Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mano nėštumas buvo labai lengvas, iki paskutinės dienos padėjau vyrui įrengti mūsų naują butą. Nepaisant to, kad priaugau daugiau kaip 30 kg (!), viskas buvo puiku.

Suėjus 40 savaičių su mama nuvykom į Santaros klinikų akušerijos priėmimą. Atsivežtus daiktus palikau mašinoje, nes turėjau įtarimą, kad dar važiuosiu namo. Taip ir buvo, po apžiūros paleido savaitei namo.

Lapkričio 15 dieną 8 val. ryto, kaip sutarta, vėl buvau priėmimo skyriuje, dabar jau su daiktais ir vyru. Apžiūros metu pasakė, kad gimdos kaklelis atsivėręs 5 cm. „Greitai persirenk ir keliaujam gimdyti“, - išgirdau. Tai buvo patys baisiausi žodžiai, nes gimdymo bijojau paniškai. Nėštumo metu mamų forumuose skaitydavau gimdymo istorijas, jos ne visos buvo gražios. Klaida! Nedarykit to!

Guliu gimdykloje, vyras šalia, baimės akys pilnos, bet bėgt jau nėra kur, pasirinkimo gimdyti ar ne irgi neturiu. Atėjusi gydytoja išpakuoja labai ilgą „virbalą“. „Dabar tai skaudės“, - spėju pagalvoti. Pasirodo, ne! Nuleido vandenis ir paliko laukti sąrėmių.

Pirmas valandas buvo visai smagu, su vyru žiūrėjom „Daktarą Hausą“. O tada prasidėjo sąrėmiai, skauda, bet kentėti tikrai galima, reti ir trumpi. Kuo tolyn, tuo dažnyn ir ilgyn. Nemeluosiu, skauda tikrai, bet įsivaizdavau, kad bus blogiau!

Atėjęs gydytojas paklausė, kokių nuskausminamųjų noriu. Paaiškino, kad paprasti veikia trumpai, bet greitesnis stūmimas, o epidūrinė nejautra nuima sąrėmių skausmą, bet ilgiau reikės stumti. Aš juk didvyrė, skausmo nebijau, tad ir rinkausi paprastus nuskausminamuosius. Pasigailėjau! Oi, kaip gailėjausi.

Kai suveikdavo vaistai, spėdavau valandai užmigti, po valandos vėl skausmai milžiniški. Taip kelis kartus leido vaistus, spėjau šiek tiek pailsėti. Medikai paaiškino, koks jausmas bus, kai norėsis stumti, liepė, kad tada vyras jiems iš karto praneštų.

Kažkaip nesitikėjau, kad tas jausmas taip staiga ateis.

Atbėgusi visa komanda paaiškino, ką daryti, kaip kvėpuoti, kada stumti.

Vienas, du, trys – prasideda sąrėmiai, rėkiu, stumiu!

Po keturių bandymų paaiškėjo, kad virkštelė yra trumpa ir vaikas negali visiškai nusileisti ir įsiremti į dubenį. Liepė lipti iš lovos ir stovėti, gal tai padės nusileisti vaikučiui. Stovėti nesugebu, labai skauda, vyras atėjo nugaros masažuoti. Kam man tas masažas, nenoriu aš jo! (Po visko atsiprašiau vyro, kad taip rėkiau ant jo).

Grįžtu lovą, laukiu sąrėmių ir vėl stumiu. Nieko. Antrą kartą taip pat nepavyksta. Atėjo gydytojas, užgulė pilvą, vienas, du, trys, sąrėmis, aš stumiu, jis stumia ir... aleliuja! Nebeskauda, girdžiu savo mažutę, kaip gera.

Mums gimė sveika ir mažutė dukryte Barbora.

Vaiko prisiglaudimas atperka visas kančias gimdymo metu!

Pagimdžiau 15.20 val., taigi, pats stūmimas truko 20 min, o aš galvojau, kad pusę dienos.

Bijoti nėra ko, skauda, bet iškenčiama. Tik gailiuosi, kad nėštumo metu nelankiau jokių seminarų apie kvėpavimą gimdymo metu ir stūmimą, nes stūmiau ne vaiką, o sau „į žandus“. Tai kokias dvi dienas buvau mėlynu veidu, nes trūko kapiliarai.

Gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ portale www.tavovaikas.lt tęsiasi. Laukiame jūsų istorijų el. paštu portalas@tavovaikas.lt. Įdomiausios mėnesio istorijos autorės laukia prizas. Daugiau informacijos – ČIA.

Naujienų prenumerata

Gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas
Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati
Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!
Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias
Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (4)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.