Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Po vestuvių praėjus kiek daugiau nei metams nusprendėm - laikas papildyti savo šeimą dar vienu žmogeliuku.

Nors tai kiek użsitęsė - nesijaudinau, juk teigiama, kad dveji metai yra normalus laikas. Apsilankiau pas ginekologę įprastam patikrinimui, pataikiau kaip tik ovuliacijos dienų metu, bet echoskopas nieko nerodo. Nėra folikulų. Nei vieno. Prisipażinsiu, labai susijaudinau. Ar man kas negerai klausiau savęs, buvo paskirti tyrimai.

Tad vis laukiau, kada bus tos tinkamos dienos kraujo paėmimui, kad galėtų ištirti hormonus. Atsakymai buvo puikūs. Tad gydytoja sakė, kad greičiausiai aš turiu neovuliacinių mėnesių, paaiškino, kaip stebėti savo kūną ir liepė nesijaudinti.

Po 7 savaičių aš vėl jos kabinete. Klausia, kas nutiko, o aš tik pasakau "laukiuosi". Man užteko to kelių mėnesių streso ir stebėjimo savęs per padidinamą stiklą, kad žinočiau kada yra „toji“ diena.

Nėštumas iki 10 savaitės buvo puikus, jaučiausi laiminga, nepykino, dariau viską, ką iki tol ir laukiau didėjančio pilvo.

Tačiau didėjant savaičių skaičiui, situacija ėmė keistis. Prasidėjo didžiuliai pilvo skausmai, tokie dideli, kad naktį pabudus negalėdavau net paeiti. Iš karto kreipiausi pas gydytoją, kuri diagnozavo placentos pirmeigą. Man reikėjo daugiau poilsio, mažiau vaikščioti, tad darbe sudarė sąlygas dirbti kiek mažiau.

Tada kartas nuo karto prasidėjo migreniniai galvos skausmai, kartais pakildavo kraujo spaudimas. Įpusėjus nėštumui visi skausmai rimo, spaudimas susinormalizavo.

Maždaug nuo 28 savaitės pradėjo tinti kojos, nedaug, vakarais. Tyrimai geri buvo, tad nesijaudinau, maniau, kad tai dėl augančio vaiko, kraujagyslių spaudimo.

Tačiau po kiek laiko mano kojos darėsi tokios didelės, kad nebegalėjau apsiauti batų, skaudėdavo vaikštant, ir net gulint, nors tyrimai vis buvo geri.

Iš karto po žiemos švenčių vykau darytis šlapimo tyrimo, nes šiek tiek pakilo spaudimas, kurį buvo galima palaikyt net normaliu. Po pirmo tyrimo baltymo šlapime rasti tik pėdsakai. Kitą dieną tyrimas rodė didesnį skaičių, tad gavau siuntimą gultis į ligoninę. Man buvo kiek daugiau kaip 34 savaitės nėštumo.

Ligoninėje spaudimas kilo stipriai ir beveik nekrisdavo žemiau 150/100, baltymo rodikliai didėjo. Kol vieną rytą sulaukiau gydytojos, sakančios, kad „tyrimai blogi, turim provokuoti gimdymą“.

Tad 35 nėštumo savaitę iškeliauju į gimdyklą. Kaip jaučiausi? Siaubingai. Buvo baisu ir dėl greit pasaulį išvysiančio vaiko, ir dėl savęs.

Gimdymas netruko taip ilgai, kaip pranašavo personalas - apsisukom per 12 valandų. Mačiau savo vaiką tik akimirką, prieš išnešant į intensyvios terapijos skyrių. Tas vaizdas turbūt visą gyvenimą išliks mano atmintyje - susukta į vystyklus, matosi tik galvytė, veidukas padengtas verniksu, plačiai atmerkusi akytes su mażyte, mažyte nosyte. Neverkė, rami žiūrėjo, kas vyksta aplink.

Kelias dienas gyvenom atskirai. Kai nuėjau po gimdymo pirmą kartą ir pamačiau ją laideliais apraizgytą, verkiau, kaip norėjau ją griebt ir nepaleist, bet turėjau nurimt dėl jos. Taip ir padariau. Ir dabar rankos jau 5 mėnesius nešioja mažą laimę rankose. Sulaukiau savo dukrytės.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".

Marta: gimdymui reikia ruoštis tiek psichologiškai, tiek fiziškai

Marta: gimdymui reikia ruoštis tiek psichologiškai, tiek fiziškai
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir kiekvieną mėnesį įdomiausios istorijos autorei padovanosime po dovanėlę.