Rasa: už sienos girdėjau kitos gimdyvės riksmus

 (2)
Jei norite parašyti savąją gimdymo istoriją, laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame Rasos laišką, kuriame ji pasakoja apie savo nepamirštamą gimdymą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Karšta diena ir ypatingas vakaras

Buvo karščiausia 2014-ųjų rugpjūčio 3 diena. Lauke termometro stulpelis fiksavo rekordinį 36 laipsnių karštį. Su vyru tvarkėmės sodyboje. Jis pjovė žolę, aš, vaikščiodama kaip voras, tvarkiau aplinką. Buvo praėję jau dvi savaitės po gimdymo termino. Pasak gydytojos, turėjau gimdyti liepos 21 dieną. Kadangi per paskutinę apžiūrą jokių artėjančio gimdymo požymių nebuvo, man pasakė laukti. Tai aš ir laukiau.

Baigėme dienos darbus. Aš ėmiau jausti neramų maudimą. Skubinu vyrą važiuoti namo, nusimaudyti. Galvoje sukasi viena mintis: „Tikiuosi, kad šiandien". Ir nuojauta manęs neapgavo. Vos išlindus iš dušo, maudimas ėmė dažnėti ir stiprėti. Pasiėmiau seniai sukrautą lagaminą ir išrūkom su vyru į ligoninę.

TAIP PAT SKAITYKITE:
26 nėštumo savaitę pagimdžiusi Asta - atvirai apie tai, ką teko patirti
Šiaulietės išpažintis, kodėl ji ryžosi įsivaikinti mergaitę

Buvo vakaras. Kažkur 18.30. Šeštadienis. Budinti gydytoja apžiūrėjo ir tarė: „Šiąnakt dar tikrai nepagimdysi, bet namo jau nebeišleisim". Nieko nebijojau, norėjau ,kad laikas greičiau praeitų ir pasaulį išvystų mano pilvelio gyventojas. Akušerė patarė naktį pasistengti pamiegoti, nes laukia sunkus darbas. Žinoma, nesumerkiau akių iki ryto. Kankino ir nesiliaujantis skausmas, ir begalinis nerimas prieš susitikimą su vaiku.

Ilgas laukimas ligoninėje

Ryte atėjo jau kita gydytoja. Ji mane apžiūrėjo ir nudžiugino pasakiusi, kad iki vakaro tikrai pagimdysiu.  Nors viskas vyko labai lėtai. Sąrėmiai buvo be galo skausmingi. Vaikščiojau gimdyklos koridoriumi garsiai dejuodama... Vyras tyliai tipeno visur iš paskos. Mačiau nerimą ir jaudulį jo akyse. Jaučiau begalinį jo norą man padėti. Laikas sustojo, o skausmas, rodos, tapo nepakeliamas.

Seselė suleido vaistų, kurie turėjo suminkštinti kaklelį ir padėti jam greičiau atsiverti. Deja, nepadėjo. Po kelių valandų gavau dar vieną dozę - irgi nieko. Nusprendė nuleisti vaisiaus vandenis. Nubėgus vandenims, gimdymo veikla irgi nepagreitėjo. Todėl visą dieną prasikankinusiai būsimai mamai nusprendė pradėti leisti skatinamuosius.

Guliu aš gimdykloj. Vyras šalia spaudžia man ranką ir ramina, kad viskas bus gerai. Girdžiu už sienos aimanuojančią merginą, kuriai irgi prasidėjęs gimdymas. Staiga pajuntu begalinį norą stumti ir su vyru choru kviečiame ką nors iš personalo. Gydytojai užėjus į gimdykla imu šaukti: „Gimdau" ,o ji man atrėžia: „Tu jau visą dieną gimdai". Prieina apžiūrėti ir, lyg tai būtų naujiena, surinka: „Ji tikrai gimdo".

Dukrytės gimimas

Greit sulekia seselės ir akušerė. Vyras atsinešė kėdę ir prisėdo (iki šiol tai sukelia man juoką). Prasideda stūmimas. Už sienos girdžiu riksmus bendražygės būsimos mamos, kuriai irgi prasideda gimdymas. Skyriuje viena akušerė ir viena gydytoja.

Abi šalia manęs. Viskas vyko taip greit, norėjau kuo greičiau išstumti kūdikėlį, kad gydytoja galėtų bėgti priimti kito atkeliaujančio stebuklo. Keli stiprūs stumtelėjimai ir štai pasigirsta tyriausias pasaulyje kūdikio verksmas , man ant krūtinės uždeda neapsakomo grožio mažą stebuklą - mano dukrytę.

Akušerė pasilieka su mumis, o daktarė išlekia pas už sienos gimdančią dar vieną jauną mamytę. Su vyru stebėjome, kaip seselė svėrė ir matavo mūsų naujagimę. Vyro, ką tik tapusio tėvu, akyse pasirodė ašaros. Staiga už sienos pasigirsta dar vienas kūdikio riksmas. Du maži pasaulio stebuklai išvydo pasaulį vos kelių minučių skirtumu.

Vėliau, koridoriuje, ką tik iškeptas mūsų tėtis, susitiko savo buvusį klasioką. Pasirodo, tai jo žmona pagimdė iš karto po manęs. Dar kartą įsitikinau, koks mažas tas mūsų pasaulis...

Niekada nepamiršiu susitikimo akimirkos su savo dukryte. Žiūri ji tokia maža ir gležnutė savo didelėmis, tamsiomis akimis į mane, ir pajutau, kaip tą akimirką manyje užgimė tikriausia pasaulyje meilė, meilė savo vaikui. Tam mažam stebuklui, kurį kas dieną myliu labiau ir labiau...

Mama Rasa

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.