Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mano nėštumas buvo labai lengvas, iki paskutinės dienos padėjau vyrui įrengti mūsų naują butą. Nepaisant to, kad priaugau daugiau kaip 30 kg (!), viskas buvo puiku.

Suėjus 40 savaičių su mama nuvykom į Santaros klinikų akušerijos priėmimą. Atsivežtus daiktus palikau mašinoje, nes turėjau įtarimą, kad dar važiuosiu namo. Taip ir buvo, po apžiūros paleido savaitei namo.

Lapkričio 15 dieną 8 val. ryto, kaip sutarta, vėl buvau priėmimo skyriuje, dabar jau su daiktais ir vyru. Apžiūros metu pasakė, kad gimdos kaklelis atsivėręs 5 cm. „Greitai persirenk ir keliaujam gimdyti“, - išgirdau. Tai buvo patys baisiausi žodžiai, nes gimdymo bijojau paniškai. Nėštumo metu mamų forumuose skaitydavau gimdymo istorijas, jos ne visos buvo gražios. Klaida! Nedarykit to!

Guliu gimdykloje, vyras šalia, baimės akys pilnos, bet bėgt jau nėra kur, pasirinkimo gimdyti ar ne irgi neturiu. Atėjusi gydytoja išpakuoja labai ilgą „virbalą“. „Dabar tai skaudės“, - spėju pagalvoti. Pasirodo, ne! Nuleido vandenis ir paliko laukti sąrėmių.

Pirmas valandas buvo visai smagu, su vyru žiūrėjom „Daktarą Hausą“. O tada prasidėjo sąrėmiai, skauda, bet kentėti tikrai galima, reti ir trumpi. Kuo tolyn, tuo dažnyn ir ilgyn. Nemeluosiu, skauda tikrai, bet įsivaizdavau, kad bus blogiau!

Atėjęs gydytojas paklausė, kokių nuskausminamųjų noriu. Paaiškino, kad paprasti veikia trumpai, bet greitesnis stūmimas, o epidūrinė nejautra nuima sąrėmių skausmą, bet ilgiau reikės stumti. Aš juk didvyrė, skausmo nebijau, tad ir rinkausi paprastus nuskausminamuosius. Pasigailėjau! Oi, kaip gailėjausi.

Kai suveikdavo vaistai, spėdavau valandai užmigti, po valandos vėl skausmai milžiniški. Taip kelis kartus leido vaistus, spėjau šiek tiek pailsėti. Medikai paaiškino, koks jausmas bus, kai norėsis stumti, liepė, kad tada vyras jiems iš karto praneštų.

Kažkaip nesitikėjau, kad tas jausmas taip staiga ateis.

Atbėgusi visa komanda paaiškino, ką daryti, kaip kvėpuoti, kada stumti.

Vienas, du, trys – prasideda sąrėmiai, rėkiu, stumiu!

Po keturių bandymų paaiškėjo, kad virkštelė yra trumpa ir vaikas negali visiškai nusileisti ir įsiremti į dubenį. Liepė lipti iš lovos ir stovėti, gal tai padės nusileisti vaikučiui. Stovėti nesugebu, labai skauda, vyras atėjo nugaros masažuoti. Kam man tas masažas, nenoriu aš jo! (Po visko atsiprašiau vyro, kad taip rėkiau ant jo).

Grįžtu lovą, laukiu sąrėmių ir vėl stumiu. Nieko. Antrą kartą taip pat nepavyksta. Atėjo gydytojas, užgulė pilvą, vienas, du, trys, sąrėmis, aš stumiu, jis stumia ir... aleliuja! Nebeskauda, girdžiu savo mažutę, kaip gera.

Mums gimė sveika ir mažutė dukryte Barbora.

Vaiko prisiglaudimas atperka visas kančias gimdymo metu!

Pagimdžiau 15.20 val., taigi, pats stūmimas truko 20 min, o aš galvojau, kad pusę dienos.

Bijoti nėra ko, skauda, bet iškenčiama. Tik gailiuosi, kad nėštumo metu nelankiau jokių seminarų apie kvėpavimą gimdymo metu ir stūmimą, nes stūmiau ne vaiką, o sau „į žandus“. Tai kokias dvi dienas buvau mėlynu veidu, nes trūko kapiliarai.

Gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ portale www.tavovaikas.lt tęsiasi. Laukiame jūsų istorijų el. paštu portalas@tavovaikas.lt. Įdomiausios mėnesio istorijos autorės laukia prizas. Daugiau informacijos – ČIA.

Naujienų prenumerata

Gimdymas

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja

Kaip paskatinti gimdymą, jei jis niekaip neprasideda: interviu su gydytoja
Internete gausu patarimų, ką daryti, jei atėjus laikui vaikelis neskuba gimti. „Šokinėti, plauti grindis, mylėtis, prisivalgyti, sunkiai nešti, lankstytis ir t. t.", – pataria mamos viena kitai ir dažniausiai priduria, kad šie būdai ne visai veiksmingi. Ar galima taip savivaliauti?

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti? (3)

Skaitytoja: vyras atsisako dalyvauti gimdyme, kaip jį įkalbėti?
Nėščioji svajoja, kad vaikui gimstant dayvautų ir jos vyras. Tačiau jis kol kas nenori. Įkalbinėti ar leisti jam apsispręsti pačiam? Atsako psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".