Trečią vaiką gimdysiu Izraelyje skaitytojos istorija

 (3)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Gabijai, kuri, kaip pati sako, yra dviejų su puse vaikų mama.
Trečią vaiką gimdysiu Izraelyje <sup style="color: #ff0000;">skaitytojos istorija</sup>
© Shutterstock nuotr.

Man 32 metai ir esu dviejų su puse vaikų mama. Tas pusė, kaip suprantama, vis dar mano pilve.

Pirmasis nėštumas ir gimdymas

Pirmoji dukra gimė dviem savaitėmis anksčiau laiko. Matyt padėjo suvalgytas aštrus kiniškas maistas, nes grįžtant namo iš restorano supratau, kad nubėgo vandenys, o vyras niekaip negalėjo tuo patikėti, kad jau greit taps tėčiu! Dar truputį palaukusi, susikroviau lagaminėlį ir patraukėm į Raudonojo Kryžiaus ligoninę Vilniaus senamiestyje. Beje, pakeliui dar ir sauskelnių sustojome nusipirkti viename prekybos centre. Visiškai nesijaudinau dėl gimdymo, buvau rami ir savimi pasitikinti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdinga mergaitės reakcija sužinojus, kad jos mama laukiasi
Neplanuotai pastojusi 47 -metų moteris sužinojo, jog laukiasi trynukų

Iš anksto buvau apsisprendusi, kad noriu ir galiu pagimdyti pati, be nuskausminamųjų. Į ligoninę atvykome vidurnaktį, o dukra gimė tik ryte. Naktis prabėgo akimirksniu. Atsimenu, kad skaudėjo, bet buvo pakenčiama, tik vyrui, matyt, dvigubai sunkiau buvo matyti kenčiančią, nes jam iki šiol tas mano kančios iškreiptas veidas atmintyje įstrigęs. Tiesa, dukra neskubėjo ateiti į pasaulį, tad ryte prireikė skatinamųjų vaistų. Po jų iš karto skausmas tapo intensyvesnis, jau nebesuvokiau, kas su manim vyksta. Netrukus paguldė ant stalo ir nuo to momento visas skausmas kažkur mistiškai dingo.

Gimus dukrai dar teko šiek tiek pabūti palatoje, bet jaučiausi iš tiesų puikiai. Kai pasakė, kad perveš į normalią palatą, norėjau pati paimti dukrą į rankas ir nueiti, bet mane privertė atsisėsti į vežimėlį.

Šis pirmasis gimdymas išties buvo nuostabus. Padėjo ir tai, kad tą naktį visoje ligoninėje gimdžiau tik aš viena, tad niekas nešaukė už sienos, buvo visiška tyla ir ramybė. Beje, pati aš irgi garsiai emocijų nereiškiau (t. y., nešaukiau), nes paprastai fizinį skausmą iškenčiu tyliai, žinau, kad jis praeis.

Antrasis nėštumas ir gimdymas

Po metų ir septynių mėnesių gimė sūnus, tik šįkart gimdymas buvo visiškai kitoks - dėl sūnaus netaisyklingos padėties gimdoje teko atlikti cezario pjūvį. Mano gimdymo terminas buvo numatytas tą pačią dieną, kaip ir vyro gimtadienis. Sunku buvo patikėti, kad taip ir įvyks, tačiau šįkart gamta nesumelavo - sąrėmiai prasidėjo tiksliai numatytą dieną.

Cezario pjūvis buvo atliktas toje pačioje ligoninėje. Per pačią operaciją, tiesą sakant, jaučiausi kaip obuoliais farširuojama višta - mano pilve kažkas kažką grūdo ir traukė. Nepaisant šio keisto jausmo, operacija praėjo sėkmingai ir gimė sveikas sūnus, tik aš nebuvau tokioje euforijoje, kaip po pirmojo gimdymo: viską skaudėjo, pati mažai ką galėjau atlikti be kitų pagalbos. Negalėjau iš karto pasidžiaugti sūnumi, nes teko gulėti pooperacinėje palatoje.

Tos kelios dienos ligoninėje buvo tikrai nemalonios, nes skausmas nemažėjo ir temdė visas kitas emocijas. Tad iki šiol negaliu suprasti tų moterų, kurios prašo cezario pjūvio vien dėl to, kad pačios bijo gimdyti (aš nekalbu apie tuos atvejus, kai cezario pjūvis yra būtinas). Tai buvo visiškai kita patirtis ir iš tikrųjų, jei tik būčiau galėjusi, būčiau norėjusi jos išvengti.

Trečiasis nėštumas

Trečiasis vaikelis jau pakeliui, tačiau šįkart laukia dar kitokia patirtis, kadangi gimdysiu nebe Lietuvoje, o Izraelyje. Prieš aštuonis mėnesius išsikėlėme gyventi į vyro gimtinę ir planuotai pastojau. Matyt, aplinka padarė įtaką, nes čia visos šeimos turi mažiausiai po tris vaikus (ir plius dar po du šunis). Be to, tiek aš, tiek vyras esame iš trijų vaikų šeimos, tad daug laiko nesvarsčiau priimant galutinį sprendimą - pastoti ar ne.

Šiuo metu beveik įpusėjau nėštumą (man - 17 savaičių) ir jau spėjau pajusti, kad čia viskas kitaip. Pirmosiomis savaitėmis atliekami keli genetiniai tyrimai dėl vaiko apsigimimų. Po specialių ultragarso ir kraujo tyrimų išvedama bendras statistinis procentas, ar vaikas gali būti apsigimęs. Lietuvoje nebuvau dariusi tokių tyrimų, bet kiek žinau, jie neprivalomi ir yra nepigus.

Čia, Izraelyje, jie privalomi, tiesa nėra visiškai nemokami, bet ir nėra brangūs, nes didesnę dalį kompensuoja sveikatos draudimas (pačiam primokėti reikia apie 70lt). Šių tyrimų tikslumas yra apie 70 proc.

Jeigu viskas gerai, nėščioji paliekama kuriam laikui ramybėje, bet jeigu gydytojas genetikas mato, kad vaisius gali būti apsigimęs, tada siūlomas kitas tyrimas, kurio tikslumas yra jau 99 proc. Kiek teko girdėti, tai vienas iš naujausių tyrimų pasaulyje, kurio metu nereikia imti vaisiaus vandenų, tiesiog užtenka motinos kraujo mėginio. Reikėtų pastebėti, kad šis tyrimas yra nekompensuojamas ir pačiai šeimai tenka už jį susimokėti. Tačiau palyginus tyrimo kainą su algomis Izraelyje, tas mokestis nėra toks ir didelis (apie 3000 Lt).

Tad šiuo metu manęs laukia visiškai naujos patirtys. Labai įdomu, kaip čia vyks gimdymas, tik žinau, kad visais įmanomais būdais bandysiu išvengti cezario pjūvio operacijos.

Gabija

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.