Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nuo pat nėštumo pradžios visą džiaugsmą temdė bėdos, ašarų jūros, nerimo kalnai ir, žinoma, „poilsis“ ligoninėse.

Pirmaisiais mėnesiais lydėjo kraujavimas, daktarai ieškojo priežasties, nieko nerado, gimdos kaklelis užsidaręs, kūdikėlis gyvas, puikiai auga. Pranašavo gresiantį savaiminį persileidimą, bet aš pati nejaučiau jokių skausmų, nieko. Jaučiausi netgi galima sakyti puikiai, jeigu vis ne kiekvieną mėnesį pasirodantis kraujas.

Išsiuntė mane į Kauno klinikas, o ten pasakė, kad tai tėra paprasčiausios vis dar besitęsiančios „mano dienos“. Nusirito akmuo nuo širdies!..

Kūdikėlio judesius pajaučiau labai anksti, kai nėštumui buvo 13 savaičių. Bet 16 savaitę džiaugsmą užtemdė kiti išbandymai – begalinis skausmas krūtinėje ir nugaroje. Vėl ligoninė, tyrimai. Rezultatas - tulžies akmenligė. Planuojama operacija, svarstomos visokiausios galimybės, kaip nepakenkti mano mažyliui ir kaip būtų geriau man. Pasikartojus kraujavimams, nutarta nerizikuoti ir laukti, kol gims mažylis, o tik tada operuoti.

Skausmo priepuoliai buvo siaubingi, atrodo, jog viduje kažkas plėšia tave pusiau. Pradėjo kristi svoris, ėmiau atsirinkti maisto produktus, ką galiu valgyti. Bet mažylis augo toliau puikiai.

Nėštumo vidurys buvo tiesiog puikus. Atrodo, baigėsi visos bėdos, jausmas nuostabus. Taip jaučiausi iki gliukozės toleravimo testo. Jo rezultatas – gestacinis diabetas. Turėjau dar labiau žiūrėti, ką valgau, praktiškai liko salotos lapas ir daug vandens per dieną.

Galiausiai, likus 5 savaitėms iki mažylio atėjimo, pradėjo labai tinti kojos ir kilti kraujospūdis. Vėl ligoninė, iš pradžių savaitė savame mieste, kol galiausiai išsiuntė į Kauno klinikas. Ten skiriamas stebėjimas, kraujospūdžio matavimai keturis kartus per dieną, vaistai, tyrimai. O mažylis mano buvo tikras aktyvuolis, sveikas, be galo judrus.

Vieną vakarą atsiguliau miegoti, bet vidurnaktį pajaučiau „sprogimą“ – nubėgo vaisiaus vandenys! Nuėjau pas akušeres, o jos į mane žiūri išpūtusios akis: „Ar tikrai ten vandenys, juk iš vakaro buvo viskas gerai?“ Tada padarė tyrimą, po kurio paaiškino, kad man jau nuo vakar dienos pietų sąrėmiai prasidėję. O aš? Aš nieko nejaučiau, įsivaizduojat? Sugrįžau į palatą, čia suleido vaistus ir liepė skaičiuoti, kas kiek laiko sąrėmiai. „Be ryto vis tiek nepagimdysi“, - pasakė. O aš atsakiau, kad negaliu kentėti, skausmas kas kelios sekundės. Pakvietė daktarę, patikrino, o ten – 4 cm gimdos kaklelio atsidarymas. Iškeliavau į gimdyklą. Ten, nespėjus atlikti visų formalumų, ir netgi nespėjus prijungti man lašelinės, gimė sūnus! 36 nėštumo savaitę. Gimė su apsisukusia virkštele, daktarai jį iškart išsinešė.

Likau palatoje viena, pragulėjau, man atrodė, visą amžinybę, kol atėję medikai nuramino, kad sūneliui viskas gerai ir jis sveikas.

Paskambinau vyrui, jis 100 km atrūko per keliasdešimt minučių. Abu pirmą kartą pamatėm savo sūnų. Taip pat pirmą kartą mačiau savo vyrą verkiantį.

Mano gimdymas užtruko 2 valandas ir 18 minučių. Skaičiuojam: nuo 02:00 valandos nakties, kada nubėgo vandenys, iki 04:18 valandos, kada gimė mano sūnelis.

Visus sunkumus nėštumo metu vainikavo lengvas ir labai greitas gimdymas. Ir, žinoma, pati laimingiausia akimirka paėmus sūnelį pirmą kartą į rankas.

Gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ portale www.tavovaikas.lt tęsiasi. Laukiame jūsų istorijų el. paštu portalas@tavovaikas.lt. Įdomiausios mėnesio istorijos autorės laukia prizas. Daugiau informacijos – ČIA.

Naujienų prenumerata

Gimdymas

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (10)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".

Marta: gimdymui reikia ruoštis tiek psichologiškai, tiek fiziškai

Marta: gimdymui reikia ruoštis tiek psichologiškai, tiek fiziškai
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir kiekvieną mėnesį įdomiausios istorijos autorei padovanosime po dovanėlę.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose
Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.