Po netikėto nėštumo - mintys apie abortą skaitytojos istorija

 (11)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Raimondai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nutariau ir aš papasakoti savo nėštumo ir gimdymo istoriją. Man buvo 20 metų, studijavau kolegijoje. Tuomet, kai sužinojau, kad laukiuosi, buvo vasaros atostogos, po jų turėjo prasidėti paskutiniai mano studijų metai. Planavau kaip pradėsiu dirbti pagal studijuojamą profesiją, galbūt, pradinėms investicijoms išvyksiu užsidirbti į užsienį. Planų buvo tikrai daug. Tačiau, kaip sakoma, tu planuoji, o Dievas juokiasi.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Fitneso trenerė: po gimdymo reikia atrodyti štai taip!
Moteris pagimdė net nepajutusi, kad laukiasi

Nėštumo neplanavau, bet jaučiau, kad kažkas ne taip. Mėnesinės vėlavo, krūtinę skaudėjo, tačiau testą bijojau pirkti. Visgi nusipirkau. Kai išvydau dvi juosteles, pradėjau drebėti, išsigandau, sutrikau. Nėštumui buvo apie pusantro mėnesio. Man buvo šokas. Visas mano pasaulis apsivertė aukštyn kojom. Su draugu kartu buvome jau trejus metus. Jis į šią žinią reagavo daug geriau, negu aš. Jis mane ramino ir guodė, kad viskas bus gerai.

Dar du mėnesius po to jaučiausi prastai. Visi namiškiai pastebėjo, kad elgiuosi kaip nesava. Tačiau niekam nieko nesakiau. Maistas pykino, būdavo silpna. Mama kažką įtarė, tačiau nieko neklausė. Pati galvojau ir apie abortą. Tačiau draugas sudraudė. O ir pati svarsčiau apie pasekmes, kad vėliau galbūt nebegalėsiu pastoti. Tačiau abejojau labai ilgai. Tuomet dar net nesuvokiau, kad būčiau nužudžiusi savyje augančią gyvybę. Galvojau apie tėvų reakciją, studijas, kaip reikės pabaigti mokslus, kaip pabaigti paskutinius studijų mėnesius jau kūdikiui gimus. Visgi nusprendžiau, kad gimdysiu. Tačiau su kūdikiu apsipratau tik penktą nėštumo mėnesį, pamažu jam gimė meilė. Pirmieji judesiai buvo tikra palaima. Ėmiau galvoti apie kraitelį, apie tai, kaip jis atrodys, kokios bus akys, plaukai. Ar tai bus mergaitė ar berniukas.

Tiesa, dar vienas nemalonus aspektas iš mažo stebuklėlio laukimo buvo prižiūrinti ginekologė. Kadangi studijavau kitame mieste, atliekamų pinigų tikrai neturėjau, taigi ir ginekologei kyšio nedaviau. Pastaroji per visą nėštumą bendravo labai nemaloniai, nepadarė nei vienos nuotraukos su ultragarsu, kuomet darydavo ultragarsinį tyrimą, nusukdavo ekraną nuo manęs, kad nieko nematyčiau. Kai paklausiau kūdikėlio lyties, ji atsakė: „O koks jums skirtumas?" Šiai daktarei aš neatsidėkojau ir nedėkosiu, nes mano nuomonė tokia, kad visi dirba savo darbą ir už jį gauną atlyginimą, jei atlygio neužtenka - keisk darbą. Visi nėra tokie turtingi, kad iš paskutinių savo lėšų dar sumokėtų daktarams už jų atostogas Kipre ar dar kur...

Lytį sužinojau tik tuomet, kai paguldė į ligoninę, man buvo 32 nėštumo savaitės. Tuomet grėsė priešlaikinis gimdymas. Tačiau gydytojai pastebėjo savaitę ir išleido namo. Savo mažąją mergytę išnešiojau beveik iki galo.

Gimdymas praėjo sklandžiai: 4 ryto nubėgo šiek tiek vandenų, tad išsikviečiau greitąją pagalbą. Nuvežė į ligoninę ir paguldė į gimdyklą, nes gimdos kaklelio atsidarymas buvo pakankamai didelis. Sąrėmiai prasidėjo po poros valandų ir buvo tokie skaudūs, kad, turbūt, nepamiršiu niekada. Nuskausminimui jau buvo per vėlu, nes tiesiog nebūtų spėję suveikti. Po keturių alinančių skausmo valandų pagimdžiau nuostabią mėlynakę dukrytę. Daktarė sakė, kad gimdymas „kaip iš vadovėlio". Vos padėjus dukrytę ant krūtinės atsirado ir be galo stipri motiniška meilė. Dabar smerkiu save už tas kvailas mintis apie abortą. Labai myliu savo dukrytę ir nė negaliu pagalvoti, kad jos šalia dabar nebūtų.

Taigi, į paskaitas vaikščiojau būdama nėščia, pasigimdžiau likus porai mėnesių iki baigimo. Parašiau ir diplominį darbą, puikiai jį apsigyniau. Viską spėjau laiku. Dabar prasidėjo naujas gyvenimo tarpsnis ir aš juo labai džiaugiuosi.

Raimonda

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija (1)

Vaida: nėštumas lyg iš vadovėlio ir sunkus gimdymas su netikėta komplikacija
Vaida vaikelio ilgai negalėjo susilaukti, todėl pastojusi niekaip negalėjo patikėti savo laime. Ji pasakoja savo dukrytės atėjimo į šį pasaulį istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite el.p. –portalas@tavovaikas.lt.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?