Mano gimdymo istorija: pirmasis pasaulio stebuklas

 (7)
Daiva sako, kad kūdikio gimimas yra pirmasis pasaulio stebuklas. Kaip jai sekėsi šio stebuklo susilaukti - švieži įspūdžiai, mat dukrytei Aušrinei vos mėnuo.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kitokia nėštumo pradžia

Visada svajojau padaryti vyrui staigmeną, kai sužinosiu, kad mūsų šeimą papildys mažas angelėlis, tačiau viskas buvo kitaip. Tą spalio 28 dienos naktį besisukdama lovoje pajutau labai stiprų skausmą pilvo apačioje, skaudėjo stipriai, tačiau buvau rami, kadangi kelias dienas prieš tai nėštumo testas rodė liūdną vieną brūkšniuką.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tiesa ir mitai apie cezario pjūvį

Kokio amžiaus vaikas labiausiai pavydi gimusio brolio ar sesers?

Pamaniau, gal pasitempiau ką nors keldama ar pasisukau ne taip. Ryte prabudus skausmas toks pats, vakare jis irgi nedingęs, vaistai neapmalšina, tad važiuoju į ligoninę - gal apendicitas? Giliai širdy žinau, kad laukiuosi, bent jau visa širdimi tyliai prašau, kad taip būtų.

Ligoninėje pirmiausia siunčia apžiūrai dėl apendicito, tačiau nuvykus ten, pasiunčia... į gimdymo namus. Paguldo. Padaro echoskopą, nėštumo nėra. Ryte tyrimai, dar echoskopas, apžiūros, ir padarius kraujo tyrimus paaiškėja, kad aš laukiuosi, tik neaišku ar nėštumas vietoje. Po kelių dienų nerimo, ašarų ir nusivylimų pasimato taškiukas. Mes turėsime vaikutį!

Nėštumas ir mokslai

Nėštumas klostėsi gerai, dirbau visą laiką, po darbo papildomo darbelio irgi nenumesdavau, taip pat ir mokiausi, visur su leliuku: ir į konferencijas, ir į komandiruotas, ir į paskaitas, ir į egzaminus.

Išėjus atostogų pasidariau papildomus tyrimus dėl kojų tinimo, paaiškėjo, kad man preeklampsija, tačiau jaučiausi labai gerai. Su dukryte pilvelyje rašėme baigiamąjį darbą, ir širdyje prašiau jos, kad tik neateitų anksčiau, gi mums dar reikia ir apsiginti tai, ką parašėme.

Viskas vyko pagal planą: diplominį parašiau, apsigyniau, liko tik atsiimti diplomą.

Dieną prieš diplomų teikimą nuvykau pas gydytoją.

Po apžiūros paaiškėjo, kad iki gimdymo dar toli, tačiau kraujo spaudimas labai aukštas, todėl guldo į ligoninę, juokauti nebegalima. Nuliūstu, gi tiek stengėmės su dukryte, o dabar neteks dalyvauti šventėje?.. Kitą dieną daktarytė išleido į šventę kelioms valandoms.

Spaudimą sureguliavus išleidžia namo, nors tą dieną buvo terminas gimdyti. Atsisveikindama juokais sakau, kad greit pasimatysim.

Dienos bėga, o mes vis labiau nekantraujame pasimatyti su dukryte, mūsų Aušrinyte. Liepos 7 dieną buvo vyro krikšto sūnaus gimtadienis, kalbėjome, kad būtų labai gražu padovanoti jam pusseserę šia gražia proga, tačiau tą dieną niekas nevyko.

Ankstų pirmadienio rytą pajutau įdomų maudimą.

Nuėjau praustis ir supratau, kad šiandien pasimatysime su dukryte. Pasisakiau akušerėms, prijungė prie aparatų, tonusiukai vaiko geri, tačiau sąrėmių nerodo, matyt, dar silpni.

Po gydytojos apžiūros keliauju į gimdymo skyrių, mane pasitinka nuostabi akušerė, kuri bus drauge visą gimdymo laiką. Sąrėmiai dažnėjo, skausmas stiprėjo, tačiau buvo pakenčiamas.

Po dviejų valandų gimdos kaklelis buvo atsivėręs 3 cm. Greitai prabėgo dar dvi valandos, skausmas vis stipresnis, tačiau džiaugiuosi, gi žinau, kad su kiekvienu sąrėmiu it gėlytė skleidžiasi ir gimti ruošiasi mūsų dukrytė.

Kaklelis sparčiai nesivėrė, nuleido vandenis, ir skausmas tapo nepakeliamas. Kentėjau, vyras „dirbo" drauge, kvėpavom, glostė mane, vis kalbėjo, kokia aš jam brangi ir kokia šaunuolė, nes mergytė greit bus čia.

Skausmui pasiekus kulminaciją, kai tarp sąrėmių nebuvo pertraukų ir pradėjo kilti kraujo spaudimas, nusprendėme pasinaudoti nejautra. Vaistų leidimo procesas nemalonus, ne iš pirmo karto pavyko, tačiau skausmai aprimo, nors ir trumpam.

Tačiau kiekviename gėryje slypi ir velniuko pėdos.

Rimstant skausmams staiga dingsta vaiko tonusiukai. Subėga visas gimdymo skyriaus personalas, o aš drebu, nes prasidėjęs vidinis šokas atima gebėjimą kalbėt, akimis šaukiu: „darykite ką nors, operuokite, jei reikia". Po 10 minučių pasigirsta tylūs dukrytės širdies dūžiai. Mintyse padėkoju, ir nepraėjus nei valandai po to sužinau, kad gimdos kaklelis atsivėręs jau 6 cm. Šaunu, epiduras išjudino ledus. Dar valanda, ir jau 9 cm. Apsidžiaugiu, jau greit. Širdis kulnuose, jaudulys daro savo...

„Pradedam, stumiam", - girdžiu medikų sakomus žodžius, ir, vyro padedama, stipriai stumiu. Nieko. Stumiu dar kartą ir dar, tačiau ledai juda labai lėtai. Klausau gydytojos nurodymų, gal pavyks išvengti plyšimo?

Susikaupiu, pailsiu ir iš visų jėgų vėl stumiu. Išgirstu skardų balsą, tai ji, mano mažylė, mano svajonė, mūsų kūrinys. Ašaros bėga, vyras bučiuoja, širdis dėkoja Dievui.

Jau visą mėnesį žiūriu į ją ir galvoju, kad kūdikio gimimas - tai pirmasis pasaulio stebuklas.

Daiva

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.