Mano gimdymo istorija: stebuklų būna!

 (1)
Vaidos gimdymo istorija patvirtina žinomą tiesą, kad gimdymo eiga yra nenuspėjama, kiekvienai vis kitokia. Vaidai nutiko taip, kad po visko ji sakė: stebuklų būna!
Mano gimdymo istorija: stebuklų būna!
© Shutterstock nuotr.

Sveiki, norėčiau papasakoti, kaip man sekėsi gimdyti pirmą kartą, tikiuosi, kad ne paskutinį. Mano nėštumas buvo lengvas, kai su vyru sužinojome, kad laukiamės vaiko, abu buvome kaip ant sparnų. Kūdikis buvo planuotas ir beprotiškai lauktas.

Visą nėštumą nevargino nei pykinimas, nei kiti nemalonūs pojūčiai, savijauta buvo puiki.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Fengšui patarimai visiems, kurie planuoja vaikus
Kiek sutaupo šeimos Lietuvoje, jei maitina kūdikius mamos pienu, o ne mišinuku

Tik nelabai nustygau vietoje, kiekvieną dieną vis kažkur ėjau... Priaugau net 30 kg, bet nesikrimtau, man buvo svarbiausia, kad tik vaikučiui būtų gera pas mane pilvelyje. Gimdymo terminas buvo rugsėjo 11 dieną, o paruošiamieji sąrėmiai prasidėjo rugsėjo 5. Kadangi laukiausi pirmą kartą, apie tai nieko nenutuokiau ir vakare paprašiau vyro nuvežti į gimdymo namus. Užrašė vaikučio tonus ir paaiškėjo, kad sąrėmiai nereguliarūs, tačiau namo neišleido, sako, pastebėsim per naktį.

Ryte atsikėliau puikiai pailsėjusi, o sąrėmių nė vieno, kaip išvis nieko nebūta.

Apžiūrėjusi gydytoja liepė važiuoti namo ir liepė kiekvieną dieną atvykti į apžiūrą. Taip visą savaitę ir kankino paruošiamieji nereguliarūs sąrėmiai, bet gimdos kaklelis nesidarė. Būdavo, suleidžia vaistų nuo skausmo ir išleidžia į namus.

Atėjo lemtinga termino diena, bet nieko nevyko. Nuo rugsėjo 12 dienos mano priežiūrą perėmė kita gydytoja, ji davė man 3 dienas. Jei per jas nieko neįvyks, tuomet guldys į ligoninę ir skatins gimdymą. Praėjo 3 dienos, nieko. Buvo labai jau sunku: visa sutinus, miegoti galėjau tik pusiau sėdomis.

Numatytą dieną ryte paguldė, apžiūrėjo ir įdėjo pirmą skatinamųjų tabletę.

Liepė pamiegoti, kad turėčiau jėgų vėliau, per gimdymą. Sąrėmiai prasidėjo apie 10. 30 val., ir po truputį jie stiprėjo. Tačiau po apžiūros paaiškėjo, kad gimdos kaklelis neprasivėrė nė centimetro. Apie 13 val. gavau vėl skatinamųjų. Tada ir prasidėjo visas smagumas! Sąrėmiai kartojosi vis dažniau ir dažniau, o gimdos kaklelis nesivėrė.

Pasinaudojau gydytojos patarimu nueiti į dušą, ten prabuvau apie 15 minučių ir visą laiką leidau vandenį sau ant pilvo, tai truputį apmalšindavo skausmus. Išėjus prasidėjo ištisiniai sąrėmiai, neturėjau laiko nė sekundės atsipūsti.

Gydytoja paguldė užrašyti vaiko tonusus ir kartu mane guodė, glostė galvą, nes mano vyras ir mama buvo peršalę, nenorėjau, kad būtų šalia.Gydytoja nuramino, kad šiandien dar nieko nebus, sako, praneškite vyrui, kad jis ramiai miegotų. Gydytoja buvo labai švelni ir man tą minutę atstojo mamą.

Tą pat minutę pradėjo bėgti vaisiaus vandenys, deja, pažaliavę. Kadangi gimdos kaklelis tebuvo atsidaręs vos 1,5 cm, gydytoja manęs paklausė, ar sutinku dėl cezario pjūvio. Man tuo momentu buvo niekas nesvarbu, prašiau tik, kad ką nors darytų, su viskuo sutinku.

Pastatė man lašelinę, paruošė operacinę, atvežė ratukus.

Niekada nepamiršiu, kaip gydytoja pasakė prieš tai dar kartą apžiūrėsianti mane. Girdžiu, kaip ji sušunka: „Atsidaręs gimdos kaklelis, gimdo!". Stebuklas! Per 10 minučių atsidarė visas gimdos kaklelis! Aš galiu gimdyti pati.

Subėgo visas personalas, ir pagaliau išgirdau dukrytės verksmą. 18.57 valandą jau laikiau savo kūdikėlį ant rankų. Ji man atrodė tokia mažytė, nors gydytoja sakė, kad svoris normalus - 3152 g.

Akušerė linksmai paklausė, ar nenoriu paskambinti vyrui ir pranešti naujienos. Jis negalėjo patikėti. „Juk ką tik sakei, kad šiandien nieko nebus", - sakė jis. Pasakiau, kad ir man buvo staigmena, jog gimė taip greitai.

Gydytoja paklausė, ar jau išrinkome mažylei vardą, atsakiau, kad taip - Darija.

Tai, ką patyriau tą dieną, atsiminsiu iki gyvenimo galo. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad viską patyriau ir pagimdžiau natūraliai.

Vaida

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą? (6)

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą?
Bijoti – natūralu ir žmogiška, bet baimės akys didelės, tad dažnai situaciją piešiame daug tamsesnėmis spalvomis, nei ji yra iš tiesų.

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui
Šiemet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir UNICEF paskelbta Naujagimiui palankios ligoninės iniciatyva mini 25-erių metų jubiliejų.

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas
Sudėtingas nėštumas, daug išgyvenimų, fizinio ir dvasinio skausmo, ne ką paprastesnis ir gimdymas – vien jau tai, kad gimusi mergytė nekvėpavo... Prisiminusi visa tai Žydra Mikalauskė sako, kad kojos lūžis, palyginti su skausmu, kurį teko ištverti, – niekai. Ir nepaliauja šypsotis.

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu (14)

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu
Po gimdymo virkštelė, jungusi mamą su kūdikiu, tampa nebereikalinga ir yra išmetama. Tačiau viena įmonė sugalvojo netradicinį jų panaudojimo būdą.

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai (11)

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai
Amerikietė Claudette Cook savo vėlyvą nėštumą vadina Dievo dovana ir sako, kad vaikų gimimas į jų namus atnešė didžiulį džiaugsmą.

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus (34)

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus
Kristina Lukošiūtė-Balslev (29 m.) su vyru Simon Balslev (32 m) ir dviem vaikučiais gyvena Danijoje. „Nėštumo priežiūra čia – puiki, gimdymai praėjo ramiai, esu labai patenkinta", – sako Kristina. Kas Danijoje kitaip nei pas mus?

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk (13)

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk
Nepaisant to, kad pastaraisiais metais beveik trečdalis vaikų gimsta po cezario pjūvio operacijos, vis dar gajūs įvairūs su šia procedūra susiję mitai.

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje? (30)

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje?
Ne paslaptis, kad nemažai mamų prieš gimdymą susiranda patikimą gydytoją, susitaria ir jam sumoka. Už tai, kad reikiamu momentu bus šalia, prižiūrės ir padės. Kaip dažnai mamos tariasi ir kokios tai sumos? 15 mamų iš Lietuvos ir užsienio – 15 nuomonių ir patirčių (vardai jų prašymu pakeisti).

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką (19)

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką
Sakoma, kad gydytojo akušerio ginekologo specialybė yra pati gražiausia, nes jis pirmasis pasitinka į pasaulį besibeldžiančią naują gyvybę. Tiesa, kartais tai daryti tenka ekstremaliomis sąlygomis.

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo (105)

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo
Gimdyti su vyru šiandien yra taip pat savaime suprantama, kaip kartu eiti į pirmąjį ultragarsinį nėštumo tyrimą. Eiti kartu tikrai nėra būtina, tačiau vieniems būsimiems tėčiams tai labai svarbus įvykis, kurio jie nenori praleisti, kiti nesuteikia tam tokios didelės reikšmės.

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas (95)

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas
Lietuvoje vis dar populiarėjanti labai pamažu, gimdymo fotosesija užsienyje jau seniai nieko nestebina. Kai kurie fotografai specializuojasi fotografuodami tik nėštumus ir gimdymus.

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo (33)

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo
Gimdymas be skausmo. Sakysite, taip nebūna? Būna! Dviejų vaikučių (3,5 ir 2 m.) mama Liepa ir pati netikėjo, kad gimdyti be skausmo – įmanoma...

Ar tikrai antrasis gimdymas lengvesnis? (12)

Ar tikrai antrasis gimdymas lengvesnis?
Mamos juokauja, kad antras gimdymas tikrai nėra lengvesnis už pirmąjį, nes pirmą kartą nežinai, ko tikėtis, todėl nebūna baisu, o antrąjį kartą…

Cezario pjūvis – lengva išeitis ar kraštutinumas? (56)

Cezario pjūvis – lengva išeitis ar kraštutinumas?
Visame pasaulyje Cezario pjūvio operacijų atliekama vis daugiau. Tačiau tyrimai rodo, kad dažnai šių operacijų pasirinkimas neturi pakankamo medicininio pagrindo.

Ar daug lietuvių renkasi gimdymą vandenyje: gydytojos komentaras (6)

Ar daug lietuvių renkasi gimdymą vandenyje: gydytojos komentaras
Visgi, nors gimdymas vandenyje Lietuvoje populiarėja ir turi daug teigiamų savybių, jis ne visada įmanomas.