Pavojinga operacija nėštumo metu ir grėsmė vaikui (skaitytojos istorija)

 (4)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Šiandien publikuojame Monikos gimdymo istoriją.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugiau nei metai santuokos, ir nusprendėme, kad mums trūksta tavęs. Nereikėjo nei kalbų, tik žvilgsnio, kuris mums su vyru reiškė, kad pradedame svarbiausią gyvenime etapą, tavo kūrimą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Konfliktas ligoninėje: moteriai neleista gimdyti pačiai
Astrologė apie Liūtą bei jo santykius su kitais Zodiako ženklais

Nemoku apsakyti, su kokiu nekantrumu laukiau savo dienų, kad žinočiau, ar pasikvietėme tave. Dar nesulaukusi savo dienų, skubėjau darytis testų, kurie tada dar buvo neigiami, su apmaudu ir ašaromis dar tikėjausi, ir ne veltui. Nesulaukusi savo dienų, dar kartą pakartojau testą, ir akyse stovi du brūkšniukai, kurie nuspalvino mano gyvenimą negrįžtamai. Deja, tada vyras jau buvo išvykęs į užsienį, tad šią žinią teko pranešti "skype". Būtumėt matę jo akis! Pilnos ašarų ir tokios nesumeluotos laimės, įsimylėjau jį antrą kartą (pamaniau mintyse).

Kitą rytą aš jau sėdžiu prie ginekologės kabineto, kad patvirtintų nėštumą, bet mūsų laukė nemaloni staigmena. Tebeskamba ausyse ginekologės žodžiai: „Esi jauna, jei ne šis, bus kitas kūdikis. Šalia vaisiaus yra milžiniška cista, kurią skubiai reikia operuoti, ir neaišku ar vaisius išgyvens. Jam - 5 savaitės".

Išėjau pasikūkčiodama iš kabineto, prisėdusi paskambinau vyrui į užsienį, jis pasakė, kad nedelsdamas skrenda į Lietuvą. Jis jau Lietuvoje, tada vykstame į Klaipėdos ligoninę, abu tokie sutrikę, kad nesugebame suregzti tinkamai sakinių. Savaitė praleista ligoninėje ir gydytojų verdiktas, kad operacija šiuo metu negalima, didelė tikimybė, kad vaisius neišgyvens. Grįžtu namo ir jau tą pačią naktį prasideda kraujavimas... Tu norėjai pabėgti.. Jaučiausi beviltiškai, bet mintyse tik prašiau Dievo, kad tave pavyktų išsaugoti. Vėl ligoninė ir lovos režimas joje, bei begalinis tikėjimas, kad tu liksi su mumis.

Po kelių savaičių mane išsiuntė į Kauną, kur pareiškė, kad cista gimdoje gali būti vėžinė ir būtina operacija čia ir dabar. Apie kūdikį pasakė tik kelis trumpus sakinius, kad, tikėtina, jį pavyks išsaugoti.

Jei ne vyro palaikymas, tikriausiai būčiau visko neištvėrusi. Jis vis kartojo, kad viskas bus gerai ir kūdikio mes neprarasim, kad tikėjimas daro stebuklus.

Operacija praėjo sėkmingai, didžiausia tada gauta dovana po jos - pirmasis kūdikio judesys, taip, jis man spyrė! Taip tarsi sakydamas: „Nesijaudink, aš čia ir liksiu su jumis". Likę mėnesiai taip pat nebuvo lengvi, bet su pasimėgavimu laukiau tavo gimimo.

Kelios dienos po mano gimtadienio tu nutarei jau gimti. „Pamatysim savo kovotoją", - ištarėm su vyru ir išvykome į ligoninę. Naktis, o mes jau stovim prie ligoninės durų, kur mus pasitinka gydytojai.

Su šypsena nuėjau į gimdyklą ir laukiau tavęs... Paryčiais vyras nukerpa virkštelę ir mus abu išbučiuoja, taip, kad net oro pritrūksta, vien ašaros ir begalinis džiaugsmas. Akušerės žodžiai, kad vaikelis be galo stiprus, atrodo, net nebestebina, susižvalgę ir nusišypsoję su vyru ištarėm, kad taip, tu esi kovotojas, išsikovojęs gyvenimą.

Dabar tau jau beveik trys mėnesiai. Tu stebini mus garsiu krykštavimu ir plačiausia šypsena. Nenustodama dėkoju Dievui už tave, už visą sėkmingai nueitą kelią dėl tavo gyvybės. Taip pat dėkoju ir vyrui, kuris laikė mane tvirtai, kada jau neturėjau jėgų ir neleido palūžti. Ne visada kūdikio kelias į gyvenimą tiesus, bet tikėjimas daro stebuklus, tikėkit, ir išvysit stebuklus.

Monika

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?