Natūralus gimdymas komplikavosi skaitytojos istorija

 (3)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Audronei, kurios gimdymo metu laukė dideli išbandymai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Svajonė gimdyti lengvai

Gydytojai nustatė, kad mano sūnelis turėtų gimti rugsėjo 2 dieną, bet mano kraujo tyrimai buvo blogi, todėl mane iš anksto paguldė į ligoninę, kad ten ramiai laukčiau gimdymo. Gydytojai mane įspėjo, kad dėl mažo trombocitų kiekio kraujyje, negalės man daryti epidūrinio nuskausminimo. Aš visada svajodavau, kad pagimdysiu lengvai ir greitai, bet tai buvo tik svajonės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tėčio horoskopas: kuris Zodiako ženklas yra geriausias tėtis?
Laura: sužinojęs, kad aš nėščia, mane paliko vaiko tėtis

Mažylis pasirodyti visai neskubėjo, ramus sau spardėsi pilvelyje. Taip aš jo laukiau dar penkias dienas po nustatyto gimdymo termino. Kol po vieno eilinio pasivaikščiojimo, lipant laiptais pradėjo bėgti vaisiaus vandenys. Tiesiu taikymu nuėjau pas akušerę ir pasakiau kas man atsitiko, ji iškvietė daktarę ir po valandos aš jau buvau gimdykloje. Ten dar kartą mane apžiūrėjo ir pasakė, kad gimdos kaklelio atsivėrimas dar tik 2 cm, todėl rekomendavo pailsėti ir kažkiek pamiegoti. Aišku, pamiegoti man nesisekė: skausmas pilve vis labiau stiprėjo, bet kaklelis nesivėrė.

Prašymai daryti cezario pjūvį lieka neišgirsti

Pradėjo leisti skatinamuosius. Skausmas dar labiau stiprėjo... Kadangi žinojau, kad nuskausminamųjų negausiu, ėmiau prašyti, kad darytų cezario pjūvį, bet į mano prašymą niekas nereagavo, tik pasakydavo, kad dėl blogų kraujo tyrimų man labai pavojinga daryti cezario pjūvį. Svarbiausia, kad vaiko būklė gera.

Paryčiais akušerė mane palydėjo į dušą, bandydama padėti sumažinti mano skausmus. Ten skausmas šiek tiek sumažėdavo, bet ilgai neleido būti, nes nuolat leido skatinamuosius.

Praėjus 16 valandų, kaklelis buvo atsidaręs jau 4 cm, ir daktarė leido pauostyti linksminamųjų dujų. Tai - geras dalykas, tik skausmo jos visai nesumažino, laimė, tarp tarp sąrėmių labai gerai pailsėdavau. Dujas uosčiau apie 3 valandas.

Eilinio patikrinimo metu daktarė pasakė, kad kaklelis jau atsidaręs 8cm, galim ruoštis gimdymui. Vos ji išėjo ruoštis, tik jaučiu, kad jau noriu stumti. Pradėjau šaukti, kad aš jau gimdau!

Nėštumo metu lankiau paskaitas apie gimdymą, tad gimdymo metu pasinaudojau viskuo, ką per jas girdėjau. Pats gimdymas vyko labai sklandžiai, mano mažiukas man krūtinės buvo gal po trijų stūmimų. Gulėjo ant krūtinės ir pakėlęs galvą žiūrėjo į mane...

Komplikacija po gimdymo

Gydytoja informavo, kad šiek tiek „plyšau", todėl reikia siūti. Po kelių minučių dėl gausaus kraujavimo buvau išvežta į operacinę.

Kai operacinėje prabudau, klausiau, kas man, nuramino, kad kraujavimas sustabdytas, viskas bus gerai. Nuvežė mane į intensyviosios terapijos skyrių, ten suėjo daugiau daktarų, ir kai vienas paspaudė man pilvą, vėl prasidėjo gausus kraujavimas. „Greičiau, greičiau!", - prisimenu šiuos mediko šauksmus, tada supratau, kad nebejaučiu savo rankos, ir netekau sąmonės.Prabudau nuo vyro glostymų. Atėjęs gydytojas papasakojo, kad man „plyšo kaklelis ir gimda", netekau labai daug kraujo. Dar pajuokavo, kad visą mano kraują pakeitė kitu, šviežesniu. Aš pati turėjau tik vieną klausimą - o kaip mūsų mažiukas, ar jam viskas gerai? Vyras pasakė, kad jam viskas gerai, miega sau laimingas...

Dar kurį laiką gulėjau intensyviosios terapijos skyriuje, vaikutį man atnešdavo du kartus per dieną kelioms minutėms, bet kiekviena minutė, praleista su juo, man suteikdavo jėgų ir stiprybės.

Dėkoju Dievui ir daktarams, kurie neleido man išsiskirti su sūneliu. Viena daktarė pasakė, kad dabar aš su sūneliu galiu švęsti kartu gimtadienius.

Tą dieną man primena randas per pilvą ir sūnelis, kuris auga ir kiekvieną dieną darosi vis gudresnis.

Mama Audronė

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (5)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.