Pastojusi sužinojo, kad serga vėžiu mamos istorija

 (1)
Moteriai atlikta krūties pašalinimo operacija praėjus pusvalandžiui po gimdymo. 40-metei Sarah Williams nėštumo metu buvo diagnozuotas vėžys, o praėjus vos pusvalandžiui po gimdymo atlikta mastektomija.
gimdymas, naujagimis, mama,motinystė, kūdikis, gimdymo namai
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

S. Williams visų pirma buvo atlikta planinė Cezario operacija, kurios metu gimė jos sūnus Joshua, o po pusvalandžio toje pačioje operacinėje jai buvo pašalinta krūtis.

Nėštumo metu moteriai Wrexham Maelor ligoninėje Šiaurės Velse buvo atlikti penki chemoterapijos kursai.

Krūties vėžys S. Williams buvo diagnozuotas pernai, kai ji pradėjo lauktis antrojo vaiko.

Dviejų vaikų mama su siaubu prisimena, ką jai teko patirti:

„Kai man pasakė, kad sergu vėžiu, patyriau šoką. Buvau 20 savaičių nėščia, ir vis galvojau: „O kas nutiks kūdikiui?“ Labai bijojau jį prarasti. Nors jaučiausi saugiose rankose, tai buvo baisiausia patirtis mano gyvenime – chemoterapija, kai viduje nešiojau spurdantį džiaugsmo kamuolėlį.“

Wrexham Maelor ligoninės gydytojai moteriai sudarė kiek įmanoma saugiausią gydymo planą, kad kuo mažiau pakenktų negimusiam kūdikiui.

Spalio mėnesį ji buvo nugabenta į ligoninę Cezario operacijai, ir pagimdė berniuką.

Po pusvalandžio toje pačioje operacinėje jai buvo atlikta mastektomija bei operacija, kurios metu buvo pašalinti 29 limfiniai mazgai, 22-uose iš kurių buvo rasta gyvybingų vėžinių ląstelių.

Po Joshua gimimo, moteriai buvo atlikti dar trys chemoterapijos kursai bei radioterapija.

S. Williams, kuri dar turi dukrą Sashą, pasakoja:

„Chemoterapija buvo košmaras ir fizine, ir psichologine prasme, tačiau ji buvo veiksminga – ačiū Dievui, auglys sumažėjo. Labiausiai mane sekino baimė prarasti kūdikį ir neišgyventi pačiai bei nepamatyti, kaip auga mano mažoji Sasha. Iš visų jėgų stengiausi stumti tokias mintis šalin ir susikoncentruoti į gydymą.“

Porai ilgai nesisekė susilaukti antro vaiko, jie išbandė apvaisinimą mėgintuvėlyje (IVF), kuris taip pat buvo nesėkmingas. Galiausiai Sarah pastojo natūraliai, bet greit poros džiaugsmą aptemdė nerimas, kai ji pastebėjo pokyčius vienoje krūtyje.

Iš pradžių moteris pagalvojo, kad šie pokyčiai atsirado dėl IVF procedūros, tačiau atlikus tyrimus paaiškėjo, jog tai vėžys.

„Labai nustebau, nes iki diagnozės nesijaučiau blogai, – sako S. Williams. – Nebuvo jokių įspėjančių ženklų. Dabar jaučiuosi laimės kūdikis. Turime gražuolę dukrą ir nuostabų kūdikį. Negaliu patikėti, kad vos prieš kelis mėnesius galėjau visko netekti. Niekad taip nevertinau gyvenimo, kaip dabar.“

Parengta pagal britų dienraštį „Daily Mail“.

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Tavo vaikas“ prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (2)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (30)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.