Natūralus gimdymas komplikavosi skaitytojos istorija

 (3)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Audronei, kurios gimdymo metu laukė dideli išbandymai.
Natūralus gimdymas komplikavosi <span style="color: #ff0000;"><sup>skaitytojos istorija</sup></span>
© AOP nuotr.

Svajonė gimdyti lengvai

Gydytojai nustatė, kad mano sūnelis turėtų gimti rugsėjo 2 dieną, bet mano kraujo tyrimai buvo blogi, todėl mane iš anksto paguldė į ligoninę, kad ten ramiai laukčiau gimdymo. Gydytojai mane įspėjo, kad dėl mažo trombocitų kiekio kraujyje, negalės man daryti epidūrinio nuskausminimo. Aš visada svajodavau, kad pagimdysiu lengvai ir greitai, bet tai buvo tik svajonės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tėčio horoskopas: kuris Zodiako ženklas yra geriausias tėtis?
Laura: sužinojęs, kad aš nėščia, mane paliko vaiko tėtis

Mažylis pasirodyti visai neskubėjo, ramus sau spardėsi pilvelyje. Taip aš jo laukiau dar penkias dienas po nustatyto gimdymo termino. Kol po vieno eilinio pasivaikščiojimo, lipant laiptais pradėjo bėgti vaisiaus vandenys. Tiesiu taikymu nuėjau pas akušerę ir pasakiau kas man atsitiko, ji iškvietė daktarę ir po valandos aš jau buvau gimdykloje. Ten dar kartą mane apžiūrėjo ir pasakė, kad gimdos kaklelio atsivėrimas dar tik 2 cm, todėl rekomendavo pailsėti ir kažkiek pamiegoti. Aišku, pamiegoti man nesisekė: skausmas pilve vis labiau stiprėjo, bet kaklelis nesivėrė.

Prašymai daryti cezario pjūvį lieka neišgirsti

Pradėjo leisti skatinamuosius. Skausmas dar labiau stiprėjo... Kadangi žinojau, kad nuskausminamųjų negausiu, ėmiau prašyti, kad darytų cezario pjūvį, bet į mano prašymą niekas nereagavo, tik pasakydavo, kad dėl blogų kraujo tyrimų man labai pavojinga daryti cezario pjūvį. Svarbiausia, kad vaiko būklė gera.

Paryčiais akušerė mane palydėjo į dušą, bandydama padėti sumažinti mano skausmus. Ten skausmas šiek tiek sumažėdavo, bet ilgai neleido būti, nes nuolat leido skatinamuosius.

Praėjus 16 valandų, kaklelis buvo atsidaręs jau 4 cm, ir daktarė leido pauostyti linksminamųjų dujų. Tai - geras dalykas, tik skausmo jos visai nesumažino, laimė, tarp tarp sąrėmių labai gerai pailsėdavau. Dujas uosčiau apie 3 valandas.

Eilinio patikrinimo metu daktarė pasakė, kad kaklelis jau atsidaręs 8cm, galim ruoštis gimdymui. Vos ji išėjo ruoštis, tik jaučiu, kad jau noriu stumti. Pradėjau šaukti, kad aš jau gimdau!

Nėštumo metu lankiau paskaitas apie gimdymą, tad gimdymo metu pasinaudojau viskuo, ką per jas girdėjau. Pats gimdymas vyko labai sklandžiai, mano mažiukas man krūtinės buvo gal po trijų stūmimų. Gulėjo ant krūtinės ir pakėlęs galvą žiūrėjo į mane...

Komplikacija po gimdymo

Gydytoja informavo, kad šiek tiek „plyšau", todėl reikia siūti. Po kelių minučių dėl gausaus kraujavimo buvau išvežta į operacinę.

Kai operacinėje prabudau, klausiau, kas man, nuramino, kad kraujavimas sustabdytas, viskas bus gerai. Nuvežė mane į intensyviosios terapijos skyrių, ten suėjo daugiau daktarų, ir kai vienas paspaudė man pilvą, vėl prasidėjo gausus kraujavimas. „Greičiau, greičiau!", - prisimenu šiuos mediko šauksmus, tada supratau, kad nebejaučiu savo rankos, ir netekau sąmonės.Prabudau nuo vyro glostymų. Atėjęs gydytojas papasakojo, kad man „plyšo kaklelis ir gimda", netekau labai daug kraujo. Dar pajuokavo, kad visą mano kraują pakeitė kitu, šviežesniu. Aš pati turėjau tik vieną klausimą - o kaip mūsų mažiukas, ar jam viskas gerai? Vyras pasakė, kad jam viskas gerai, miega sau laimingas...

Dar kurį laiką gulėjau intensyviosios terapijos skyriuje, vaikutį man atnešdavo du kartus per dieną kelioms minutėms, bet kiekviena minutė, praleista su juo, man suteikdavo jėgų ir stiprybės.

Dėkoju Dievui ir daktarams, kurie neleido man išsiskirti su sūneliu. Viena daktarė pasakė, kad dabar aš su sūneliu galiu švęsti kartu gimtadienius.

Tą dieną man primena randas per pilvą ir sūnelis, kuris auga ir kiekvieną dieną darosi vis gudresnis.

Mama Audronė

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vyras gimdyme – už ar prieš? (9)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (6)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.