Populiarėja kitokios cezario operacijos: anksčiau apie tai net svajoti nedrįso (VIDEO)

 (34)
Pirmą kartą Vokietijoje išbandyta praktika, kai cezario pjūvio metu mama „asistuoja" medikams ir išimtą iš gimdos kūdikį pati užsideda sau ant krūtinės.
© RIA/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Erikas Maksimilianas Kaiseris (Eric Maximilian Kaiser) gimė 4100 gramų svorio ir 57 cm ūgio. Tikras dručkis, - sako jo mama Oksana Kaiser (Oxana Kaiser). Pirmą kartą Vokietijos gimdymų istorijoje buvo leista mamai pačiai pasiimti kūdikį iš gimdos ir užsidėti jį ant krūtinės ką tik gimusį.

Ta proga klinika išplatino pranešimą spaudai su nuotraukomis bei paviešino operacijos vaizdo įrašą „Youtube" tinkle.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Seneliams šis anūkas yra jau šimtasis!
Pažintis su tėčiu iš Panevėžio, kuris turi dvi dideles gyvenimo aistras

Ligoninės "Mühlenkreiskliniken" Moterų klinikos Bad Oeynhausen mieste vadovas dr. Manfredas Šmitas sako, kad iš pradžių jis skeptiškai žiūrėjo į tokį metodą. Šių metų pradžioje ligoninę pasiekė žinios, kad toks būdas išbandytas cezario operacijų metu Australijoje. Medikai ėmė diskutuoti apie tai ir po kurio laiko suprato, kad nėra pagrindo būti skeptiškais. Apsispręsti išbandyti savo ligoninėje pastūmėjo ir moterų, kurioms daryta cezario pjūvio operacija, atsiliepimai. Dauguma jų pasakojo apie keistą jausmą, kai esi bejėgis operacijos metu, į viską žiūri tarsi iš pašalies, neišgyveni gimdymo pajautimo ir dėl to pirmomis dienomis po vaikelio gimimo gali kilti sunkumų žindant ar užmezgant pirmuosius emocinius ryšius. Tai ypač akivaizdžiai patiria moterys, kurioms operacija atliekama su visiškai nejautra.

Panašius jausmus yra patyrusi ir Oksana Kaiser iš Mindeno miesto, šalia kurio ir įsikūrusi ligoninė. Jos pirmasis vaikelis gimė po cezario pjūvio operacijos. Antras, trečias ir ketvirtas gimė po įprastinio gimdymo. Šis nėštumas buvo penktasis. Moteris sako, kad visada jautusi didžiulį skirtumą tarp to, kaip pirmagimis gimė po cezario ir kaip natūraliai gimė paskesni vaikai.


Mühlenkreiskliniken nuotr. – Oksana Kaiser su naujagimiu.

„Kai po operacijos gimė pirmas vaikas, buvo sunku patikėti, kad aš jau mama, kilo net tokių minčių, ar jis tikrai mano. Nieko panašaus nepatyriau, kai kitus pagimdžiau pati", - moters žodžiai cituojami ligoninės išplatintame pranešime.

Pastojus penktą kartą moteriai iš anksto buvo suplanuotas cezario pjūvis. Pasikalbėjusi su akušere ji išgirdo apie galimybę „asistuoti" medikams operacijos metu. Taip buvo nuspręsta atlikti pirmąją tokią operaciją šalies istorijoje.

Kaip sako gydytojas M. Šmitas, svarbiausia operacijos metu yra vaiko ir mamos saugumas. Jam teko konsultuotis su Anesteziologijos skyriaus darbuotojais, ką turi visi drauge padaryti, kad taptų įmanoma moteriai pačiai aktyviai dalyvauti operacijoje.

Buvo sutarta, kad moters rankos turi būti laisvos, tai yra, be vaistų injekcijoms reikalingų atributų (jie perkelti aukščiau virš alkūnių). Pasak medikų, vaikučiui tai yra gana saugu, abejonių labiau kyla dėl moters. Juk operacijos metu prapjaunamas pilvas, yra atvira žaizda, todėl bet kokia infekcija būtų pavojinga.

Gimdyvės rankos buvo apmautos steriliomis pirštinėmis.

Operacija prasidėjo 8 valandą ryto. Iki nustatytos gimdymo datos buvo likusios 8 dienos. Oksanai Kaiser buvo atlikta dalinė nejautra, operacinėje šalia jos buvo ir vyras. Iš pradžių, kaip įprasta, gimdyvė nuo medikų buvo atitverta širma, kuri nuimta vėliau, prieš vaikelio gimimą.

Medikai atliko operaciją kaip įprastai, tik vietoj to, kad patys iškeltų naujagimį iš gimdos, leido tą padaryti mamai.

Kaip po gimdymo sakė Oksana Kaiser, tai, ką ji jautė operacijos metu, prilygo jausmui, kurį ji išgyveno įprastų gimdymų metu. Kol medikai siuvo pilvą, vaikelis gulėjo mamai ant krūtinės, ji su juo bendravo, kaip būna ir paprasto gimdymo metu. Šalia ką tik gimusiu sūnumi džiaugėsi ir operacijoje dalyvavęs tėtis.


Mühlenkreiskliniken nuotr. – laimingi tėvai su medikais. Kairėje – gyd. M.Šmitas.

Gydytojas M.Šmitas, vadovavęs operacijai, liko ja patenkintas. Pasak jo, ateityje, jei tik leis gimdyvės būklė ir šeima to norės, panašios „švelnesnės" cezario pjūvio operacijos bus atliktos dar ne kartą.

Ligoninės vaizdo įrašas, kuriame įamžinta pirmoji cezario pjūvio operacija, kurioje leidžiama mamai pačiai išsiimti kūdikį iš gimdos ir užsidėti ant pilvo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".

Marta: gimdymui reikia ruoštis tiek psichologiškai, tiek fiziškai

Marta: gimdymui reikia ruoštis tiek psichologiškai, tiek fiziškai
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir kiekvieną mėnesį įdomiausios istorijos autorei padovanosime po dovanėlę.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose
Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.