Trys nėštumai, pasibaigę netektimis, ir nemirusi viltis tapti mama

 (13)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Erikai.
© Shutterstock nuotr.

Pirmasis nėštumas

Pirmąjį kartą laukiausi prieš 8 metus, kai man buvo 23 metai. Tai buvo neplanuotas nėštumas ir žinia, kad laukiuosi buvo labai netikėta ir sukėlusi mums didelį stresą. Tačiau su draugu susitaikėme ir nusprendėme, kad jei jau taip lemta, tai ir būsime tėvais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Fitneso trenerė: po gimdymo reikia atrodyti štai taip!
Moteris pagimdė net nepajutusi, kad laukiasi

Tačiau 8-ąją nėštumo savaitę pradėjau labai stipriai kraujuoti. Mama iškvietė greitąją pagalbą ir mane išvežė į ligoninę. Apžiūrėjo tąkart gydytojas, kuris buvo tikrai labai nemalonus ir su manimi elgėsi tikrai nemaloniai. Gulėdama ant stalo jaučiau beprotišką skausmą, ašaros tekėjo upeliais, bet kentėjau. Po apžiūros buvau paguldyta į palatą ir manęs niekas netikrino echoskopu visą savaitę. Po savaitės apžiūrėjusi gydytoja pasakė, kad pas mane ten nieko nėra ir ji nemato jokio vaisiaus. Pasirodo, kad aš visą savaitę gulėjau jau nebebūdama nėščia!

Nusivylusi gydytojais važiavau į Kauną, kur buvo man padaryta abrazija.

Antrasis nėštumas

Po trejų metų aš vėl pasijutau besilaukianti. Su draugu taip ir gyvenome nesusituokę, bet šį kartą žinia mums buvo labai smagi, jautėmės labai laimingi. Nėštumas nebuvo sklandus, kelis kartus teko gulėti ligoninėje, nes vis pakraujuodavau. Ligoninė tapo mano antraisiais namais. Sulaukus 21 nėštumo savaitės( 5 mėn.) ryte atsikėliau visa šlapia. Supratau, kad kažkas negerai. Paskambinus mamai ir papasakojus, kas man nutiko, ji liepė kuo greičiau važiuoti į ligoninę, nes man nubėgo vandenys.

Nuvykus į Kauno klinikas man pasakė baisią žinią - nieko nebegalima padaryti ir kūdikio neišsaugos. Po poros valandų pajutau, kaip prasidėjau sąrėmiai ir man teko iškęsti baisiausią įvykį savo gyvenime. Pagimdžius negyvą kūdikį, manęs akušerė paklausė, ar aš noriu pažiūrėti į jį? Buvo be galo skaudu tai girdėti. Žinoma, kad aš negalėjau žiūrėti ir taip dar labiau save skaudinti. Po paros aš išvykau namo.

Trečiasis nėštumas

Mane labai palaikė mano vyras, visa mano šeima. Jie buvo geriausi mano psichologai. Po metų mes su vyru susituokėme. Atrodo, kad beliko tik susilaukti kūdikėlio ir būti pačia laimingiausia šeima. Po metų aš vėl pastojau. Kūdikis buvo planuotas ir labai lauktas. Apsilankius pas gydytoją pirmąjį kartą, man pasakė, kad po mano širdimi gyvena ne vienas, o net du stebuklai. Tuo metu tai buvo didelis šokas, bet ir tuo pačiu didelė laimė. Mane labai stebėjo medikai, pati labai saugojausi, daugiau gulinėdavau, nes bijojau, kad scenarijus gali vėl pasikartoti. Teko ir ligoninėje vėl pagulėti.

Bet... Penktą mėnesį man ir vėl nubėgo vandenys. Buvau išvežta vėl į Kauną. Tačiau mano dviejų sūnelių nebuvo įmanoma išsaugoti. Aš ir vėl netekau didžiausio turto. Atsibudusi po narkozės aš pasakiau sau: „Aš vistiek būsiu mama!"

Pamažu atsigavau po nelaimės, turėjau šalia patį geriausią vyrą, kuris mane palaikė ir buvo su manimi visada. Praėjo dar vieneri metai. Per juos darėmės su vyrų visus įmanomus tyrimus, bandėme surasti priežastį, kodėl man nepavyksta išnešioti kūdikio ir aš vis juos penktą mėnesį prarandu. Visi tyrimai buvo geri, lankėmės ir pas genetikę, tačiau ir ten sulaukėme atsakymo, kad esami sveiki.

Ketvirtasis nėštumas

Tad po metų pajutau, kad jau esu pasiruošusi vėl bandyti. Pavyko iš pirmo bandymo - nėštumo testas parodė dvi juosteles. Minčių buvo įvairių, daug galvojau, baimės buvo daug, tačiau žinojau, kad bijodama tik pakenksiu sau ir kūdikiui, kuris augo po mano širdimi.

Mane prižiūrintis gydytojas išsiuntė mane į Kauno klinikas apžiūrai. Papuoliau pas stebuklingą gydytoją. Ji mane atidžiai stebėjo ir kai man buvo 3 mėnesiai, apžiūros metu pamatė, kad mano kaklelis vėl nori vertis. Tą minutę supratau, kad manęs laukia vėl tas pats scenarijus. Tačiau ji man pasiūlė įsigyti vienus vaistus, kurie galbūt man padės ir sustiprins mano gimdos kaklelį. Naudojau juos 3 savaites, ir gydytoja stebėjo, kad mano situacija gerėja, kaklelis nebesiveria. Visą laiką labai save saugojau, daug gulėjau, vykdžiau visus gydytojų nurodymus ir po 9 mėnesių susilaukiau nuostabaus sūnelio. Šio jausmo apsakyti neįmanoma, nes aš dar kiekvieną dieną į jį žiūrėdama galvoju, ar aš tikrai jau mama ir ar tai mano sūnus...

Visos mano kančios, visos ašaros viskas nublanko tą minutę, kai tik aš jį pamačiau. Tai mano didžiausias turtas gyvenime. Šiandien mes jau trise, o mūsų sūneliui tuoj bus 4 mėnesiai.

Taigi, aš pažadą sau įvykdžiau ir vis tiek tapau mama! Nė vienos minutės nebuvo, kad būčiau nuleidusi rankas. Šiandien esu pati laimingiausia.

Erika

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (6)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų (8)

Birutės gimdymas: džiaugiuosi, kad klausiau gydytojo, o ne savo norų
Apie gražias ir šviesias nėštumo bei gimdymo istorijas kalbame nedaug – pasiliekame sau tyliai pasidžiaugti. Šį kartą – giedra istorija, be nuoskaudų, nemalonumų ir, aišku, su laiminga pabaiga. Netgi ne istorija – pamokos, kurių dar negimęs mažylis išmokė savo mamą.

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (90)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.