Trys nėštumai, pasibaigę netektimis, ir nemirusi viltis tapti mama

 (13)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Erikai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirmasis nėštumas

Pirmąjį kartą laukiausi prieš 8 metus, kai man buvo 23 metai. Tai buvo neplanuotas nėštumas ir žinia, kad laukiuosi buvo labai netikėta ir sukėlusi mums didelį stresą. Tačiau su draugu susitaikėme ir nusprendėme, kad jei jau taip lemta, tai ir būsime tėvais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Fitneso trenerė: po gimdymo reikia atrodyti štai taip!
Moteris pagimdė net nepajutusi, kad laukiasi

Tačiau 8-ąją nėštumo savaitę pradėjau labai stipriai kraujuoti. Mama iškvietė greitąją pagalbą ir mane išvežė į ligoninę. Apžiūrėjo tąkart gydytojas, kuris buvo tikrai labai nemalonus ir su manimi elgėsi tikrai nemaloniai. Gulėdama ant stalo jaučiau beprotišką skausmą, ašaros tekėjo upeliais, bet kentėjau. Po apžiūros buvau paguldyta į palatą ir manęs niekas netikrino echoskopu visą savaitę. Po savaitės apžiūrėjusi gydytoja pasakė, kad pas mane ten nieko nėra ir ji nemato jokio vaisiaus. Pasirodo, kad aš visą savaitę gulėjau jau nebebūdama nėščia!

Nusivylusi gydytojais važiavau į Kauną, kur buvo man padaryta abrazija.

Antrasis nėštumas

Po trejų metų aš vėl pasijutau besilaukianti. Su draugu taip ir gyvenome nesusituokę, bet šį kartą žinia mums buvo labai smagi, jautėmės labai laimingi. Nėštumas nebuvo sklandus, kelis kartus teko gulėti ligoninėje, nes vis pakraujuodavau. Ligoninė tapo mano antraisiais namais. Sulaukus 21 nėštumo savaitės( 5 mėn.) ryte atsikėliau visa šlapia. Supratau, kad kažkas negerai. Paskambinus mamai ir papasakojus, kas man nutiko, ji liepė kuo greičiau važiuoti į ligoninę, nes man nubėgo vandenys.

Nuvykus į Kauno klinikas man pasakė baisią žinią - nieko nebegalima padaryti ir kūdikio neišsaugos. Po poros valandų pajutau, kaip prasidėjau sąrėmiai ir man teko iškęsti baisiausią įvykį savo gyvenime. Pagimdžius negyvą kūdikį, manęs akušerė paklausė, ar aš noriu pažiūrėti į jį? Buvo be galo skaudu tai girdėti. Žinoma, kad aš negalėjau žiūrėti ir taip dar labiau save skaudinti. Po paros aš išvykau namo.

Trečiasis nėštumas

Mane labai palaikė mano vyras, visa mano šeima. Jie buvo geriausi mano psichologai. Po metų mes su vyru susituokėme. Atrodo, kad beliko tik susilaukti kūdikėlio ir būti pačia laimingiausia šeima. Po metų aš vėl pastojau. Kūdikis buvo planuotas ir labai lauktas. Apsilankius pas gydytoją pirmąjį kartą, man pasakė, kad po mano širdimi gyvena ne vienas, o net du stebuklai. Tuo metu tai buvo didelis šokas, bet ir tuo pačiu didelė laimė. Mane labai stebėjo medikai, pati labai saugojausi, daugiau gulinėdavau, nes bijojau, kad scenarijus gali vėl pasikartoti. Teko ir ligoninėje vėl pagulėti.

Bet... Penktą mėnesį man ir vėl nubėgo vandenys. Buvau išvežta vėl į Kauną. Tačiau mano dviejų sūnelių nebuvo įmanoma išsaugoti. Aš ir vėl netekau didžiausio turto. Atsibudusi po narkozės aš pasakiau sau: „Aš vistiek būsiu mama!"

Pamažu atsigavau po nelaimės, turėjau šalia patį geriausią vyrą, kuris mane palaikė ir buvo su manimi visada. Praėjo dar vieneri metai. Per juos darėmės su vyrų visus įmanomus tyrimus, bandėme surasti priežastį, kodėl man nepavyksta išnešioti kūdikio ir aš vis juos penktą mėnesį prarandu. Visi tyrimai buvo geri, lankėmės ir pas genetikę, tačiau ir ten sulaukėme atsakymo, kad esami sveiki.

Ketvirtasis nėštumas

Tad po metų pajutau, kad jau esu pasiruošusi vėl bandyti. Pavyko iš pirmo bandymo - nėštumo testas parodė dvi juosteles. Minčių buvo įvairių, daug galvojau, baimės buvo daug, tačiau žinojau, kad bijodama tik pakenksiu sau ir kūdikiui, kuris augo po mano širdimi.

Mane prižiūrintis gydytojas išsiuntė mane į Kauno klinikas apžiūrai. Papuoliau pas stebuklingą gydytoją. Ji mane atidžiai stebėjo ir kai man buvo 3 mėnesiai, apžiūros metu pamatė, kad mano kaklelis vėl nori vertis. Tą minutę supratau, kad manęs laukia vėl tas pats scenarijus. Tačiau ji man pasiūlė įsigyti vienus vaistus, kurie galbūt man padės ir sustiprins mano gimdos kaklelį. Naudojau juos 3 savaites, ir gydytoja stebėjo, kad mano situacija gerėja, kaklelis nebesiveria. Visą laiką labai save saugojau, daug gulėjau, vykdžiau visus gydytojų nurodymus ir po 9 mėnesių susilaukiau nuostabaus sūnelio. Šio jausmo apsakyti neįmanoma, nes aš dar kiekvieną dieną į jį žiūrėdama galvoju, ar aš tikrai jau mama ir ar tai mano sūnus...

Visos mano kančios, visos ašaros viskas nublanko tą minutę, kai tik aš jį pamačiau. Tai mano didžiausias turtas gyvenime. Šiandien mes jau trise, o mūsų sūneliui tuoj bus 4 mėnesiai.

Taigi, aš pažadą sau įvykdžiau ir vis tiek tapau mama! Nė vienos minutės nebuvo, kad būčiau nuleidusi rankas. Šiandien esu pati laimingiausia.

Erika

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (17)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.