Pavojinga operacija nėštumo metu ir grėsmė vaikui (skaitytojos istorija)

 (4)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Šiandien publikuojame Monikos gimdymo istoriją.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugiau nei metai santuokos, ir nusprendėme, kad mums trūksta tavęs. Nereikėjo nei kalbų, tik žvilgsnio, kuris mums su vyru reiškė, kad pradedame svarbiausią gyvenime etapą, tavo kūrimą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Konfliktas ligoninėje: moteriai neleista gimdyti pačiai
Astrologė apie Liūtą bei jo santykius su kitais Zodiako ženklais

Nemoku apsakyti, su kokiu nekantrumu laukiau savo dienų, kad žinočiau, ar pasikvietėme tave. Dar nesulaukusi savo dienų, skubėjau darytis testų, kurie tada dar buvo neigiami, su apmaudu ir ašaromis dar tikėjausi, ir ne veltui. Nesulaukusi savo dienų, dar kartą pakartojau testą, ir akyse stovi du brūkšniukai, kurie nuspalvino mano gyvenimą negrįžtamai. Deja, tada vyras jau buvo išvykęs į užsienį, tad šią žinią teko pranešti "skype". Būtumėt matę jo akis! Pilnos ašarų ir tokios nesumeluotos laimės, įsimylėjau jį antrą kartą (pamaniau mintyse).

Kitą rytą aš jau sėdžiu prie ginekologės kabineto, kad patvirtintų nėštumą, bet mūsų laukė nemaloni staigmena. Tebeskamba ausyse ginekologės žodžiai: „Esi jauna, jei ne šis, bus kitas kūdikis. Šalia vaisiaus yra milžiniška cista, kurią skubiai reikia operuoti, ir neaišku ar vaisius išgyvens. Jam - 5 savaitės".

Išėjau pasikūkčiodama iš kabineto, prisėdusi paskambinau vyrui į užsienį, jis pasakė, kad nedelsdamas skrenda į Lietuvą. Jis jau Lietuvoje, tada vykstame į Klaipėdos ligoninę, abu tokie sutrikę, kad nesugebame suregzti tinkamai sakinių. Savaitė praleista ligoninėje ir gydytojų verdiktas, kad operacija šiuo metu negalima, didelė tikimybė, kad vaisius neišgyvens. Grįžtu namo ir jau tą pačią naktį prasideda kraujavimas... Tu norėjai pabėgti.. Jaučiausi beviltiškai, bet mintyse tik prašiau Dievo, kad tave pavyktų išsaugoti. Vėl ligoninė ir lovos režimas joje, bei begalinis tikėjimas, kad tu liksi su mumis.

Po kelių savaičių mane išsiuntė į Kauną, kur pareiškė, kad cista gimdoje gali būti vėžinė ir būtina operacija čia ir dabar. Apie kūdikį pasakė tik kelis trumpus sakinius, kad, tikėtina, jį pavyks išsaugoti.

Jei ne vyro palaikymas, tikriausiai būčiau visko neištvėrusi. Jis vis kartojo, kad viskas bus gerai ir kūdikio mes neprarasim, kad tikėjimas daro stebuklus.

Operacija praėjo sėkmingai, didžiausia tada gauta dovana po jos - pirmasis kūdikio judesys, taip, jis man spyrė! Taip tarsi sakydamas: „Nesijaudink, aš čia ir liksiu su jumis". Likę mėnesiai taip pat nebuvo lengvi, bet su pasimėgavimu laukiau tavo gimimo.

Kelios dienos po mano gimtadienio tu nutarei jau gimti. „Pamatysim savo kovotoją", - ištarėm su vyru ir išvykome į ligoninę. Naktis, o mes jau stovim prie ligoninės durų, kur mus pasitinka gydytojai.

Su šypsena nuėjau į gimdyklą ir laukiau tavęs... Paryčiais vyras nukerpa virkštelę ir mus abu išbučiuoja, taip, kad net oro pritrūksta, vien ašaros ir begalinis džiaugsmas. Akušerės žodžiai, kad vaikelis be galo stiprus, atrodo, net nebestebina, susižvalgę ir nusišypsoję su vyru ištarėm, kad taip, tu esi kovotojas, išsikovojęs gyvenimą.

Dabar tau jau beveik trys mėnesiai. Tu stebini mus garsiu krykštavimu ir plačiausia šypsena. Nenustodama dėkoju Dievui už tave, už visą sėkmingai nueitą kelią dėl tavo gyvybės. Taip pat dėkoju ir vyrui, kuris laikė mane tvirtai, kada jau neturėjau jėgų ir neleido palūžti. Ne visada kūdikio kelias į gyvenimą tiesus, bet tikėjimas daro stebuklus, tikėkit, ir išvysit stebuklus.

Monika

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (4)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.