Rasa: už sienos girdėjau kitos gimdyvės riksmus

 (2)
Jei norite parašyti savąją gimdymo istoriją, laukiame jų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame Rasos laišką, kuriame ji pasakoja apie savo nepamirštamą gimdymą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Karšta diena ir ypatingas vakaras

Buvo karščiausia 2014-ųjų rugpjūčio 3 diena. Lauke termometro stulpelis fiksavo rekordinį 36 laipsnių karštį. Su vyru tvarkėmės sodyboje. Jis pjovė žolę, aš, vaikščiodama kaip voras, tvarkiau aplinką. Buvo praėję jau dvi savaitės po gimdymo termino. Pasak gydytojos, turėjau gimdyti liepos 21 dieną. Kadangi per paskutinę apžiūrą jokių artėjančio gimdymo požymių nebuvo, man pasakė laukti. Tai aš ir laukiau.

Baigėme dienos darbus. Aš ėmiau jausti neramų maudimą. Skubinu vyrą važiuoti namo, nusimaudyti. Galvoje sukasi viena mintis: „Tikiuosi, kad šiandien". Ir nuojauta manęs neapgavo. Vos išlindus iš dušo, maudimas ėmė dažnėti ir stiprėti. Pasiėmiau seniai sukrautą lagaminą ir išrūkom su vyru į ligoninę.

TAIP PAT SKAITYKITE:
26 nėštumo savaitę pagimdžiusi Asta - atvirai apie tai, ką teko patirti
Šiaulietės išpažintis, kodėl ji ryžosi įsivaikinti mergaitę

Buvo vakaras. Kažkur 18.30. Šeštadienis. Budinti gydytoja apžiūrėjo ir tarė: „Šiąnakt dar tikrai nepagimdysi, bet namo jau nebeišleisim". Nieko nebijojau, norėjau ,kad laikas greičiau praeitų ir pasaulį išvystų mano pilvelio gyventojas. Akušerė patarė naktį pasistengti pamiegoti, nes laukia sunkus darbas. Žinoma, nesumerkiau akių iki ryto. Kankino ir nesiliaujantis skausmas, ir begalinis nerimas prieš susitikimą su vaiku.

Ilgas laukimas ligoninėje

Ryte atėjo jau kita gydytoja. Ji mane apžiūrėjo ir nudžiugino pasakiusi, kad iki vakaro tikrai pagimdysiu.  Nors viskas vyko labai lėtai. Sąrėmiai buvo be galo skausmingi. Vaikščiojau gimdyklos koridoriumi garsiai dejuodama... Vyras tyliai tipeno visur iš paskos. Mačiau nerimą ir jaudulį jo akyse. Jaučiau begalinį jo norą man padėti. Laikas sustojo, o skausmas, rodos, tapo nepakeliamas.

Seselė suleido vaistų, kurie turėjo suminkštinti kaklelį ir padėti jam greičiau atsiverti. Deja, nepadėjo. Po kelių valandų gavau dar vieną dozę - irgi nieko. Nusprendė nuleisti vaisiaus vandenis. Nubėgus vandenims, gimdymo veikla irgi nepagreitėjo. Todėl visą dieną prasikankinusiai būsimai mamai nusprendė pradėti leisti skatinamuosius.

Guliu aš gimdykloj. Vyras šalia spaudžia man ranką ir ramina, kad viskas bus gerai. Girdžiu už sienos aimanuojančią merginą, kuriai irgi prasidėjęs gimdymas. Staiga pajuntu begalinį norą stumti ir su vyru choru kviečiame ką nors iš personalo. Gydytojai užėjus į gimdykla imu šaukti: „Gimdau" ,o ji man atrėžia: „Tu jau visą dieną gimdai". Prieina apžiūrėti ir, lyg tai būtų naujiena, surinka: „Ji tikrai gimdo".

Dukrytės gimimas

Greit sulekia seselės ir akušerė. Vyras atsinešė kėdę ir prisėdo (iki šiol tai sukelia man juoką). Prasideda stūmimas. Už sienos girdžiu riksmus bendražygės būsimos mamos, kuriai irgi prasideda gimdymas. Skyriuje viena akušerė ir viena gydytoja.

Abi šalia manęs. Viskas vyko taip greit, norėjau kuo greičiau išstumti kūdikėlį, kad gydytoja galėtų bėgti priimti kito atkeliaujančio stebuklo. Keli stiprūs stumtelėjimai ir štai pasigirsta tyriausias pasaulyje kūdikio verksmas , man ant krūtinės uždeda neapsakomo grožio mažą stebuklą - mano dukrytę.

Akušerė pasilieka su mumis, o daktarė išlekia pas už sienos gimdančią dar vieną jauną mamytę. Su vyru stebėjome, kaip seselė svėrė ir matavo mūsų naujagimę. Vyro, ką tik tapusio tėvu, akyse pasirodė ašaros. Staiga už sienos pasigirsta dar vienas kūdikio riksmas. Du maži pasaulio stebuklai išvydo pasaulį vos kelių minučių skirtumu.

Vėliau, koridoriuje, ką tik iškeptas mūsų tėtis, susitiko savo buvusį klasioką. Pasirodo, tai jo žmona pagimdė iš karto po manęs. Dar kartą įsitikinau, koks mažas tas mūsų pasaulis...

Niekada nepamiršiu susitikimo akimirkos su savo dukryte. Žiūri ji tokia maža ir gležnutė savo didelėmis, tamsiomis akimis į mane, ir pajutau, kaip tą akimirką manyje užgimė tikriausia pasaulyje meilė, meilė savo vaikui. Tam mažam stebuklui, kurį kas dieną myliu labiau ir labiau...

Mama Rasa

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".