Populiarėja kitokios cezario operacijos: anksčiau apie tai net svajoti nedrįso (VIDEO)

 (34)
Pirmą kartą Vokietijoje išbandyta praktika, kai cezario pjūvio metu mama „asistuoja" medikams ir išimtą iš gimdos kūdikį pati užsideda sau ant krūtinės.
© RIA/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Erikas Maksimilianas Kaiseris (Eric Maximilian Kaiser) gimė 4100 gramų svorio ir 57 cm ūgio. Tikras dručkis, - sako jo mama Oksana Kaiser (Oxana Kaiser). Pirmą kartą Vokietijos gimdymų istorijoje buvo leista mamai pačiai pasiimti kūdikį iš gimdos ir užsidėti jį ant krūtinės ką tik gimusį.

Ta proga klinika išplatino pranešimą spaudai su nuotraukomis bei paviešino operacijos vaizdo įrašą „Youtube" tinkle.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Seneliams šis anūkas yra jau šimtasis!
Pažintis su tėčiu iš Panevėžio, kuris turi dvi dideles gyvenimo aistras

Ligoninės "Mühlenkreiskliniken" Moterų klinikos Bad Oeynhausen mieste vadovas dr. Manfredas Šmitas sako, kad iš pradžių jis skeptiškai žiūrėjo į tokį metodą. Šių metų pradžioje ligoninę pasiekė žinios, kad toks būdas išbandytas cezario operacijų metu Australijoje. Medikai ėmė diskutuoti apie tai ir po kurio laiko suprato, kad nėra pagrindo būti skeptiškais. Apsispręsti išbandyti savo ligoninėje pastūmėjo ir moterų, kurioms daryta cezario pjūvio operacija, atsiliepimai. Dauguma jų pasakojo apie keistą jausmą, kai esi bejėgis operacijos metu, į viską žiūri tarsi iš pašalies, neišgyveni gimdymo pajautimo ir dėl to pirmomis dienomis po vaikelio gimimo gali kilti sunkumų žindant ar užmezgant pirmuosius emocinius ryšius. Tai ypač akivaizdžiai patiria moterys, kurioms operacija atliekama su visiškai nejautra.

Panašius jausmus yra patyrusi ir Oksana Kaiser iš Mindeno miesto, šalia kurio ir įsikūrusi ligoninė. Jos pirmasis vaikelis gimė po cezario pjūvio operacijos. Antras, trečias ir ketvirtas gimė po įprastinio gimdymo. Šis nėštumas buvo penktasis. Moteris sako, kad visada jautusi didžiulį skirtumą tarp to, kaip pirmagimis gimė po cezario ir kaip natūraliai gimė paskesni vaikai.


Mühlenkreiskliniken nuotr. – Oksana Kaiser su naujagimiu.

„Kai po operacijos gimė pirmas vaikas, buvo sunku patikėti, kad aš jau mama, kilo net tokių minčių, ar jis tikrai mano. Nieko panašaus nepatyriau, kai kitus pagimdžiau pati", - moters žodžiai cituojami ligoninės išplatintame pranešime.

Pastojus penktą kartą moteriai iš anksto buvo suplanuotas cezario pjūvis. Pasikalbėjusi su akušere ji išgirdo apie galimybę „asistuoti" medikams operacijos metu. Taip buvo nuspręsta atlikti pirmąją tokią operaciją šalies istorijoje.

Kaip sako gydytojas M. Šmitas, svarbiausia operacijos metu yra vaiko ir mamos saugumas. Jam teko konsultuotis su Anesteziologijos skyriaus darbuotojais, ką turi visi drauge padaryti, kad taptų įmanoma moteriai pačiai aktyviai dalyvauti operacijoje.

Buvo sutarta, kad moters rankos turi būti laisvos, tai yra, be vaistų injekcijoms reikalingų atributų (jie perkelti aukščiau virš alkūnių). Pasak medikų, vaikučiui tai yra gana saugu, abejonių labiau kyla dėl moters. Juk operacijos metu prapjaunamas pilvas, yra atvira žaizda, todėl bet kokia infekcija būtų pavojinga.

Gimdyvės rankos buvo apmautos steriliomis pirštinėmis.

Operacija prasidėjo 8 valandą ryto. Iki nustatytos gimdymo datos buvo likusios 8 dienos. Oksanai Kaiser buvo atlikta dalinė nejautra, operacinėje šalia jos buvo ir vyras. Iš pradžių, kaip įprasta, gimdyvė nuo medikų buvo atitverta širma, kuri nuimta vėliau, prieš vaikelio gimimą.

Medikai atliko operaciją kaip įprastai, tik vietoj to, kad patys iškeltų naujagimį iš gimdos, leido tą padaryti mamai.

Kaip po gimdymo sakė Oksana Kaiser, tai, ką ji jautė operacijos metu, prilygo jausmui, kurį ji išgyveno įprastų gimdymų metu. Kol medikai siuvo pilvą, vaikelis gulėjo mamai ant krūtinės, ji su juo bendravo, kaip būna ir paprasto gimdymo metu. Šalia ką tik gimusiu sūnumi džiaugėsi ir operacijoje dalyvavęs tėtis.


Mühlenkreiskliniken nuotr. – laimingi tėvai su medikais. Kairėje – gyd. M.Šmitas.

Gydytojas M.Šmitas, vadovavęs operacijai, liko ja patenkintas. Pasak jo, ateityje, jei tik leis gimdyvės būklė ir šeima to norės, panašios „švelnesnės" cezario pjūvio operacijos bus atliktos dar ne kartą.

Ligoninės vaizdo įrašas, kuriame įamžinta pirmoji cezario pjūvio operacija, kurioje leidžiama mamai pačiai išsiimti kūdikį iš gimdos ir užsidėti ant pilvo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.