Trečią vaiką gimdysiu Izraelyje skaitytojos istorija

 (3)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Gabijai, kuri, kaip pati sako, yra dviejų su puse vaikų mama.
Trečią vaiką gimdysiu Izraelyje <sup style="color: #ff0000;">skaitytojos istorija</sup>
© Shutterstock nuotr.

Man 32 metai ir esu dviejų su puse vaikų mama. Tas pusė, kaip suprantama, vis dar mano pilve.

Pirmasis nėštumas ir gimdymas

Pirmoji dukra gimė dviem savaitėmis anksčiau laiko. Matyt padėjo suvalgytas aštrus kiniškas maistas, nes grįžtant namo iš restorano supratau, kad nubėgo vandenys, o vyras niekaip negalėjo tuo patikėti, kad jau greit taps tėčiu! Dar truputį palaukusi, susikroviau lagaminėlį ir patraukėm į Raudonojo Kryžiaus ligoninę Vilniaus senamiestyje. Beje, pakeliui dar ir sauskelnių sustojome nusipirkti viename prekybos centre. Visiškai nesijaudinau dėl gimdymo, buvau rami ir savimi pasitikinti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdinga mergaitės reakcija sužinojus, kad jos mama laukiasi
Neplanuotai pastojusi 47 -metų moteris sužinojo, jog laukiasi trynukų

Iš anksto buvau apsisprendusi, kad noriu ir galiu pagimdyti pati, be nuskausminamųjų. Į ligoninę atvykome vidurnaktį, o dukra gimė tik ryte. Naktis prabėgo akimirksniu. Atsimenu, kad skaudėjo, bet buvo pakenčiama, tik vyrui, matyt, dvigubai sunkiau buvo matyti kenčiančią, nes jam iki šiol tas mano kančios iškreiptas veidas atmintyje įstrigęs. Tiesa, dukra neskubėjo ateiti į pasaulį, tad ryte prireikė skatinamųjų vaistų. Po jų iš karto skausmas tapo intensyvesnis, jau nebesuvokiau, kas su manim vyksta. Netrukus paguldė ant stalo ir nuo to momento visas skausmas kažkur mistiškai dingo.

Gimus dukrai dar teko šiek tiek pabūti palatoje, bet jaučiausi iš tiesų puikiai. Kai pasakė, kad perveš į normalią palatą, norėjau pati paimti dukrą į rankas ir nueiti, bet mane privertė atsisėsti į vežimėlį.

Šis pirmasis gimdymas išties buvo nuostabus. Padėjo ir tai, kad tą naktį visoje ligoninėje gimdžiau tik aš viena, tad niekas nešaukė už sienos, buvo visiška tyla ir ramybė. Beje, pati aš irgi garsiai emocijų nereiškiau (t. y., nešaukiau), nes paprastai fizinį skausmą iškenčiu tyliai, žinau, kad jis praeis.

Antrasis nėštumas ir gimdymas

Po metų ir septynių mėnesių gimė sūnus, tik šįkart gimdymas buvo visiškai kitoks - dėl sūnaus netaisyklingos padėties gimdoje teko atlikti cezario pjūvį. Mano gimdymo terminas buvo numatytas tą pačią dieną, kaip ir vyro gimtadienis. Sunku buvo patikėti, kad taip ir įvyks, tačiau šįkart gamta nesumelavo - sąrėmiai prasidėjo tiksliai numatytą dieną.

Cezario pjūvis buvo atliktas toje pačioje ligoninėje. Per pačią operaciją, tiesą sakant, jaučiausi kaip obuoliais farširuojama višta - mano pilve kažkas kažką grūdo ir traukė. Nepaisant šio keisto jausmo, operacija praėjo sėkmingai ir gimė sveikas sūnus, tik aš nebuvau tokioje euforijoje, kaip po pirmojo gimdymo: viską skaudėjo, pati mažai ką galėjau atlikti be kitų pagalbos. Negalėjau iš karto pasidžiaugti sūnumi, nes teko gulėti pooperacinėje palatoje.

Tos kelios dienos ligoninėje buvo tikrai nemalonios, nes skausmas nemažėjo ir temdė visas kitas emocijas. Tad iki šiol negaliu suprasti tų moterų, kurios prašo cezario pjūvio vien dėl to, kad pačios bijo gimdyti (aš nekalbu apie tuos atvejus, kai cezario pjūvis yra būtinas). Tai buvo visiškai kita patirtis ir iš tikrųjų, jei tik būčiau galėjusi, būčiau norėjusi jos išvengti.

Trečiasis nėštumas

Trečiasis vaikelis jau pakeliui, tačiau šįkart laukia dar kitokia patirtis, kadangi gimdysiu nebe Lietuvoje, o Izraelyje. Prieš aštuonis mėnesius išsikėlėme gyventi į vyro gimtinę ir planuotai pastojau. Matyt, aplinka padarė įtaką, nes čia visos šeimos turi mažiausiai po tris vaikus (ir plius dar po du šunis). Be to, tiek aš, tiek vyras esame iš trijų vaikų šeimos, tad daug laiko nesvarsčiau priimant galutinį sprendimą - pastoti ar ne.

Šiuo metu beveik įpusėjau nėštumą (man - 17 savaičių) ir jau spėjau pajusti, kad čia viskas kitaip. Pirmosiomis savaitėmis atliekami keli genetiniai tyrimai dėl vaiko apsigimimų. Po specialių ultragarso ir kraujo tyrimų išvedama bendras statistinis procentas, ar vaikas gali būti apsigimęs. Lietuvoje nebuvau dariusi tokių tyrimų, bet kiek žinau, jie neprivalomi ir yra nepigus.

Čia, Izraelyje, jie privalomi, tiesa nėra visiškai nemokami, bet ir nėra brangūs, nes didesnę dalį kompensuoja sveikatos draudimas (pačiam primokėti reikia apie 70lt). Šių tyrimų tikslumas yra apie 70 proc.

Jeigu viskas gerai, nėščioji paliekama kuriam laikui ramybėje, bet jeigu gydytojas genetikas mato, kad vaisius gali būti apsigimęs, tada siūlomas kitas tyrimas, kurio tikslumas yra jau 99 proc. Kiek teko girdėti, tai vienas iš naujausių tyrimų pasaulyje, kurio metu nereikia imti vaisiaus vandenų, tiesiog užtenka motinos kraujo mėginio. Reikėtų pastebėti, kad šis tyrimas yra nekompensuojamas ir pačiai šeimai tenka už jį susimokėti. Tačiau palyginus tyrimo kainą su algomis Izraelyje, tas mokestis nėra toks ir didelis (apie 3000 Lt).

Tad šiuo metu manęs laukia visiškai naujos patirtys. Labai įdomu, kaip čia vyks gimdymas, tik žinau, kad visais įmanomais būdais bandysiu išvengti cezario pjūvio operacijos.

Gabija

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (6)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.