Mano skirtingi gimdymai: natūralus ir su nejautra skaitytojos istorija

 (4)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Renatai.
Mano skirtingi gimdymai: natūralus ir su nejautra <span style="color: #ff0000;"><sup>skaitytojos istorija</sup></span>
© Shutterstock nuotr.

Skaitau mamyčių gimdymo istorijas kiekvieną dieną ir nusprendžiau papasakoti savąsias.

Pirmoji mano princesė buvo laukta ir netikėta. Savo vyrą sutikau ir pamilau tą pačią dieną, po 4 mėnesių užsimaniau šuniuko arba leliuko (šuniuko taip iki šiol neturiu... ).

Nėštumas buvo įdomus, buvo visko - ir pykinimo, ir vėmimo, ir persileidimo tikimybė, paskui grėsė priešlaikinis gimdymas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Princas Williamas atsakė į klausimą, ar jo žmona laukiasi
Mano gimdymas 1976 -aisiais: naminukė su pipirais ir ultimatumas vyrui

Iki gimdymo termino buvo likę dvi savaitės, todėl tą dieną jaučiausi be proto energinga, visiškai nesijaudindama su vyro sese visą dieną naršėm po parduotuves. Aišku, kaip visos nėščiosios laksčiau dažnai į tualetą.

Grįžau jau vakarop namo ir kaip naujai iškepta žmona pagaminau vakarienę vyrui, aptvarkiau namus, nusimaudžiau ir pagaliau nusprendžiau, kad jau reikia eiti pailsėti. Priguliau ir po kokių 10 minučių išgirdau keistą garsą, tarsi kas iš pistoleto būtų šovęs. Atsikėliau pasižiūrėti pro langą, sakau sau, gal kaimynai varnas pyškina... Vos pakilus iš lovos supratau, kad tai mano vaisiaus vandenys. Paskambinau vyrui prašydama grįžti, nes „festivalis prasidėjo".

Matyt, nuo vaistų buvau gerokai apsvaigusi, ne visą eigą gerai prisimenu iki šiol.
2 vaikų mama Renata

Tikėjausi, kad spėsiu susikrauti daiktus, kol jis grįš, nes jam nuo darbo iki namų maždaug pusvalandis kelio. Tačiau mano netikėtumui jis namie visas drebėdamas ir apimta streso parsirado per 10 minučių. „Nesinervink pats ir manęs nenervink, eik persirengti ir netrukdyk dėtis daiktų" - pasakiau jam. Kažkodėl buvau ypatingai rami, net dar kartą nusimaudyti nuėjau...

Išsikvietėm taksi ir nuvažiavom į ligoninę. Gimdykloje atsidūriau dar po valandos, nes daktarė nelabai patikėjo, kad man vandenys nubėgo, stebėjosi, kad vakar buvau apžiūroje, o šiandien gimdyti sugalvojau. Klausė, ar neskauda. Aš nejaučiau visai nieko.

Atėjom į gimdyklą, o ten - gražu: televizorius, sofa, kamuolys, vonia. Patikrina vaikučio tonusus, viskas gerai, tereikia laukti, nes gimdos kaklelio atsidarymas vos 3 cm.

Jaučiu, kaip man skaudėti po truputi pradeda, skausmai vis stiprėja... Vyras tai pamasažuoja, tai šiaip prilaiko, nelabai kas padeda, ir užėjus tokiai skausmo bangai, pro duris įžengia gydytoja. Pamačiusi mane visą ašarotą, pasiūlo epidūrinę nejautrą. Sutikau nesipriešindama.

Visą likusį laiką pragulėjau lovoje. Prisipažinsiu, spėjau ir nusnausti. Nubudau nuo keisto jausmo, tarsi norėtųsi stangintis. Paprašiau vyro paieškoti gydytojos. Kai ji apžiūrėjo, pasakė, kad viskas, aš gimdau.

Po valandėlės pastangų ir daktarų draudimo rėkti (nors rėkti be proto norėjosi), gimė mano Saulytė. Laikrodis rodė 6:15.

Gydytojai iškart ją pasiėmė, pasvėrė, apšluostė, suvyniojo ir padavė mano vyrui į rankas. Tik dabar, kai praėjo 7 metai, supratau, kodėl man jos nedėjo ant krūtinės iš karto. Matyt, nuo vaistų buvau gerokai apsvaigusi, ne visą eigą gerai prisimenu iki šiol. Žinau, kad mažajai buvo virkštelė apsivyniojusi kelis kartus aplink kaklą.

Na, o pats juokingiausias momentas buvo tas, kai mus jau norėjo į palatą vežti norėjo. Sesutė liepė lipti ant lovos su ratukais, aš bandau kelti kojas, o jų nejaučiu... Kojas matau, bet pakelti negaliu... Na, šiaip ne taip nukeliavom į palatą. Pirmą naktį likau viena su savo Saulyte ir klausėmės „Rafes" festivalio garsų bei uodėm pavasarinių žiedų kvapą.

Savo gimdymą pavadinčiau lengvu, jis truko 10 valandų.

Mano skirtingi gimdymai: natūralus ir su nejautra <span style="color: #ff0000;"><sup>skaitytojos istorija</sup></span>
© Shutterstock nuotr.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (86)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (9)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą? (8)

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą?
Bijoti – natūralu ir žmogiška, bet baimės akys didelės, tad dažnai situaciją piešiame daug tamsesnėmis spalvomis, nei ji yra iš tiesų.

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui
Šiemet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir UNICEF paskelbta Naujagimiui palankios ligoninės iniciatyva mini 25-erių metų jubiliejų.

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas
Sudėtingas nėštumas, daug išgyvenimų, fizinio ir dvasinio skausmo, ne ką paprastesnis ir gimdymas – vien jau tai, kad gimusi mergytė nekvėpavo... Prisiminusi visa tai Žydra Mikalauskė sako, kad kojos lūžis, palyginti su skausmu, kurį teko ištverti, – niekai. Ir nepaliauja šypsotis.

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu (14)

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu
Po gimdymo virkštelė, jungusi mamą su kūdikiu, tampa nebereikalinga ir yra išmetama. Tačiau viena įmonė sugalvojo netradicinį jų panaudojimo būdą.

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai (11)

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai
Amerikietė Claudette Cook savo vėlyvą nėštumą vadina Dievo dovana ir sako, kad vaikų gimimas į jų namus atnešė didžiulį džiaugsmą.

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus (34)

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus
Kristina Lukošiūtė-Balslev (29 m.) su vyru Simon Balslev (32 m) ir dviem vaikučiais gyvena Danijoje. „Nėštumo priežiūra čia – puiki, gimdymai praėjo ramiai, esu labai patenkinta", – sako Kristina. Kas Danijoje kitaip nei pas mus?

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk (13)

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk
Nepaisant to, kad pastaraisiais metais beveik trečdalis vaikų gimsta po cezario pjūvio operacijos, vis dar gajūs įvairūs su šia procedūra susiję mitai.

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje? (30)

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje?
Ne paslaptis, kad nemažai mamų prieš gimdymą susiranda patikimą gydytoją, susitaria ir jam sumoka. Už tai, kad reikiamu momentu bus šalia, prižiūrės ir padės. Kaip dažnai mamos tariasi ir kokios tai sumos? 15 mamų iš Lietuvos ir užsienio – 15 nuomonių ir patirčių (vardai jų prašymu pakeisti).

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką (19)

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką
Sakoma, kad gydytojo akušerio ginekologo specialybė yra pati gražiausia, nes jis pirmasis pasitinka į pasaulį besibeldžiančią naują gyvybę. Tiesa, kartais tai daryti tenka ekstremaliomis sąlygomis.

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo (105)

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo
Gimdyti su vyru šiandien yra taip pat savaime suprantama, kaip kartu eiti į pirmąjį ultragarsinį nėštumo tyrimą. Eiti kartu tikrai nėra būtina, tačiau vieniems būsimiems tėčiams tai labai svarbus įvykis, kurio jie nenori praleisti, kiti nesuteikia tam tokios didelės reikšmės.

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas (95)

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas
Lietuvoje vis dar populiarėjanti labai pamažu, gimdymo fotosesija užsienyje jau seniai nieko nestebina. Kai kurie fotografai specializuojasi fotografuodami tik nėštumus ir gimdymus.

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo (33)

Dviejų vaikų mama: kaip aš gimdžiau visiškai be skausmo
Gimdymas be skausmo. Sakysite, taip nebūna? Būna! Dviejų vaikučių (3,5 ir 2 m.) mama Liepa ir pati netikėjo, kad gimdyti be skausmo – įmanoma...