Nauja gimdymo mada vienus džiugina, kitus šiurpina

 (53)
Maždaug kas trečias gimdymas baigiasi cezario pjūvio operacija.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Nauja gimdymo tendencija ne vienam gali sukelti nuostabą: jeigu vaikelis gimsta po cezario pjūvio operacijos, jis praėjus kuriam laikui įtrinamas sekretu iš gimdyvės makšties. Manoma, kad tai svarbu naujagimio imunitetui.

Šis būdas dar nėra plačiai žinomas, tačiau jau naudojamas kai kuriose Australijos ir JAV klinikose. Kūdikio aptrynimas mamos makšties išskyromis yra taikomas tik tokiu atveju, kai vaikas gimsta po cezario pjūvio operacijos ir neturi progos praeiti visais motinos gimdymo takais, kaip vyksta įprasto gimdymo metu.

Kaip tai atrodo?

Likus maždaug vienai valandai iki suplanuotos cezario pjūvio operacijos, į gimdyvės makštį įdedamas sūriame vandenyje pamirkytas tvarstis. Prieš pat operaciją tvarstis, į kurį įsigėrė makšties sekretas, išimamas ir įdedamas į sterilų konteinerį. Cezario pjūvio metu išimtas naujagimis aptrinamas šiuo tvarsčiu, veidukas taip pat. Kai kuriais atvejais naujagimis tuo tvarsčiu apvyniojamas ir trumpam paliekamas. Taip pat rekomenduojama šiek tiek sekreto specialiai įdėti į kūdikio burną.

Natūralaus gimdymo atkartojimas

Ši procedūra atliekama kūdikio sveikatinimo tikslais. Kai kuriais duomenimis, po cezario pjūvio operacijų gimę vaikai yra linkę daugiau sirgti, jų imunitetas silpnesnis, polinkis į alergijas didesnis, negu įprastu būdu gimusiųjų vaikų. Manoma, kad tam įtakos turi ir tai, kad po cezario pjūvio gimęs mažylis neturėjo tiesioginio kontakto su mamos gimdymo takų bei makšties mikroflora. Moters makšties išskyrose randama apie 300 skirtingų rūšių mikroorganizmų, ir natūraliu būdu gimdamas vaikas praeina pro jų „barjerą" pats. Po cezario operacijos gimusių vaikų aptrynimas makšties sekretu tarsi atkartoja šį natūralaus gimdymo etapą.

Skeptikų daugiau, negu entuziastų

Šio būdo skeptikai sako, kad neįmanoma su tvarsčiu surinkti tokį didelį kiekį išskyrų, su kokiu sąlytį turi natūraliai gimdamas naujagimis. Gimdymas tęsiasi valandų valandas, tiek laiko trunka vaiko kontaktas su mamos gimdymo takų mikroflora, tuo tarpu aptrynimas tęsiasi vos kelias minutes.

Nauda neįrodyta

Ar turi prasmės toks kūdikių ištrynimas, mokslu pagrįstų duomenų nėra. Niujorko universitete mikrobiologai atliko nedidelės apimties tyrimą, kurio metu stebėjo 17 kūdikių. Iš jų 11 buvo gimę po cezario pjūvio operacijos, o 6 - vaginaliniu būdu. Iš 11 „cezarinukų" po operacijos 4 buvo įtrinti mamos makšties sekretu.

Tyrėjai priėjo išvados, jog aptrynimas turėjo teigiamą efektą vaiko sveikatai pirmaisiais jo gyvenimo metais. Tačiau, kad šie rezultatai būtų patikimi, trūksta didesnių ir ilgesnio laiko tyrimų, sakė tyrimui vadovavusi mokslininkė australų sveikatos internetiniam portalui "Body+Soul".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (5)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.