Pagimdžiau praėjus 26 valandoms nuo pirmųjų sąrėmių (skaitytojos istorija)

 (6)
Laukiame ir jūsų gimdymo istorijų, elektroniniu paštu tavovaikas@delfi.lt. Šįkart mums parašiusi Justina primena seną tiesą – prieš gimdymą galima turėti įvairiausių nuostatų ir planų, tačiau gimdymas visada būna neprognozuojamas, todėl labai svarbu pasitikėti šalia esančiais profesionalais – medikais.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Perskaičiusi "Tavo vaikas" skaitytojos Akvilės straipsnį (Epidūrinis nuskausminimas nėra moters silpnumo požymis) taip pat panorau Jums parašyti, papasakoti savo gimdymo istoriją ir taip kartu pritarti Akvilės nuomonei. 

Kiekviena būsima gimdyvė jaučia ir žino, kaip ji norės ir kaip sugebės pasitikti užgimstančią gyvybę, o esama mama jaučia ir žino, kas jos kūdikiui yra geriausia. Todėl reikia išlikti tolerantiškiems ir gerbti kiekvienos būsimos ir esamos mamos sprendimus. Ekologija ir natūralizmas - tikrai šaunus, geras ir šiuo metu labai populiarus gyvenimo būdas, deja, kartais susiklosto tokios gyvenimo situacijos, kuomet tik gydytojų darbas ir vaistai gali padėti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kurie Zodiako ženklai iš prigimties yra geri tėčiai ir mamos
Renkame šauniausią 2014 metų TAVO VAIKO žurnalo viršelį

Gimdymo terminas buvo birželio pradžioje. Nėštumas buvo labai geras ir malonus, todėl ir gimdymo laukiau su malonumu. Tuo labiau, jog naiviai tikėjau, kad gimdysiu taip lengvai ir greitai, kaip mano mama. Deja, buvau naivi... 

Gimdymo termino dieną atvykau į Vilniaus gimdymo namus pas savo gydytoją patikrai. Toli gražu, jokių požymių dar nebuvo matyti. Su gydytoju dar apkalbėjome, kad jeigu per savaitę nepagimdysiu, tuomet guldys į ligoninę ir pradės skatinti gimdymą. Bet, prieš išeinant, gydytojas sumanė pajuokauti, pasakydamas: "nu va, man baigsis ryte mano darbo pamaina, o Justė atvažiuos jau su krepšiais pas mane gimdyti". O mano vyras, mėgstantis planuotis ir norėdamas, kad pagimdyčiau per savaitgalį, paklausė gydytojo, kaip čia viską paskubinti. Gydytojas juokais atsakė: "atsipalaiduokit vakare, tu išgerk alaus bokalą, žmonai nupirk giros". Gražiai pasijuokėm ir išvažiavom namo. Vakare ramiai pasisėdėjom su kaimynais, kas alaus, o kas giros po taurę išlenkė... 

Ir matyt tas atsipalaidavimas padarė savo, o gal psichologiškai buvau nusistačius, kad turiu gimdyti, nes jau terminas atėjo. Ir 3 valandą nakties pabudau pajutusi skausmus. Supratau, kad tai tikrai neparuošiamieji. Porą valandų dar leido pasnūduriuoti ir paryčiais jau pradėjome su vyru skaičiuoti sąrėmių dažnumą. Sąrėmiai labai greitai pasidarė reguliarūs ir kas kartą vis stiprėjo. Nuo 7 valandos ryto pradėjo kapsėti vandenys, kaip neužsuktas vandens čiaupas. Laukiau, kada pliūptels kaip iš kibiro, deja vis kapsėjo ir tekėjo maža srovele. 

Pasiskambinome savo gydytojui (buvau jau iš anksto sutarusi, kad gimdysiu pas jį), jis liepė skaičiuoti sąrėmius, stebėti vandenis ir dar ramiai būti namie, kol nepajausiu, kad jau noriu važiuoti. Atvažiavome į gimdymo namus 3 valandą dienos (praėjus 12 valandų nuo pirmųjų sąrėmių). Gimdos kaklelis buvo prasivėręs tik 1,5 cm ir nesusicentravęs, taigi supratau, kad veiklos dar kuriam laikui tikrai bus. Ir vis dar buvau pasiryžusi gimdyti be nuskausminamųjų. 

Mankštinausi, šokinėjau ant kamuolio, tupinėjau ir sukau dubenį kaip tikra sportininkė, padedama vyro. Gavau vaistų, leidžiančių pailsėti ir padėti kakleliui minkštėti ir atsidarinėti... deja, kaip 2 cm, taip 2 cm...O jėgų vis mažėjo ir mažėjo, vandenys vis tekėjo ir tekėjo. Bet kentėjau, stengiausi išlikti rami ir šypsotis. Apie 10 valandą vakaro pradėjo leisti skatinamuosius, nes jau ilgiau tempti nebuvo galima, kadangi vaikui vandenų jau buvo per mažai. Jėgos išseko, ir gydytojas su akušere patarė man, kad suleidus epidūrą, kaklelis dar greičiau atsivertų, aš be skausmo pailsėsiu ir turėsiu jėgų pagimdyti vaikelį. 

12 valandą nakties jau buvau prašviesėjusiomis akimis, atsigavusiomis jėgomis. Jaučiau gimdos susitraukimus be jokių skausmų, buvau guvi ir energinga. Nors gydytojas jau buvo pasiruošęs ekstra cezariui, patikrinus mane, kaklelis jau buvo atsivėręs 8 cm. Taigi neužilgo pradėjau jausti ir savo vaikelį, kuris jau pagaliau norėjo ateiti į pasaulį. 

Pagimdžiau 4 val. 30 min. paryčiais, praėjus daugiau maždaug 26 valandoms nuo pirmųjų sąrėmių. Gimdymo pabaiga man buvo palaima, nes su dideliu malonumu ir susikaupimu jaučiau kiekvieną mažylio žingsnį manyje ir artėjimą į pasaulį, o šis jausmas - nuostabus, nes jo neužgožė jokie baisūs skausmai. Tai nepakartojama patirtis – ir 20 valandų skausmingų sąrėmių, ir paskutinis gimdymo etapas be skausmo. 

Gimė nuostabus sūnus ir tada mano širdį užliejo neapsakoma palaima ir pilnatvė. Ačiū nuostabiam gydytojui ir jo komandai, ir ačiū, kad jų dėka, mano sūnaus gimimas man tapo maloniu prisiminimu. Ačiū mano vyrui, kuris buvo kantrus ir visą tą laiką buvo šalia ir palaikė mane. 

Todėl galiu drąsiai ir garsiai sakyti, džiaugiuosi, kad pagimdžiau su epidūrine nejautra! 

Justina

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (2)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.