Mano gimdymo istorija: po konflikto su darbdaviu atsidūriau ligoninėje

 (3)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Robertai.
<span style="color: #ff0000;">Mano gimdymo istorija:</span> po konflikto su darbdaviu atsidūriau ligoninėje
© Shutterstock nuotr.

Žinia apie nėštumą

Pamenu, buvo sausio pradžia, kai vyras vieną rytą pramerkęs akis žiūri į mane ir sako: „Mažute, man atrodo, tu laukiesi". Aš tai ir įtarinėjau, o tą dieną vyras turėjo išvažiuot į užsienį, galvoju, padarysiu staigmeną... Nubėgau į vaistinę ir nusipirkau pora nėštumo testų. 

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip mūsų močiutės spėdavo vaiko lytį
Išrinkite stilingiausią "Oskarų" apdovanojimų nėščiąją

Buvo metas atsisveikinti su vyru, o širdis jautė, kad po ja jau gyvena mažas vaikelis. Tik išvažiavus mylimajam, pasidariau testą. „Tu būsi tėčiu," - išsiunčiau žinutę. Po kelių minučių skambutis, vyras kupinas laimės, net per telefono ragelį jaučiau, koks jis laimingas - juk čia mūsų pirmagimis. 

Galvoje virė mintis, kaip reikės pasakyt darbe. Bet viskas susiklostė labai gerai - pasakiau direktoriui bei savo porininkei, kuri man taip pat pranešė, kad... laukiasi. Vasara, karštis nežmoniškas, ir sužinau, kad porininkė pasiėmė nedarbingumo lapelį...

19 savaitę apsilankius pas gydytoją sužinau, kad vaiko padėtis netaisyklinga, todėl gresia cezario pjūvio operacija.

Man jau 22 nėštumo savaitės, o aš vis dirbu be laisvadienių nuo 10 iki 21. Sužinau, kad naujokė išėjo iš darbo, ir neištvėrus pasakau sau, kad viskas, nebegaliu tiek dirbti, man svarbiausia sveikata ir vaikas. Susiginčijau su darbdaviu,  nes jis tiesiog įsakė man toliau dirbti, aišku, aš nesutinku toliau taip kankintis. 

Grįžtu pavargusi namo, skauda pilvo apačią, nebegaliu... Skambinu pasiguosti mamai, taip skauda, kad nebegaliu... Išsikviečiau 112, ligoninėje budinti gydytoja po apžiūros pasakė, kad man gresia persileidimas ir esu guldoma į ligoninę. Nežinau, kaip visa tai reikia pranešti vyrui, bet susikaupiu ir pranešu. Liūdna, ašaros akyse. Aš - viena, nieko šalia nėra, guodžia tik tai, kad visos seseles labai paslaugios ir geros, atsako į visus klausimus, ramina.

Ligoninėje patvirtina, kad dėl netaisyklingos vaisiaus padėties reikės operacijos. Ligoninėje praleidžiu beveik dvi savaites.

Gimdymo pradžia

Toliau nėštumas klostosi gerai. 33 savaitę mus apžiūri echoskopu,  vyras šalia - jam viskas keista, vis klausinėja kas čia, o kas čia? 98 procentai, kad laukiame mergytės. Dar kartą patvirtina, kad bus operacija.

Tiesa, teko ir pakeliauti su vaikučiu pilve - padarėme būsimam tėčiui staigmeną ir atvykome pas jį . Pabuvome 10 dienelių ir vykome atgal. Po kelių savaičių grįžo ir būsimas tėtis su lauknešėliu savo mylimai dar nematytai dukrai. Jau 39 savaitės, vaikelis vis skaudžiau spardosi, naktimis keliuosi pažiūrėti, ar dar neteka vandenys .

40 savaitę nieko nevyksta. Apsilankau pas gydytoją, ji nenudžiugina sakydama, kad vaikas gali dar po savaitės tik išvysti pasauli. Kaip dabar atsimenu anytos skambutį ir mano atsakymą, kad be 24 -os dienos nesiruošiu gimdyti, nes noriu, kad vaikas skorpionas būtų...

23 dienos vėlų vakarą pasijutau kažkaip keistai, galvojau, taip gal paskaudės ir praeis, bet 3 val. nakties jau buvau pakeliui į ligoninę su beprasidedančiais sąrėmiais. Atvažiavus prasidėjo nesusipratimai ir nesusikalbėjimas. Tikrai kokias 20 minučių laukėm, kol kas atidarys duris. O lauke šalta, brr... 

Pagaliau atsidaro durys ir tokia jaunute gydytoja apžiūri mane. „Važiuok namo, šiandien tikrai negimdysi", - sako ji man. Tada pro duris įbėga išsigandusi seselė, pakviečia tą jaunutę gydytoją ir šnibžda jai, jog vaikas „pilve sėdi", planuota operacija. Aš apie cezarį pasakiau vos įėjusi, bet, kaip suprantu, ji manęs nesiklausė. Gydytoja vis netiki, padaro echoskopą. Tada paguldo į gimdymo skyrių. Uždeda tonusų aparatą, vis ateina kas valandą, apžiūri, paklausia, kaip jaučiamės. Kažkaip tokia maloni tapo po nesusipratimo.

Buvo 8 ryto, kai nutekėjo vandenys, po valandos jau buvau operacinėje. Aplink tiek daug personalo vaikščiojo, jaučiausi kaip pati didžiausiai ligonė. Pro langelį mačiau, kaip mane stebėjo naujosios praktikantės, mane labai erzino tas jų žiūrėjimas...

Suleido vaistų į stuburą, po minutes jau kojų nebejaučiau... Po 48 minučių išgirdau savo mergaitę. Ašaros byrėjo kaip pupos. Gulėdama vis mąsčiau, kada aš ją pamatysiu? Mergaitė? Berniukas? Sveika?

Visi nutilo, girdžiu tik kažkokį siurbimą ir pasigirsta nuostabiausias  verksmas. „Kokia faina", - girdžiu sakant ir suprantu, kad dukrytė.  Sesutė atneša ją prie manęs, tokią mažutę, rausvą, ir liepia pasisveikinti.

Pro ašaras nieko nebemačiau, tik ištariau „Labas, mažute", laukiau, kad greičiau baigtųsi operacija. Po poros valandų nuvežė į palatą, čia pamačiau savo mylimą vyrą su pačia didžiausia šypsena ir ašaromis akyse. Po poros valandų atnešė man dukrytę. Ji gimė 3568 gramų ir 52 cm., spalio 24 dieną. Kaip ir norėjau, turiu dukrytę skorpioną.

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (86)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (9)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą? (8)

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą?
Bijoti – natūralu ir žmogiška, bet baimės akys didelės, tad dažnai situaciją piešiame daug tamsesnėmis spalvomis, nei ji yra iš tiesų.

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui
Šiemet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir UNICEF paskelbta Naujagimiui palankios ligoninės iniciatyva mini 25-erių metų jubiliejų.

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas
Sudėtingas nėštumas, daug išgyvenimų, fizinio ir dvasinio skausmo, ne ką paprastesnis ir gimdymas – vien jau tai, kad gimusi mergytė nekvėpavo... Prisiminusi visa tai Žydra Mikalauskė sako, kad kojos lūžis, palyginti su skausmu, kurį teko ištverti, – niekai. Ir nepaliauja šypsotis.

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu (14)

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu
Po gimdymo virkštelė, jungusi mamą su kūdikiu, tampa nebereikalinga ir yra išmetama. Tačiau viena įmonė sugalvojo netradicinį jų panaudojimo būdą.

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai (11)

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai
Amerikietė Claudette Cook savo vėlyvą nėštumą vadina Dievo dovana ir sako, kad vaikų gimimas į jų namus atnešė didžiulį džiaugsmą.

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus (34)

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus
Kristina Lukošiūtė-Balslev (29 m.) su vyru Simon Balslev (32 m) ir dviem vaikučiais gyvena Danijoje. „Nėštumo priežiūra čia – puiki, gimdymai praėjo ramiai, esu labai patenkinta", – sako Kristina. Kas Danijoje kitaip nei pas mus?

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk (13)

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk
Nepaisant to, kad pastaraisiais metais beveik trečdalis vaikų gimsta po cezario pjūvio operacijos, vis dar gajūs įvairūs su šia procedūra susiję mitai.

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje? (30)

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje?
Ne paslaptis, kad nemažai mamų prieš gimdymą susiranda patikimą gydytoją, susitaria ir jam sumoka. Už tai, kad reikiamu momentu bus šalia, prižiūrės ir padės. Kaip dažnai mamos tariasi ir kokios tai sumos? 15 mamų iš Lietuvos ir užsienio – 15 nuomonių ir patirčių (vardai jų prašymu pakeisti).

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką (19)

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką
Sakoma, kad gydytojo akušerio ginekologo specialybė yra pati gražiausia, nes jis pirmasis pasitinka į pasaulį besibeldžiančią naują gyvybę. Tiesa, kartais tai daryti tenka ekstremaliomis sąlygomis.

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo (105)

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo
Gimdyti su vyru šiandien yra taip pat savaime suprantama, kaip kartu eiti į pirmąjį ultragarsinį nėštumo tyrimą. Eiti kartu tikrai nėra būtina, tačiau vieniems būsimiems tėčiams tai labai svarbus įvykis, kurio jie nenori praleisti, kiti nesuteikia tam tokios didelės reikšmės.

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas (95)

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas
Lietuvoje vis dar populiarėjanti labai pamažu, gimdymo fotosesija užsienyje jau seniai nieko nestebina. Kai kurie fotografai specializuojasi fotografuodami tik nėštumus ir gimdymus.

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo (33)

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo
Gimdymas be skausmo. Sakysite, taip nebūna? Būna! Dviejų vaikučių (3,5 ir 2 m.) mama Liepa ir pati netikėjo, kad gimdyti be skausmo – įmanoma...