Nėščia Simona gavo neeilinę gimtadienio dovaną

 (10)
Jeigu norite papasakoti savąją gimdymo istoriją, rašykite mums el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame mums parašiusios dviejų vaikučių mamos Simonos laišką.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ji žinojo, kada gali pastoti. Perspėjo Jį. Tas kartas buvo ypatingas. Ne kasdienis seksas, o mažo kūdikėlio kurimas. Stebuklo kūrimas.

Lengvu prakaitu ir smilkalų kvapu pripildytas kambarys, spingsintis žvakių šviesoje- tai buvo pradžių pradžia. Tai buvo meilės aplinka. Kvietimas.

Jai nereikėjo abejoti, Ji juto- Jis jau čia. Ji kvietė Jį, prašė pasilikti, nepabėgti. Ir po mažiau nei mėnesio atlikus testą pamatė du brūkšnelius. Pirmasis apčiuopiamas įrodymas, kad stebuklas pasiliko, kad Jis čia.

Kiekviena diena buvo ypatinga, vis mąstant kiek paaugo mažoji kruopytė, ar Jai viskas gerai, ar nieko netrūksta.

Naujiena, kad ir kokia planuota, buvo slepiama. Tai buvo Jos stebuklas, Jos džiaugsmas. Ir Ji nenorėjo dalintis.

Bet, sakoma, kad žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Įpusėjo ketvirtas nėštumo mėnuo, visi stiprūs pykinimai, velniškos nuotaikų kaitos silpnėjo. Pilvuką buvo įmanoma šiek tiek apčiuopti, nors jo dar nesimatė. Niekas net neįtarė, kad Ji nebe viena, kad po širdimi nešioja didžiausią žmonijos stebuklą - kūdikį. Kad ir kaip buvo planuota pranešti artimiesiems šią džiugią žinią, nepavyko, kaip planuota - gyvenimui apvirtus aukštyn kojomis, neliko nieko kito, tik garsiai ištarti žodžius „Aš laukiuosi".

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gydytoja griauna mitus apie cezario pjūvį
15 klausimų, kuriuos uždavę prieš miegą pagerinsite santykius su vaiku

Nuo tos dienos, tik Ji laukė mažojo gyventojo. Ji ir broliukas, dar nesuprantantis, kaip pilvelyje auga žmogus.

Bet Ji nepasidavė, Jai padėjo maži spyriukai iš vidaus, prašantys gyventi, prašantys duodi galimybę gyventi.

Ir Ji eidavo aukštai iškelta galva. Tai kas, kad Ji vieniša mama, Ji mama, kuriai teko daugiau gyvenimo išbandymų, su kuriais Ji puikiai tvarkosi - juk dabar turi dvigubą paskatą stengtis.

Penktas mėnuo. Pilvukas vis iškyla, bet aplinkiniai nesupranta, ar Ji laukiasi, ar tiesiog daug privalgė. Vasaros pradžia, besiplaikstys marškinėliai, tunikos, viskas padėjo nuslėpti mažylį nuo pašalinių akių. Nes tai Jos stebuklas. Ir Ji nenori juo dalintis.

Septintam mėnesiui užklupus, pilvukas gana apvalus, ir Ji pagaliau sako visam pasauliui: "Aš laukiuosi!". Visi, nežinoję šios žinios, nustebo. Žinoma, Ji to ir tikėjosi, ir Ji nei kiek nesigėdijo. Nėščioji oriai atkišdavo pūpsantį pilvuką ir atsakydavo "Taip, tai MANO stebuklas.".

Jau visi žinantys, draugų draugų draugai, pažįstami ir nepažįstami aptarinėjo negimusio vaiko lytį, datą. Tai Jai nepatiko - Ji nežinojo kas gyvena Joje ir kada ateis. Dauguma spėjo kad vaikelis pasibels 2010.10.10. Graži data, tinkanti prie pirmagimio datos.

Bet toji diena kaip atėjo, taip ir praėjo, palikdama apkalbų ir priekaištų "Kaip tu nepagimdei?".

Ne Ji renka datą, nors gydytojų numatytoji yra spalio devynioliktoji. Ji žino, kad vaikas gims tuomet, kai bus pats pasiruošęs, kai norės pamatyti belaukiančią mamytę ir nekantraujantį broliuką.

Paskutiniosiomis dienomis brolis nekantrauja, vis glosto, bučiuoja ir myluoja mamos pilvelį.

Spalio keturioliktoji - mamos gimimo diena. Prieš 22 metus ji atėjo į šį pasaulį. Šios dienos išvakarėse išėjo pasivaikščioti. Vaikščiojo ilgai, jai patiko rudens kvapas ir auksaspalvių medžių lapų vainikai virš galvos. Ji nežinojo, kad kitą dieną jau sūpuos savo ilgai lauktą kūdikį.

Anksti ryte Ji pabudo nuo menkų skausmų ir suprato - šiandien gims jos vaikas. Jai teks dalintis savo gimimo diena, kad ir kaip Ji to nenorėjo.

Ji kentė skausmus, užeinančius kas dešimt - septynias minutes. Žinojo kad vandenims nenubėgus, nereikia skubėti. Galvojo dar pasnausianti,o atsikėlus dar ir gimtadienio torto paragausianti.

Bet ir vėl- žmogus planuoja, Dievas juokiasi.

Apie šeštą valandą ryto pamačiusi tekantį kraują, apmirė iš baimės - šito ji nesitikėjo. Vis dar drebančiomis rankomis susirinko senai sukrautas rankines ir išvažiavo į ligoninę.

Ten apsimiegojusi sesutė ilgai tvarkė popierius. O jau beveik septynios, skausmai dažnėja ir pasirodo kas keturias minutes.

Pagaliau leidžiama į gimdymo skyrių. Ten dar viena pusiau mieganti sesutė nuveda į palatą, duoda specialius marškinius. Ji, pagauta euforijos kad JAU, net ne ta puse apsirengia. "Iškirpimas turi būti priekyje, o ne gale", - primena sesutė.

Gydytoja nusiveda patikrai, verdiktas - septyni centimetrai.

Prakerpami vandenys, ir jau nebe nėščioji, o gimdyvė vedama į gimdyklą.
Skausmas nemenkas- norisi atsikąsti ir paragauti palangės. Bet Ji laikosi, kvėpuoja, pūškuoja.

Vis užbėga sesutė su klausimu "Ar jau nori stumti?". Ne. Ji nenori stumti. Ji nori įjungti pauzę ir pailsėti, gal kiek pamiegoti, ir bent kąsnelį paragauti savo gimtadienio torto.

Akušerė klausia, kas namuose laukia? „Sūnus", – atsako. Šyptelėjusi pasako, kad dabar gims sesutė. Taip, gerai būtų, Jos svajonės išsipildytų.

Gydytojai patikrinus vėl - pilnas atsidarymas. Stumiam.

Bet Jai nepatogu - kaip Ji su tokiu pilvu sulankstys tas kojas taip, kaip reikia? Akušerė drąsina - visos išlanksto, ir Tu išlankstysi.

Pirmas stūmimas - pro šalį. Per trejus metus Ji visai pamiršo, ką reiškia stumti.

Akušerė drąsina ir moko, kaip reikia kvėpuoti.

Antras stūmis - Ji jaučia, kaip gimdymo takais atslenka Jos mažylis.

Trečias stūmimas - Jis jau matosi.

Su ketvirtu pasigirsta komentarai apie labai plaukuotą galvutę. Gydytoja su akušere vis spėja kad gims mergaitė.

Penktas stūmimas - "Galvelė jau užgimė, kvėpuok."

Šeštas - viskas...

Visas pasaulio laikas tarsi apmirė, gydytojos, akušerės balsai liko toli toli, lyg už stiklinės sienos. Ausys lyg vandens pripiltos- nieko negirdi, tik ir laukia vienintelio - kūdikio riksmo.

Ir štai jis, plonas balselis, paliečia Jos ausis, šiltas ir šlapias kūnelis priglunda prie krūtinės. Tas kvapas, naujo gyvenimo kvapas. Tas šiltas gniužulėlis, besirangantis ir ieškantis krūties, bejėgis mažylis...

Pagaliau Ji grįžta į šį pasaulį, garsai vėl užgulė ausis- aplinkiniai balsai ir sveikinimai sulaukus dukrytės. Stop. Dukra? Ji netikėdama pakelia antklodę ir įdėmiai apžiūri savo vaiką. Taip, tikrai dukrytė. Svajonių išsipildymas.

Ir jos paliekamos valandai, kad abi pažintų viena kitą. Maža plaukuota galvytė, rausvas ir užtinęs veidelis, maži suspausti kumštukai. Tai Jos stebuklas. Ir Ji nenori dalintis.

Tylią ir harmoningą akimirką sudrumsčia sesutės balsas. Reikia kūdikį pasverti.

Rugilė sveria 3.590 kg, ūgis 51cm. Kažkam tai tik statistika, bet Jai tai įsimintiniausi skaičiai.

Mergytė gimė 7.35 ryto. Nuostabiausia gimtadienio dovana.

Dabar Ji džiaugiasi, kad gali dalintis savo gimimo diena su dukra. Tai Jų diena. Ir Jos nori dalintis tarpusavyje. Dabar spalio keturioliktąją Jos Abi ragaus gimtadienio tortą.

Simona

Gimdymų istorijų laukiame el.paštu tavovaikas@delfi.lt. Pasidalinkite savo patirtimi, padrąsinkite būsimas mamas ir padėkite tinkamai pasiruošti svarbiai gyvenimo dienai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.