Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ligoninė nepranešė, kada tiksliai gimė berniukas ir apskritai pateikė nedaug informacijos apie kūdikio gimimą. Pacientė ir jos artimieji paprašė gerbti jų privatumą, informavo ligoninės atstovas spaudai.

Specialistams vadovavęs Giuliano Testa pavadino gimdos persodinimo operaciją ir vėliau įvykusį kūdikio gimimą labai svarbiu žingsniu ir gražia vilties bei meilės akimirka moteriai, kuri nebesitikėjo pati pagimdyti kūdikio, rašoma pranešime spaudai.

Gimdos persodinimas buvo klinikinio tyrimo dalis. Tyrėjai ieškojo naujų moterų nevaisingumo gydymo būdų moterims, kurios gimė, neturėdamos gimdos, kurioms gimda buvo išoperuota ar tiesiog nebefunkcionuoja.

Pirmą kartą persodintoje gimdoje išnešiotas kūdikis gimė 2014 m. Švedijoje, Gotenberge. 36 m. moteriai buvo persodinta 61 m. donorės (nesusijusios giminystės ryšiais) gimda ir ji sėkmingai susilaukė kūdikio.

Nuo tada iki dabar Švedijos ligoninėje pasaulį išvydo aštuoni kūdikiai, kurių motinoms buvo atliktos gimdos transplantacijos.

Bayloro medikai pasitelkė švedų tyrėjų duomenis ir atlieka klinikinį bandymą.

Pernai Bayloro tyrėjai pirmą kartą JAV istorijoje atliko gimdos persodinimo operaciją keturioms moterims. Trims pacientėms procedūra buvo nesėkminga, joms teko pašalinti gimdas.

2016 m. vasarį Klivlando klinikoje buvo atlikta gimdos persodinimo operacija, tačiau kilo komplikacijų ir pacientei gimdą teko pašalinti.

Kaip atliekama gimdos persodinimo operacija

Gimda persodinama keliais etapais, rašoma apie tyrimą Bayloro ligoninės interneto svetainėje.

Tyrimui turi būti parinktos sveikos moterys su funkcionuojančiomis kiaušidėmis. Prieš operaciją pacientei atliekamas pagalbinio apvaisinimo procedūros ir iš kiaušidžių paimama kiaušinėlių. Vėliau laboratorijoje kiaušinėliai apvaisinami sperma.

Paskui moteriai persodinama donorės gimda ir gimdos kaklelis.

Praėjus metams persodinimo operacijos medikai patikrina, kaip moters kūnas reaguoja į naują organą. Jei rezultatai būna geri, į gimdą įsodinamas embrionas, paskui nėščioji atidžiai stebima iki gimdymo, kuris vyksta, atliekant cezario pjūvį.

Gimda persodinama ne visam laikui. Moterys turi vartoti vaistus, kad organizmas neatmestų persodintos gimdos. Po pirmo ar po antro nėštumo persodinta gimda pašalinama.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".