Po netikėto nėštumo - mintys apie abortą skaitytojos istorija

 (11)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Raimondai.
© Shutterstock nuotr.

Nutariau ir aš papasakoti savo nėštumo ir gimdymo istoriją. Man buvo 20 metų, studijavau kolegijoje. Tuomet, kai sužinojau, kad laukiuosi, buvo vasaros atostogos, po jų turėjo prasidėti paskutiniai mano studijų metai. Planavau kaip pradėsiu dirbti pagal studijuojamą profesiją, galbūt, pradinėms investicijoms išvyksiu užsidirbti į užsienį. Planų buvo tikrai daug. Tačiau, kaip sakoma, tu planuoji, o Dievas juokiasi.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Fitneso trenerė: po gimdymo reikia atrodyti štai taip!
Moteris pagimdė net nepajutusi, kad laukiasi

Nėštumo neplanavau, bet jaučiau, kad kažkas ne taip. Mėnesinės vėlavo, krūtinę skaudėjo, tačiau testą bijojau pirkti. Visgi nusipirkau. Kai išvydau dvi juosteles, pradėjau drebėti, išsigandau, sutrikau. Nėštumui buvo apie pusantro mėnesio. Man buvo šokas. Visas mano pasaulis apsivertė aukštyn kojom. Su draugu kartu buvome jau trejus metus. Jis į šią žinią reagavo daug geriau, negu aš. Jis mane ramino ir guodė, kad viskas bus gerai.

Dar du mėnesius po to jaučiausi prastai. Visi namiškiai pastebėjo, kad elgiuosi kaip nesava. Tačiau niekam nieko nesakiau. Maistas pykino, būdavo silpna. Mama kažką įtarė, tačiau nieko neklausė. Pati galvojau ir apie abortą. Tačiau draugas sudraudė. O ir pati svarsčiau apie pasekmes, kad vėliau galbūt nebegalėsiu pastoti. Tačiau abejojau labai ilgai. Tuomet dar net nesuvokiau, kad būčiau nužudžiusi savyje augančią gyvybę. Galvojau apie tėvų reakciją, studijas, kaip reikės pabaigti mokslus, kaip pabaigti paskutinius studijų mėnesius jau kūdikiui gimus. Visgi nusprendžiau, kad gimdysiu. Tačiau su kūdikiu apsipratau tik penktą nėštumo mėnesį, pamažu jam gimė meilė. Pirmieji judesiai buvo tikra palaima. Ėmiau galvoti apie kraitelį, apie tai, kaip jis atrodys, kokios bus akys, plaukai. Ar tai bus mergaitė ar berniukas.

Tiesa, dar vienas nemalonus aspektas iš mažo stebuklėlio laukimo buvo prižiūrinti ginekologė. Kadangi studijavau kitame mieste, atliekamų pinigų tikrai neturėjau, taigi ir ginekologei kyšio nedaviau. Pastaroji per visą nėštumą bendravo labai nemaloniai, nepadarė nei vienos nuotraukos su ultragarsu, kuomet darydavo ultragarsinį tyrimą, nusukdavo ekraną nuo manęs, kad nieko nematyčiau. Kai paklausiau kūdikėlio lyties, ji atsakė: „O koks jums skirtumas?" Šiai daktarei aš neatsidėkojau ir nedėkosiu, nes mano nuomonė tokia, kad visi dirba savo darbą ir už jį gauną atlyginimą, jei atlygio neužtenka - keisk darbą. Visi nėra tokie turtingi, kad iš paskutinių savo lėšų dar sumokėtų daktarams už jų atostogas Kipre ar dar kur...

Lytį sužinojau tik tuomet, kai paguldė į ligoninę, man buvo 32 nėštumo savaitės. Tuomet grėsė priešlaikinis gimdymas. Tačiau gydytojai pastebėjo savaitę ir išleido namo. Savo mažąją mergytę išnešiojau beveik iki galo.

Gimdymas praėjo sklandžiai: 4 ryto nubėgo šiek tiek vandenų, tad išsikviečiau greitąją pagalbą. Nuvežė į ligoninę ir paguldė į gimdyklą, nes gimdos kaklelio atsidarymas buvo pakankamai didelis. Sąrėmiai prasidėjo po poros valandų ir buvo tokie skaudūs, kad, turbūt, nepamiršiu niekada. Nuskausminimui jau buvo per vėlu, nes tiesiog nebūtų spėję suveikti. Po keturių alinančių skausmo valandų pagimdžiau nuostabią mėlynakę dukrytę. Daktarė sakė, kad gimdymas „kaip iš vadovėlio". Vos padėjus dukrytę ant krūtinės atsirado ir be galo stipri motiniška meilė. Dabar smerkiu save už tas kvailas mintis apie abortą. Labai myliu savo dukrytę ir nė negaliu pagalvoti, kad jos šalia dabar nebūtų.

Taigi, į paskaitas vaikščiojau būdama nėščia, pasigimdžiau likus porai mėnesių iki baigimo. Parašiau ir diplominį darbą, puikiai jį apsigyniau. Viską spėjau laiku. Dabar prasidėjo naujas gyvenimo tarpsnis ir aš juo labai džiaugiuosi.

Raimonda

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vyras gimdyme – už ar prieš? (9)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (6)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.