Nepastebėjo nėštumo: operavo kiaušides, o rado kūdikį

 (8)
Moteris kelis mėnesius kentė stiprius pilvo skausmus. Deja, tyrimai nedavė jokio atsakymo, kas gali būti. Galiausiai nuspręsta pašalinti kiaušides. Tačiau chirurgai patyrė šoką, kai moters pilve rado sveikutėlį kūdikį.
Mama ir kūdikis
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

25 -erių metų Rebecca Oldham keletą mėnesių blogai jautėsi, nuolat maudė pilvą. Stambesnio sudėjimo jauna moteris jau kurį laiką lankėsi dėl to pas gydytojus. Jai buvo atlikti du kraujo turimai, šeši nėštumo testai ir trys ultragarso tyrimai. Tačiau nei vienas iš tyrimų nėštumo neparodė. Galiausiai gydytojai nusprendė pacientei pašalinti kiaušides - taip tikėjosi sumažinti pilvo dieglius.

Tačiau vos prasidėjus operacijai ir atvėrus pilvą gydytojus ištiko šokas. Jie rado sveikut sveikutėlį 4 kilogramų kūdikį. Rebeccą trumpam pažadino iš narkozės ir pasakė, kad kiaušidžių šalinimo operacija keičiama į Cezario pjūvį.

„Prieš operaciją susitaikiau, kad negalėsiu daugiau turėti vaikų. Gerai, kad gydytojai pažadino ir pasakė apie radinį, nes kitaip būtų ištikęs dar didesnis šokas. Juk tikėjausi pabusti be kiaušidžių, o ne su sūnumi ant rankų“, – pasakojo Naujosios Zelamdijos gyventoja.

Rebecca su partneriu Jamesiu jau augino pusantrų metų vaikutį. Antras sūnus jiems buvo visai netikėta, neplanuota, bet labai džiugi staigmena.

„Žmonės kartais klausia, kaip galėjau nepastebėti antro nėštumo? Negaliu nieko atsakyti, nes pati stebiuosi. Tiesiog nebuvo jokių akivaizdžių simptomų, tik maudė pilvą. Tuo labiau, kad visi tyrimai nerodė jokio nėštumo“, – apie netikėtą nėštumą pasakojo moteris.

Jaunos mamos gydytojai mano, kad moteris nejuto judesių, nes kūdikis buvo įsitaisęs tarp skrandžio ir nugaros. Todėl Rebecca kentė skrandžio skausmus, o vaisius negalėjo, kaip įprasta, sukiotis.

Mokslinių tyrimų duomenimis, netikėtas gimdymas, kai moteris apie savo nėštumą sužino tik pradėjus gimdyti, ne toks jau retas dalykas. Viena iš 600 nėščiųjų nė neįtaria, kad tokia yra. dažniausiai taip nutinka labai užimtoms ir neplanuojančioms nėštumo, turinčioms antsvorio arba kurioms jau prasidėjo menopauzė. Be to, moteris gali apgauti ir tai, kad pirmuosius kelis mėnesius gali nežymiai pakraujuosti iš gimdos - kaip per menstruacijas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.