Po netikėto nėštumo - mintys apie abortą skaitytojos istorija

 (11)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Raimondai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nutariau ir aš papasakoti savo nėštumo ir gimdymo istoriją. Man buvo 20 metų, studijavau kolegijoje. Tuomet, kai sužinojau, kad laukiuosi, buvo vasaros atostogos, po jų turėjo prasidėti paskutiniai mano studijų metai. Planavau kaip pradėsiu dirbti pagal studijuojamą profesiją, galbūt, pradinėms investicijoms išvyksiu užsidirbti į užsienį. Planų buvo tikrai daug. Tačiau, kaip sakoma, tu planuoji, o Dievas juokiasi.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Fitneso trenerė: po gimdymo reikia atrodyti štai taip!
Moteris pagimdė net nepajutusi, kad laukiasi

Nėštumo neplanavau, bet jaučiau, kad kažkas ne taip. Mėnesinės vėlavo, krūtinę skaudėjo, tačiau testą bijojau pirkti. Visgi nusipirkau. Kai išvydau dvi juosteles, pradėjau drebėti, išsigandau, sutrikau. Nėštumui buvo apie pusantro mėnesio. Man buvo šokas. Visas mano pasaulis apsivertė aukštyn kojom. Su draugu kartu buvome jau trejus metus. Jis į šią žinią reagavo daug geriau, negu aš. Jis mane ramino ir guodė, kad viskas bus gerai.

Dar du mėnesius po to jaučiausi prastai. Visi namiškiai pastebėjo, kad elgiuosi kaip nesava. Tačiau niekam nieko nesakiau. Maistas pykino, būdavo silpna. Mama kažką įtarė, tačiau nieko neklausė. Pati galvojau ir apie abortą. Tačiau draugas sudraudė. O ir pati svarsčiau apie pasekmes, kad vėliau galbūt nebegalėsiu pastoti. Tačiau abejojau labai ilgai. Tuomet dar net nesuvokiau, kad būčiau nužudžiusi savyje augančią gyvybę. Galvojau apie tėvų reakciją, studijas, kaip reikės pabaigti mokslus, kaip pabaigti paskutinius studijų mėnesius jau kūdikiui gimus. Visgi nusprendžiau, kad gimdysiu. Tačiau su kūdikiu apsipratau tik penktą nėštumo mėnesį, pamažu jam gimė meilė. Pirmieji judesiai buvo tikra palaima. Ėmiau galvoti apie kraitelį, apie tai, kaip jis atrodys, kokios bus akys, plaukai. Ar tai bus mergaitė ar berniukas.

Tiesa, dar vienas nemalonus aspektas iš mažo stebuklėlio laukimo buvo prižiūrinti ginekologė. Kadangi studijavau kitame mieste, atliekamų pinigų tikrai neturėjau, taigi ir ginekologei kyšio nedaviau. Pastaroji per visą nėštumą bendravo labai nemaloniai, nepadarė nei vienos nuotraukos su ultragarsu, kuomet darydavo ultragarsinį tyrimą, nusukdavo ekraną nuo manęs, kad nieko nematyčiau. Kai paklausiau kūdikėlio lyties, ji atsakė: „O koks jums skirtumas?" Šiai daktarei aš neatsidėkojau ir nedėkosiu, nes mano nuomonė tokia, kad visi dirba savo darbą ir už jį gauną atlyginimą, jei atlygio neužtenka - keisk darbą. Visi nėra tokie turtingi, kad iš paskutinių savo lėšų dar sumokėtų daktarams už jų atostogas Kipre ar dar kur...

Lytį sužinojau tik tuomet, kai paguldė į ligoninę, man buvo 32 nėštumo savaitės. Tuomet grėsė priešlaikinis gimdymas. Tačiau gydytojai pastebėjo savaitę ir išleido namo. Savo mažąją mergytę išnešiojau beveik iki galo.

Gimdymas praėjo sklandžiai: 4 ryto nubėgo šiek tiek vandenų, tad išsikviečiau greitąją pagalbą. Nuvežė į ligoninę ir paguldė į gimdyklą, nes gimdos kaklelio atsidarymas buvo pakankamai didelis. Sąrėmiai prasidėjo po poros valandų ir buvo tokie skaudūs, kad, turbūt, nepamiršiu niekada. Nuskausminimui jau buvo per vėlu, nes tiesiog nebūtų spėję suveikti. Po keturių alinančių skausmo valandų pagimdžiau nuostabią mėlynakę dukrytę. Daktarė sakė, kad gimdymas „kaip iš vadovėlio". Vos padėjus dukrytę ant krūtinės atsirado ir be galo stipri motiniška meilė. Dabar smerkiu save už tas kvailas mintis apie abortą. Labai myliu savo dukrytę ir nė negaliu pagalvoti, kad jos šalia dabar nebūtų.

Taigi, į paskaitas vaikščiojau būdama nėščia, pasigimdžiau likus porai mėnesių iki baigimo. Parašiau ir diplominį darbą, puikiai jį apsigyniau. Viską spėjau laiku. Dabar prasidėjo naujas gyvenimo tarpsnis ir aš juo labai džiaugiuosi.

Raimonda

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (5)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.