Mano gimdymo istorija: po konflikto su darbdaviu atsidūriau ligoninėje

 (3)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Robertai.
© Shutterstock nuotr.

Žinia apie nėštumą

Pamenu, buvo sausio pradžia, kai vyras vieną rytą pramerkęs akis žiūri į mane ir sako: „Mažute, man atrodo, tu laukiesi". Aš tai ir įtarinėjau, o tą dieną vyras turėjo išvažiuot į užsienį, galvoju, padarysiu staigmeną... Nubėgau į vaistinę ir nusipirkau pora nėštumo testų. 

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip mūsų močiutės spėdavo vaiko lytį
Išrinkite stilingiausią "Oskarų" apdovanojimų nėščiąją

Buvo metas atsisveikinti su vyru, o širdis jautė, kad po ja jau gyvena mažas vaikelis. Tik išvažiavus mylimajam, pasidariau testą. „Tu būsi tėčiu," - išsiunčiau žinutę. Po kelių minučių skambutis, vyras kupinas laimės, net per telefono ragelį jaučiau, koks jis laimingas - juk čia mūsų pirmagimis. 

Galvoje virė mintis, kaip reikės pasakyt darbe. Bet viskas susiklostė labai gerai - pasakiau direktoriui bei savo porininkei, kuri man taip pat pranešė, kad... laukiasi. Vasara, karštis nežmoniškas, ir sužinau, kad porininkė pasiėmė nedarbingumo lapelį...

19 savaitę apsilankius pas gydytoją sužinau, kad vaiko padėtis netaisyklinga, todėl gresia cezario pjūvio operacija.

Man jau 22 nėštumo savaitės, o aš vis dirbu be laisvadienių nuo 10 iki 21. Sužinau, kad naujokė išėjo iš darbo, ir neištvėrus pasakau sau, kad viskas, nebegaliu tiek dirbti, man svarbiausia sveikata ir vaikas. Susiginčijau su darbdaviu,  nes jis tiesiog įsakė man toliau dirbti, aišku, aš nesutinku toliau taip kankintis. 

Grįžtu pavargusi namo, skauda pilvo apačią, nebegaliu... Skambinu pasiguosti mamai, taip skauda, kad nebegaliu... Išsikviečiau 112, ligoninėje budinti gydytoja po apžiūros pasakė, kad man gresia persileidimas ir esu guldoma į ligoninę. Nežinau, kaip visa tai reikia pranešti vyrui, bet susikaupiu ir pranešu. Liūdna, ašaros akyse. Aš - viena, nieko šalia nėra, guodžia tik tai, kad visos seseles labai paslaugios ir geros, atsako į visus klausimus, ramina.

Ligoninėje patvirtina, kad dėl netaisyklingos vaisiaus padėties reikės operacijos. Ligoninėje praleidžiu beveik dvi savaites.

Gimdymo pradžia

Toliau nėštumas klostosi gerai. 33 savaitę mus apžiūri echoskopu,  vyras šalia - jam viskas keista, vis klausinėja kas čia, o kas čia? 98 procentai, kad laukiame mergytės. Dar kartą patvirtina, kad bus operacija.

Tiesa, teko ir pakeliauti su vaikučiu pilve - padarėme būsimam tėčiui staigmeną ir atvykome pas jį . Pabuvome 10 dienelių ir vykome atgal. Po kelių savaičių grįžo ir būsimas tėtis su lauknešėliu savo mylimai dar nematytai dukrai. Jau 39 savaitės, vaikelis vis skaudžiau spardosi, naktimis keliuosi pažiūrėti, ar dar neteka vandenys .

40 savaitę nieko nevyksta. Apsilankau pas gydytoją, ji nenudžiugina sakydama, kad vaikas gali dar po savaitės tik išvysti pasauli. Kaip dabar atsimenu anytos skambutį ir mano atsakymą, kad be 24 -os dienos nesiruošiu gimdyti, nes noriu, kad vaikas skorpionas būtų...

23 dienos vėlų vakarą pasijutau kažkaip keistai, galvojau, taip gal paskaudės ir praeis, bet 3 val. nakties jau buvau pakeliui į ligoninę su beprasidedančiais sąrėmiais. Atvažiavus prasidėjo nesusipratimai ir nesusikalbėjimas. Tikrai kokias 20 minučių laukėm, kol kas atidarys duris. O lauke šalta, brr... 

Pagaliau atsidaro durys ir tokia jaunute gydytoja apžiūri mane. „Važiuok namo, šiandien tikrai negimdysi", - sako ji man. Tada pro duris įbėga išsigandusi seselė, pakviečia tą jaunutę gydytoją ir šnibžda jai, jog vaikas „pilve sėdi", planuota operacija. Aš apie cezarį pasakiau vos įėjusi, bet, kaip suprantu, ji manęs nesiklausė. Gydytoja vis netiki, padaro echoskopą. Tada paguldo į gimdymo skyrių. Uždeda tonusų aparatą, vis ateina kas valandą, apžiūri, paklausia, kaip jaučiamės. Kažkaip tokia maloni tapo po nesusipratimo.

Buvo 8 ryto, kai nutekėjo vandenys, po valandos jau buvau operacinėje. Aplink tiek daug personalo vaikščiojo, jaučiausi kaip pati didžiausiai ligonė. Pro langelį mačiau, kaip mane stebėjo naujosios praktikantės, mane labai erzino tas jų žiūrėjimas...

Suleido vaistų į stuburą, po minutes jau kojų nebejaučiau... Po 48 minučių išgirdau savo mergaitę. Ašaros byrėjo kaip pupos. Gulėdama vis mąsčiau, kada aš ją pamatysiu? Mergaitė? Berniukas? Sveika?

Visi nutilo, girdžiu tik kažkokį siurbimą ir pasigirsta nuostabiausias  verksmas. „Kokia faina", - girdžiu sakant ir suprantu, kad dukrytė.  Sesutė atneša ją prie manęs, tokią mažutę, rausvą, ir liepia pasisveikinti.

Pro ašaras nieko nebemačiau, tik ištariau „Labas, mažute", laukiau, kad greičiau baigtųsi operacija. Po poros valandų nuvežė į palatą, čia pamačiau savo mylimą vyrą su pačia didžiausia šypsena ir ašaromis akyse. Po poros valandų atnešė man dukrytę. Ji gimė 3568 gramų ir 52 cm., spalio 24 dieną. Kaip ir norėjau, turiu dukrytę skorpioną.

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (7)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.