Ultragarso pokštai: kaip mergaitė pilve pavirto berniuku

 (8)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame grožio dovanėle. Na, o dabar suteikiame žodį mums parašiusiai Eglei.
© Shutterstock nuotr.

Pirmasis nėštumas ir gimdymas

Pradėsiu nuo to, kad turiu du vaikus - nuostabius stebuklėlius. Pirmoji dukra gimė 2011 metų vasario 22 dieną.

O viskas buvo taip: pirmadienį ryte mane paleido iš ligoninės, o ten gulėjau savaitę laiko dėl maudimo pilve. Atsisveikindama pasakiau sesutėms, kad dabar tikrai nesusitiksim mažiausiai savaitę. Kurgi ne... Kitą dieną lygiai tuo pat metu atkeliavau gimdyti.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Sunkiausiam pasaulyje kūdikiui paskirta dieta
Kaune gimdžiusi Raimonda - per plauką nuo mirties

Namuose tą rytą pabudau nuo baisaus skausmo. Tiesa, tada maniau, kad tai baisus skausmas, nes nežinojau, kas laukia toliau. Apie 10 valandą ryto jis dar labiau paaštrėjo, tad nusprendžiau važiuoti į ligoninę. Čia atvykus paaiškėjo, kad gimdos kaklelio atsidarymas tik 2 cm.

Paskambinau draugui, kuris tuo metu buvo kitame mieste ir paprašiau, kad greičiau atvažiuotų, nes gimdau. Jis iš pradžių nepatikėjo, sakė: „Ar tikrai?".

Ateidavusios akušerės aiškino man, ką daryti, kad mažiau skaudėtų per sąrėmius, bet man tie patarimai nepadėjo, norėjau, kad tik greičiau viskas pasibaigtų. Vakare atsidarymas jau buvo 10 cm, skausmas nežmoniškas, pradėjau stumti, bet nesėkmingai ir gydytojai priėmė sprendimą daryti cezario pjūvio operaciją. Taip 21:47 gimė mano dukrytė. Ją pamačiau tik per kitos dienos pietus, nes po narkozės labai ilgai miegojau.

Planuota cezario pjūvio operacija

Antrasis gimdymas buvo visiška priešingybė ir staigmena. Nėštumo metu medikai planavo, kad antrasis mano gimdymas bus planinė cezario pjūvio operacija. Mat mano diagnozė - siauras dubuo.

2013 metų naktį į rugsėjo 29 dieną man pradėjo mausti nugarą, bet didesnio skausmo jokio nebuvo. Ryte susitvarkiau kambarius, susiruošiau į parduotuvę, o tada planavau nueiti iki ligoninės pasirodyti. Kadangi buvo sekmadienis, maniau, nueisiu pas budintį daktarą, gal jis kokią tabletytę duos, jei vėl užeitų maudimas.

Nuėjau, apžiūrėjo ir sako:

-Gimdysit.

-Taip, gimdysiu, už trijų savaičių.

-Šiandien, dabar, gimdysit, - sako jis.

Sutrikau ne juokais, juk išėjau ne gimdyti, o į parduotuvę, nieko neturiu, o namie nieko nėra. Skambinu sesei, kad atvažiuotų ir daiktus man atvežtų, nes aš ligoninėje ir jau gimdau.

Tą dieną budėjo ne vietinis daktaras, jis pasiūlė ne operuoti iš karto, o pabandyti gimdyti pačiai, nes gimdymas prasidėjo anksčiau, vaikutis buvo mažas. Pabandžiau.

Lengvas gimdymas ir pasikeitusi vaiko lytis

Į ligoninę atėjusi buvau apie 11 valandą, sąrėmiai prasidėjo apie 13 valandą, o 13:50 jau laikiau sūnelį savo glėbyje. Tai buvo nereali staigmena, nes... visą nėštumą trys skirtingi gydytojai ultragarso metu tikino, kad laukiuosi dukrytės. O aš taip norėjau sūnaus... Matyt, mažylis išgirdo mano mintis. Įdomiausia, kad dar 30 minučių iki gimdymo man darė echoskopiją, pažiūrėti, ar viskas gerai, irgi patikino, kad tai tikrai mergytė.

Rūbelių daug nepirkau, nes galvojau, bus dukrytė, viskas jai tiks nuo pirmosios dukros. Nusipirkau tik naują rožinę patalynę, antklodę, keletą mažučių gražių suknelių...

Ir štai - laikau nuostabų sūnų glėbyje, joks gimdymo skausmas neprilygsta tam jausmui, kai pamatai tą mažą tau skirtą angeliuką. Beje, gimus sūnui, geriausia buvo vyro reakcija. Jis tuo metu dirbo užsienyje, tad aš paskambinau pasakyti, kad pagimdžiau. Pirmiausia, jis nustebo, kad dar ne laikas, tada klausia, ar sveika dukrytė gimė, ar viskas gerai? „Gimė sūnus", - sakau jam. „Gal juokauji?", - nepatikėjo jis. Kai dar kartą patvirtinau, kad sūnus, jis vėl sako: „O tu gerai apžiūrėjai? Neklysti?"

Kodėl pirmas gimdymas buvo toks sunkus ir baigėsi operacija, o antrasis - lengvas ir trumpas, net nežinau. Gal todėl, kad tąkart gimdžiau pirmą kartą, ir buvo nusilpęs organizmas.

Eglė

Gimdymo istorijų konkursas tęsiasi. Laukiame jūsų gimdymo istorijų el.p. tavovaikas@delfi.lt. Įdomiausias publikuosime www.tavovaikas.lt, o vienai skirsime grožio dovanėlę.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos (1)

Gimdymas įvairiose šalyse: keisčiausi papročiai ir tradicijos
Vaikelio gimimas – didelė šventė šeimai, ir nuo tos įsimintinos dienos daug ką norisi įamžinti ir įprasminti.

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje

Ispanijoje gyvenanti lietuvė – apie nėštumo priežiūrą ir gimdymus šioje šalyje
„Nėštumai ir gimdymai Ispanijoje – ideali patirtis“. Taip sako lietuvė Justė (32 m.), su vyru ispanu Antonio auginanti du sūnus. Abu jų susilaukė Ispanijoje.

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar (4)

Kiekviena gimdyvė išgirsta šios moters pavardę: kas tokia buvo Virginia Apgar
Kiekviena nauja mama išgirsta šios moters vardą, bet ne kiekviena žino, kas ji. Kviečiame susipažinti su gydytoja Virginia Apgar.

Vyras gimdyme – už ar prieš? (57)

Vyras gimdyme – už ar prieš?
Štai ir vėl kasmėnesinis tradicinis mamų susibėgimas, o aš skubu užduoti joms klausimą. Ar vyras dalyvavo gimdyme? Ar padėjo? O gal labiau... trukdė?

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi (4)

Sandra: gimdyti važiavau nesitarusi ir likau iš tiesų nustebusi
Tuo įsitikinusi (ir pati patyrusi) žavaus mažylio mama Sandra. Moteris pasakoja, kad, nors gimdymas būna komplikuotas, jis prisiminimuose gali išlikti kaip graži, šviesi diena. Ir didžiąją dalį lemia personalo dėmesys, atidumas ir kompetencija.

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas

Kaip susijęs aštrus maistas ir gimdymas
Aštrus maistas paskatina sąrėmius. Tokį patarimą būsimos mamos neretai išgirsta baigiantis nėštumui, kai numatytas gimdymo terminas praėjo, o vaikelis neskuba užgimti

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva

Živilė: gimdyti Estijoje buvo geriau, ramiau ir maloniau, palyginti su Lietuva
Živilės ir Deivido šeima augina tris vaikus – du gimdė Lietuvoje, o trečią – Estijoje, Taline.

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą (26)

Kurios ligoninės Lietuvoje turi Naujagimiui palankios ligoninės vardą
Naujagimiui palankios ligoninės didelę reikšmę skiria sėkmingai žindymo pradžiai. Kokių reikalavimų turi būti laikomasi, norint gauti Naujagimiui palankios ligoninės vardą ir kodėl verta gimdyti būtent šiose gydymo įstaigose?

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau (6)

Akušerė: tai vienas keisčiausių gimdymų, kokį mačiau
Portale TavoVaikas.lt esame rašę apie daugelį tikrai keistų gimdymų: kuomet moteris pagimdo per labai trumpą laiką, kai gimdymo metu moteris patiria orgazmą ar gimę dvynukai turi skirtingą odos spalvą.

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine

Kauno klinikos pakartotinai pripažintos Naujagimiams palankia ligonine
Žindymo skatinimo komitetas Kauno klinikas pakartotinai pripažino Naujagimiui palankia ligonine.

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos (9)

Eglė: antrą kartą gimdydama nenorėčiau cezario pjūvio operacijos
Grafikos dizainerė Eglė (26 m.) ir verslininkas Karolis (29 m.) laukdami sūnaus Mykolo (4 m.) atsipalaiduoti negalėjo – tai vienas nesklandumas, tai kitas... Galiausiai – verdiktas: planinė cezario pjūvio operacija.

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų

Ruošiamės į gimdymo namus: neužmirškite pasiimti šių daiktų
Ginekologijos ir akušerijos skyriaus darbuotojai kartais pajuokauja, kad kai kurie tėveliai į gimdymą atvyksta su tiek lagaminų ir rankinių, kad panašu, jog susiruošė į povestuvinę kelionę ar egzotišką kelių savaičių išvyką. Tiesa, jų laukia vienas svarbiausių įvykių gyvenime, tačiau begalės daiktų, kurių prisikrauna, tikrai neprireiks.

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa (75)

Kokio amžiaus geriausia gimdyti: lietuvių moterų apklausa
Vieno atsakymo, žinoma, nerasime, o ir nereikia: kiekvienai tas metas individualus. Tik kartais moteris susimąsto, sutrinka: „Gal jau laikas? O gal dar palaukti?" Pasmalsaukime, kokia mamų nuomonė šiuo klausimu.

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia (54)

Kristinos įspūdžiai po gimdymo Norvegijoje: antrą norėčiau gimdyti tik čia
Kurį laiką su vyru Evaldu gyvendama Norvegijoje Kristina Kaziulienė pastojo ir... labai nerimavo dėl tenykštės priežiūros.

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus (7)

Būna ir taip: gimdymas per Naujuosius metus
Kiekvienas Naujųjų metų sutikimas būna ypatingas, tačiau toks, kokį patyrė Irina, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir, toli gražu, ne visiems.