Pats sunkiausias buvo trečiasis gimdymas skaitytojos istorija

 (13)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Gitanai.
Pats sunkiausias buvo trečiasis gimdymas <span style="color: #ff0000;"><sup>skaitytojos istorija</sup></span>
© AOP nuotr.

Trys gimdymai iš anskto nesitarus

Esu gimdžiusi tris kartus,visus sėkmingai ir visus kartus su daktarais iš anksto nesitariau. Esu tos nuomonės, kad tai yra jų darbas ir jie turi jį atlikti, bet kuriuo atveju gerai, už pinigus ar be jų. Visus kartus po gimdymo atsidėkojome daktarams, tiesa labai simboliškai, Bet tai jau buvo nuoširdi padėka.

Visi vaikiukai gimė Raudonojo kryžiaus ligoninėje, Vilniuje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Skaitytojos gimdymo istorija: nedarykite mano klaidos
Žinomos šeimos vaikams suteikia lietuviškos kilmės vardus

Pirmasis gimdymas

Pirmagimį gimdžiau ilgiausiai. Jau buvo praėjusi nustatyta gimdymo diena, tad vis važiavau į ligoninę apžiūrai. Praėjus penkioms dienoms po nustatyto termino man pasiūlė gimdyti su skatinamaisiais, sutikau, nes jau ir sunku buvo, ir neramu, kad nepernešiočiau kūdikėlio.

Išaušus 13 dienai, iš pat ryto mane pajungė prie aparatų, per kuriuos leido skatinamuosius. Dar daktaras sakė, kad galiu palaukti kitos dienos, kad būtų ne 13, bet aš dėl šios dienos nesu prietaringa, kaip tik mano gyvenime skaičius 3 yra laimingas, o kartu su juo ir 13. Tai nuo 8 ryto leido skatinamuosius, iš karto prasidėjo sąrėmiai.

Iš pradžių jie buvo pakenčiami, o kuo toliau, tuo buvo gražiau... Vakarėjant skausmas buvo toks geliantis, kad atrodė kūnas suplyš, tiesiog norėjosi, kad kas paimtų ir išimtų vaikelį. Šalia buvo ir vyras, ir mano mama, jie padėjo man masažais, morališkai. Kai jau atėjo laikas stumti, tada viskas vyko labai greitai, dešimt minučių, ir leliukas jau buvo gimęs. Tuo metu dar nedėjo jų mamai ant krūtinės, tad mano akivaizdoje, kol man viską toliau tvarkė, jis buvo nuvalytas, suvystytas ir tik tada prineštas prie manęs. Paskui nuvežė mane į palatą po kurio laiko atnešė mūsų berniuką ir visą laiką mes buvome kartu. Maitinau iš karto pati, jaučiausi drąsi, tad pagalbos man kaip ir nereikėjo.

Antrasis gimdymas

Antras gimdymas buvo po 3,5 metų. Vėl praėjo gimdymo termino data, vėl pati važiavau į ligoninę, po kurio laiko pasiūlė atvažiuoti iš ryto ir gimdyti. Nuleido man vandenis ir jau ruošėsi leisti skatinamuosius, bet tada gimdymas prasidėjo savaime. Tuo metu dar vyras buvo darbe, tai paskambinau prašydama kuo greičiau atvažiuoti, nes jau gimdau.

Gimė greitai, tik iki šiol pamenu, kad buvo labai nepatogu: daktarė mano kojas sustatė taip, kaip joms būtų patogu, bet man tokia padėtis buvo labai nepatogi. Laimė, viskas baigėsi greitai ir gerai.

Mane nuvežė į palatą, o vyras pasiliko su naujagimiu, prie vyro jį nuvalė, aprengė, ir tada abu atėjo pas mane, vėl buvome kartu, maitinau pati. Viskas buvo gerai.

Trečiasis gimdymas

Trečiasis gimdymas, na, ir ką - vėl numatyta gimdymo data seniai praėjo. Arba man datas ne taip nustato, arba leliukams taip gerai pas mane, kad nenori išlįsti. Savaitę važinėjau į ligoninę, kol pagaliau man pasakė, kad atvažiuočiau rytoj ir tada gimdysiu.

Atvažiavau, nuleido man vandenis ir spėjo, kad greitai pagimdysiu, juk trečias vaikas... Tuo metu pasikeitė pamaina. Atėjo kita daktarė, kuri suleido man skatinamųjų. Šiandien suprantu, kad to nereikėjo, geriau jau būčiau palaukusi valandėlę, kol sąrėmiai patys prasidės, nes su skatinamaisiais labai skauda. Jei yra galimybė gimdyti be jų, geriau nesirinkti, nes kai yra priverstinai skatinama, kūnas tarsi plėšomas į gabalus.

Šis, trečiasis gimdymas, buvo pats sunkiausias iš visų, nors sąrėmiai netruko ilgai, bet daktarė man ten tokią dozę paskyrė, kad linkiu jai pačiai niekada tokio skausmo nepatirti... Natūraliai kitaip skauda, o čia atrodo, kad vaikas „išeis" su visais tavo organais per pilvo sieną.

Atėjus stūmimo laikui, susirinko pulkas žiūrovų - kelios akušerės, praktikantė. Atrodo, kai tiek akių žiūri, negalėčiau nieko prie jų padaryti, net valgyti, bet kadangi buvo užvaldęs nepakeliamas skausmas, tada buvo viskas nesvarbu, svarbu - greičiau pagimdyti.

Jei dar gimdysiu, tik be nuskausminamųjų

Vaikutis buvo didelis, svėrė 4100 gramų, aišku, tai sužinojau tik pagimdžiusi. Pagimdžiau pati, niekas neplyšo, bet gimdymas buvo labai sunkus. Labai ilgai stūmiau, kai jau išlindo galvutė, o tada kūnelis, tapo tylu, tylu, vaikutį paguldė ant naujagimių stalo, visi pribėgo prie jo... Guliu ir nesuprantu, kas darosi, ašaros tik rieda. O dukrytei buvo virkštelė apsivyniojusi, todėl ji buvo uždususi, teko daryti dirbtinį kvėpavimą. Viskas baigėsi gerai, mūsų mažytė atsigavo.

Paskui kelias dienas tai prisiminusi vis apsiverkdavau... Pasirodo, kaip galima lengvai netekti savo leliuko... Gerai, kad buvo profesionalus personalas ir tinkamai į viską reagavo. Tada mažylę prie manęs sutvarkė ir padavė, kad žįstų krūtį. Po kelių dienų grįžome namo.

Visi gimdymai buvo panašūs ir tuo pačiu skirtingi. Bet jei dar tektų gimdyti, tai tik be skatinamųjų.

Gitana

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (1)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (87)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą? (8)

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą?
Bijoti – natūralu ir žmogiška, bet baimės akys didelės, tad dažnai situaciją piešiame daug tamsesnėmis spalvomis, nei ji yra iš tiesų.

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui
Šiemet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir UNICEF paskelbta Naujagimiui palankios ligoninės iniciatyva mini 25-erių metų jubiliejų.

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas
Sudėtingas nėštumas, daug išgyvenimų, fizinio ir dvasinio skausmo, ne ką paprastesnis ir gimdymas – vien jau tai, kad gimusi mergytė nekvėpavo... Prisiminusi visa tai Žydra Mikalauskė sako, kad kojos lūžis, palyginti su skausmu, kurį teko ištverti, – niekai. Ir nepaliauja šypsotis.

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu (14)

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu
Po gimdymo virkštelė, jungusi mamą su kūdikiu, tampa nebereikalinga ir yra išmetama. Tačiau viena įmonė sugalvojo netradicinį jų panaudojimo būdą.

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai (11)

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai
Amerikietė Claudette Cook savo vėlyvą nėštumą vadina Dievo dovana ir sako, kad vaikų gimimas į jų namus atnešė didžiulį džiaugsmą.

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus (34)

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus
Kristina Lukošiūtė-Balslev (29 m.) su vyru Simon Balslev (32 m) ir dviem vaikučiais gyvena Danijoje. „Nėštumo priežiūra čia – puiki, gimdymai praėjo ramiai, esu labai patenkinta", – sako Kristina. Kas Danijoje kitaip nei pas mus?

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk (13)

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk
Nepaisant to, kad pastaraisiais metais beveik trečdalis vaikų gimsta po cezario pjūvio operacijos, vis dar gajūs įvairūs su šia procedūra susiję mitai.

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje? (30)

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje?
Ne paslaptis, kad nemažai mamų prieš gimdymą susiranda patikimą gydytoją, susitaria ir jam sumoka. Už tai, kad reikiamu momentu bus šalia, prižiūrės ir padės. Kaip dažnai mamos tariasi ir kokios tai sumos? 15 mamų iš Lietuvos ir užsienio – 15 nuomonių ir patirčių (vardai jų prašymu pakeisti).

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką (19)

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką
Sakoma, kad gydytojo akušerio ginekologo specialybė yra pati gražiausia, nes jis pirmasis pasitinka į pasaulį besibeldžiančią naują gyvybę. Tiesa, kartais tai daryti tenka ekstremaliomis sąlygomis.

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo (105)

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo
Gimdyti su vyru šiandien yra taip pat savaime suprantama, kaip kartu eiti į pirmąjį ultragarsinį nėštumo tyrimą. Eiti kartu tikrai nėra būtina, tačiau vieniems būsimiems tėčiams tai labai svarbus įvykis, kurio jie nenori praleisti, kiti nesuteikia tam tokios didelės reikšmės.

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas (95)

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas
Lietuvoje vis dar populiarėjanti labai pamažu, gimdymo fotosesija užsienyje jau seniai nieko nestebina. Kai kurie fotografai specializuojasi fotografuodami tik nėštumus ir gimdymus.