Mano gimdymo istorija: po konflikto su darbdaviu atsidūriau ligoninėje

 (3)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Robertai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žinia apie nėštumą

Pamenu, buvo sausio pradžia, kai vyras vieną rytą pramerkęs akis žiūri į mane ir sako: „Mažute, man atrodo, tu laukiesi". Aš tai ir įtarinėjau, o tą dieną vyras turėjo išvažiuot į užsienį, galvoju, padarysiu staigmeną... Nubėgau į vaistinę ir nusipirkau pora nėštumo testų. 

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip mūsų močiutės spėdavo vaiko lytį
Išrinkite stilingiausią "Oskarų" apdovanojimų nėščiąją

Buvo metas atsisveikinti su vyru, o širdis jautė, kad po ja jau gyvena mažas vaikelis. Tik išvažiavus mylimajam, pasidariau testą. „Tu būsi tėčiu," - išsiunčiau žinutę. Po kelių minučių skambutis, vyras kupinas laimės, net per telefono ragelį jaučiau, koks jis laimingas - juk čia mūsų pirmagimis. 

Galvoje virė mintis, kaip reikės pasakyt darbe. Bet viskas susiklostė labai gerai - pasakiau direktoriui bei savo porininkei, kuri man taip pat pranešė, kad... laukiasi. Vasara, karštis nežmoniškas, ir sužinau, kad porininkė pasiėmė nedarbingumo lapelį...

19 savaitę apsilankius pas gydytoją sužinau, kad vaiko padėtis netaisyklinga, todėl gresia cezario pjūvio operacija.

Man jau 22 nėštumo savaitės, o aš vis dirbu be laisvadienių nuo 10 iki 21. Sužinau, kad naujokė išėjo iš darbo, ir neištvėrus pasakau sau, kad viskas, nebegaliu tiek dirbti, man svarbiausia sveikata ir vaikas. Susiginčijau su darbdaviu,  nes jis tiesiog įsakė man toliau dirbti, aišku, aš nesutinku toliau taip kankintis. 

Grįžtu pavargusi namo, skauda pilvo apačią, nebegaliu... Skambinu pasiguosti mamai, taip skauda, kad nebegaliu... Išsikviečiau 112, ligoninėje budinti gydytoja po apžiūros pasakė, kad man gresia persileidimas ir esu guldoma į ligoninę. Nežinau, kaip visa tai reikia pranešti vyrui, bet susikaupiu ir pranešu. Liūdna, ašaros akyse. Aš - viena, nieko šalia nėra, guodžia tik tai, kad visos seseles labai paslaugios ir geros, atsako į visus klausimus, ramina.

Ligoninėje patvirtina, kad dėl netaisyklingos vaisiaus padėties reikės operacijos. Ligoninėje praleidžiu beveik dvi savaites.

Gimdymo pradžia

Toliau nėštumas klostosi gerai. 33 savaitę mus apžiūri echoskopu,  vyras šalia - jam viskas keista, vis klausinėja kas čia, o kas čia? 98 procentai, kad laukiame mergytės. Dar kartą patvirtina, kad bus operacija.

Tiesa, teko ir pakeliauti su vaikučiu pilve - padarėme būsimam tėčiui staigmeną ir atvykome pas jį . Pabuvome 10 dienelių ir vykome atgal. Po kelių savaičių grįžo ir būsimas tėtis su lauknešėliu savo mylimai dar nematytai dukrai. Jau 39 savaitės, vaikelis vis skaudžiau spardosi, naktimis keliuosi pažiūrėti, ar dar neteka vandenys .

40 savaitę nieko nevyksta. Apsilankau pas gydytoją, ji nenudžiugina sakydama, kad vaikas gali dar po savaitės tik išvysti pasauli. Kaip dabar atsimenu anytos skambutį ir mano atsakymą, kad be 24 -os dienos nesiruošiu gimdyti, nes noriu, kad vaikas skorpionas būtų...

23 dienos vėlų vakarą pasijutau kažkaip keistai, galvojau, taip gal paskaudės ir praeis, bet 3 val. nakties jau buvau pakeliui į ligoninę su beprasidedančiais sąrėmiais. Atvažiavus prasidėjo nesusipratimai ir nesusikalbėjimas. Tikrai kokias 20 minučių laukėm, kol kas atidarys duris. O lauke šalta, brr... 

Pagaliau atsidaro durys ir tokia jaunute gydytoja apžiūri mane. „Važiuok namo, šiandien tikrai negimdysi", - sako ji man. Tada pro duris įbėga išsigandusi seselė, pakviečia tą jaunutę gydytoją ir šnibžda jai, jog vaikas „pilve sėdi", planuota operacija. Aš apie cezarį pasakiau vos įėjusi, bet, kaip suprantu, ji manęs nesiklausė. Gydytoja vis netiki, padaro echoskopą. Tada paguldo į gimdymo skyrių. Uždeda tonusų aparatą, vis ateina kas valandą, apžiūri, paklausia, kaip jaučiamės. Kažkaip tokia maloni tapo po nesusipratimo.

Buvo 8 ryto, kai nutekėjo vandenys, po valandos jau buvau operacinėje. Aplink tiek daug personalo vaikščiojo, jaučiausi kaip pati didžiausiai ligonė. Pro langelį mačiau, kaip mane stebėjo naujosios praktikantės, mane labai erzino tas jų žiūrėjimas...

Suleido vaistų į stuburą, po minutes jau kojų nebejaučiau... Po 48 minučių išgirdau savo mergaitę. Ašaros byrėjo kaip pupos. Gulėdama vis mąsčiau, kada aš ją pamatysiu? Mergaitė? Berniukas? Sveika?

Visi nutilo, girdžiu tik kažkokį siurbimą ir pasigirsta nuostabiausias  verksmas. „Kokia faina", - girdžiu sakant ir suprantu, kad dukrytė.  Sesutė atneša ją prie manęs, tokią mažutę, rausvą, ir liepia pasisveikinti.

Pro ašaras nieko nebemačiau, tik ištariau „Labas, mažute", laukiau, kad greičiau baigtųsi operacija. Po poros valandų nuvežė į palatą, čia pamačiau savo mylimą vyrą su pačia didžiausia šypsena ir ašaromis akyse. Po poros valandų atnešė man dukrytę. Ji gimė 3568 gramų ir 52 cm., spalio 24 dieną. Kaip ir norėjau, turiu dukrytę skorpioną.

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (5)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.