Natūralus gimdymas komplikavosi skaitytojos istorija

 (3)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Audronei, kurios gimdymo metu laukė dideli išbandymai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Svajonė gimdyti lengvai

Gydytojai nustatė, kad mano sūnelis turėtų gimti rugsėjo 2 dieną, bet mano kraujo tyrimai buvo blogi, todėl mane iš anksto paguldė į ligoninę, kad ten ramiai laukčiau gimdymo. Gydytojai mane įspėjo, kad dėl mažo trombocitų kiekio kraujyje, negalės man daryti epidūrinio nuskausminimo. Aš visada svajodavau, kad pagimdysiu lengvai ir greitai, bet tai buvo tik svajonės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tėčio horoskopas: kuris Zodiako ženklas yra geriausias tėtis?
Laura: sužinojęs, kad aš nėščia, mane paliko vaiko tėtis

Mažylis pasirodyti visai neskubėjo, ramus sau spardėsi pilvelyje. Taip aš jo laukiau dar penkias dienas po nustatyto gimdymo termino. Kol po vieno eilinio pasivaikščiojimo, lipant laiptais pradėjo bėgti vaisiaus vandenys. Tiesiu taikymu nuėjau pas akušerę ir pasakiau kas man atsitiko, ji iškvietė daktarę ir po valandos aš jau buvau gimdykloje. Ten dar kartą mane apžiūrėjo ir pasakė, kad gimdos kaklelio atsivėrimas dar tik 2 cm, todėl rekomendavo pailsėti ir kažkiek pamiegoti. Aišku, pamiegoti man nesisekė: skausmas pilve vis labiau stiprėjo, bet kaklelis nesivėrė.

Prašymai daryti cezario pjūvį lieka neišgirsti

Pradėjo leisti skatinamuosius. Skausmas dar labiau stiprėjo... Kadangi žinojau, kad nuskausminamųjų negausiu, ėmiau prašyti, kad darytų cezario pjūvį, bet į mano prašymą niekas nereagavo, tik pasakydavo, kad dėl blogų kraujo tyrimų man labai pavojinga daryti cezario pjūvį. Svarbiausia, kad vaiko būklė gera.

Paryčiais akušerė mane palydėjo į dušą, bandydama padėti sumažinti mano skausmus. Ten skausmas šiek tiek sumažėdavo, bet ilgai neleido būti, nes nuolat leido skatinamuosius.

Praėjus 16 valandų, kaklelis buvo atsidaręs jau 4 cm, ir daktarė leido pauostyti linksminamųjų dujų. Tai - geras dalykas, tik skausmo jos visai nesumažino, laimė, tarp tarp sąrėmių labai gerai pailsėdavau. Dujas uosčiau apie 3 valandas.

Eilinio patikrinimo metu daktarė pasakė, kad kaklelis jau atsidaręs 8cm, galim ruoštis gimdymui. Vos ji išėjo ruoštis, tik jaučiu, kad jau noriu stumti. Pradėjau šaukti, kad aš jau gimdau!

Nėštumo metu lankiau paskaitas apie gimdymą, tad gimdymo metu pasinaudojau viskuo, ką per jas girdėjau. Pats gimdymas vyko labai sklandžiai, mano mažiukas man krūtinės buvo gal po trijų stūmimų. Gulėjo ant krūtinės ir pakėlęs galvą žiūrėjo į mane...

Komplikacija po gimdymo

Gydytoja informavo, kad šiek tiek „plyšau", todėl reikia siūti. Po kelių minučių dėl gausaus kraujavimo buvau išvežta į operacinę.

Kai operacinėje prabudau, klausiau, kas man, nuramino, kad kraujavimas sustabdytas, viskas bus gerai. Nuvežė mane į intensyviosios terapijos skyrių, ten suėjo daugiau daktarų, ir kai vienas paspaudė man pilvą, vėl prasidėjo gausus kraujavimas. „Greičiau, greičiau!", - prisimenu šiuos mediko šauksmus, tada supratau, kad nebejaučiu savo rankos, ir netekau sąmonės.Prabudau nuo vyro glostymų. Atėjęs gydytojas papasakojo, kad man „plyšo kaklelis ir gimda", netekau labai daug kraujo. Dar pajuokavo, kad visą mano kraują pakeitė kitu, šviežesniu. Aš pati turėjau tik vieną klausimą - o kaip mūsų mažiukas, ar jam viskas gerai? Vyras pasakė, kad jam viskas gerai, miega sau laimingas...

Dar kurį laiką gulėjau intensyviosios terapijos skyriuje, vaikutį man atnešdavo du kartus per dieną kelioms minutėms, bet kiekviena minutė, praleista su juo, man suteikdavo jėgų ir stiprybės.

Dėkoju Dievui ir daktarams, kurie neleido man išsiskirti su sūneliu. Viena daktarė pasakė, kad dabar aš su sūneliu galiu švęsti kartu gimtadienius.

Tą dieną man primena randas per pilvą ir sūnelis, kuris auga ir kiekvieną dieną darosi vis gudresnis.

Mama Audronė

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?