Mano gimdymo istorija: po konflikto su darbdaviu atsidūriau ligoninėje

 (3)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Robertai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žinia apie nėštumą

Pamenu, buvo sausio pradžia, kai vyras vieną rytą pramerkęs akis žiūri į mane ir sako: „Mažute, man atrodo, tu laukiesi". Aš tai ir įtarinėjau, o tą dieną vyras turėjo išvažiuot į užsienį, galvoju, padarysiu staigmeną... Nubėgau į vaistinę ir nusipirkau pora nėštumo testų. 

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip mūsų močiutės spėdavo vaiko lytį
Išrinkite stilingiausią "Oskarų" apdovanojimų nėščiąją

Buvo metas atsisveikinti su vyru, o širdis jautė, kad po ja jau gyvena mažas vaikelis. Tik išvažiavus mylimajam, pasidariau testą. „Tu būsi tėčiu," - išsiunčiau žinutę. Po kelių minučių skambutis, vyras kupinas laimės, net per telefono ragelį jaučiau, koks jis laimingas - juk čia mūsų pirmagimis. 

Galvoje virė mintis, kaip reikės pasakyt darbe. Bet viskas susiklostė labai gerai - pasakiau direktoriui bei savo porininkei, kuri man taip pat pranešė, kad... laukiasi. Vasara, karštis nežmoniškas, ir sužinau, kad porininkė pasiėmė nedarbingumo lapelį...

19 savaitę apsilankius pas gydytoją sužinau, kad vaiko padėtis netaisyklinga, todėl gresia cezario pjūvio operacija.

Man jau 22 nėštumo savaitės, o aš vis dirbu be laisvadienių nuo 10 iki 21. Sužinau, kad naujokė išėjo iš darbo, ir neištvėrus pasakau sau, kad viskas, nebegaliu tiek dirbti, man svarbiausia sveikata ir vaikas. Susiginčijau su darbdaviu,  nes jis tiesiog įsakė man toliau dirbti, aišku, aš nesutinku toliau taip kankintis. 

Grįžtu pavargusi namo, skauda pilvo apačią, nebegaliu... Skambinu pasiguosti mamai, taip skauda, kad nebegaliu... Išsikviečiau 112, ligoninėje budinti gydytoja po apžiūros pasakė, kad man gresia persileidimas ir esu guldoma į ligoninę. Nežinau, kaip visa tai reikia pranešti vyrui, bet susikaupiu ir pranešu. Liūdna, ašaros akyse. Aš - viena, nieko šalia nėra, guodžia tik tai, kad visos seseles labai paslaugios ir geros, atsako į visus klausimus, ramina.

Ligoninėje patvirtina, kad dėl netaisyklingos vaisiaus padėties reikės operacijos. Ligoninėje praleidžiu beveik dvi savaites.

Gimdymo pradžia

Toliau nėštumas klostosi gerai. 33 savaitę mus apžiūri echoskopu,  vyras šalia - jam viskas keista, vis klausinėja kas čia, o kas čia? 98 procentai, kad laukiame mergytės. Dar kartą patvirtina, kad bus operacija.

Tiesa, teko ir pakeliauti su vaikučiu pilve - padarėme būsimam tėčiui staigmeną ir atvykome pas jį . Pabuvome 10 dienelių ir vykome atgal. Po kelių savaičių grįžo ir būsimas tėtis su lauknešėliu savo mylimai dar nematytai dukrai. Jau 39 savaitės, vaikelis vis skaudžiau spardosi, naktimis keliuosi pažiūrėti, ar dar neteka vandenys .

40 savaitę nieko nevyksta. Apsilankau pas gydytoją, ji nenudžiugina sakydama, kad vaikas gali dar po savaitės tik išvysti pasauli. Kaip dabar atsimenu anytos skambutį ir mano atsakymą, kad be 24 -os dienos nesiruošiu gimdyti, nes noriu, kad vaikas skorpionas būtų...

23 dienos vėlų vakarą pasijutau kažkaip keistai, galvojau, taip gal paskaudės ir praeis, bet 3 val. nakties jau buvau pakeliui į ligoninę su beprasidedančiais sąrėmiais. Atvažiavus prasidėjo nesusipratimai ir nesusikalbėjimas. Tikrai kokias 20 minučių laukėm, kol kas atidarys duris. O lauke šalta, brr... 

Pagaliau atsidaro durys ir tokia jaunute gydytoja apžiūri mane. „Važiuok namo, šiandien tikrai negimdysi", - sako ji man. Tada pro duris įbėga išsigandusi seselė, pakviečia tą jaunutę gydytoją ir šnibžda jai, jog vaikas „pilve sėdi", planuota operacija. Aš apie cezarį pasakiau vos įėjusi, bet, kaip suprantu, ji manęs nesiklausė. Gydytoja vis netiki, padaro echoskopą. Tada paguldo į gimdymo skyrių. Uždeda tonusų aparatą, vis ateina kas valandą, apžiūri, paklausia, kaip jaučiamės. Kažkaip tokia maloni tapo po nesusipratimo.

Buvo 8 ryto, kai nutekėjo vandenys, po valandos jau buvau operacinėje. Aplink tiek daug personalo vaikščiojo, jaučiausi kaip pati didžiausiai ligonė. Pro langelį mačiau, kaip mane stebėjo naujosios praktikantės, mane labai erzino tas jų žiūrėjimas...

Suleido vaistų į stuburą, po minutes jau kojų nebejaučiau... Po 48 minučių išgirdau savo mergaitę. Ašaros byrėjo kaip pupos. Gulėdama vis mąsčiau, kada aš ją pamatysiu? Mergaitė? Berniukas? Sveika?

Visi nutilo, girdžiu tik kažkokį siurbimą ir pasigirsta nuostabiausias  verksmas. „Kokia faina", - girdžiu sakant ir suprantu, kad dukrytė.  Sesutė atneša ją prie manęs, tokią mažutę, rausvą, ir liepia pasisveikinti.

Pro ašaras nieko nebemačiau, tik ištariau „Labas, mažute", laukiau, kad greičiau baigtųsi operacija. Po poros valandų nuvežė į palatą, čia pamačiau savo mylimą vyrą su pačia didžiausia šypsena ir ašaromis akyse. Po poros valandų atnešė man dukrytę. Ji gimė 3568 gramų ir 52 cm., spalio 24 dieną. Kaip ir norėjau, turiu dukrytę skorpioną.

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?