Rasa: už sienos girdėjau kitos gimdyvės riksmus

 (2)
Jei norite parašyti savąją gimdymo istoriją, laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame Rasos laišką, kuriame ji pasakoja apie savo nepamirštamą gimdymą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Karšta diena ir ypatingas vakaras

Buvo karščiausia 2014-ųjų rugpjūčio 3 diena. Lauke termometro stulpelis fiksavo rekordinį 36 laipsnių karštį. Su vyru tvarkėmės sodyboje. Jis pjovė žolę, aš, vaikščiodama kaip voras, tvarkiau aplinką. Buvo praėję jau dvi savaitės po gimdymo termino. Pasak gydytojos, turėjau gimdyti liepos 21 dieną. Kadangi per paskutinę apžiūrą jokių artėjančio gimdymo požymių nebuvo, man pasakė laukti. Tai aš ir laukiau.

Baigėme dienos darbus. Aš ėmiau jausti neramų maudimą. Skubinu vyrą važiuoti namo, nusimaudyti. Galvoje sukasi viena mintis: „Tikiuosi, kad šiandien". Ir nuojauta manęs neapgavo. Vos išlindus iš dušo, maudimas ėmė dažnėti ir stiprėti. Pasiėmiau seniai sukrautą lagaminą ir išrūkom su vyru į ligoninę.

TAIP PAT SKAITYKITE:
26 nėštumo savaitę pagimdžiusi Asta - atvirai apie tai, ką teko patirti
Šiaulietės išpažintis, kodėl ji ryžosi įsivaikinti mergaitę

Buvo vakaras. Kažkur 18.30. Šeštadienis. Budinti gydytoja apžiūrėjo ir tarė: „Šiąnakt dar tikrai nepagimdysi, bet namo jau nebeišleisim". Nieko nebijojau, norėjau ,kad laikas greičiau praeitų ir pasaulį išvystų mano pilvelio gyventojas. Akušerė patarė naktį pasistengti pamiegoti, nes laukia sunkus darbas. Žinoma, nesumerkiau akių iki ryto. Kankino ir nesiliaujantis skausmas, ir begalinis nerimas prieš susitikimą su vaiku.

Ilgas laukimas ligoninėje

Ryte atėjo jau kita gydytoja. Ji mane apžiūrėjo ir nudžiugino pasakiusi, kad iki vakaro tikrai pagimdysiu.  Nors viskas vyko labai lėtai. Sąrėmiai buvo be galo skausmingi. Vaikščiojau gimdyklos koridoriumi garsiai dejuodama... Vyras tyliai tipeno visur iš paskos. Mačiau nerimą ir jaudulį jo akyse. Jaučiau begalinį jo norą man padėti. Laikas sustojo, o skausmas, rodos, tapo nepakeliamas.

Seselė suleido vaistų, kurie turėjo suminkštinti kaklelį ir padėti jam greičiau atsiverti. Deja, nepadėjo. Po kelių valandų gavau dar vieną dozę - irgi nieko. Nusprendė nuleisti vaisiaus vandenis. Nubėgus vandenims, gimdymo veikla irgi nepagreitėjo. Todėl visą dieną prasikankinusiai būsimai mamai nusprendė pradėti leisti skatinamuosius.

Guliu aš gimdykloj. Vyras šalia spaudžia man ranką ir ramina, kad viskas bus gerai. Girdžiu už sienos aimanuojančią merginą, kuriai irgi prasidėjęs gimdymas. Staiga pajuntu begalinį norą stumti ir su vyru choru kviečiame ką nors iš personalo. Gydytojai užėjus į gimdykla imu šaukti: „Gimdau" ,o ji man atrėžia: „Tu jau visą dieną gimdai". Prieina apžiūrėti ir, lyg tai būtų naujiena, surinka: „Ji tikrai gimdo".

Dukrytės gimimas

Greit sulekia seselės ir akušerė. Vyras atsinešė kėdę ir prisėdo (iki šiol tai sukelia man juoką). Prasideda stūmimas. Už sienos girdžiu riksmus bendražygės būsimos mamos, kuriai irgi prasideda gimdymas. Skyriuje viena akušerė ir viena gydytoja.

Abi šalia manęs. Viskas vyko taip greit, norėjau kuo greičiau išstumti kūdikėlį, kad gydytoja galėtų bėgti priimti kito atkeliaujančio stebuklo. Keli stiprūs stumtelėjimai ir štai pasigirsta tyriausias pasaulyje kūdikio verksmas , man ant krūtinės uždeda neapsakomo grožio mažą stebuklą - mano dukrytę.

Akušerė pasilieka su mumis, o daktarė išlekia pas už sienos gimdančią dar vieną jauną mamytę. Su vyru stebėjome, kaip seselė svėrė ir matavo mūsų naujagimę. Vyro, ką tik tapusio tėvu, akyse pasirodė ašaros. Staiga už sienos pasigirsta dar vienas kūdikio riksmas. Du maži pasaulio stebuklai išvydo pasaulį vos kelių minučių skirtumu.

Vėliau, koridoriuje, ką tik iškeptas mūsų tėtis, susitiko savo buvusį klasioką. Pasirodo, tai jo žmona pagimdė iš karto po manęs. Dar kartą įsitikinau, koks mažas tas mūsų pasaulis...

Niekada nepamiršiu susitikimo akimirkos su savo dukryte. Žiūri ji tokia maža ir gležnutė savo didelėmis, tamsiomis akimis į mane, ir pajutau, kaip tą akimirką manyje užgimė tikriausia pasaulyje meilė, meilė savo vaikui. Tam mažam stebuklui, kurį kas dieną myliu labiau ir labiau...

Mama Rasa

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.