Nepastebėjo nėštumo: operavo kiaušides, o rado kūdikį

 (8)
Moteris kelis mėnesius kentė stiprius pilvo skausmus. Deja, tyrimai nedavė jokio atsakymo, kas gali būti. Galiausiai nuspręsta pašalinti kiaušides. Tačiau chirurgai patyrė šoką, kai moters pilve rado sveikutėlį kūdikį.
Mama ir kūdikis
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

25 -erių metų Rebecca Oldham keletą mėnesių blogai jautėsi, nuolat maudė pilvą. Stambesnio sudėjimo jauna moteris jau kurį laiką lankėsi dėl to pas gydytojus. Jai buvo atlikti du kraujo turimai, šeši nėštumo testai ir trys ultragarso tyrimai. Tačiau nei vienas iš tyrimų nėštumo neparodė. Galiausiai gydytojai nusprendė pacientei pašalinti kiaušides - taip tikėjosi sumažinti pilvo dieglius.

Tačiau vos prasidėjus operacijai ir atvėrus pilvą gydytojus ištiko šokas. Jie rado sveikut sveikutėlį 4 kilogramų kūdikį. Rebeccą trumpam pažadino iš narkozės ir pasakė, kad kiaušidžių šalinimo operacija keičiama į Cezario pjūvį.

„Prieš operaciją susitaikiau, kad negalėsiu daugiau turėti vaikų. Gerai, kad gydytojai pažadino ir pasakė apie radinį, nes kitaip būtų ištikęs dar didesnis šokas. Juk tikėjausi pabusti be kiaušidžių, o ne su sūnumi ant rankų“, – pasakojo Naujosios Zelamdijos gyventoja.

Rebecca su partneriu Jamesiu jau augino pusantrų metų vaikutį. Antras sūnus jiems buvo visai netikėta, neplanuota, bet labai džiugi staigmena.

„Žmonės kartais klausia, kaip galėjau nepastebėti antro nėštumo? Negaliu nieko atsakyti, nes pati stebiuosi. Tiesiog nebuvo jokių akivaizdžių simptomų, tik maudė pilvą. Tuo labiau, kad visi tyrimai nerodė jokio nėštumo“, – apie netikėtą nėštumą pasakojo moteris.

Jaunos mamos gydytojai mano, kad moteris nejuto judesių, nes kūdikis buvo įsitaisęs tarp skrandžio ir nugaros. Todėl Rebecca kentė skrandžio skausmus, o vaisius negalėjo, kaip įprasta, sukiotis.

Mokslinių tyrimų duomenimis, netikėtas gimdymas, kai moteris apie savo nėštumą sužino tik pradėjus gimdyti, ne toks jau retas dalykas. Viena iš 600 nėščiųjų nė neįtaria, kad tokia yra. dažniausiai taip nutinka labai užimtoms ir neplanuojančioms nėštumo, turinčioms antsvorio arba kurioms jau prasidėjo menopauzė. Be to, moteris gali apgauti ir tai, kad pirmuosius kelis mėnesius gali nežymiai pakraujuosti iš gimdos - kaip per menstruacijas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (2)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (30)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.