Skaitytojos gimdymo istorija: galinga motiniška nuojauta

 (5)
Jei norite papasakoti savo gimdymo istoriją, rašykite el.p. tavovaikas@delfi.lt.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Laukta žinia apie nėštumą

Kad mūsų dviejų asmenų šeimai reikia trečio žmogučio, kalbėjome seniai. Tik vis neprisiruošėm - tai darbai, tai reikalai atidėdavo šį reikalą ateičiai.

Bet atėjo diena, kada susėdę pakalbėjom, kad jau laikas. Kad pastojau, supratau labai greitai, nors testai buvo neigiami, bet vyrui sakiau, kad jau tikrai laukiuosi. Jis netikėjo.

Po atidirbtų 6 dienų pagaliau atėjo laisvadieniai, per juos planavau pasidaryti dar vieną testą, nes jau turėjo rodyti nėštumą. Sekmadienis. Atsikėliau anksti ir bėgau į vaistinę. Visada pirkdavau juosteles, dabar stvėriau kasetę, nes norėjosi tvirto prisiminimo. Kad laukiuosi, žinojau, širdis taip sakė. Grįžau ir iš karto ėjau jo darytis, dar vyras prie pusryčių stalo nulydėjo kreivu žvilgsniu, vis abejodamas, ar neteks vėl nusivilt. Testas iš karto parodė dvi juosteles, apsiverkiau iš laimės, kad jau tikrai po širdimi nešioju gyvybę. Išėjau ir vyrui nieko sakyt nebereikėjo, tiesiog apkabino ir džiaugėsi kartu...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mama iš didžiosios raidės: Sigita augina 9 vaikus, iš jų pagimdė 2
Vaiko sveikata priklauso ir nuo vienos jo gimimo aplinkybės

Netvėriau savam kaily, norėjosi rėkti visam pasauliui, kad turėsim mažą žmogiuką, bet nutarėm tylėti ir pasakyti visiems, kai bus praėjęs pavojingas laikas ir vaikelis bus didesnis. Kitą diena ultragarso tyrimas nustatė, kad nėštumui 5 savaites, gimdyti turėjau kovo 6. Neapsakomas džiaugsmas, juk visada norėjau pavasarinuko.

Nuojauta neapvylė – sūnus

Viskas klojosi kuo puikiausiai. Pykino tik 2 savaites, nėštumas buvo lengvas, optimistiškai visada save tikinau, jog ir gimdymas toks bus. Po 3 mėnesių pasakėm artimiesiems džiugią naujieną, visi sveikino ir niekas netikėjo, kaip galėjom tiek laiko tylėt. Jaučiau, kad turėsim sūnų, ir vardus rinkom tik berniukiškus. Kai echoskopijos tyrimas tai patvirtino, pasidarė dar maloniau – nuojauta neapgavo. Laukimas pasidarė dar smagesnis: apvalėjantis pilvūzas, pirmi judesiukai, kasmėnesinis lankymasis pas gydytoją.

7 nėštumo mėnesį pradėjom ruošti kraitelį, pastatėme lovytę. Beprotiškai greitai artėjo lemtinga diena. 8 mėnesį išėjau atostogų darbe, tiek laiko dirbau, nes jaučiausi puikiai. Ir sėdint namie prasidėjo - klubo skausmas, nemigo naktys, pati batu nebeapsimaudavau...

Keksiukai vyrui ir būsimam vaikeliui

Kovo 5 norėjau susitvarkyt namus, išsiploviau langus, grindis, sutvarkiau spintas ir iš naujo susidėjau daiktus į krepšį, kurį vešiuosi į ligoninę. Jaučiausi puikiai ir sumaniau palepinti vyrą keksiukais. Kepančių keksiukų nuotrauką patalpinau į feisbuką ir pasipylė komentarai, jog man laikas gimdyti, o ne keksiukus namie kepti. Visi tik rašė ir linkėjo važiuoti gimdyti, o man net nepanašu, kad mūsų Dominykas jau pasiruošęs susitikti su tėveliais. Dar vienas komentaras - „Važiuok gimdyti". Atrašau: „Pasakyk Ponuliui pilve". Atsakymas- „Ponuli, išlįsk, čia keksiukai kepa". Juokas juokais, bet po poros valandų tualete pajaučiau išėjusį gleivių kamštį. Žinojau, kad tuoj prasidės gimdymas.

Pasakiau vyrui, kad tuoj gimdysiu, jis ir vėl nepatikėjo, nes paskutiniu metu šitą daug kartu girdėjo. Šį kartą nuraminau, kad tikrai gimdymas prasideda, jaučiau lengvus skausmus kas 10 minučių.

Buvo 19 valanda. Taip vis skaičiuodama laiką, susirašinėjau su kitomis nėščiosiomis mamyčių forume. Rašiau, kad jau prasidėjo ir su dideliu palaikymu laukiau, kas bus toliau. Skausmai vis stiprėjo ir kartojosi jau kas 5 minutes. Vyras vis kalbino važiuot, o aš nenorėjau nuvažiavusi į ligoninę vėl būti sugrąžinta namo, tad neskubėjau.

Be to, labai norėjau pažiūrėt serialą, kurį rodo 21 val. Buvo ramu dėl to, jog iki Akušerijos skyriaus tik 4 minutės kelio. Prasidėjo serialas, o skausmas vis aštresnis, nesulaukusi jo pabaigos, nes pati išsigandau skausmingo sąrėmio, 21:25 pajudėjom iš namų. Sąrėmiai buvo kas 3 minutes, net burnoj saldu...

Greitas ir lengvas gimdymas

Nuvažiuojam, skambinam skambutį, duris atidaro pagyvenus seselė, klausia, kokiu klausimu. „Gimdau", - sakau. „Iš ko sprendžiat?", - atkerta. Nors nusišauk... Nieko neaiškinu, skausmas nepakeliamas, po apžiūros akušerė rėkia - „8 cm, į gimdyklą". Viskas, artėja taip lauktas susitikimas su mažyliu.

Į gimdyklą paguldo 21:45. Vyras visada šalia, matau, jog jaudinasi ir bijo labiau nei aš. Bet man gera, jog jis kartu, nugalėjęs visas savo kraujo baimes ir visus kitus jausmus. Skausmingas sąrėmis, stūmimas ir mažylis 23 valandą jau man ant krūtinės. Negaliu patikėti, kad viskas taip greitai ir lengvai. Mažylis - tėčio kopija, gimė 2960 gramų ir 49 cm ūgio, nors prieš gimdymą gydytoja buvo nugąsdinusi, kad vaikas per didelis ir pati nepagimdysiu. Feisbuke po keksiukų nuotrauka toliau liejosi komentarai, jog mažylis paklausė ir atėjo į pasaulį kviečiamas valgyti keksiukų.

Šiandien mano pipiriukui jau 3 mėnesiai, per tą laiką neturėjo jokiu bėdų, jokių pilvo  diegliukų. Guli lovytėje, krykštauja, savo šypseną dovanoja. Niekada nebūčiau pagalvojusi, jog būti Mama yra taip fantastiškai gera, kad mažylis tiek džiaugsmo ir laimės atneša į mūsų gyvenimus.

Džiaugiuosi, jog ne tik mano nėštumas, bet ir gimdymas, buvo tarsi iš knygos. O auginti Dominyką yra vienas malonumas ir džiaugsmas.

Raminta

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.