Ultragarso pokštai: kaip mergaitė pilve pavirto berniuku

 (8)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Eglei.
<span style="color: #ff0000;">Ultragarso pokštai:</span> kaip mergaitė pilve pavirto berniuku
© Shutterstock nuotr.

Pirmasis nėštumas ir gimdymas

Pradėsiu nuo to, kad turiu du vaikus - nuostabius stebuklėlius. Pirmoji dukra gimė 2011 metų vasario 22 dieną.

O viskas buvo taip: pirmadienį ryte mane paleido iš ligoninės, o ten gulėjau savaitę laiko dėl maudimo pilve. Atsisveikindama pasakiau sesutėms, kad dabar tikrai nesusitiksim mažiausiai savaitę. Kurgi ne... Kitą dieną lygiai tuo pat metu atkeliavau gimdyti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Sunkiausiam pasaulyje kūdikiui paskirta dieta
Kaune gimdžiusi Raimonda - per plauką nuo mirties

Namuose tą rytą pabudau nuo baisaus skausmo. Tiesa, tada maniau, kad tai baisus skausmas, nes nežinojau, kas laukia toliau. Apie 10 valandą ryto jis dar labiau paaštrėjo, tad nusprendžiau važiuoti į ligoninę. Čia atvykus paaiškėjo, kad gimdos kaklelio atsidarymas tik 2 cm.

Paskambinau draugui, kuris tuo metu buvo kitame mieste ir paprašiau, kad greičiau atvažiuotų, nes gimdau. Jis iš pradžių nepatikėjo, sakė: „Ar tikrai?".

Ateidavusios akušerės aiškino man, ką daryti, kad mažiau skaudėtų per sąrėmius, bet man tie patarimai nepadėjo, norėjau, kad tik greičiau viskas pasibaigtų. Vakare atsidarymas jau buvo 10 cm, skausmas nežmoniškas, pradėjau stumti, bet nesėkmingai ir gydytojai priėmė sprendimą daryti cezario pjūvio operaciją. Taip 21:47 gimė mano dukrytė. Ją pamačiau tik per kitos dienos pietus, nes po narkozės labai ilgai miegojau.

Planuota cezario pjūvio operacija

Antrasis gimdymas buvo visiška priešingybė ir staigmena. Nėštumo metu medikai planavo, kad antrasis mano gimdymas bus planinė cezario pjūvio operacija. Mat mano diagnozė - siauras dubuo.

2013 metų naktį į rugsėjo 29 dieną man pradėjo mausti nugarą, bet didesnio skausmo jokio nebuvo. Ryte susitvarkiau kambarius, susiruošiau į parduotuvę, o tada planavau nueiti iki ligoninės pasirodyti. Kadangi buvo sekmadienis, maniau, nueisiu pas budintį daktarą, gal jis kokią tabletytę duos, jei vėl užeitų maudimas.

Nuėjau, apžiūrėjo ir sako:

-Gimdysit.

-Taip, gimdysiu, už trijų savaičių.

-Šiandien, dabar, gimdysit, - sako jis.

Sutrikau ne juokais, juk išėjau ne gimdyti, o į parduotuvę, nieko neturiu, o namie nieko nėra. Skambinu sesei, kad atvažiuotų ir daiktus man atvežtų, nes aš ligoninėje ir jau gimdau.

Tą dieną budėjo ne vietinis daktaras, jis pasiūlė ne operuoti iš karto, o pabandyti gimdyti pačiai, nes gimdymas prasidėjo anksčiau, vaikutis buvo mažas. Pabandžiau.

Lengvas gimdymas ir pasikeitusi vaiko lytis

Į ligoninę atėjusi buvau apie 11 valandą, sąrėmiai prasidėjo apie 13 valandą, o 13:50 jau laikiau sūnelį savo glėbyje. Tai buvo nereali staigmena, nes... visą nėštumą trys skirtingi gydytojai ultragarso metu tikino, kad laukiuosi dukrytės. O aš taip norėjau sūnaus... Matyt, mažylis išgirdo mano mintis. Įdomiausia, kad dar 30 minučių iki gimdymo man darė echoskopiją, pažiūrėti, ar viskas gerai, irgi patikino, kad tai tikrai mergytė.

Rūbelių daug nepirkau, nes galvojau, bus dukrytė, viskas jai tiks nuo pirmosios dukros. Nusipirkau tik naują rožinę patalynę, antklodę, keletą mažučių gražių suknelių...

Ir štai - laikau nuostabų sūnų glėbyje, joks gimdymo skausmas neprilygsta tam jausmui, kai pamatai tą mažą tau skirtą angeliuką. Beje, gimus sūnui, geriausia buvo vyro reakcija. Jis tuo metu dirbo užsienyje, tad aš paskambinau pasakyti, kad pagimdžiau. Pirmiausia, jis nustebo, kad dar ne laikas, tada klausia, ar sveika dukrytė gimė, ar viskas gerai? „Gimė sūnus", - sakau jam. „Gal juokauji?", - nepatikėjo jis. Kai dar kartą patvirtinau, kad sūnus, jis vėl sako: „O tu gerai apžiūrėjai? Neklysti?"

Kodėl pirmas gimdymas buvo toks sunkus ir baigėsi operacija, o antrasis - lengvas ir trumpas, net nežinau. Gal todėl, kad tąkart gimdžiau pirmą kartą, ir buvo nusilpęs organizmas.

Eglė

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau? (13)

Ar tikrai vėliau gimdančios moterys gyvena ilgiau?
Tyrimas rodo, kad po 25-erių pirmą kartą gimdžiusioms moterims didesnė tikimybė sulaukti 90-ies nei jaunesnėms gimdžiusioms moterims.

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio (87)

Skaitytojos išpažintis: po gimdymo namo grįžau be sūnelio
Uteniškiai Rūta ir Dainius (vardai pakeisti) su džiugesiu laukė gimsiančio vaikelio. Rūta visą nėštumą jautėsi gerai, problemų nebuvo, tad net nenumanė, kokį pragarą teks ištverti prasidėjus gimdymui.

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo (7)

Psichologė: kaip pagimdyti be skausmo
Nors gimdymas yra fiziologinis procesas, pasitelkiant žmogaus psichologiją jį galima ištverti sunkiau arba lengviau.

Svarbu žinoti: gimdymo traumos (11)

Svarbu žinoti: gimdymo traumos
Gimdymas visuomet kelia rūpestį dėl sėkmingos jo eigos, kuri svarbi tiek motinos, tiek kūdikio gerovei.

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą? (8)

Lietuvių mamos atvirai: ko labiausiai bijojau per gimdymą?
Bijoti – natūralu ir žmogiška, bet baimės akys didelės, tad dažnai situaciją piešiame daug tamsesnėmis spalvomis, nei ji yra iš tiesų.

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui

Naujagimiui palankioje ligoninėje svarbiausias dėmesys – žindymui
Šiemet Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir UNICEF paskelbta Naujagimiui palankios ligoninės iniciatyva mini 25-erių metų jubiliejų.

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas

2 vaikų mama: iki antrojo gimdymo nežinojau, kas yra skausmas
Sudėtingas nėštumas, daug išgyvenimų, fizinio ir dvasinio skausmo, ne ką paprastesnis ir gimdymas – vien jau tai, kad gimusi mergytė nekvėpavo... Prisiminusi visa tai Žydra Mikalauskė sako, kad kojos lūžis, palyginti su skausmu, kurį teko ištverti, – niekai. Ir nepaliauja šypsotis.

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu (14)

Siūlo po gimdymo neišmesti virkštelės ir paversti ją meno kūriniu
Po gimdymo virkštelė, jungusi mamą su kūdikiu, tampa nebereikalinga ir yra išmetama. Tačiau viena įmonė sugalvojo netradicinį jų panaudojimo būdą.

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai (11)

60 metų moteris pirmą kartą tapo mama: gimė dvyniai
Amerikietė Claudette Cook savo vėlyvą nėštumą vadina Dievo dovana ir sako, kad vaikų gimimas į jų namus atnešė didžiulį džiaugsmą.

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus (34)

Danijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymo ypatumus
Kristina Lukošiūtė-Balslev (29 m.) su vyru Simon Balslev (32 m) ir dviem vaikučiais gyvena Danijoje. „Nėštumo priežiūra čia – puiki, gimdymai praėjo ramiai, esu labai patenkinta", – sako Kristina. Kas Danijoje kitaip nei pas mus?

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk (13)

7 mitai apie cezario pjūvį, kuriuos reikia vyti lauk
Nepaisant to, kad pastaraisiais metais beveik trečdalis vaikų gimsta po cezario pjūvio operacijos, vis dar gajūs įvairūs su šia procedūra susiję mitai.

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje? (30)

Mamos atvirai: kiek kainuoja gimdymas Lietuvoje?
Ne paslaptis, kad nemažai mamų prieš gimdymą susiranda patikimą gydytoją, susitaria ir jam sumoka. Už tai, kad reikiamu momentu bus šalia, prižiūrės ir padės. Kaip dažnai mamos tariasi ir kokios tai sumos? 15 mamų iš Lietuvos ir užsienio – 15 nuomonių ir patirčių (vardai jų prašymu pakeisti).

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką (19)

Gydytojas Egidijus Jakiūnas – atvirai apie įsimintiniausius gimdymus, nutikusius per jo praktiką
Sakoma, kad gydytojo akušerio ginekologo specialybė yra pati gražiausia, nes jis pirmasis pasitinka į pasaulį besibeldžiančią naują gyvybę. Tiesa, kartais tai daryti tenka ekstremaliomis sąlygomis.

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo (105)

Psichologė – apie gimdymą su vyru: kada tai išties padeda, o kada – trukdo
Gimdyti su vyru šiandien yra taip pat savaime suprantama, kaip kartu eiti į pirmąjį ultragarsinį nėštumo tyrimą. Eiti kartu tikrai nėra būtina, tačiau vieniems būsimiems tėčiams tai labai svarbus įvykis, kurio jie nenori praleisti, kiti nesuteikia tam tokios didelės reikšmės.

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas (95)

Nuotraukos, kurios atima žadą: kaip iš arti atrodo gimdymas
Lietuvoje vis dar populiarėjanti labai pamažu, gimdymo fotosesija užsienyje jau seniai nieko nestebina. Kai kurie fotografai specializuojasi fotografuodami tik nėštumus ir gimdymus.