Skaitytojos gimdymo istorija: galinga motiniška nuojauta

 (5)
Jei norite papasakoti savo gimdymo istoriją, rašykite el.p. tavovaikas@delfi.lt.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Laukta žinia apie nėštumą

Kad mūsų dviejų asmenų šeimai reikia trečio žmogučio, kalbėjome seniai. Tik vis neprisiruošėm - tai darbai, tai reikalai atidėdavo šį reikalą ateičiai.

Bet atėjo diena, kada susėdę pakalbėjom, kad jau laikas. Kad pastojau, supratau labai greitai, nors testai buvo neigiami, bet vyrui sakiau, kad jau tikrai laukiuosi. Jis netikėjo.

Po atidirbtų 6 dienų pagaliau atėjo laisvadieniai, per juos planavau pasidaryti dar vieną testą, nes jau turėjo rodyti nėštumą. Sekmadienis. Atsikėliau anksti ir bėgau į vaistinę. Visada pirkdavau juosteles, dabar stvėriau kasetę, nes norėjosi tvirto prisiminimo. Kad laukiuosi, žinojau, širdis taip sakė. Grįžau ir iš karto ėjau jo darytis, dar vyras prie pusryčių stalo nulydėjo kreivu žvilgsniu, vis abejodamas, ar neteks vėl nusivilt. Testas iš karto parodė dvi juosteles, apsiverkiau iš laimės, kad jau tikrai po širdimi nešioju gyvybę. Išėjau ir vyrui nieko sakyt nebereikėjo, tiesiog apkabino ir džiaugėsi kartu...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mama iš didžiosios raidės: Sigita augina 9 vaikus, iš jų pagimdė 2
Vaiko sveikata priklauso ir nuo vienos jo gimimo aplinkybės

Netvėriau savam kaily, norėjosi rėkti visam pasauliui, kad turėsim mažą žmogiuką, bet nutarėm tylėti ir pasakyti visiems, kai bus praėjęs pavojingas laikas ir vaikelis bus didesnis. Kitą diena ultragarso tyrimas nustatė, kad nėštumui 5 savaites, gimdyti turėjau kovo 6. Neapsakomas džiaugsmas, juk visada norėjau pavasarinuko.

Nuojauta neapvylė – sūnus

Viskas klojosi kuo puikiausiai. Pykino tik 2 savaites, nėštumas buvo lengvas, optimistiškai visada save tikinau, jog ir gimdymas toks bus. Po 3 mėnesių pasakėm artimiesiems džiugią naujieną, visi sveikino ir niekas netikėjo, kaip galėjom tiek laiko tylėt. Jaučiau, kad turėsim sūnų, ir vardus rinkom tik berniukiškus. Kai echoskopijos tyrimas tai patvirtino, pasidarė dar maloniau – nuojauta neapgavo. Laukimas pasidarė dar smagesnis: apvalėjantis pilvūzas, pirmi judesiukai, kasmėnesinis lankymasis pas gydytoją.

7 nėštumo mėnesį pradėjom ruošti kraitelį, pastatėme lovytę. Beprotiškai greitai artėjo lemtinga diena. 8 mėnesį išėjau atostogų darbe, tiek laiko dirbau, nes jaučiausi puikiai. Ir sėdint namie prasidėjo - klubo skausmas, nemigo naktys, pati batu nebeapsimaudavau...

Keksiukai vyrui ir būsimam vaikeliui

Kovo 5 norėjau susitvarkyt namus, išsiploviau langus, grindis, sutvarkiau spintas ir iš naujo susidėjau daiktus į krepšį, kurį vešiuosi į ligoninę. Jaučiausi puikiai ir sumaniau palepinti vyrą keksiukais. Kepančių keksiukų nuotrauką patalpinau į feisbuką ir pasipylė komentarai, jog man laikas gimdyti, o ne keksiukus namie kepti. Visi tik rašė ir linkėjo važiuoti gimdyti, o man net nepanašu, kad mūsų Dominykas jau pasiruošęs susitikti su tėveliais. Dar vienas komentaras - „Važiuok gimdyti". Atrašau: „Pasakyk Ponuliui pilve". Atsakymas- „Ponuli, išlįsk, čia keksiukai kepa". Juokas juokais, bet po poros valandų tualete pajaučiau išėjusį gleivių kamštį. Žinojau, kad tuoj prasidės gimdymas.

Pasakiau vyrui, kad tuoj gimdysiu, jis ir vėl nepatikėjo, nes paskutiniu metu šitą daug kartu girdėjo. Šį kartą nuraminau, kad tikrai gimdymas prasideda, jaučiau lengvus skausmus kas 10 minučių.

Buvo 19 valanda. Taip vis skaičiuodama laiką, susirašinėjau su kitomis nėščiosiomis mamyčių forume. Rašiau, kad jau prasidėjo ir su dideliu palaikymu laukiau, kas bus toliau. Skausmai vis stiprėjo ir kartojosi jau kas 5 minutes. Vyras vis kalbino važiuot, o aš nenorėjau nuvažiavusi į ligoninę vėl būti sugrąžinta namo, tad neskubėjau.

Be to, labai norėjau pažiūrėt serialą, kurį rodo 21 val. Buvo ramu dėl to, jog iki Akušerijos skyriaus tik 4 minutės kelio. Prasidėjo serialas, o skausmas vis aštresnis, nesulaukusi jo pabaigos, nes pati išsigandau skausmingo sąrėmio, 21:25 pajudėjom iš namų. Sąrėmiai buvo kas 3 minutes, net burnoj saldu...

Greitas ir lengvas gimdymas

Nuvažiuojam, skambinam skambutį, duris atidaro pagyvenus seselė, klausia, kokiu klausimu. „Gimdau", - sakau. „Iš ko sprendžiat?", - atkerta. Nors nusišauk... Nieko neaiškinu, skausmas nepakeliamas, po apžiūros akušerė rėkia - „8 cm, į gimdyklą". Viskas, artėja taip lauktas susitikimas su mažyliu.

Į gimdyklą paguldo 21:45. Vyras visada šalia, matau, jog jaudinasi ir bijo labiau nei aš. Bet man gera, jog jis kartu, nugalėjęs visas savo kraujo baimes ir visus kitus jausmus. Skausmingas sąrėmis, stūmimas ir mažylis 23 valandą jau man ant krūtinės. Negaliu patikėti, kad viskas taip greitai ir lengvai. Mažylis - tėčio kopija, gimė 2960 gramų ir 49 cm ūgio, nors prieš gimdymą gydytoja buvo nugąsdinusi, kad vaikas per didelis ir pati nepagimdysiu. Feisbuke po keksiukų nuotrauka toliau liejosi komentarai, jog mažylis paklausė ir atėjo į pasaulį kviečiamas valgyti keksiukų.

Šiandien mano pipiriukui jau 3 mėnesiai, per tą laiką neturėjo jokiu bėdų, jokių pilvo  diegliukų. Guli lovytėje, krykštauja, savo šypseną dovanoja. Niekada nebūčiau pagalvojusi, jog būti Mama yra taip fantastiškai gera, kad mažylis tiek džiaugsmo ir laimės atneša į mūsų gyvenimus.

Džiaugiuosi, jog ne tik mano nėštumas, bet ir gimdymas, buvo tarsi iš knygos. O auginti Dominyką yra vienas malonumas ir džiaugsmas.

Raminta

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete
Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko

Po komplikuoto nėštumo Evelinos gimdymas prasidėjo anksčiau laiko
Ačiū Evelinai už atsiųstą pasakojimą, jeigu norite pasidalinti ir jūs savo gimdymo istorija, visada laukiame el.p. portalas@tavovaikas.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama
Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme? (11)

Kaip yra iš tiesų: ar vyrui vieta gimdyme?
Ar vyrui dalyvauti gimdyme, yra abiejų partnerių sutarimas. Net jei vyriškoji pusė labai entuziastingai nusiteikusi ir nori dalyvauti, labai svarbu, ką apie tai mano moteris.

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas

Ką daryti pirmiausia, kai prasideda gimdymas
Norite gimdyti be nuskausminamųjų? Neskubėkite vykti į ligoninę, kuo ilgiau likite namuose, ypač jei gimdysite pirmą kartą. Geriausia strategija norint gimdyti kuo natūraliau – judėjimas, vanduo, atsipalaidavimas ir kantrybė, o įgyvendinti šią strategiją geriausiai pavyksta namuose.

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras

Kodėl moterys nebenori gimdyti vienos: psichologės komentaras
Kodėl mieliau gimdome su palydovu nei vienos? Kas yra geresnis gimdyvės padėjėjas - vyras, mama, anyta ar dula? Šiuos klausimus uždavėme psichologei.

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos

Kada prireikia cezario pjūvio operacijos
Operacija, kai pjaunama pilvo siena, gimdos sienelė ir išimamas vaisius bei placenta, vadinama cezario pjūviu.

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę (1)

Gimdymo pradžia: kada reikia vykti į ligoninę
Ką reikia žinoti apie gimdymo pradžią: kada metas vykti į ligoninę, o kada dar galima neskubėti?

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis

Laura: nėštumas ir gimdymas yra ypatinga moters patirtis
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas „Gimties stebuklas“ tęsiasi. Laukiame pasakojimų elektroniniu paštu portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Lauros laišką.

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos

Kristinos gimdymo istorija: nėštumo pradžia buvo kupina įtampos
Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame pasakojimų el.p.portalas@tavovaikas.lt ir šiandien publikuojame Kristinos laišką.

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę

Dovilės gimdymo istorija: skausmas turi prasmę
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir mėnesio gale įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę. Daugiau apie konkursą skaitykite ČIA.

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija

Norvegiška Ernestos meilės ir gimdymo istorija
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir baigiantis mėnesiui įdomiausios istorijos autorei padovanosime dovanėlę.

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių (2)

Į Lietuvą atvykstanti garsi gimdymo specialistė Cornelia Enning žino daug sklandaus gimdymo paslapčių
Į Lietuvą atvykstanti garsiausia Europos pribuvėja Cornelia Enning įsitikinusi: „Gimdymas – tai visiškai natūralus procesas moteriškai prigimčiai, kurio nereikia bijoti".

Marta: gimdymui reikia ruoštis tiek psichologiškai, tiek fiziškai

Marta: gimdymui reikia ruoštis tiek psichologiškai, tiek fiziškai
Artėjančiai Motinos dienai skirtas gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt ir kiekvieną mėnesį įdomiausios istorijos autorei padovanosime po dovanėlę.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose
Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.