ir mokiausi, visur su leliuku: ir į konferencijas, ir į komandiruotas, ir į paskaitas, ir į egzaminus.

Išėjus atostogų pasidariau papildomus tyrimus dėl kojų tinimo, paaiškėjo, kad man preeklampsija, tačiau jaučiausi labai gerai. Su dukryte pilvelyje rašėme baigiamąjį darbą, ir širdyje prašiau jos, kad tik neateitų anksčiau, gi mums dar reikia ir apsiginti tai, ką parašėme.

Viskas vyko pagal planą: diplominį parašiau, apsigyniau, liko tik atsiimti diplomą.

Dieną prieš diplomų teikimą nuvykau pas gydytoją.

Po apžiūros paaiškėjo, kad iki gimdymo dar toli, tačiau kraujo spaudimas labai aukštas, todėl guldo į ligoninę, juokauti nebegalima. Nuliūstu, gi tiek stengėmės su dukryte, o dabar neteks dalyvauti šventėje?.. Kitą dieną daktarytė išleido į šventę kelioms valandoms.

Spaudimą sureguliavus išleidžia namo, nors tą dieną buvo terminas gimdyti. Atsisveikindama juokais sakau, kad greit pasimatysim.

Dienos bėga, o mes vis labiau nekantraujame pasimatyti su dukryte, mūsų Aušrinyte. Liepos 7 dieną buvo vyro krikšto sūnaus gimtadienis, kalbėjome, kad būtų labai gražu padovanoti jam pusseserę šia gražia proga, tačiau tą dieną niekas nevyko.

Ankstų pirmadienio rytą pajutau įdomų maudimą.

Nuėjau praustis ir supratau, kad šiandien pasimatysime su dukryte. Pasisakiau akušerėms, prijungė prie aparatų, tonusiukai vaiko geri, tačiau sąrėmių nerodo, matyt, dar silpni.

Po gydytojos apžiūros keliauju į gimdymo skyrių, mane pasitinka nuostabi akušerė, kuri bus drauge visą gimdymo laiką. Sąrėmiai dažnėjo, skausmas stiprėjo, tačiau buvo pakenčiamas.

Po dviejų valandų gimdos kaklelis buvo atsivėręs 3 cm. Greitai prabėgo dar dvi valandos, skausmas vis stipresnis, tačiau džiaugiuosi, gi žinau, kad su kiekvienu sąrėmiu it gėlytė skleidžiasi ir gimti ruošiasi mūsų dukrytė.

Kaklelis sparčiai nesivėrė, nuleido vandenis, ir skausmas tapo nepakeliamas. Kentėjau, vyras „dirbo" drauge, kvėpavom, glostė mane, vis kalbėjo, kokia aš jam brangi ir kokia šaunuolė, nes mergytė greit bus čia.

Skausmui pasiekus kulminaciją, kai tarp sąrėmių nebuvo pertraukų ir pradėjo kilti kraujo spaudimas, nusprendėme pasinaudoti nejautra. Vaistų leidimo procesas nemalonus, ne iš pirmo karto pavyko, tačiau skausmai aprimo, nors ir trumpam.

Tačiau kiekviename gėryje slypi ir velniuko pėdos.

Rimstant skausmams staiga dingsta vaiko tonusiukai. Subėga visas gimdymo skyriaus personalas, o aš drebu, nes prasidėjęs vidinis šokas atima gebėjimą kalbėt, akimis šaukiu: „darykite ką nors, operuokite, jei reikia". Po 10 minučių pasigirsta tylūs dukrytės širdies dūžiai. Mintyse padėkoju, ir nepraėjus nei valandai po to sužinau, kad gimdos kaklelis atsivėręs jau 6 cm. Šaunu, epiduras išjudino ledus. Dar valanda, ir jau 9 cm. Apsidžiaugiu, jau greit. Širdis kulnuose, jaudulys daro savo...

„Pradedam, stumiam", - girdžiu medikų sakomus žodžius, ir, vyro padedama, stipriai stumiu. Nieko. Stumiu dar kartą ir dar, tačiau ledai juda labai lėtai. Klausau gydytojos nurodymų, gal pavyks išvengti plyšimo?

Susikaupiu, pailsiu ir iš visų jėgų vėl stumiu. Išgirstu skardų balsą, tai ji, mano mažylė, mano svajonė, mūsų kūrinys. Ašaros bėga, vyras bučiuoja, širdis dėkoja Dievui.

Jau visą mėnesį žiūriu į ją ir galvoju, kad kūdikio gimimas - tai pirmasis pasaulio stebuklas.

Daiva

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.