Mano gimdymo istorija: stebuklų būna!

 (1)
Vaidos gimdymo istorija patvirtina žinomą tiesą, kad gimdymo eiga yra nenuspėjama, kiekvienai vis kitokia. Vaidai nutiko taip, kad po visko ji sakė: stebuklų būna!
© Shutterstock nuotr.

Sveiki, norėčiau papasakoti, kaip man sekėsi gimdyti pirmą kartą, tikiuosi, kad ne paskutinį. Mano nėštumas buvo lengvas, kai su vyru sužinojome, kad laukiamės vaiko, abu buvome kaip ant sparnų. Kūdikis buvo planuotas ir beprotiškai lauktas.

Visą nėštumą nevargino nei pykinimas, nei kiti nemalonūs pojūčiai, savijauta buvo puiki.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Fengšui patarimai visiems, kurie planuoja vaikus
Kiek sutaupo šeimos Lietuvoje, jei maitina kūdikius mamos pienu, o ne mišinuku

Tik nelabai nustygau vietoje, kiekvieną dieną vis kažkur ėjau... Priaugau net 30 kg, bet nesikrimtau, man buvo svarbiausia, kad tik vaikučiui būtų gera pas mane pilvelyje. Gimdymo terminas buvo rugsėjo 11 dieną, o paruošiamieji sąrėmiai prasidėjo rugsėjo 5. Kadangi laukiausi pirmą kartą, apie tai nieko nenutuokiau ir vakare paprašiau vyro nuvežti į gimdymo namus. Užrašė vaikučio tonus ir paaiškėjo, kad sąrėmiai nereguliarūs, tačiau namo neišleido, sako, pastebėsim per naktį.

Ryte atsikėliau puikiai pailsėjusi, o sąrėmių nė vieno, kaip išvis nieko nebūta.

Apžiūrėjusi gydytoja liepė važiuoti namo ir liepė kiekvieną dieną atvykti į apžiūrą. Taip visą savaitę ir kankino paruošiamieji nereguliarūs sąrėmiai, bet gimdos kaklelis nesidarė. Būdavo, suleidžia vaistų nuo skausmo ir išleidžia į namus.

Atėjo lemtinga termino diena, bet nieko nevyko. Nuo rugsėjo 12 dienos mano priežiūrą perėmė kita gydytoja, ji davė man 3 dienas. Jei per jas nieko neįvyks, tuomet guldys į ligoninę ir skatins gimdymą. Praėjo 3 dienos, nieko. Buvo labai jau sunku: visa sutinus, miegoti galėjau tik pusiau sėdomis.

Numatytą dieną ryte paguldė, apžiūrėjo ir įdėjo pirmą skatinamųjų tabletę.

Liepė pamiegoti, kad turėčiau jėgų vėliau, per gimdymą. Sąrėmiai prasidėjo apie 10. 30 val., ir po truputį jie stiprėjo. Tačiau po apžiūros paaiškėjo, kad gimdos kaklelis neprasivėrė nė centimetro. Apie 13 val. gavau vėl skatinamųjų. Tada ir prasidėjo visas smagumas! Sąrėmiai kartojosi vis dažniau ir dažniau, o gimdos kaklelis nesivėrė.

Pasinaudojau gydytojos patarimu nueiti į dušą, ten prabuvau apie 15 minučių ir visą laiką leidau vandenį sau ant pilvo, tai truputį apmalšindavo skausmus. Išėjus prasidėjo ištisiniai sąrėmiai, neturėjau laiko nė sekundės atsipūsti.

Gydytoja paguldė užrašyti vaiko tonusus ir kartu mane guodė, glostė galvą, nes mano vyras ir mama buvo peršalę, nenorėjau, kad būtų šalia.Gydytoja nuramino, kad šiandien dar nieko nebus, sako, praneškite vyrui, kad jis ramiai miegotų. Gydytoja buvo labai švelni ir man tą minutę atstojo mamą.

Tą pat minutę pradėjo bėgti vaisiaus vandenys, deja, pažaliavę. Kadangi gimdos kaklelis tebuvo atsidaręs vos 1,5 cm, gydytoja manęs paklausė, ar sutinku dėl cezario pjūvio. Man tuo momentu buvo niekas nesvarbu, prašiau tik, kad ką nors darytų, su viskuo sutinku.

Pastatė man lašelinę, paruošė operacinę, atvežė ratukus.

Niekada nepamiršiu, kaip gydytoja pasakė prieš tai dar kartą apžiūrėsianti mane. Girdžiu, kaip ji sušunka: „Atsidaręs gimdos kaklelis, gimdo!". Stebuklas! Per 10 minučių atsidarė visas gimdos kaklelis! Aš galiu gimdyti pati.

Subėgo visas personalas, ir pagaliau išgirdau dukrytės verksmą. 18.57 valandą jau laikiau savo kūdikėlį ant rankų. Ji man atrodė tokia mažytė, nors gydytoja sakė, kad svoris normalus - 3152 g.

Akušerė linksmai paklausė, ar nenoriu paskambinti vyrui ir pranešti naujienos. Jis negalėjo patikėti. „Juk ką tik sakei, kad šiandien nieko nebus", - sakė jis. Pasakiau, kad ir man buvo staigmena, jog gimė taip greitai.

Gydytoja paklausė, ar jau išrinkome mažylei vardą, atsakiau, kad taip - Darija.

Tai, ką patyriau tą dieną, atsiminsiu iki gyvenimo galo. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad viską patyriau ir pagimdžiau natūraliai.

Vaida

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vyras gimdyme – už ar prieš? (65)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (7)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.