Pagimdžiusi susirgau depresija ir praradau šeimą skaitytojos istorija

 (22)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Rimantei.
Pagimdžiusi susirgau depresija ir praradau šeimą <span style="color: #ff0000;"><sup>skaitytojos istorija</sup></span>
© Shutterstock nuotr.

Ne dėl dovanėlės, tiesiog šiaip, nutariau ir aš aprašyti savo gimdymo istorijas. Nemanau, kad jos kažkuo ypatingos ar išskirtinės. Tiesiog man abu mano gimdymai buvo nepakartojami.  Nepaisant to, ką iškentėjau, man tie prisiminimai yra vieni brangiausių.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dramatiška Emilio gyvenimo pradžia jo mamai primena baisų sapną
Stilingiausia mama pramogų pasaulyje: kas ji?

Pirmasis nėštumas

Dar ir šiandien pamenu tą jausmą, kai sužinojau, kad po krūtine plazda mano vaikelio širdis. Nuo pat pirmų akimirkų ėmiau jaustis "tikra nėštuke". Kaip ir dauguma besilaukiančiųjų, jaučiau pykinimą, nugaros skausmą, dažnai vaikščiojau į „gerą vietelę" naktimis. Aš netgi didžiavausi savo nėštumu! Artėjant numatytam gimdymo terminui, ėmiau klausinėtis bei domėtis ligoninėmis, nes norėjau išsirinkti vietą, kur man pačiai gimdyti norėtųsi labiausiai. Pasirinkau vieną įstaigą Vilniuje, susitariau su  gydytoja. Na, ir prasidėjo laukimas...

Gimdymas ne ten, kur planuota

Likus savaitei iki numatytos datos, nuvykome aplankyti uošvių į kitą miestą. Kadangi jis buvo netoli nuo Vilniaus, maniau, spėsiu grįžti. Lyg tyčia, vakare nubėgo vandenys. Pasakiau tai vyrui, o šis ėmė rėkti: "Mama ateik!"  Anyta buvo namie, todėl pasiūlė nerizikuoti ir nevažiuoti į Vilnių. Buvome taip susijaudinę, jog netrukus teks patirti "kažkokį didį" įvykį, kad nebekilo minties rizikuoti ir vykti į savo miestą. Nutarėme kuo skubiau lėkti į Ukmergės ligoninę. O ten - skatinimas, siaubingi skausmai, aimanos, ašaros, maldavau kažką daryti. Atlikus epidurinę nejautrą, pasijaučiau lyg devintam danguje. Dingo baimė, skausmas, atsipalaidavau.

Depresija po gimdymo

Po po valandos gimė mažuliukė dukrytė... Tačiau viskas tuo nesibaigė. Jaučiausi pavargusi, nes skausmas iki nejautros kankino mane 8 valandas. Norėjau miego, tačiau negalėjau užmigti... Akyse kaupėsi ašaros, norėjau paimti dukrytę ant rankų, bet nebuvo jėgų. Jaučiausi beviltiškai...

Atsitokėjau gal po savaitės, kai grįžome namo. Mėginau kabintis į gyvenimą, lyg iš naujo, tačiau niekur nebebuvo gera. Mylėjau savo dukrytę be proto, tačiau nesuvokiau, kad man prasidėjo depresija.

Tesėsi ji ilgai, metus, tada ėmiausi ją gydytis. Iki tol nepriėmiau niekieno pagalbos, artimieji nuo manęs pavargo. Kai praradau šeimą, tik tada susiėmiau į rankas. Tačiau laiko atsukti nebegalėjau.

Antrasis nėštumas

Praėjo keleri metai, sukūriau naują šeimą. Ryžausi gimdyti dar kartą. Vyresnioji mergaitė tada buvo šešerių. Nėštumas, priešingai nei pirmasis, buvo itin sunkus. Ligoninės, kraujavimai, vaistai, gulimas režimas... Kai tik geriau jausdavausi, iškart lėkdavau pas specialistę konsultuotis, nes baiminausi dėl dar vienos depresijos, kuri gali ištikti po gimdymo.

Šįkart viskas vyko daug paprasčiau. Gimdymas prasidėjo 20 dienų anksčiau, negu buvo numatyta. Pirmas pora valandų viskas vyko savaime, skausmas nebuvo toks plėšiantis. Gimdymo eigoje paaiškėjo, jog reiks vėl skatinti... Šįkart iškart pasitariau su gydytoja ir vėl pasinaudojau epidurinės nejautros pagalba. Gimdymo metu žiūrėjau televizorių, kalbėjausi telefonu su mama, dukrele. O svarbiausia - šypsojausi, jaučiausi labai patikimose rankose, jaučiau, kaip manimi rūpinasi vyras ir personalas. Pagimdžiau gana sklandžiai, jei taip galima pasakyti.

Antrasis gimdymas buvo perpus trumpesnis ir lengvesnis, nei pirmasis. Jis tetruko vos 5 valandas. Kitą rytą vis laukiau, kada vėl pradėsiu verkti, vis galvojau ir, prisipažinsiu, bijojau, kada gi vėl prasidės nerimas, neramios mintys, prislėgtumas. Ir ką? Nenutiko nieko! Iki pat šios dienos depresija man nepasikartojo, mergytė auga sveika ir linksma.

Kad ir kaip viskas buvo, man gimdymas - didelis stebuklas. Nepaisant to, ką iškenčiau jo metu ar po jo, tai yra niekas, lyginant su tuo, ką turiu šiandien - dvi nuostabias dukrytes.

Rimantė

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?