Nepastebėjo nėštumo: operavo kiaušides, o rado kūdikį

 (8)
Moteris kelis mėnesius kentė stiprius pilvo skausmus. Deja, tyrimai nedavė jokio atsakymo, kas gali būti. Galiausiai nuspręsta pašalinti kiaušides. Tačiau chirurgai patyrė šoką, kai moters pilve rado sveikutėlį kūdikį.
Mama ir kūdikis
© Fotolia nuotr.

25 -erių metų Rebecca Oldham keletą mėnesių blogai jautėsi, nuolat maudė pilvą. Stambesnio sudėjimo jauna moteris jau kurį laiką lankėsi dėl to pas gydytojus. Jai buvo atlikti du kraujo turimai, šeši nėštumo testai ir trys ultragarso tyrimai. Tačiau nei vienas iš tyrimų nėštumo neparodė. Galiausiai gydytojai nusprendė pacientei pašalinti kiaušides - taip tikėjosi sumažinti pilvo dieglius.

Tačiau vos prasidėjus operacijai ir atvėrus pilvą gydytojus ištiko šokas. Jie rado sveikut sveikutėlį 4 kilogramų kūdikį. Rebeccą trumpam pažadino iš narkozės ir pasakė, kad kiaušidžių šalinimo operacija keičiama į Cezario pjūvį.

„Prieš operaciją susitaikiau, kad negalėsiu daugiau turėti vaikų. Gerai, kad gydytojai pažadino ir pasakė apie radinį, nes kitaip būtų ištikęs dar didesnis šokas. Juk tikėjausi pabusti be kiaušidžių, o ne su sūnumi ant rankų“, – pasakojo Naujosios Zelamdijos gyventoja.

Rebecca su partneriu Jamesiu jau augino pusantrų metų vaikutį. Antras sūnus jiems buvo visai netikėta, neplanuota, bet labai džiugi staigmena.

„Žmonės kartais klausia, kaip galėjau nepastebėti antro nėštumo? Negaliu nieko atsakyti, nes pati stebiuosi. Tiesiog nebuvo jokių akivaizdžių simptomų, tik maudė pilvą. Tuo labiau, kad visi tyrimai nerodė jokio nėštumo“, – apie netikėtą nėštumą pasakojo moteris.

Jaunos mamos gydytojai mano, kad moteris nejuto judesių, nes kūdikis buvo įsitaisęs tarp skrandžio ir nugaros. Todėl Rebecca kentė skrandžio skausmus, o vaisius negalėjo, kaip įprasta, sukiotis.

Mokslinių tyrimų duomenimis, netikėtas gimdymas, kai moteris apie savo nėštumą sužino tik pradėjus gimdyti, ne toks jau retas dalykas. Viena iš 600 nėščiųjų nė neįtaria, kad tokia yra. dažniausiai taip nutinka labai užimtoms ir neplanuojančioms nėštumo, turinčioms antsvorio arba kurioms jau prasidėjo menopauzė. Be to, moteris gali apgauti ir tai, kad pirmuosius kelis mėnesius gali nežymiai pakraujuosti iš gimdos - kaip per menstruacijas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vyras gimdyme – už ar prieš? (61)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (7)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.