Pagimdžiusi susirgau depresija ir praradau šeimą skaitytojos istorija

 (22)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Rimantei.
Pagimdžiusi susirgau depresija ir praradau šeimą <span style="color: #ff0000;"><sup>skaitytojos istorija</sup></span>
© Shutterstock nuotr.

Ne dėl dovanėlės, tiesiog šiaip, nutariau ir aš aprašyti savo gimdymo istorijas. Nemanau, kad jos kažkuo ypatingos ar išskirtinės. Tiesiog man abu mano gimdymai buvo nepakartojami.  Nepaisant to, ką iškentėjau, man tie prisiminimai yra vieni brangiausių.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dramatiška Emilio gyvenimo pradžia jo mamai primena baisų sapną
Stilingiausia mama pramogų pasaulyje: kas ji?

Pirmasis nėštumas

Dar ir šiandien pamenu tą jausmą, kai sužinojau, kad po krūtine plazda mano vaikelio širdis. Nuo pat pirmų akimirkų ėmiau jaustis "tikra nėštuke". Kaip ir dauguma besilaukiančiųjų, jaučiau pykinimą, nugaros skausmą, dažnai vaikščiojau į „gerą vietelę" naktimis. Aš netgi didžiavausi savo nėštumu! Artėjant numatytam gimdymo terminui, ėmiau klausinėtis bei domėtis ligoninėmis, nes norėjau išsirinkti vietą, kur man pačiai gimdyti norėtųsi labiausiai. Pasirinkau vieną įstaigą Vilniuje, susitariau su  gydytoja. Na, ir prasidėjo laukimas...

Gimdymas ne ten, kur planuota

Likus savaitei iki numatytos datos, nuvykome aplankyti uošvių į kitą miestą. Kadangi jis buvo netoli nuo Vilniaus, maniau, spėsiu grįžti. Lyg tyčia, vakare nubėgo vandenys. Pasakiau tai vyrui, o šis ėmė rėkti: "Mama ateik!"  Anyta buvo namie, todėl pasiūlė nerizikuoti ir nevažiuoti į Vilnių. Buvome taip susijaudinę, jog netrukus teks patirti "kažkokį didį" įvykį, kad nebekilo minties rizikuoti ir vykti į savo miestą. Nutarėme kuo skubiau lėkti į Ukmergės ligoninę. O ten - skatinimas, siaubingi skausmai, aimanos, ašaros, maldavau kažką daryti. Atlikus epidurinę nejautrą, pasijaučiau lyg devintam danguje. Dingo baimė, skausmas, atsipalaidavau.

Depresija po gimdymo

Po po valandos gimė mažuliukė dukrytė... Tačiau viskas tuo nesibaigė. Jaučiausi pavargusi, nes skausmas iki nejautros kankino mane 8 valandas. Norėjau miego, tačiau negalėjau užmigti... Akyse kaupėsi ašaros, norėjau paimti dukrytę ant rankų, bet nebuvo jėgų. Jaučiausi beviltiškai...

Atsitokėjau gal po savaitės, kai grįžome namo. Mėginau kabintis į gyvenimą, lyg iš naujo, tačiau niekur nebebuvo gera. Mylėjau savo dukrytę be proto, tačiau nesuvokiau, kad man prasidėjo depresija.

Tesėsi ji ilgai, metus, tada ėmiausi ją gydytis. Iki tol nepriėmiau niekieno pagalbos, artimieji nuo manęs pavargo. Kai praradau šeimą, tik tada susiėmiau į rankas. Tačiau laiko atsukti nebegalėjau.

Antrasis nėštumas

Praėjo keleri metai, sukūriau naują šeimą. Ryžausi gimdyti dar kartą. Vyresnioji mergaitė tada buvo šešerių. Nėštumas, priešingai nei pirmasis, buvo itin sunkus. Ligoninės, kraujavimai, vaistai, gulimas režimas... Kai tik geriau jausdavausi, iškart lėkdavau pas specialistę konsultuotis, nes baiminausi dėl dar vienos depresijos, kuri gali ištikti po gimdymo.

Šįkart viskas vyko daug paprasčiau. Gimdymas prasidėjo 20 dienų anksčiau, negu buvo numatyta. Pirmas pora valandų viskas vyko savaime, skausmas nebuvo toks plėšiantis. Gimdymo eigoje paaiškėjo, jog reiks vėl skatinti... Šįkart iškart pasitariau su gydytoja ir vėl pasinaudojau epidurinės nejautros pagalba. Gimdymo metu žiūrėjau televizorių, kalbėjausi telefonu su mama, dukrele. O svarbiausia - šypsojausi, jaučiausi labai patikimose rankose, jaučiau, kaip manimi rūpinasi vyras ir personalas. Pagimdžiau gana sklandžiai, jei taip galima pasakyti.

Antrasis gimdymas buvo perpus trumpesnis ir lengvesnis, nei pirmasis. Jis tetruko vos 5 valandas. Kitą rytą vis laukiau, kada vėl pradėsiu verkti, vis galvojau ir, prisipažinsiu, bijojau, kada gi vėl prasidės nerimas, neramios mintys, prislėgtumas. Ir ką? Nenutiko nieko! Iki pat šios dienos depresija man nepasikartojo, mergytė auga sveika ir linksma.

Kad ir kaip viskas buvo, man gimdymas - didelis stebuklas. Nepaisant to, ką iškenčiau jo metu ar po jo, tai yra niekas, lyginant su tuo, ką turiu šiandien - dvi nuostabias dukrytes.

Rimantė

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (236)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (2)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (30)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?