Mano skirtingi gimdymai: natūralus ir su nejautra skaitytojos istorija

 (4)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Renatai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Skaitau mamyčių gimdymo istorijas kiekvieną dieną ir nusprendžiau papasakoti savąsias.

Pirmoji mano princesė buvo laukta ir netikėta. Savo vyrą sutikau ir pamilau tą pačią dieną, po 4 mėnesių užsimaniau šuniuko arba leliuko (šuniuko taip iki šiol neturiu... ).

Nėštumas buvo įdomus, buvo visko - ir pykinimo, ir vėmimo, ir persileidimo tikimybė, paskui grėsė priešlaikinis gimdymas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Princas Williamas atsakė į klausimą, ar jo žmona laukiasi
Mano gimdymas 1976 -aisiais: naminukė su pipirais ir ultimatumas vyrui

Iki gimdymo termino buvo likę dvi savaitės, todėl tą dieną jaučiausi be proto energinga, visiškai nesijaudindama su vyro sese visą dieną naršėm po parduotuves. Aišku, kaip visos nėščiosios laksčiau dažnai į tualetą.

Grįžau jau vakarop namo ir kaip naujai iškepta žmona pagaminau vakarienę vyrui, aptvarkiau namus, nusimaudžiau ir pagaliau nusprendžiau, kad jau reikia eiti pailsėti. Priguliau ir po kokių 10 minučių išgirdau keistą garsą, tarsi kas iš pistoleto būtų šovęs. Atsikėliau pasižiūrėti pro langą, sakau sau, gal kaimynai varnas pyškina... Vos pakilus iš lovos supratau, kad tai mano vaisiaus vandenys. Paskambinau vyrui prašydama grįžti, nes „festivalis prasidėjo".

Matyt, nuo vaistų buvau gerokai apsvaigusi, ne visą eigą gerai prisimenu iki šiol.
2 vaikų mama Renata

Tikėjausi, kad spėsiu susikrauti daiktus, kol jis grįš, nes jam nuo darbo iki namų maždaug pusvalandis kelio. Tačiau mano netikėtumui jis namie visas drebėdamas ir apimta streso parsirado per 10 minučių. „Nesinervink pats ir manęs nenervink, eik persirengti ir netrukdyk dėtis daiktų" - pasakiau jam. Kažkodėl buvau ypatingai rami, net dar kartą nusimaudyti nuėjau...

Išsikvietėm taksi ir nuvažiavom į ligoninę. Gimdykloje atsidūriau dar po valandos, nes daktarė nelabai patikėjo, kad man vandenys nubėgo, stebėjosi, kad vakar buvau apžiūroje, o šiandien gimdyti sugalvojau. Klausė, ar neskauda. Aš nejaučiau visai nieko.

Atėjom į gimdyklą, o ten - gražu: televizorius, sofa, kamuolys, vonia. Patikrina vaikučio tonusus, viskas gerai, tereikia laukti, nes gimdos kaklelio atsidarymas vos 3 cm.

Jaučiu, kaip man skaudėti po truputi pradeda, skausmai vis stiprėja... Vyras tai pamasažuoja, tai šiaip prilaiko, nelabai kas padeda, ir užėjus tokiai skausmo bangai, pro duris įžengia gydytoja. Pamačiusi mane visą ašarotą, pasiūlo epidūrinę nejautrą. Sutikau nesipriešindama.

Visą likusį laiką pragulėjau lovoje. Prisipažinsiu, spėjau ir nusnausti. Nubudau nuo keisto jausmo, tarsi norėtųsi stangintis. Paprašiau vyro paieškoti gydytojos. Kai ji apžiūrėjo, pasakė, kad viskas, aš gimdau.

Po valandėlės pastangų ir daktarų draudimo rėkti (nors rėkti be proto norėjosi), gimė mano Saulytė. Laikrodis rodė 6:15.

Gydytojai iškart ją pasiėmė, pasvėrė, apšluostė, suvyniojo ir padavė mano vyrui į rankas. Tik dabar, kai praėjo 7 metai, supratau, kodėl man jos nedėjo ant krūtinės iš karto. Matyt, nuo vaistų buvau gerokai apsvaigusi, ne visą eigą gerai prisimenu iki šiol. Žinau, kad mažajai buvo virkštelė apsivyniojusi kelis kartus aplink kaklą.

Na, o pats juokingiausias momentas buvo tas, kai mus jau norėjo į palatą vežti norėjo. Sesutė liepė lipti ant lovos su ratukais, aš bandau kelti kojas, o jų nejaučiu... Kojas matau, bet pakelti negaliu... Na, šiaip ne taip nukeliavom į palatą. Pirmą naktį likau viena su savo Saulyte ir klausėmės „Rafes" festivalio garsų bei uodėm pavasarinių žiedų kvapą.

Savo gimdymą pavadinčiau lengvu, jis truko 10 valandų.

Mano skirtingi gimdymai: natūralus ir su nejautra <span style="color: #ff0000;"><sup>skaitytojos istorija</sup></span>
© Shutterstock nuotr.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (5)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.