Natūralus gimdymas komplikavosi skaitytojos istorija

 (3)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Audronei, kurios gimdymo metu laukė dideli išbandymai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Svajonė gimdyti lengvai

Gydytojai nustatė, kad mano sūnelis turėtų gimti rugsėjo 2 dieną, bet mano kraujo tyrimai buvo blogi, todėl mane iš anksto paguldė į ligoninę, kad ten ramiai laukčiau gimdymo. Gydytojai mane įspėjo, kad dėl mažo trombocitų kiekio kraujyje, negalės man daryti epidūrinio nuskausminimo. Aš visada svajodavau, kad pagimdysiu lengvai ir greitai, bet tai buvo tik svajonės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tėčio horoskopas: kuris Zodiako ženklas yra geriausias tėtis?
Laura: sužinojęs, kad aš nėščia, mane paliko vaiko tėtis

Mažylis pasirodyti visai neskubėjo, ramus sau spardėsi pilvelyje. Taip aš jo laukiau dar penkias dienas po nustatyto gimdymo termino. Kol po vieno eilinio pasivaikščiojimo, lipant laiptais pradėjo bėgti vaisiaus vandenys. Tiesiu taikymu nuėjau pas akušerę ir pasakiau kas man atsitiko, ji iškvietė daktarę ir po valandos aš jau buvau gimdykloje. Ten dar kartą mane apžiūrėjo ir pasakė, kad gimdos kaklelio atsivėrimas dar tik 2 cm, todėl rekomendavo pailsėti ir kažkiek pamiegoti. Aišku, pamiegoti man nesisekė: skausmas pilve vis labiau stiprėjo, bet kaklelis nesivėrė.

Prašymai daryti cezario pjūvį lieka neišgirsti

Pradėjo leisti skatinamuosius. Skausmas dar labiau stiprėjo... Kadangi žinojau, kad nuskausminamųjų negausiu, ėmiau prašyti, kad darytų cezario pjūvį, bet į mano prašymą niekas nereagavo, tik pasakydavo, kad dėl blogų kraujo tyrimų man labai pavojinga daryti cezario pjūvį. Svarbiausia, kad vaiko būklė gera.

Paryčiais akušerė mane palydėjo į dušą, bandydama padėti sumažinti mano skausmus. Ten skausmas šiek tiek sumažėdavo, bet ilgai neleido būti, nes nuolat leido skatinamuosius.

Praėjus 16 valandų, kaklelis buvo atsidaręs jau 4 cm, ir daktarė leido pauostyti linksminamųjų dujų. Tai - geras dalykas, tik skausmo jos visai nesumažino, laimė, tarp tarp sąrėmių labai gerai pailsėdavau. Dujas uosčiau apie 3 valandas.

Eilinio patikrinimo metu daktarė pasakė, kad kaklelis jau atsidaręs 8cm, galim ruoštis gimdymui. Vos ji išėjo ruoštis, tik jaučiu, kad jau noriu stumti. Pradėjau šaukti, kad aš jau gimdau!

Nėštumo metu lankiau paskaitas apie gimdymą, tad gimdymo metu pasinaudojau viskuo, ką per jas girdėjau. Pats gimdymas vyko labai sklandžiai, mano mažiukas man krūtinės buvo gal po trijų stūmimų. Gulėjo ant krūtinės ir pakėlęs galvą žiūrėjo į mane...

Komplikacija po gimdymo

Gydytoja informavo, kad šiek tiek „plyšau", todėl reikia siūti. Po kelių minučių dėl gausaus kraujavimo buvau išvežta į operacinę.

Kai operacinėje prabudau, klausiau, kas man, nuramino, kad kraujavimas sustabdytas, viskas bus gerai. Nuvežė mane į intensyviosios terapijos skyrių, ten suėjo daugiau daktarų, ir kai vienas paspaudė man pilvą, vėl prasidėjo gausus kraujavimas. „Greičiau, greičiau!", - prisimenu šiuos mediko šauksmus, tada supratau, kad nebejaučiu savo rankos, ir netekau sąmonės.Prabudau nuo vyro glostymų. Atėjęs gydytojas papasakojo, kad man „plyšo kaklelis ir gimda", netekau labai daug kraujo. Dar pajuokavo, kad visą mano kraują pakeitė kitu, šviežesniu. Aš pati turėjau tik vieną klausimą - o kaip mūsų mažiukas, ar jam viskas gerai? Vyras pasakė, kad jam viskas gerai, miega sau laimingas...

Dar kurį laiką gulėjau intensyviosios terapijos skyriuje, vaikutį man atnešdavo du kartus per dieną kelioms minutėms, bet kiekviena minutė, praleista su juo, man suteikdavo jėgų ir stiprybės.

Dėkoju Dievui ir daktarams, kurie neleido man išsiskirti su sūneliu. Viena daktarė pasakė, kad dabar aš su sūneliu galiu švęsti kartu gimtadienius.

Tą dieną man primena randas per pilvą ir sūnelis, kuris auga ir kiekvieną dieną darosi vis gudresnis.

Mama Audronė

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (236)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (2)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (30)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?