Renatos gimdymas: stresas, įtampa ir didelis nerimas

 (15)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Renatai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėštumo planavimas

Su vyru susipažinom lygiai prieš penkerius metus. Iškart labai įsimylėjom ir iškart abu supratom, jog tai "tas" žmogus. Juk sakoma - tam, kad suprastum, jog tai "tas" žmogus, užtenka vienerių metų, o pažinti žmogų neužteks net ir viso gyvenimo. Todėl vos po metų susituokėm ir pradėjom planuoti pabiručius. Iš pradžių stabdė finansinė padėtis, bet kai galiausiai užsitikrinom finansinę atramą, na, bent tiek, kad nebaisu būtų išeiti motinystės atostogų - metėm visas apsaugas į šoną ir atsidavėm likimui.

TAIP PAT SKAITYKITE:
10 filmų, kuriuos vaikai turi pamatyti iki paauglystės
Interneto hitas: šuo moko kūdikį šliaužti

Išdykęs tas likimas... Tampė mus už ūsų daugiau nei dvejus metus, kol galiausiai - dvi juostelės nėštumo teste. Valio! Regis tą dieną negalėjau nustot šypsotis, jautėmės tokie laimingi.

Visą nėštumą jaučiausi puikiai. Labai daug domėjausi apie mažylio priežiūrą, maitinimą ir net apie patį gimdymą. Ėjau net į nėščiųjų jogą, kad tik tinkamai pasiruoščiau artėjančiai didžiajai dienai. Tas laukimas taip buvo apsukęs galvą, kad net paskutiniosiom savaitėm pradėjus stipriai tinti maniau, jog čia normalu, juk aš laukiuos.

Blogi tyrimai

Pirmasis nerimas prasidėjo gal likus mėnesiui iki gimdymo, kai iš niekur nieko pradėjo svaigt galva ir padidėjo spaudimas. Apsilankius profilaktiniam patikrinimui pas gydytoją pasisakiau, kad spaudimas padidėjo, o dar ir ištinus aš. Apžiūrėjo ir tiesiai nusiuntė pasidaryt tyrimus. Tuo metu nieko bloga net neįtariau...

Pamenu, vos grįžau iš vizito pas gydytoją - skambutis. Paskambino gydytoja ir pasakė, jog ryt iš pat ryto atkeliaučiau į ligoninę jau su lagaminu, nes šlapime rado baltymo. Tą akimirka nieko nesupratau, tik supratau, kad jau prasideda.

Su nerimu ir vyro lydima nuvykau į ligoninę, paguldė stebėjimui. Nustatė ligą - nėščiosios preeklampsija, čia kai mano inkstai nebesugeba „dirbti mums abiems". Sutinau visa taip, kad net kojų pirštų negalėjau lankstyt. Su stebėjimu pratempėm savaitėlę ir sukakus lygiai keturiasdešimtai savaitei su gydytoja nutarėm - gimdysiu.

Nemeluosiu, bijojau labai, labai, bet už baimę buvo stipresnis noras, kad tai greičiau baigtųsi.

Išaušo lemtinga diena: 7 val. ryto gavau pirmą skatinimo žvakutę, 13 val. - antrą. Ir tik po antros kažką pradėjau truputį jaust. Gydytoja išpūtusi akis klausia, ar tikrai nieko nejaučiu. Na, jaučiau kažką, lyg įsiremtų mažiukas stipriai į šonkaulius, bet kai ji pasakė, kad sąrėmiai siekia 80-90 stiprumą, net pati nustebau. 16 val. netikėtai nubėgo vandenys ir tada prasidėjo...

Gimdymo eiga

Pamenu, kai su ratukais nuvežė į gimdymo palatą, pasiskambinau vyrui, kad atvažiuotų, nes "jau prasidėjo" ir kad skausmas tik stiprėjo. 20 val. jau, kaip vyras sakė, kalbėjausi su dievais ir nieko nebenorėjau, tik pamiegot. Mano sąrėmiai buvo aukščiausio lygio ir labai nereguliarūs. Maždaug kas minutę po pusę minutės. Akušerė sakė, jog jie per dažni, turi suretėt, bet regis niekas ten nesiruošė retėt, o kaklelis atsidarė vos 2 cm. Tada buvo nuspręsta dar skatinamųjų leist, kad greičiau viskas „užsivestų", va, tada ir parsidėjo... Leidžia skatinamuosius, sąrėmiai - kosminiai, atrodo, nežinai, kur dėtis, dar prijungė tonusus stebėti, tai judėt daug negaliu, tik tiek, kiek laidai pasiekia. Galiausiai nebeištvėriau ir paprašiau epidūrinio nuskausminimo. Jį suleidus šiek tiek atsigavau, tad pradėjo leist daugiau skatinamųjų.

Staiga aparatai pradėjo rodyti kažkokius skaičiukus, kurie vis mažėja, mažėja... Pamenu - susidairom su vyru, čia aparatas vos ne kaukia, o akušerė tik uždeda man deguonies kaukę ir sako, jog čia viskas gerai, liepia kvėpuoti, kvėpuoti... Gydytoja su akušere kažką pasitaria tyliai, tada paminko aparatą ir vėl viskas gerai - laukiam. Tada dar kartą tas pats, dar kartą... Su vyru suprantam, kad kažkas vyksta keisto, bet mums nieko nesako, atseit, viskas gerai, tik nesijaudink ir  giliai kvėpuok. Tuo metu kvėpavimas buvo mano didžiausias darbas, į kurį žiūrėjau labai rimtai. Buvau persigandus, nors ir nelabai supratau, kas vyksta. Galiausiai akušerė gražiai paaiškina - kai tik leidžia daugiau skatinamųjų - mažojo širdelė pradeda stot, tada turi nustot leist skatinamuosius. Nustoja - vėl gerai. Ir taip kelis kartus. Kai išgirdau, atrodė žemė iš po kojų slysta... Man tada jau ir skausmai atrodė nebe baisūs, niekas... Mano angeliuko širdelė stoja... Tai buvo lyg žaibas iš giedro dangaus ir tada pradėjau jau panikuot...

Cezario pjūvis

Galiausiai, 2 val. nakties atėjo gydytoja patikrinti kaklelio ir sako: "Na, ką, stebuklo nebus, darom cezarį". Gimdos kaklelis buvo atsivėręs vos 3 cm, o skatinamųjų negali leist.

Pamenu, kaip staigiai užsidegė ryški gimdyklos šviesa, į gimdyklą įėjo kokie 4 medikai, ir pradėjo mane ruošti. Viena ima vieną ranką, kita kitą, stato kateterį, lašelines... Tuo metu viskas vyko taip greitai, taip baisu buvo, kad pamenu verkiau net pasikrūpčiodama. Per kelias minutes suruošė ir išvežė į operacinę. Išvažiuodama mačiau tik vyro akis, pilnas ašarų ir nerimo...

2 val. ir 23 min. gimė sveikas ir labai gražus berniukas. Visą operaciją taip drebėjau iš baimės ir jaudulio, kad galiausiai, kai uždėjo mažiuką ant krūtinės, bijojau, kad tik nenukristų. Tą akimirką jau verkiau laimės ašarom. Dar gulėdama ant operacinės stalo ir matydama savo angeliuką supratau, kad jau viskas. Pagaliau viskas baigta ir buvau laimingiausia pasaulyje.

Po gimdymo ligoninėje pragulėjom daugiau kaip savaitę, kol galiausiai atsigavau, o kai išleido gavom dokumentus, kuriuose buvo įvardinta: cezaris buvo darytas, nes 1) Motinai buvo preeklamsija, 2) Vaikas „ėjo" aukštyn galva, 3) Virkštelėje naujagimis buvo užsukęs mazgą.

P.S. Norėčiau pasakyti Didelį AČIŪ savo vyrui, kuris visą laiką buvo šalia ir šauniai Kauno Klinikinės ligoninės komandai, kurių dėka dabar esame sveiki ir labai, labai laimingi. Ačiū.

Renata

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.