Pavojinga operacija nėštumo metu ir grėsmė vaikui (skaitytojos istorija)

 (4)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Šiandien publikuojame Monikos gimdymo istoriją.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Daugiau nei metai santuokos, ir nusprendėme, kad mums trūksta tavęs. Nereikėjo nei kalbų, tik žvilgsnio, kuris mums su vyru reiškė, kad pradedame svarbiausią gyvenime etapą, tavo kūrimą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Konfliktas ligoninėje: moteriai neleista gimdyti pačiai
Astrologė apie Liūtą bei jo santykius su kitais Zodiako ženklais

Nemoku apsakyti, su kokiu nekantrumu laukiau savo dienų, kad žinočiau, ar pasikvietėme tave. Dar nesulaukusi savo dienų, skubėjau darytis testų, kurie tada dar buvo neigiami, su apmaudu ir ašaromis dar tikėjausi, ir ne veltui. Nesulaukusi savo dienų, dar kartą pakartojau testą, ir akyse stovi du brūkšniukai, kurie nuspalvino mano gyvenimą negrįžtamai. Deja, tada vyras jau buvo išvykęs į užsienį, tad šią žinią teko pranešti "skype". Būtumėt matę jo akis! Pilnos ašarų ir tokios nesumeluotos laimės, įsimylėjau jį antrą kartą (pamaniau mintyse).

Kitą rytą aš jau sėdžiu prie ginekologės kabineto, kad patvirtintų nėštumą, bet mūsų laukė nemaloni staigmena. Tebeskamba ausyse ginekologės žodžiai: „Esi jauna, jei ne šis, bus kitas kūdikis. Šalia vaisiaus yra milžiniška cista, kurią skubiai reikia operuoti, ir neaišku ar vaisius išgyvens. Jam - 5 savaitės".

Išėjau pasikūkčiodama iš kabineto, prisėdusi paskambinau vyrui į užsienį, jis pasakė, kad nedelsdamas skrenda į Lietuvą. Jis jau Lietuvoje, tada vykstame į Klaipėdos ligoninę, abu tokie sutrikę, kad nesugebame suregzti tinkamai sakinių. Savaitė praleista ligoninėje ir gydytojų verdiktas, kad operacija šiuo metu negalima, didelė tikimybė, kad vaisius neišgyvens. Grįžtu namo ir jau tą pačią naktį prasideda kraujavimas... Tu norėjai pabėgti.. Jaučiausi beviltiškai, bet mintyse tik prašiau Dievo, kad tave pavyktų išsaugoti. Vėl ligoninė ir lovos režimas joje, bei begalinis tikėjimas, kad tu liksi su mumis.

Po kelių savaičių mane išsiuntė į Kauną, kur pareiškė, kad cista gimdoje gali būti vėžinė ir būtina operacija čia ir dabar. Apie kūdikį pasakė tik kelis trumpus sakinius, kad, tikėtina, jį pavyks išsaugoti.

Jei ne vyro palaikymas, tikriausiai būčiau visko neištvėrusi. Jis vis kartojo, kad viskas bus gerai ir kūdikio mes neprarasim, kad tikėjimas daro stebuklus.

Operacija praėjo sėkmingai, didžiausia tada gauta dovana po jos - pirmasis kūdikio judesys, taip, jis man spyrė! Taip tarsi sakydamas: „Nesijaudink, aš čia ir liksiu su jumis". Likę mėnesiai taip pat nebuvo lengvi, bet su pasimėgavimu laukiau tavo gimimo.

Kelios dienos po mano gimtadienio tu nutarei jau gimti. „Pamatysim savo kovotoją", - ištarėm su vyru ir išvykome į ligoninę. Naktis, o mes jau stovim prie ligoninės durų, kur mus pasitinka gydytojai.

Su šypsena nuėjau į gimdyklą ir laukiau tavęs... Paryčiais vyras nukerpa virkštelę ir mus abu išbučiuoja, taip, kad net oro pritrūksta, vien ašaros ir begalinis džiaugsmas. Akušerės žodžiai, kad vaikelis be galo stiprus, atrodo, net nebestebina, susižvalgę ir nusišypsoję su vyru ištarėm, kad taip, tu esi kovotojas, išsikovojęs gyvenimą.

Dabar tau jau beveik trys mėnesiai. Tu stebini mus garsiu krykštavimu ir plačiausia šypsena. Nenustodama dėkoju Dievui už tave, už visą sėkmingai nueitą kelią dėl tavo gyvybės. Taip pat dėkoju ir vyrui, kuris laikė mane tvirtai, kada jau neturėjau jėgų ir neleido palūžti. Ne visada kūdikio kelias į gyvenimą tiesus, bet tikėjimas daro stebuklus, tikėkit, ir išvysit stebuklus.

Monika

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".