Ultragarso pokštai: kaip mergaitė pilve pavirto berniuku

 (8)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Eglei.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirmasis nėštumas ir gimdymas

Pradėsiu nuo to, kad turiu du vaikus - nuostabius stebuklėlius. Pirmoji dukra gimė 2011 metų vasario 22 dieną.

O viskas buvo taip: pirmadienį ryte mane paleido iš ligoninės, o ten gulėjau savaitę laiko dėl maudimo pilve. Atsisveikindama pasakiau sesutėms, kad dabar tikrai nesusitiksim mažiausiai savaitę. Kurgi ne... Kitą dieną lygiai tuo pat metu atkeliavau gimdyti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Sunkiausiam pasaulyje kūdikiui paskirta dieta
Kaune gimdžiusi Raimonda - per plauką nuo mirties

Namuose tą rytą pabudau nuo baisaus skausmo. Tiesa, tada maniau, kad tai baisus skausmas, nes nežinojau, kas laukia toliau. Apie 10 valandą ryto jis dar labiau paaštrėjo, tad nusprendžiau važiuoti į ligoninę. Čia atvykus paaiškėjo, kad gimdos kaklelio atsidarymas tik 2 cm.

Paskambinau draugui, kuris tuo metu buvo kitame mieste ir paprašiau, kad greičiau atvažiuotų, nes gimdau. Jis iš pradžių nepatikėjo, sakė: „Ar tikrai?".

Ateidavusios akušerės aiškino man, ką daryti, kad mažiau skaudėtų per sąrėmius, bet man tie patarimai nepadėjo, norėjau, kad tik greičiau viskas pasibaigtų. Vakare atsidarymas jau buvo 10 cm, skausmas nežmoniškas, pradėjau stumti, bet nesėkmingai ir gydytojai priėmė sprendimą daryti cezario pjūvio operaciją. Taip 21:47 gimė mano dukrytė. Ją pamačiau tik per kitos dienos pietus, nes po narkozės labai ilgai miegojau.

Planuota cezario pjūvio operacija

Antrasis gimdymas buvo visiška priešingybė ir staigmena. Nėštumo metu medikai planavo, kad antrasis mano gimdymas bus planinė cezario pjūvio operacija. Mat mano diagnozė - siauras dubuo.

2013 metų naktį į rugsėjo 29 dieną man pradėjo mausti nugarą, bet didesnio skausmo jokio nebuvo. Ryte susitvarkiau kambarius, susiruošiau į parduotuvę, o tada planavau nueiti iki ligoninės pasirodyti. Kadangi buvo sekmadienis, maniau, nueisiu pas budintį daktarą, gal jis kokią tabletytę duos, jei vėl užeitų maudimas.

Nuėjau, apžiūrėjo ir sako:

-Gimdysit.

-Taip, gimdysiu, už trijų savaičių.

-Šiandien, dabar, gimdysit, - sako jis.

Sutrikau ne juokais, juk išėjau ne gimdyti, o į parduotuvę, nieko neturiu, o namie nieko nėra. Skambinu sesei, kad atvažiuotų ir daiktus man atvežtų, nes aš ligoninėje ir jau gimdau.

Tą dieną budėjo ne vietinis daktaras, jis pasiūlė ne operuoti iš karto, o pabandyti gimdyti pačiai, nes gimdymas prasidėjo anksčiau, vaikutis buvo mažas. Pabandžiau.

Lengvas gimdymas ir pasikeitusi vaiko lytis

Į ligoninę atėjusi buvau apie 11 valandą, sąrėmiai prasidėjo apie 13 valandą, o 13:50 jau laikiau sūnelį savo glėbyje. Tai buvo nereali staigmena, nes... visą nėštumą trys skirtingi gydytojai ultragarso metu tikino, kad laukiuosi dukrytės. O aš taip norėjau sūnaus... Matyt, mažylis išgirdo mano mintis. Įdomiausia, kad dar 30 minučių iki gimdymo man darė echoskopiją, pažiūrėti, ar viskas gerai, irgi patikino, kad tai tikrai mergytė.

Rūbelių daug nepirkau, nes galvojau, bus dukrytė, viskas jai tiks nuo pirmosios dukros. Nusipirkau tik naują rožinę patalynę, antklodę, keletą mažučių gražių suknelių...

Ir štai - laikau nuostabų sūnų glėbyje, joks gimdymo skausmas neprilygsta tam jausmui, kai pamatai tą mažą tau skirtą angeliuką. Beje, gimus sūnui, geriausia buvo vyro reakcija. Jis tuo metu dirbo užsienyje, tad aš paskambinau pasakyti, kad pagimdžiau. Pirmiausia, jis nustebo, kad dar ne laikas, tada klausia, ar sveika dukrytė gimė, ar viskas gerai? „Gimė sūnus", - sakau jam. „Gal juokauji?", - nepatikėjo jis. Kai dar kartą patvirtinau, kad sūnus, jis vėl sako: „O tu gerai apžiūrėjai? Neklysti?"

Kodėl pirmas gimdymas buvo toks sunkus ir baigėsi operacija, o antrasis - lengvas ir trumpas, net nežinau. Gal todėl, kad tąkart gimdžiau pirmą kartą, ir buvo nusilpęs organizmas.

Eglė

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai (15)

Lietuvės atvirai: tartis su gydytoju iš anksto dėl gimdymo ar nebūtinai
Jei prieš gerą dešimtmetį būtume mamų paklausę, ar verta tartis dėl gimdymo su ginekologu ar akušere, daugelis būtų atsakiusios, kad tikrai taip.

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (146)

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus"
Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai (239)

Aušra: gimdymo metu labiausiai skaudino užgaulūs žodžiai
Ačiū, kad pasitikite mumis ir dalijatės išskirtiniais pasakojimais. Aušra mums parašė savo gimdymo istoriją, nes jaučia nuoskaudų, likusių po gimdymo.

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo (3)

Sandros istorija: sunkios nėštumo komplikacijos gydytoja iš pradžių nepastebėjo
Pažintis su šeima, kuri sostinę iškeitė į Jonavą ir dėl to nė kiek nesigaili.

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą

Gydytojas griauna dažniausius mitus apie gimdymą
Filmas be romantiškų bučinių, kūniškos meilės, paskui ir gimdymo scenos man - kaip vaikui knyga be iliustracijų. Kada pasvajoti, įsijausti, paverkti? Tačiau kai kurie filmų mums įpiršti stereotipai atkeliauja ir į tikrą gyvenimą. Vieni trukdo, kiti - ne. Kas tikra, o kas išgalvota, klausiame gydytojo akušerio ginekologo Egidijaus Jakiūno.

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio (31)

Skaitytojos istorija: pagimdžiau, bet netrukus netekau vaikelio
„Kadangi šiuo metu išgyvenam sunkiausią periodą savo gyvenime - netekome kūdikio, nusprendėme pasidalinti savo liūdna istorija... Žinau, kad jūs nerašote tokių liūdnų straipsnių, bet tikiuosi, kad tėveliams kurie neteko savo vaikučių bus lengviau, nes žinos kad jie ne vieni tokie“.

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei

Dulos Mantautės laiškas gimdyvei
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį Tampu Mama (ČIA). Mantautės tikslas – kad daugiau moterų įgautų pasitikėjimo, tikėjimo ir ramybės, o gimdymas būtų gražus, saugus ir be streso.

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų

Austėjos išpažintis: mano gimdymą lydėjo daug klaidų
Austėja itin skrupulingai planavo nėštumą, tikėjosi sklandaus gimdymo ir jokių „staigmenų", tačiau, kaip pati sako, į daug ką neatkreipė dėmesio ir pridarė daugybę klaidų. Laimei, iš to pasimokė ir tikisi, kad kitoms būsimosioms mamoms jos patirtis padės būti tvirtesnėms.

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme (48)

Ką vyrai iš tiesų mano apie dalyvavimą gimdyme
Gali būti, kad skaitėte ne vieną straipsnį ar klausėtės diskusijos apie tai, ar vyrams vieta gimdykloje. Daugelis moterų apie tai turi tvirtą savo nuomonę, o ką mano patys vyrai?

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti