Ritos gimdymo istorija: savo nėštumą vadinu stebuklu

 (5)
Dažnai skaitau gimdymo istorijas. Visos tokios unikalios, įdomios, skirtingos... Nusprendžiau pasidalinti ir savąja.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nėštumo stebuklas

Artėjo Šv. Valentino diena, kai pamačiau tuos du užburiančius brūkšnelius! Tai buvo didžiausia dovana, kokios tik galėjome sulaukti. Tą dieną prisimenu lyg per miglą, nes nuo žinios sukosi galva - vienu metu norėjosi ir juoktis, ir verkti. Džiaugsmą kažkiek tramdė tik nerimas dėl sveikatos ir nežinomybė, ar pavyks viskas taip, kaip norėtųsi. Mums pavyko!

Savo nėštumą vadinu stebuklu. Stebuklu, nes nuo mažens turiu įgimtų inkstų problemų. Per daug metų pasikartojantys uždegimai jau beveik "pribaigė" vieną mano inkstą. Man buvo 27 metai, kai gydytoja lyg tarp kitko paklausė, ar dar neplanuojame su vyru vaikelio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
10 dalykų, kuriuos neišvengiamai darysite tapę tėvais
Įspūdingoje fotosesijoje įamžinti vos kelių dienų naujagimiai

Nustebau, nes iki tol beveik visi medikai, su kuriais teko susidurti, pabrėždavo, kad mano nėštumas bus sunkus (apie sunkų nėštumą girdėjau jau nuo paauglystės, nors dar net nemąsčiau apie motinystę).

Gal todėl neskubėjome, su vyru buvom aptarę net įsivaikinimo galimybę. Bet juk taip norisi turėti savo kūną ir kraują! Ir pagaliau! Ech, pagaliau! Sulaukiau padrąsinimo planuoti nėštumą ir nedelsti, nes po kelerių metų jau gali būti per vėlu. Mes ir nedelsėm. Planavome apie 5 mėnesius, kol išvydau teigiamą nėštumo testą.

Pirmas nėštumo trimestras praėjo sklandžiai. Nekankino įprasti nėščiųjų negalavimai. Manęs nepykino, spaudimas laikėsi normalus, bėdų dėl rėmens neturėjau iki pat nėštumo galo. Maždaug nėštumo viduryje neatlaikė inkstai. Prasidėjo uždegimas. Gavau ne vieną seriją gana stiprių antibiotikų. Profilaktinę jų dozę gerti paskyrė ir iki 28 savaitės. Šalia viso to prisidėjo ir aukštas kraujospūdis. Labai nerimavau dėl to. Juk dar negimęs vaikelis gaus daug vaistų... Buvo ašarų, bemiegių naktų... Bet viską iškenčiau, nes šalia mylintis supratingas vyras, kuris drąsino ir nuolat kartojo, jog viskas bus gerai. Kas mėnesį vaikelį apžiūrinėjo ultragarsu. Gydytoja tikino, kad vaikelis vystosi normaliai.

Rugpjūtį prasidėjo ypač dideli negalavimai - galvos skausmai, aukštas kraujospūdis, pykinimas, kojų tinimas, drebėjo rankos, mirgėjo akyse. Ginekologės nustatytas gimdymo terminas buvo rugsėjo 27. Dabar labai džiaugiuosi, kad nelaukėme ir važiavome į ligoninę, nenurašę visko eiliniam inkstų uždegimui. Man prasidėjo sunki nėščiųjų liga - preeklampsija. Buvau paguldyta į stacionarą. Ten praleidau apie pusantro mėnesio, bet tikrai nesiskundžiu, nes gavau pačią geriausią priežiūrą. Buvo siūlyta skatinti gimdymą rugpjūčio viduryje, bet aš sakiau, kad galiu išnešioti iki galo, man tik reikia pagalbos.

Esu labai dėkinga Kauno klinikų medikams, ypač nėštumą prižiūrėjusiam ir gimdymą priėmusiam gydytojui akušeriui ginekologui T.B. Jų dėka dukrytę išnešiojau beveik iki termino pabaigos ir dabar šalia savęs glaudžiu mažą angelėlį, kuriam jau greitai metukai.

Gimdymas

Kadangi gulėjau stacionare, su gydytoju derinome gimdymo datą. Buvo aišku, kad nelauksime ilgiau nei iki 40 nėštumo savaitės dėl mano ligos. Dukrytė pati gimti neskubėjo, tad susitarėme gimdymą skatinti rugsėjo 24 d. Jau iš vakaro žinojau, kad rytoj TA diena. Buvau užrašyta į eilę gimdykloje, budinčios akušerės liepė ryte nevalgyti. Pranešiau vyrui, paprašiau kad pasiimtų laisvą dieną darbe ir jau 7 ryto būtų pas mane. Dabar ima juokas, bet tada abu labai jaudinomės, negalėjome užmigti, vyrui "vartėsi skrandis". Juk toks įvykis!

24 dienos ryte vyras su daiktais jau sėdėjo mano palatoje. Pralaukėme valandą, dvi, tris... Tada atėjo akušerė ir pranešė, kad visos gimdyklos užimtos, teks dar palaukti. Kuo toliau, tuo labiau laukti darėsi sunkiau. Atrodė, kad kiekviena minutė slenka valandą. Po pietų pasirodė mano gydytojas ir nuramino, pasakydamas, kad deja, negimdysiu dar, nes labai daug gimdyvių jau su nubėgusiais vandenimis ir kiti skubūs atvejai. Visos gimdyklos užimtos. Kadangi man gimdymo veikla dar nevyksta, atsidūriau eilės gale. Taigi jis nusprendė gimdymą atidėti, kad netektų šios procedūros atlikinėti naktį. Kita data paskirta nebuvo. Ech... koks nusivylimas! Tiek jaudulio dėl nieko!

Tos dienos vakarą nuėjau miegoti visiškai rami. Maniau, jog praeis dar kelios dienos, kol gydytojas paskirs datą. Tačiau rugsėjo 25 dienos ankstų rytą pabudau nuo švelniai į ausį kuždamo: „Pabusk, einam gimdyti". Taip žadino gydytojas. Iš lovos pašokau kaip vandeniu perlieta!

Ir tikrai taip. Rugsėjo 25 dieną 17 val gimė nuostabi mergytė. Gimdymas truko 9 valandas. Dirbtinai nuleido vandenis, lašino gimdymo veiklą skatinančius vaistus, buvo nuolat stebimi vaisiaus širdies tonai, man matuojamas spaudimas... Nors iš pradžių buvau nusistačiusi prieš nuskausminimą, pasinaudojau epidūru, pasirodo, nebuvau adekvačiai įvertinusi savo pakantumo skausmui ribų. Džiaugiuosi, kad nuskausminimas suveikė būtent taip, kaip reikia. Numušė sąrėmių skausmą, kol atsidarinėjo gimdos kaklelis, užtat paskutinį gimdymo etapą (išstūmimą) jaučiau kaip nebūčiau nuskausminta.

Ir įvyko stebuklas! Gimė 50 cm 3425 g sveika mergytė, kuri buvo įvertinta 10 balų pagal Apgar skalę. Myliu ją ir savo vyrą. Ir jau svajoju apie dar vieną stebuklą.

Rita

Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų. Pasidalinkite patirtimi el.paštu tavovaikas@delfi.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (5)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.