Pats sunkiausias buvo trečiasis gimdymas skaitytojos istorija

 (13)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Gitanai.
© Vida Press

Trys gimdymai iš anskto nesitarus

Esu gimdžiusi tris kartus,visus sėkmingai ir visus kartus su daktarais iš anksto nesitariau. Esu tos nuomonės, kad tai yra jų darbas ir jie turi jį atlikti, bet kuriuo atveju gerai, už pinigus ar be jų. Visus kartus po gimdymo atsidėkojome daktarams, tiesa labai simboliškai, Bet tai jau buvo nuoširdi padėka.

Visi vaikiukai gimė Raudonojo kryžiaus ligoninėje, Vilniuje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Skaitytojos gimdymo istorija: nedarykite mano klaidos
Žinomos šeimos vaikams suteikia lietuviškos kilmės vardus

Pirmasis gimdymas

Pirmagimį gimdžiau ilgiausiai. Jau buvo praėjusi nustatyta gimdymo diena, tad vis važiavau į ligoninę apžiūrai. Praėjus penkioms dienoms po nustatyto termino man pasiūlė gimdyti su skatinamaisiais, sutikau, nes jau ir sunku buvo, ir neramu, kad nepernešiočiau kūdikėlio.

Išaušus 13 dienai, iš pat ryto mane pajungė prie aparatų, per kuriuos leido skatinamuosius. Dar daktaras sakė, kad galiu palaukti kitos dienos, kad būtų ne 13, bet aš dėl šios dienos nesu prietaringa, kaip tik mano gyvenime skaičius 3 yra laimingas, o kartu su juo ir 13. Tai nuo 8 ryto leido skatinamuosius, iš karto prasidėjo sąrėmiai.

Iš pradžių jie buvo pakenčiami, o kuo toliau, tuo buvo gražiau... Vakarėjant skausmas buvo toks geliantis, kad atrodė kūnas suplyš, tiesiog norėjosi, kad kas paimtų ir išimtų vaikelį. Šalia buvo ir vyras, ir mano mama, jie padėjo man masažais, morališkai. Kai jau atėjo laikas stumti, tada viskas vyko labai greitai, dešimt minučių, ir leliukas jau buvo gimęs. Tuo metu dar nedėjo jų mamai ant krūtinės, tad mano akivaizdoje, kol man viską toliau tvarkė, jis buvo nuvalytas, suvystytas ir tik tada prineštas prie manęs. Paskui nuvežė mane į palatą po kurio laiko atnešė mūsų berniuką ir visą laiką mes buvome kartu. Maitinau iš karto pati, jaučiausi drąsi, tad pagalbos man kaip ir nereikėjo.

Antrasis gimdymas

Antras gimdymas buvo po 3,5 metų. Vėl praėjo gimdymo termino data, vėl pati važiavau į ligoninę, po kurio laiko pasiūlė atvažiuoti iš ryto ir gimdyti. Nuleido man vandenis ir jau ruošėsi leisti skatinamuosius, bet tada gimdymas prasidėjo savaime. Tuo metu dar vyras buvo darbe, tai paskambinau prašydama kuo greičiau atvažiuoti, nes jau gimdau.

Gimė greitai, tik iki šiol pamenu, kad buvo labai nepatogu: daktarė mano kojas sustatė taip, kaip joms būtų patogu, bet man tokia padėtis buvo labai nepatogi. Laimė, viskas baigėsi greitai ir gerai.

Mane nuvežė į palatą, o vyras pasiliko su naujagimiu, prie vyro jį nuvalė, aprengė, ir tada abu atėjo pas mane, vėl buvome kartu, maitinau pati. Viskas buvo gerai.

Trečiasis gimdymas

Trečiasis gimdymas, na, ir ką - vėl numatyta gimdymo data seniai praėjo. Arba man datas ne taip nustato, arba leliukams taip gerai pas mane, kad nenori išlįsti. Savaitę važinėjau į ligoninę, kol pagaliau man pasakė, kad atvažiuočiau rytoj ir tada gimdysiu.

Atvažiavau, nuleido man vandenis ir spėjo, kad greitai pagimdysiu, juk trečias vaikas... Tuo metu pasikeitė pamaina. Atėjo kita daktarė, kuri suleido man skatinamųjų. Šiandien suprantu, kad to nereikėjo, geriau jau būčiau palaukusi valandėlę, kol sąrėmiai patys prasidės, nes su skatinamaisiais labai skauda. Jei yra galimybė gimdyti be jų, geriau nesirinkti, nes kai yra priverstinai skatinama, kūnas tarsi plėšomas į gabalus.

Šis, trečiasis gimdymas, buvo pats sunkiausias iš visų, nors sąrėmiai netruko ilgai, bet daktarė man ten tokią dozę paskyrė, kad linkiu jai pačiai niekada tokio skausmo nepatirti... Natūraliai kitaip skauda, o čia atrodo, kad vaikas „išeis" su visais tavo organais per pilvo sieną.

Atėjus stūmimo laikui, susirinko pulkas žiūrovų - kelios akušerės, praktikantė. Atrodo, kai tiek akių žiūri, negalėčiau nieko prie jų padaryti, net valgyti, bet kadangi buvo užvaldęs nepakeliamas skausmas, tada buvo viskas nesvarbu, svarbu - greičiau pagimdyti.

Jei dar gimdysiu, tik be nuskausminamųjų

Vaikutis buvo didelis, svėrė 4100 gramų, aišku, tai sužinojau tik pagimdžiusi. Pagimdžiau pati, niekas neplyšo, bet gimdymas buvo labai sunkus. Labai ilgai stūmiau, kai jau išlindo galvutė, o tada kūnelis, tapo tylu, tylu, vaikutį paguldė ant naujagimių stalo, visi pribėgo prie jo... Guliu ir nesuprantu, kas darosi, ašaros tik rieda. O dukrytei buvo virkštelė apsivyniojusi, todėl ji buvo uždususi, teko daryti dirbtinį kvėpavimą. Viskas baigėsi gerai, mūsų mažytė atsigavo.

Paskui kelias dienas tai prisiminusi vis apsiverkdavau... Pasirodo, kaip galima lengvai netekti savo leliuko... Gerai, kad buvo profesionalus personalas ir tinkamai į viską reagavo. Tada mažylę prie manęs sutvarkė ir padavė, kad žįstų krūtį. Po kelių dienų grįžome namo.

Visi gimdymai buvo panašūs ir tuo pačiu skirtingi. Bet jei dar tektų gimdyti, tai tik be skatinamųjų.

Gitana

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (7)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.