Mano gimdymo istorija: stebuklų būna!

 (1)
Vaidos gimdymo istorija patvirtina žinomą tiesą, kad gimdymo eiga yra nenuspėjama, kiekvienai vis kitokia. Vaidai nutiko taip, kad po visko ji sakė: stebuklų būna!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sveiki, norėčiau papasakoti, kaip man sekėsi gimdyti pirmą kartą, tikiuosi, kad ne paskutinį. Mano nėštumas buvo lengvas, kai su vyru sužinojome, kad laukiamės vaiko, abu buvome kaip ant sparnų. Kūdikis buvo planuotas ir beprotiškai lauktas.

Visą nėštumą nevargino nei pykinimas, nei kiti nemalonūs pojūčiai, savijauta buvo puiki.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Fengšui patarimai visiems, kurie planuoja vaikus
Kiek sutaupo šeimos Lietuvoje, jei maitina kūdikius mamos pienu, o ne mišinuku

Tik nelabai nustygau vietoje, kiekvieną dieną vis kažkur ėjau... Priaugau net 30 kg, bet nesikrimtau, man buvo svarbiausia, kad tik vaikučiui būtų gera pas mane pilvelyje. Gimdymo terminas buvo rugsėjo 11 dieną, o paruošiamieji sąrėmiai prasidėjo rugsėjo 5. Kadangi laukiausi pirmą kartą, apie tai nieko nenutuokiau ir vakare paprašiau vyro nuvežti į gimdymo namus. Užrašė vaikučio tonus ir paaiškėjo, kad sąrėmiai nereguliarūs, tačiau namo neišleido, sako, pastebėsim per naktį.

Ryte atsikėliau puikiai pailsėjusi, o sąrėmių nė vieno, kaip išvis nieko nebūta.

Apžiūrėjusi gydytoja liepė važiuoti namo ir liepė kiekvieną dieną atvykti į apžiūrą. Taip visą savaitę ir kankino paruošiamieji nereguliarūs sąrėmiai, bet gimdos kaklelis nesidarė. Būdavo, suleidžia vaistų nuo skausmo ir išleidžia į namus.

Atėjo lemtinga termino diena, bet nieko nevyko. Nuo rugsėjo 12 dienos mano priežiūrą perėmė kita gydytoja, ji davė man 3 dienas. Jei per jas nieko neįvyks, tuomet guldys į ligoninę ir skatins gimdymą. Praėjo 3 dienos, nieko. Buvo labai jau sunku: visa sutinus, miegoti galėjau tik pusiau sėdomis.

Numatytą dieną ryte paguldė, apžiūrėjo ir įdėjo pirmą skatinamųjų tabletę.

Liepė pamiegoti, kad turėčiau jėgų vėliau, per gimdymą. Sąrėmiai prasidėjo apie 10. 30 val., ir po truputį jie stiprėjo. Tačiau po apžiūros paaiškėjo, kad gimdos kaklelis neprasivėrė nė centimetro. Apie 13 val. gavau vėl skatinamųjų. Tada ir prasidėjo visas smagumas! Sąrėmiai kartojosi vis dažniau ir dažniau, o gimdos kaklelis nesivėrė.

Pasinaudojau gydytojos patarimu nueiti į dušą, ten prabuvau apie 15 minučių ir visą laiką leidau vandenį sau ant pilvo, tai truputį apmalšindavo skausmus. Išėjus prasidėjo ištisiniai sąrėmiai, neturėjau laiko nė sekundės atsipūsti.

Gydytoja paguldė užrašyti vaiko tonusus ir kartu mane guodė, glostė galvą, nes mano vyras ir mama buvo peršalę, nenorėjau, kad būtų šalia.Gydytoja nuramino, kad šiandien dar nieko nebus, sako, praneškite vyrui, kad jis ramiai miegotų. Gydytoja buvo labai švelni ir man tą minutę atstojo mamą.

Tą pat minutę pradėjo bėgti vaisiaus vandenys, deja, pažaliavę. Kadangi gimdos kaklelis tebuvo atsidaręs vos 1,5 cm, gydytoja manęs paklausė, ar sutinku dėl cezario pjūvio. Man tuo momentu buvo niekas nesvarbu, prašiau tik, kad ką nors darytų, su viskuo sutinku.

Pastatė man lašelinę, paruošė operacinę, atvežė ratukus.

Niekada nepamiršiu, kaip gydytoja pasakė prieš tai dar kartą apžiūrėsianti mane. Girdžiu, kaip ji sušunka: „Atsidaręs gimdos kaklelis, gimdo!". Stebuklas! Per 10 minučių atsidarė visas gimdos kaklelis! Aš galiu gimdyti pati.

Subėgo visas personalas, ir pagaliau išgirdau dukrytės verksmą. 18.57 valandą jau laikiau savo kūdikėlį ant rankų. Ji man atrodė tokia mažytė, nors gydytoja sakė, kad svoris normalus - 3152 g.

Akušerė linksmai paklausė, ar nenoriu paskambinti vyrui ir pranešti naujienos. Jis negalėjo patikėti. „Juk ką tik sakei, kad šiandien nieko nebus", - sakė jis. Pasakiau, kad ir man buvo staigmena, jog gimė taip greitai.

Gydytoja paklausė, ar jau išrinkome mažylei vardą, atsakiau, kad taip - Darija.

Tai, ką patyriau tą dieną, atsiminsiu iki gyvenimo galo. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad viską patyriau ir pagimdžiau natūraliai.

Vaida

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.