Pastojusi sužinojo, kad serga vėžiu mamos istorija

 (1)
Moteriai atlikta krūties pašalinimo operacija praėjus pusvalandžiui po gimdymo. 40-metei Sarah Williams nėštumo metu buvo diagnozuotas vėžys, o praėjus vos pusvalandžiui po gimdymo atlikta mastektomija.
gimdymas, naujagimis, mama,motinystė, kūdikis, gimdymo namai
© Shutterstock nuotr.

S. Williams visų pirma buvo atlikta planinė Cezario operacija, kurios metu gimė jos sūnus Joshua, o po pusvalandžio toje pačioje operacinėje jai buvo pašalinta krūtis.

Nėštumo metu moteriai Wrexham Maelor ligoninėje Šiaurės Velse buvo atlikti penki chemoterapijos kursai.

Krūties vėžys S. Williams buvo diagnozuotas pernai, kai ji pradėjo lauktis antrojo vaiko.

Dviejų vaikų mama su siaubu prisimena, ką jai teko patirti:

„Kai man pasakė, kad sergu vėžiu, patyriau šoką. Buvau 20 savaičių nėščia, ir vis galvojau: „O kas nutiks kūdikiui?“ Labai bijojau jį prarasti. Nors jaučiausi saugiose rankose, tai buvo baisiausia patirtis mano gyvenime – chemoterapija, kai viduje nešiojau spurdantį džiaugsmo kamuolėlį.“

Wrexham Maelor ligoninės gydytojai moteriai sudarė kiek įmanoma saugiausią gydymo planą, kad kuo mažiau pakenktų negimusiam kūdikiui.

Spalio mėnesį ji buvo nugabenta į ligoninę Cezario operacijai, ir pagimdė berniuką.

Po pusvalandžio toje pačioje operacinėje jai buvo atlikta mastektomija bei operacija, kurios metu buvo pašalinti 29 limfiniai mazgai, 22-uose iš kurių buvo rasta gyvybingų vėžinių ląstelių.

Po Joshua gimimo, moteriai buvo atlikti dar trys chemoterapijos kursai bei radioterapija.

S. Williams, kuri dar turi dukrą Sashą, pasakoja:

„Chemoterapija buvo košmaras ir fizine, ir psichologine prasme, tačiau ji buvo veiksminga – ačiū Dievui, auglys sumažėjo. Labiausiai mane sekino baimė prarasti kūdikį ir neišgyventi pačiai bei nepamatyti, kaip auga mano mažoji Sasha. Iš visų jėgų stengiausi stumti tokias mintis šalin ir susikoncentruoti į gydymą.“

Porai ilgai nesisekė susilaukti antro vaiko, jie išbandė apvaisinimą mėgintuvėlyje (IVF), kuris taip pat buvo nesėkmingas. Galiausiai Sarah pastojo natūraliai, bet greit poros džiaugsmą aptemdė nerimas, kai ji pastebėjo pokyčius vienoje krūtyje.

Iš pradžių moteris pagalvojo, kad šie pokyčiai atsirado dėl IVF procedūros, tačiau atlikus tyrimus paaiškėjo, jog tai vėžys.

„Labai nustebau, nes iki diagnozės nesijaučiau blogai, – sako S. Williams. – Nebuvo jokių įspėjančių ženklų. Dabar jaučiuosi laimės kūdikis. Turime gražuolę dukrą ir nuostabų kūdikį. Negaliu patikėti, kad vos prieš kelis mėnesius galėjau visko netekti. Niekad taip nevertinau gyvenimo, kaip dabar.“

Parengta pagal britų dienraštį „Daily Mail“.

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Tavo vaikas“ prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vyras gimdyme – už ar prieš? (61)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (7)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.