Pats sunkiausias buvo trečiasis gimdymas skaitytojos istorija

 (13)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Gitanai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Trys gimdymai iš anskto nesitarus

Esu gimdžiusi tris kartus,visus sėkmingai ir visus kartus su daktarais iš anksto nesitariau. Esu tos nuomonės, kad tai yra jų darbas ir jie turi jį atlikti, bet kuriuo atveju gerai, už pinigus ar be jų. Visus kartus po gimdymo atsidėkojome daktarams, tiesa labai simboliškai, Bet tai jau buvo nuoširdi padėka.

Visi vaikiukai gimė Raudonojo kryžiaus ligoninėje, Vilniuje.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Skaitytojos gimdymo istorija: nedarykite mano klaidos
Žinomos šeimos vaikams suteikia lietuviškos kilmės vardus

Pirmasis gimdymas

Pirmagimį gimdžiau ilgiausiai. Jau buvo praėjusi nustatyta gimdymo diena, tad vis važiavau į ligoninę apžiūrai. Praėjus penkioms dienoms po nustatyto termino man pasiūlė gimdyti su skatinamaisiais, sutikau, nes jau ir sunku buvo, ir neramu, kad nepernešiočiau kūdikėlio.

Išaušus 13 dienai, iš pat ryto mane pajungė prie aparatų, per kuriuos leido skatinamuosius. Dar daktaras sakė, kad galiu palaukti kitos dienos, kad būtų ne 13, bet aš dėl šios dienos nesu prietaringa, kaip tik mano gyvenime skaičius 3 yra laimingas, o kartu su juo ir 13. Tai nuo 8 ryto leido skatinamuosius, iš karto prasidėjo sąrėmiai.

Iš pradžių jie buvo pakenčiami, o kuo toliau, tuo buvo gražiau... Vakarėjant skausmas buvo toks geliantis, kad atrodė kūnas suplyš, tiesiog norėjosi, kad kas paimtų ir išimtų vaikelį. Šalia buvo ir vyras, ir mano mama, jie padėjo man masažais, morališkai. Kai jau atėjo laikas stumti, tada viskas vyko labai greitai, dešimt minučių, ir leliukas jau buvo gimęs. Tuo metu dar nedėjo jų mamai ant krūtinės, tad mano akivaizdoje, kol man viską toliau tvarkė, jis buvo nuvalytas, suvystytas ir tik tada prineštas prie manęs. Paskui nuvežė mane į palatą po kurio laiko atnešė mūsų berniuką ir visą laiką mes buvome kartu. Maitinau iš karto pati, jaučiausi drąsi, tad pagalbos man kaip ir nereikėjo.

Antrasis gimdymas

Antras gimdymas buvo po 3,5 metų. Vėl praėjo gimdymo termino data, vėl pati važiavau į ligoninę, po kurio laiko pasiūlė atvažiuoti iš ryto ir gimdyti. Nuleido man vandenis ir jau ruošėsi leisti skatinamuosius, bet tada gimdymas prasidėjo savaime. Tuo metu dar vyras buvo darbe, tai paskambinau prašydama kuo greičiau atvažiuoti, nes jau gimdau.

Gimė greitai, tik iki šiol pamenu, kad buvo labai nepatogu: daktarė mano kojas sustatė taip, kaip joms būtų patogu, bet man tokia padėtis buvo labai nepatogi. Laimė, viskas baigėsi greitai ir gerai.

Mane nuvežė į palatą, o vyras pasiliko su naujagimiu, prie vyro jį nuvalė, aprengė, ir tada abu atėjo pas mane, vėl buvome kartu, maitinau pati. Viskas buvo gerai.

Trečiasis gimdymas

Trečiasis gimdymas, na, ir ką - vėl numatyta gimdymo data seniai praėjo. Arba man datas ne taip nustato, arba leliukams taip gerai pas mane, kad nenori išlįsti. Savaitę važinėjau į ligoninę, kol pagaliau man pasakė, kad atvažiuočiau rytoj ir tada gimdysiu.

Atvažiavau, nuleido man vandenis ir spėjo, kad greitai pagimdysiu, juk trečias vaikas... Tuo metu pasikeitė pamaina. Atėjo kita daktarė, kuri suleido man skatinamųjų. Šiandien suprantu, kad to nereikėjo, geriau jau būčiau palaukusi valandėlę, kol sąrėmiai patys prasidės, nes su skatinamaisiais labai skauda. Jei yra galimybė gimdyti be jų, geriau nesirinkti, nes kai yra priverstinai skatinama, kūnas tarsi plėšomas į gabalus.

Šis, trečiasis gimdymas, buvo pats sunkiausias iš visų, nors sąrėmiai netruko ilgai, bet daktarė man ten tokią dozę paskyrė, kad linkiu jai pačiai niekada tokio skausmo nepatirti... Natūraliai kitaip skauda, o čia atrodo, kad vaikas „išeis" su visais tavo organais per pilvo sieną.

Atėjus stūmimo laikui, susirinko pulkas žiūrovų - kelios akušerės, praktikantė. Atrodo, kai tiek akių žiūri, negalėčiau nieko prie jų padaryti, net valgyti, bet kadangi buvo užvaldęs nepakeliamas skausmas, tada buvo viskas nesvarbu, svarbu - greičiau pagimdyti.

Jei dar gimdysiu, tik be nuskausminamųjų

Vaikutis buvo didelis, svėrė 4100 gramų, aišku, tai sužinojau tik pagimdžiusi. Pagimdžiau pati, niekas neplyšo, bet gimdymas buvo labai sunkus. Labai ilgai stūmiau, kai jau išlindo galvutė, o tada kūnelis, tapo tylu, tylu, vaikutį paguldė ant naujagimių stalo, visi pribėgo prie jo... Guliu ir nesuprantu, kas darosi, ašaros tik rieda. O dukrytei buvo virkštelė apsivyniojusi, todėl ji buvo uždususi, teko daryti dirbtinį kvėpavimą. Viskas baigėsi gerai, mūsų mažytė atsigavo.

Paskui kelias dienas tai prisiminusi vis apsiverkdavau... Pasirodo, kaip galima lengvai netekti savo leliuko... Gerai, kad buvo profesionalus personalas ir tinkamai į viską reagavo. Tada mažylę prie manęs sutvarkė ir padavė, kad žįstų krūtį. Po kelių dienų grįžome namo.

Visi gimdymai buvo panašūs ir tuo pačiu skirtingi. Bet jei dar tektų gimdyti, tai tik be skatinamųjų.

Gitana

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?