Skaitytojos istorija: buvau įsitikinusi, kad pagimdysiu greitai ir lengvai

 (3)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai jaunai mamai, kuriai lengvai pagimdyti padėjo ir nusiteikimas, ir humoro jausmas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Mano Kukuliui dabar du su puse mėnesio, o nėštumą ir gimdymą prisimenu tik su šypsena.

Visą nėštumą jaučiausi puikiai: jokių pykinimų, blogumų, neerzino nei kvapai, nieko neskaudėjo, atrodžiau sau labai graži, dingo iki tol kankinę migreniniai galvos skausmai, ir bendrai, sveikesnė gyvenime nesijaučiau!

TAIP PAT SKAITYKITE:
Šią mergaitę vadina gražiausiu 21 -ojo amžiaus vaiku
Robbie Williamsas filmavo žmonos gimdymą ir viešino įrašus socialiniame tinkle

Gimdymo nebijojau. Mama daug kartų pasakojo, kaip lengvai ji pagimdė mane ir brolį ir galbūt todėl buvau įsitikinusi, kad ir aš nevargsiu. Pažįstamų ar draugų paklausta, ar bijau, juokavau, kad, kaip viena filmo "Ko laukti, kai laukiesi" herojų, nusičiaudėsiu ir pagimdysiu. Vieni juokėsi su manimi, kiti į tokią mano drąsą žiūrėjo gana skeptiškai.

Išėjusi motinystės atostogų sėmiausi informacijos, lankiau paskaitas būsimoms mamoms, o kartu su vyru išklausėme kursus skirtus besilaukiančioms poroms, po kurių neliko jokių abejonių, ar vyrui dalyvauti gimdyme. Atsakymas buvo vienas 'jei dalyvavau gamybos procese, dalyvausiu ir gimdyme'.

Likus savaitei iki gimdymo termino gydytoja apžiūrėjo mano pilvuką ir pasakė, kad ko gero be skatinamųjų neapsieis, nes gimda įsitempusi ir sąrėmiai patys neprasidės. Mintyse sau pasakiau 'prasidės'.

Dieną prieš nustatytą datą buvo mano gimtadienis. Vyras ta proga pagamino vakarienę, kuri gavosi itin aštri, nes vietoje paprastų pipirų į puodą įkrito čili pipirų sauja. Skaniai pavalgę, išėjome pasivaikščioti. Nuėjome gerus tris kilometrus, oras buvo pasakiškas.

Paryčiais pabudau, nuėjau į tualetą ir lyg lyg pasijutau keisčiau nei įprastai. Atrodė lyg švelniai sutrauktų pilvą. Nekreipiau į tai dėmesio ir atsiguliau atgal į lovą. Vos atsigulus, tas švelnus pilvo susitraukimas pasikartojo. Atsikėliau, vyro nežadinau, pasižiūrėjau į laikrodį. Buvo lygiai 5 val. ryto. Jausmas pasikartojo vėl ir vėl.

Žiūriu į laikrodį, viskas kartojasi kas 3 minutes. Na, galvoju, gal čia paruošiamieji sąrėmiai, juk visuose kursuose buvo sakoma, kad esant pirmam nėštumui į ligoninę važiuoti reikia, kai sąrėmiai bent valandą kartojasi kas 5 minutes. Tad laukiau. Vis dėlto, kai sąrėmiai kartojosi kas 3 minutes 40 minučių, atsargiai pažadinau vyrą ir sakau 'Tu gal atsikelk, išgerk kavos, nuvažiuojam iki gimdymo namų. Jei čia tik paruošiamieji sąrėmiai, bent jau būsim ramūs ir grįšime namo'. 

Kai atvažiavome į gimdymo namus, sąrėmiai jau buvo stipresni. Priimamajame paguldė mane ant lovytės, uždėjo prietaisą, kuris matavo vaikelio judesius ir širdies tonus. O gulėti aš tada norėjau mažiausiai! Seselė iš lėto klausinėjo manęs visos eilės reikalingų duomenų, o aš juos kantriai diktavau tarp vis besikartojančių sąrėmių. Net vyro telefono numerį iš atminties padiktuoti sugebėjau!

Galiausiai išgirdau: "Oooo, koks didelis atsivėrimas, kokie 7-8 cm". Apšalau. Nereikėjo jau nei vonios su masažu. Išvengiau ir to, ko labiausiai nenorėjau ir bijojau – skatinamųjų vaistų ar epidūro. Išsiuntė mus tiesiai į gimdyklą. Nuo pabudimo buvo praėjusios dvi valandos. Kadangi daugiau gimdyvių tuo metu nebuvo, du budintys gydytojai ir akušerė visą dėmesį skyrė man.

Palatoje nuleido vaisiaus vandenis, sąrėmiai vis intensyvėjo. Ačiū vyrui, kuris buvo man tiesiogine ta žodžio prasme ramstis. Praėjus keletui minučių išgirdau, kad atsivėrimas jau pilnas. Gydytojas pasižiūrėjo vaikelio padėtį. Pasirodė, kad jis neįsistato taip, kaip turėtų. Akušerė liepė keisti padėtis sąrėmių metu. Kita gydytoja pasakė, kad jei vaikutis neįsistatys, reikės pjauti. Aš pasižiūrėjau į ją ir pasakiau: "Dirbam, vaikštom, įsistatys". Ir įsistatė. Trys stūmimų serijos ir sūnus jau gulėjo ant mano krūtinės. Pagimdžiau 9:51, praėjus nepilnai 5 valandoms nuo pirmo švelnaus pakutenimo.

Mažylis svėrė 3600 gramų ir gavo 10 balų gyvenimo pradžiai, o gydytojas pasakė, kad nekeista, jog ir įsistatyti jam reikėjo daugiau laiko, kai aš tokia smulki, o vaikutis nemažas.

Gimdymas traumos nepaliko nei man, nei vyrui. Skausmas buvo, bet tikrai ne toks, kurio negalėčiau pakelti. Apkabinusi sūnų paskambinau tėvams ir pranešiau, kad prieš keletą minučių gimė jų anūkas. Vyras žiūrėjo į mane ir vaikutį tokiu žvilgsniu, kuris visam laikui išliks atmintyje.

Apibendrinant, galiu pasidžiaugti, kad man labai pasisekė. Gal taip buvo lemta, o gal iš tikrųjų suveikė mano teigiamas nusiteikimas, pašlakstytas humoro jausmu.

Visoms besilaukiančioms ar dar tik planuojančioms šeimos pagausėjimą nuoširdžiai linkiu tokio lengvo nėštumo ir gimdymo kaip mano. O auginti kol kas irgi sekasi puikiai!

Jūrata

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.