Mano skirtingi gimdymai: natūralus ir su nejautra skaitytojos istorija

 (4)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Renatai.
© Shutterstock nuotr.

Skaitau mamyčių gimdymo istorijas kiekvieną dieną ir nusprendžiau papasakoti savąsias.

Pirmoji mano princesė buvo laukta ir netikėta. Savo vyrą sutikau ir pamilau tą pačią dieną, po 4 mėnesių užsimaniau šuniuko arba leliuko (šuniuko taip iki šiol neturiu... ).

Nėštumas buvo įdomus, buvo visko - ir pykinimo, ir vėmimo, ir persileidimo tikimybė, paskui grėsė priešlaikinis gimdymas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Princas Williamas atsakė į klausimą, ar jo žmona laukiasi
Mano gimdymas 1976 -aisiais: naminukė su pipirais ir ultimatumas vyrui

Iki gimdymo termino buvo likę dvi savaitės, todėl tą dieną jaučiausi be proto energinga, visiškai nesijaudindama su vyro sese visą dieną naršėm po parduotuves. Aišku, kaip visos nėščiosios laksčiau dažnai į tualetą.

Grįžau jau vakarop namo ir kaip naujai iškepta žmona pagaminau vakarienę vyrui, aptvarkiau namus, nusimaudžiau ir pagaliau nusprendžiau, kad jau reikia eiti pailsėti. Priguliau ir po kokių 10 minučių išgirdau keistą garsą, tarsi kas iš pistoleto būtų šovęs. Atsikėliau pasižiūrėti pro langą, sakau sau, gal kaimynai varnas pyškina... Vos pakilus iš lovos supratau, kad tai mano vaisiaus vandenys. Paskambinau vyrui prašydama grįžti, nes „festivalis prasidėjo".

Matyt, nuo vaistų buvau gerokai apsvaigusi, ne visą eigą gerai prisimenu iki šiol.
2 vaikų mama Renata

Tikėjausi, kad spėsiu susikrauti daiktus, kol jis grįš, nes jam nuo darbo iki namų maždaug pusvalandis kelio. Tačiau mano netikėtumui jis namie visas drebėdamas ir apimta streso parsirado per 10 minučių. „Nesinervink pats ir manęs nenervink, eik persirengti ir netrukdyk dėtis daiktų" - pasakiau jam. Kažkodėl buvau ypatingai rami, net dar kartą nusimaudyti nuėjau...

Išsikvietėm taksi ir nuvažiavom į ligoninę. Gimdykloje atsidūriau dar po valandos, nes daktarė nelabai patikėjo, kad man vandenys nubėgo, stebėjosi, kad vakar buvau apžiūroje, o šiandien gimdyti sugalvojau. Klausė, ar neskauda. Aš nejaučiau visai nieko.

Atėjom į gimdyklą, o ten - gražu: televizorius, sofa, kamuolys, vonia. Patikrina vaikučio tonusus, viskas gerai, tereikia laukti, nes gimdos kaklelio atsidarymas vos 3 cm.

Jaučiu, kaip man skaudėti po truputi pradeda, skausmai vis stiprėja... Vyras tai pamasažuoja, tai šiaip prilaiko, nelabai kas padeda, ir užėjus tokiai skausmo bangai, pro duris įžengia gydytoja. Pamačiusi mane visą ašarotą, pasiūlo epidūrinę nejautrą. Sutikau nesipriešindama.

Visą likusį laiką pragulėjau lovoje. Prisipažinsiu, spėjau ir nusnausti. Nubudau nuo keisto jausmo, tarsi norėtųsi stangintis. Paprašiau vyro paieškoti gydytojos. Kai ji apžiūrėjo, pasakė, kad viskas, aš gimdau.

Po valandėlės pastangų ir daktarų draudimo rėkti (nors rėkti be proto norėjosi), gimė mano Saulytė. Laikrodis rodė 6:15.

Gydytojai iškart ją pasiėmė, pasvėrė, apšluostė, suvyniojo ir padavė mano vyrui į rankas. Tik dabar, kai praėjo 7 metai, supratau, kodėl man jos nedėjo ant krūtinės iš karto. Matyt, nuo vaistų buvau gerokai apsvaigusi, ne visą eigą gerai prisimenu iki šiol. Žinau, kad mažajai buvo virkštelė apsivyniojusi kelis kartus aplink kaklą.

Na, o pats juokingiausias momentas buvo tas, kai mus jau norėjo į palatą vežti norėjo. Sesutė liepė lipti ant lovos su ratukais, aš bandau kelti kojas, o jų nejaučiu... Kojas matau, bet pakelti negaliu... Na, šiaip ne taip nukeliavom į palatą. Pirmą naktį likau viena su savo Saulyte ir klausėmės „Rafes" festivalio garsų bei uodėm pavasarinių žiedų kvapą.

Savo gimdymą pavadinčiau lengvu, jis truko 10 valandų.

Mano skirtingi gimdymai: natūralus ir su nejautra <span style="color: #ff0000;"><sup>skaitytojos istorija</sup></span>
© Shutterstock nuotr.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (7)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.